رشته های مجاز ارشد نفت چی اند؟

havijori

عضو جدید

با سلام
میخواستم بدونم رشته های مجاز واسه انتخاب رشته ارشد دانشجویان مهندسی نفت (حفاری) کدوما هستند؟
میتونن رشته جوشکاری رو واسه ادامه تحصیل تو ارشد انتخاب کنن؟
نظرتون راجع به ارشد جوشکاری چیه؟ از ارشد نفت بهتره آیا یا نه؟
با تشکر

hmdjml

مدیر تالار مهندسی نفت
مدیر تالار
سلام
برای ارشد شما میتونید هر رشته ای رو که دوست دارید امتحان بدید حتی معماری. البته فقط مثال زدم. حتی میتونید حقوق هم ادامه بدید به شرطی که امادگیشو داشته باشید چه برای امتحان و چه برای بعدا که اگر توی اون رشته قبول شدید.
در مورد ارشد جوشکاری: رشته ی خوبی هست و کارش فوق العاده سخت هست. قسمت اعظم کار مربوط به مناطق عملیاتی هست یعنی شما میشید بازرس جوش خطوط انتقال و میتونید اگه زرنگ باشید دوره های جوشکاری رو بگذرونید و خودتون هم جوشکار بشید. توی انواع جوشکاری جوشکاری زیر اب از همه حفن تر و بادرامدتر و از همه سخت تر هست. نظر شخصیه من این هست که همون مهندسی نفت بهتر هست. هر کدوم از دوستان هم نظر خاص خودش رو داره. یه چیز دیگه این رشته یه جورهایی هم به متالورژی مربوط هست.

chempet

عضو جدید

با سلام
میخواستم بدونم رشته های مجاز واسه انتخاب رشته ارشد دانشجویان مهندسی نفت (حفاری) کدوما هستند؟
میتونن رشته جوشکاری رو واسه ادامه تحصیل تو ارشد انتخاب کنن؟
نظرتون راجع به ارشد جوشکاری چیه؟ از ارشد نفت بهتره آیا یا نه؟
با تشکر
سلام
من حتی به شما پیشنهاد نمی کنم گرایشتو عوض کنی په برسه به اینکه بخوای بری جوشکاری
اگه این کار رو کنی آنوقت نه مهندس نفت می شی نه مواد!!
از فکرش کلا بیا بیرون
با تشکر

havijori

عضو جدید
سلام
من حتی به شما پیشنهاد نمی کنم گرایشتو عوض کنی په برسه به اینکه بخوای بری جوشکاری
اگه این کار رو کنی آنوقت نه مهندس نفت می شی نه مواد!!
از فکرش کلا بیا بیرون
با تشکر

با سلام
یعنی بنظرتون نمیشهیا بعنوان مهندس نفت یا بعنوان کارشناس ارشد نفت شاغل بشم؟

havijori

عضو جدید
سلام
برای ارشد شما میتونید هر رشته ای رو که دوست دارید امتحان بدید حتی معماری. البته فقط مثال زدم. حتی میتونید حقوق هم ادامه بدید به شرطی که امادگیشو داشته باشید چه برای امتحان و چه برای بعدا که اگر توی اون رشته قبول شدید.
در مورد ارشد جوشکاری: رشته ی خوبی هست و کارش فوق العاده سخت هست. قسمت اعظم کار مربوط به مناطق عملیاتی هست یعنی شما میشید بازرس جوش خطوط انتقال و میتونید اگه زرنگ باشید دوره های جوشکاری رو بگذرونید و خودتون هم جوشکار بشید. توی انواع جوشکاری جوشکاری زیر اب از همه حفن تر و بادرامدتر و از همه سخت تر هست. نظر شخصیه من این هست که همون مهندسی نفت بهتر هست. هر کدوم از دوستان هم نظر خاص خودش رو داره. یه چیز دیگه این رشته یه جورهایی هم به متالورژی مربوط هست.

با سلام
برای انتخاب یک رشته برای ارشد فقط لازمه درسای کنکور همون رشته رو بخونیم و بریم آزمون؟کار دیگه ای لازم نیست انجام بدیم؟
و اینکه کسیو میشناسین که ارشد جوشکاری خونده باشه ؟الان اوضاع کاریش چند چنده؟
با تشکر

hmdjml

مدیر تالار مهندسی نفت
مدیر تالار
با سلام
برای انتخاب یک رشته برای ارشد فقط لازمه درسای کنکور همون رشته رو بخونیم و بریم آزمون؟کار دیگه ای لازم نیست انجام بدیم؟
و اینکه کسیو میشناسین که ارشد جوشکاری خونده باشه ؟الان اوضاع کاریش چند چنده؟
با تشکر

اره باید فقط درسهای همون رشته رو بخونید برای ازمون
ارشد جوشکاری نه. ولی جوشکارهای خبره رو دیدم و میشناسم از نزدیک. اوضاع کاریش هم بستگی به جایی داره که قراره مشغول به کار بشید. مثلا جوشکاری سکو یا زیر آب درامدش سر به فلک میکشه

**anahita**

عضو جدید
ممنونم از جوابدهیتون
خوش به حال آقای هوینجوری
که انقدر زود جوابشو می دید
جواب منم بدید

chempet

عضو جدید
با سلام
یعنی بنظرتون نمیشهیا بعنوان مهندس نفت یا بعنوان کارشناس ارشد نفت شاغل بشم؟
نمی گم نمی شه اما تو بحث رقابتی مسلما کسی که لیسانس و فوق نفت خونده به شما که فوق تو یک چیز دیگه خوندید ترجیح می دند و همین مساله برای جوشکاری هم صادق است
اما اگر بتونید دو فوق لیسانس توی دو تا رشته مختلف بگیرید خیلی شما رو جلو میندازه
موفق باشید

MOΣIN

عضو جدید
کاربر ممتاز
بند پ حرف اول رو میزنه........من خودم دیدم از بچه های علوم انسانی حفار شدن!.....وگرنه فوق مهندسی نفت هم بگیری به اندازه اونی که بند پ داره پیشرفت نمی کنی

mrcementer

عضو جدید
برادر جان وقتی دو یا سه بار چشم های قشنگتو برق جوش زد، متوجه می شوی که همون نفت مناسبتره.

بالا