تکرار تاریخ(2)!!!

reza4321

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام . دوستی حرف از اقای گنجی زد و کلی ایشون رو زد تو سر طرفداران نظام و انقلاب. سخن این دوست باعث پیدایش این تایپیک شد.
جنگ جمل یه طرف همسر پیامبر(ام المومنین) عایشه بود.طلحه .زبیر.خاندان و فامیلهای ابوسفیان و بعضی از اصحاب و اقوام نزدیک پیامبر(ص)
و طرف دیگر علی(ع)
در جنگ جمل یکی از یاران امام علی (ع) میاد پیش حضرت میگه :
من در حیرتم.حیرتم از اینه که میبینم شما با کسانی میجنگید که اونا هم از اصحاب بزرگ پیامبر هستند و خود شما هم از نزدیکان رسول خدا هستید.دو طرف منزلت رفیعی دارند.سابقه درخشانی دارند.در حیرتم که کدوم طرف رو حق بدونم
میدونید حضرت چی گفتند؟؟؟؟
فرمود:« شما روش خطایی رو انتخاب کردی .حق و باطل رو از روی شخصیت افراد نمیشه سنجید.ابتدا باید حق رو بشناسی و سپس از روی حق اهل اونو شناسایی کنی.و همینطور باطل رو بشناسی و بعد از رو ی اون اهلش رو بشناسی.
بنده در همین اساس ابتدا حق رو اسلام و دستوراتش قرار میدم.
خب حالا میبینم یه سمتی داره دستورات اسلام رو مسخره میکنه .دشمنان اسلام هی دارن از این سمت طرفداری میکنن.اسرائیل بیانیه میده.منافقان دارن اعلام طرفداری میکنن.خودشون هم نه امام حسین میشناسن نه فرزندش امام خمینی و طرفدار چیزایی هستن که اسلام اونارو گناه میدونه....
خب طرف حق کیه؟؟؟؟

خيبر

عضو جدید
کاربر ممتاز
گنجی همونی بود که سینه چاک میکرد که نیرو بفرستین لبنان و مستقیم وارد جنگ شیم با اسرائیل؟!
اره؟!
اها نه فک کنم همونی بود که میگفت باید با کل دنیا جنگید..
فهمیدم..الان کجاس؟!
شنیدم با سیا میپره!
نه اون سیا..بلکه این سیا:D

Farsin

عضو جدید
سلام به همگی:gol:
وقتی دنبال نام و نان بریم از این بهتر نمیشه
وقتی نان ملت رو بخوریم و برای غریبه سینه چاک بدیم از این بهتر نمیشه
وقتی پول دین رو بگیریم و برای دنیا کار کنیم از این بهتر نمیشه
وقتی ایمان برای ما نان و نام بیاره و ....

بچه ها از فردای خودم میترسم نکنه ما دچار این خسران بشیم
خدایا توفیق بده راه را از بیراه تشخیص بدیم و بخاطر نان و نام از ایمانمان مایه نگذاریم در جهت خلاف و دشمن شاد بشیم.

proarc

عضو جدید
در زمانی که این انقلاب و خواستگاه آن در آرامش وامنیت بودند عده ای ضد انقلاب با تیشه هائی در دست قصد تیشه بر ریشه مردم زدن داشتند ولی نمی دانستند که جوانانی چون رستم و سهراب و آرش در این مرز و بوم هستند که اجازه تیشه در دست گرفتن را به آنان نخواهند داد بر این جوانان پیری برنا رهبری می کند کهگویی جان این جوانان است و مغز اینان بدون رخصت از این پیر برنا اجازه دست بردن بر گرز و شمشیر و کمان نمی دهد ولی این دیو صفتان در این نیاندیشیده بودند که گر این پیر برنای این جوانان بر اینان رخصت دهد این جوانان آرش گونه جان خود در تیر می نهندتا جان از این دیو صفتان بگیرد وخواب آنان آشفته سازد

این دوستان ضد انقلاب که می گم یه دفعه ضد انقلاب نشدن
کم کم راهشون رو گم کردن و شدن راست افراطی
همین آقای گنجی که خیبر گفت مصداق بارز همین وضع است
کارش تا جائی پیش رفت که گفت باید اندیشه امام رو در موزه های غرب دید
این آقای گنجی قبلا چکاره بود
خودتون بفهمید از این ماجرا

mahdi271

عضو جدید
راست میگید بچه ها.
پدر من رو بخاطر همین حرفای گنجی فرستادن لبنان.
یکی از دوستای پدرم اونجا شهید شد،ماشینش رو بمب گذاری کردن
6 ماه تمام تو لبنان بود و آموزش میداد به نیروهای حزب الله.
اما هنوزم حق ماموریتش رو ندادن.
اون موقع میشد 15 میلیون.
حالا رفته زیر علم اسراییل و آمریکا سینه میزنه،آدم بنده نان باشه این میشه.
از خدا میخوام اگه یه روز مثل گنجی وسوسه پشت کردن به ملتم افتاد تو سرم اون روز روز آخر زندگیم باشه تا وقتی مُردم اونایی که منو میشناسن برام حداقل فاتحه بخونن و نفرینم نکنن.

*Afash*

عضو جدید
کاربر ممتاز
واقعا که باید از تاریخ بیشتر از اینها درس گرفت....
ولی حیف که به جای خوندن تاریخ برای عبرت گیری، بیشتر اونو به عنوان داستان میخونیم!!!!

reza4321

عضو جدید
کاربر ممتاز
گنجي: هيچ دليلي بر «كلام الله بودن قرآن» و «اثبات وجود امام زمان»، وجود ندارد

قرآن، متنی است که بعدها به‌وسیله‌ی مسلمان‌ها، از ترکیب چند گفتمان مختلف، ساخته شده است.

اصلاً ، امام یازدهم شیعیان فرزندی نداشته

.:MONTAZER:.

عضو جدید
کار سبزها و جنش سبز به جایی رسیده که اکبر گنجی باید بشینه تو پنت هاوس خودش و واسه اینا بیانیه صادر کنه و بیانیه شخصی به نام موسوی(شخص به اصطلاح رهبر) رو فاقد اعتبار بخونن...
چه داستانی است....

babi charlton

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
چیزی برا گفتن ندارم،همین امضام کلی حرفه.خدا همرو به راه راست هدایت کنه انشا الله:gol:

reza4321

عضو جدید
کاربر ممتاز
امثال اقای گنجی خیلی هستند.میخواهید اظهارات عبدالکریم سروش رو براتون بیارم؟؟؟
همین امثال اقای گنجی کافیه برای اینکه یه دوست بفهمه ،کدوم جبهه حق هست و کدوم جبهه باطل.
خیلی منتظر شدم درباره طرفداری امثال گنجی از جبهه سبز طرفداران سبز بیان نظر بدن.اما.......
سکوتی معنادار!!!!!

babi charlton

عضو جدید
کاربر ممتاز
کار سبزها و جنش سبز به جایی رسیده که اکبر گنجی باید بشینه تو پنت هاوس خودش و واسه اینا بیانیه صادر کنه و بیانیه شخصی به نام موسوی(شخص به اصطلاح رهبر) رو فاقد اعتبار بخونن...
چه داستانی است....
پس چی.اینا نشستن جلوی تلوزیون البته اون ور آبی ببینن اکبر کنجی و بی بی سی وچهارتا آدم خیانتکار به وطن و دین ،تو چهارتا کانال جیره بگیر اجنبی چی میگن و چه بیانیه :evil:ای صادر می کنن.تازه بعدش میان به هم می گن ،دیدی!!!!!!!؟؟؟؟ راست میگنا!!!!
اینا خیر مارو میخان.باید به حرفاشون گوش کنیم.بریم تو خیابون همه جارو آتیش بزنیم.

zahra97

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام . دوستی حرف از اقای گنجی زد و کلی ایشون رو زد تو سر طرفداران نظام و انقلاب. سخن این دوست باعث پیدایش این تایپیک شد.
جنگ جمل یه طرف همسر پیامبر(ام المومنین) عایشه بود.طلحه .زبیر.خاندان و فامیلهای ابوسفیان و بعضی از اصحاب و اقوام نزدیک پیامبر(ص)
و طرف دیگر علی(ع)
من در حیرتم.حیرتم از اینه که میبینم شما با کسانی میجنگید که اونا هم از اصحاب بزرگ پیامبر هستند و خود شما هم از نزدیکان رسول خدا هستید.دو طرف منزلت رفیعی دارند.سابقه درخشانی دارند.در حیرتم که کدوم طرف رو حق بدونم
فرمود:« شما روش خطایی رو انتخاب کردی .حق و باطل رو از روی شخصیت افراد نمیشه سنجید.ابتدا باید حق رو بشناسی و سپس از روی حق اهل اونو شناسایی کنی.و همینطور باطل رو بشناسی و بعد از رو ی اون اهلش رو بشناسی.
خب حالا میبینم یه سمتی داره دستورات اسلام رو مسخره میکنه .دشمنان اسلام هی دارن از این سمت طرفداری میکنن.اسرائیل بیانیه میده.منافقان دارن اعلام طرفداری میکنن.خودشون هم نه امام حسین میشناسن نه فرزندش امام خمینی و طرفدار چیزایی هستن که اسلام اونارو گناه میدونه....
خب طرف حق کیه؟؟؟؟

دوباره و برای چندمین بار میگم اونایی که میگن جمهوری بدون اسلام منظورشون طرد و رد اسلام نیست بلکه میگن توی این کشور همه مسلمون نیستن بنابراین باید یه چیزی که بین همه مشترکه وجود داشته باشه واسه همینه که میگن جمهوری ایرانی چون وقتی جمهوری اسلامی باشه این فقط مختص مسلمونا میشه پس ببخشید اون ده ،پانزده درصد دیگه نباید محلی از اعراب داشته باشن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
اونوقت سریع انگ ضد دینی و اغتشاشگر و همگار دشمن و اجنبی و اسرائیل بهشون میبندید.
ضمنا اگه تاریخ بدونی میفهمی تاریخ هیچ وقت تکرار نمیشه.

amireza_2000

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
جدا گنجی یه همچین حرفی زده؟
عجب نفهمیه و نمیدونستیم

علی رضا1111

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
امثاله اکبر گنجی
و این زنه گروهک منافقین
وابریشم چی و..و
به زباله دونه تاریخ رفتن
جالب اینه امروز داشتم حکایت زمستان رو میخوندم
این اسیره بزرگ مرده ایران عباس حسین مردی
چه بلایی سره ابریشم چی اورده
حتما کتابشو بخونید

اینم بگم
اینایی که دارن از اونجا بیانیه میدن و... خیلی وقته این کاراشونو میکنند
وبگم تا وقتی مردم پشته این نظامند هیچ غلطی نمیتونند اینا ها بکنند
این خود فروخته های اخیر هم از اخر به خارج فرار میکنند ومثه همونا میشن

علی رضا1111

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دوباره و برای چندمین بار میگم اونایی که میگن جمهوری بدون اسلام منظورشون طرد و رد اسلام نیست بلکه میگن توی این کشور همه مسلمون نیستن بنابراین باید یه چیزی که بین همه مشترکه وجود داشته باشه واسه همینه که میگن جمهوری ایرانی چون وقتی جمهوری اسلامی باشه این فقط مختص مسلمونا میشه پس ببخشید اون ده ،پانزده درصد دیگه نباید محلی از اعراب داشته باشن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
اونوقت سریع انگ ضد دینی و اغتشاشگر و همگار دشمن و اجنبی و اسرائیل بهشون میبندید.
ضمنا اگه تاریخ بدونی میفهمی تاریخ هیچ وقت تکرار نمیشه.
زهرا جان شما خودت سیاسیی این حرف ازتو بعیده دیگه
ببین
فقط یه چیز بهت میگم
اکثریت این جامعه دینشون چیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
خوب همون هم باید بشه دینه رسمی
و تمام قوانین برحسبه اسلام پایه گزاری بشه
ما که نمتونیم به خاطر عده ی قلیله از ادیانه دیگه این چند میلیون نفر دیگه رو نادیدی گرفت
این که دیگه نمیشه دموکراسی
میشه دیکتاتوری نسبته به باقیه ی مسلمونا ی ایران

اگه بچه ها این حرفو میزنند راس میگن
چون حرفای شما حرفای اسرائیل واجنبی وغربیو امریکایی هایه
البته بچه ها هیچ وقت به شما نمیکن ها
کلی گفتم اینو

چرا من فک میکنم تاریخ زیاد تکرار شده
در حده خودمم تاریخ میدونم

zahra97

عضو جدید
کاربر ممتاز
زهرا جان شما خودت سیاسیی این حرف ازتو بعیده دیگه
ببین
فقط یه چیز بهت میگم
اکثریت این جامعه دینشون چیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
خوب همون هم باید بشه دینه رسمی
و تمام قوانین برحسبه اسلام پایه گزاری بشه
ما که نمتونیم به خاطر عده ی قلیله از ادیانه دیگه این چند میلیون نفر دیگه رو نادیدی گرفت
این که دیگه نمیشه دموکراسی
میشه دیکتاتوری نسبته به باقیه ی مسلمونا ی ایران

اگه بچه ها این حرفو میزنند راس میگن
چون حرفای شما حرفای اسرائیل واجنبی وغربیو امریکایی هایه
البته بچه ها هیچ وقت به شما نمیکن ها
کلی گفتم اینو

چرا من فک میکنم تاریخ زیاد تکرار شده
در حده خودمم تاریخ میدونم

ببین هموطن عزیز من خودم شیعه ام و بهش افتخار میکنم اما معتقدم همه با هر مسلکی محترم هستند به لحاظ انسانی و معتقدم دین در صورتی باید وارد حکومت میشد که طرف در واقع همون ولی فقیه معصوم میبود چون فقط در این صورته که دین میتونه بری از هرنوع آلودگی بمونه ولاغیر
یعنی باتوجه به اینکه ولایتمداران معصوم ما بین ما نیستند دلیلی نیست که دین و سیاست مخلوط باشن بنابراین دین رسمی اینجا نمیتونه معنا داشته باشه فقط یه حکومت جمهوری برای همه مردم اونم براساس قوانین انسانی نه یه دین خاص .اگرچه دین اسلام کامل هستش اما بعضی قوانین اون که جزء اصولش هم نیستش و قابل تغییر میتونه توی این دوره و زمان براساس مقتضیات زمانی و مکانی تغییر کنه خود حضرت علی هم اینو فرمودند.این نظر منه.
ضمنا اگه میخوای بدونی من به جز دو دوره خاتمی دیگه توی هیچ انتخاباتی شرکت نکردم اینو واسه این گفتم که معلوم بشه طرفدار گروه خاصی نیستم فقط طرفدار حق و مردم هستم و خدا کنه اشتباه نکرده باشم چون فاصله بین حق و ناحق نزدیکه.
در مورد تکرار نشدن تاریخ هم باید بگم تاریخ علمی نیست که مثل ریاضی یه فرمول ثابت داشته باشه و دو دوتا تا همیشه و هر موقعیتی بشه 4تا
ممکنه یه حادثه خیلی شبیه به یکی دیگه باشه اما موقعیتها،زمان و افراد متفاوت خواهند بود و مهمترین عامل که همون عامل انسانی د رتغییر تاریخ میباشد،سازنده عوامل جدید تغییر میشه پس د رنتیجه تاریخ تکرار نمیشه دوست عزیز.

آخرین ویرایش:

ارسن

عضو جدید
اره اقا رضا تاریخ تکرار میشه .

خوشا به حال انها که از تاریخ عبرت میگیرند .

اما متاسفانه افرادی هستند که .....

فرمود:« شما روش خطایی رو انتخاب کردی .حق و باطل رو از روی شخصیت افراد نمیشه سنجید.ابتدا باید حق رو بشناسی و سپس از روی حق اهل اونو شناسایی کنی.و همینطور باطل رو بشناسی و بعد از رو ی اون اهلش رو بشناسی .

دوستان عزیز(همه) این جمله امام(ع) رو بگیرید و برید تا تهش

واقعا نباید حق و باطل رو از روی شخصیت افراد سنجید .

دوستان برید حق و باطل رو بشناسید . موقع شناخت حق و باطل باید همه قضاوتهای پیشین رو کنار گذاشت .

اقا رضا کی میگفتی از اقای گجی به نیکی یاد کرده؟؟ کجاست پس چرا نمیاد

zahra97

عضو جدید
کاربر ممتاز
ضمنا آقا رضا پرسیده بودی دین اکثر این مردم چیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
باید در مورد مذهب این مردم میپرسیدی چون دین اسلام به دو شاخه ی اصلی تقسیم شده و حدود 20 درصد از مسلمونای ایران رو اهل تسنن تشکیل میدن و لابد میدونی که این همکیشان ما در ایران دموکراسی، از بعضی امکانات دولتی که ما شیعیان میتونیم ازش استفاده کنیم نمیتونن استفاده کنن.

zahra97

عضو جدید
کاربر ممتاز
اره اقا رضا تاریخ تکرار میشه .

خوشا به حال انها که از تاریخ عبرت میگیرند .

اما متاسفانه افرادی هستند که .....

فرمود:« شما روش خطایی رو انتخاب کردی .حق و باطل رو از روی شخصیت افراد نمیشه سنجید.ابتدا باید حق رو بشناسی و سپس از روی حق اهل اونو شناسایی کنی.و همینطور باطل رو بشناسی و بعد از رو ی اون اهلش رو بشناسی .

دوستان عزیز(همه) این جمله امام(ع) رو بگیرید و برید تا تهش

واقعا نباید حق و باطل رو از روی شخصیت افراد سنجید .

دوستان برید حق و باطل رو بشناسید . موقع شناخت حق و باطل باید همه قضاوتهای پیشین رو کنار گذاشت .

اقا رضا کی میگفتی از اقای گجی به نیکی یاد کرده؟؟ کجاست پس چرا نمیاد

وقتی صدای اعتراض در هر جایی و هر حکومتی با هر شیوه ای به گوش برسه توسط مردم این نشون میده که به نوعی حق داره زیر سوال میره و البته گاهی زود متوجه این امر میشن و گاهی دیرتر و این ربطی به شخصیتها و اینکه بخوای چون یکی خوش سخن تره مثلا یا پولش بیشتره و ... یا هر دلیل دیگه ای بهش حق رو بدی ربطی نداره

آخرین ویرایش:

babi charlton

عضو جدید
کاربر ممتاز
واقعا که.حرفی مستند زده شده.جواب بیارید.
این جمله جواب ابلهان خاموشیست رو اگه اختراع نمیکردن شما دیگه چی داشتید بگید؟؟؟؟

میگفتیم :
جواب ابلهان را نباید داد;)
نه بابا.میدونی اینا کی از این جمله استفاده می کنن؟؟
وقتی میخان بگن:
درسته حق با شماست.ما دیگه جوابی نداریم.حرف شما درسته.اشتباه کردیم.غل......
چون سکوت به معنای تایید حرفای طرف مقابله.
اما امان از دست غرور بیجا
به خاطر همین مجبورن بگن جواب ابلهان خاموشیست
که معنیش همونایی که من گفتم.

و طرف دیگر علی(ع)
خب طرف حق کیه؟؟؟؟
و چه ذوق زده می شویم وقتی قراین تاریخی ودینی را شما به ما یادآوری می کنید
وقتی در کلام شما سیدعلی، علی(ع) است
چه باک که ما اصحاب جمل باشیم؟

چه جالب که من هربار با قیاسی از سوی شما روبرو میشوم و هربار متذکر میشوم که "آیا این شایستگی را در خورد دیده اید"؟ و با ادامه ی این راه
گویا شما در خود شایستگی این را دیده اید
شایستگی این تشخیص
و از مصادیقی که میاورید
حیف
که ما مثل شما فکر نمی کنیم

ali313

عضو جدید

چه جالب که من هربار با قیاسی از سوی شما روبرو میشوم و هربار متذکر میشوم که "آیا این شایستگی را در خورد دیده اید"؟ و با ادامه ی این راه
شایستگی این تشخیص
و از مصادیقی که میاورید
حیف

متاسفانه من شاعر نیستم که بخواهم ... شعر بگم
شما این شایستگی را در خود دیده اید که شاعر باشید (صد درصد همین طور هست کسی شک ندارد)
فقط خود شما این شایستگی را در خودتان دیدید یا دیگران هم این رو تایید کردن .

لطفا مطالب گلیشه ای نذارید این جملات احساسی رو دوستان در خلوت خودشان بگن

در ضمن تکراری بود (آقای شاعر);):gol:

reza4321

عضو جدید
کاربر ممتاز

شایستگی این تشخیص
و از مصادیقی که میاورید
حیف
دوست خوب.جواب شما رو ali313 داد البته کمی سنگین بود.دوست دیگه مون اصلا متوجه نشدن.
اما جواب ساده ترش رو تو تاپیک معیار حق چیه گذاشتم.

كربلايي حسام

اخراجی موقت
اكبر گنجي محافظ هاشمي
اكبر گنجي در دولت خاتمي
اكبر گنجي در دوره اصلاحات در روزنامه‌اش به انتقادات شديد عليه هاشمي مي‌پردازد و اورا امپراطور سياه مخواند.

اكبر گنجي كم‌كم از دين و انقلاب فاصله مي‌گيرد

و امروز اكبر گنجي:
امام زماني در كار نيست
ائمه انسانهايي معمولي بودند.

mohmp

اخراجی موقت
اكبر گنجي محافظ هاشمي
اكبر گنجي در دولت خاتمي
اكبر گنجي در دوره اصلاحات در روزنامه‌اش به انتقادات شديد عليه هاشمي مي‌پردازد و اورا امپراطور سياه مخواند.

اكبر گنجي كم‌كم از دين و انقلاب فاصله مي‌گيرد

و امروز اكبر گنجي:
امام زماني در كار نيست
ائمه انسانهايي معمولي بودند.

حرف حساب از اول همین بوده !! نه این فراط، نه اون تفریط !!

اونی که واسه امام زمان جاده می سازه با اونی که قبولش نداره، خیلی فرقی با هم ندارن !!