انتخاب همسر از طریق دنیای مجازی تا چه حد قابل اعتماد هست؟

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خیلی ها تو دنیا ، همسرشون رو از طریق دنیای مجازی انتخاب میکنند.
آیا این گزینه در کشور ما هم قابل اعتماد هست؟

AUTUMN LEAVE

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من ک قبولش ندارم!
وقتی طرف جلو چشممونه میره هزارتا کار یواشکی میکنه .. حالا وای ب حال دنیای مجازی ..
ممکنه عکسش فتوشاپ باشه! ممکنه اطلاعات کاذب بده بهت .. ممکنه در عین حال با چن نفر در ارتباط باشه و وعده دروغین بده ..
ممکنه سرکار گذاشته باشدت ..

ali199_1991

کاربر بیش فعال
من ک قبولش ندارم!
وقتی طرف جلو چشممونه میره هزارتا کار یواشکی میکنه .. حالا وای ب حال دنیای مجازی ..
ممکنه عکسش فتوشاپ باشه! ممکنه اطلاعات کاذب بده بهت .. ممکنه در عین حال با چن نفر در ارتباط باشه و وعده دروغین بده ..
ممکنه سرکار گذاشته باشدت ..

به فرض که فتوشاپ باشه ؛ خب بالاخره خود واقعی طرفو می بینی که!
اون بحث کار یواشکی هم ربطی نداره...یعنی مثلا یکی که میاد خواستگاری شما تو عالم واقعیت ، جنابعالی بعدش تعقیبش می کنید؟:surprised:

سرکار؟:surprised:

یا من موضوع تاپیک رو متوجه نشدم یا شما...

lailiya

کاربر فعال
بنظر من خب 90 درصد نه ولی 10 درصد ممکنه باعث انتخاب درست شه آدم میتونه زمان بذاره و بشناسه ولی تا جاای که میشه بهتره که بزرگترین انتخاب زندگی رو از دنیای مجازی انتخاب نکرد

"The moon"

عضو جدید
کاربر ممتاز
ازدواج ربطی به فضای مجازی و واقعی و جغرافیا و ... نداره.

در ازدواج دو تا چیز لازمه : طرفین باید هم کفو باشن ( یعنی مثلا یکیش مذهبی یکیش بدون مذهب نباشه)

دومی هم اینه که طرفین به این جمله یقین کامل داشته باشن: آنچه بر خود نمی پسندی بر دیگران هم نپسند (یعنی مثلا دوست نداری بهت زور بگن زور نگو)

اینارو هرکسی داشته باشه نه تنها با زوجش میتونه بسازه بلکه با همه میتونه بسازه. به نظر من یه نقصی هم که بین زوجین رایجه اینه که مرد ها زن ها رو نمی شناسن ، این شناخت از وجود جنس مخالف خیلی به شما کمک میکنه که طرف مقابلتون رو نرنجونید. اینم خیلی مهمه.

بقیش به نظر من حله ، یعنی میشه از نت یه ازدواج عاشقانه کرد به شرطی که این شروط برقرار باشه و هر دو طرف "آدم" باشن. در غیر اینصورت ، اگه طرف آدم نباشه ، هرکاری هم بکنی باز جلوی چشمت بالاخره یه حرکات مرموزی میاد واست...

در کل زیاد سخت نگیرید

hraha97

عضو جدید
وقتی توی دنیای واقعی همسر انتخاب می کنی متوجه می شی که وای چه کلاهی سرت رفته ! فکرش بکن حالا توی دنیای مجازی همسر انتخاب کنی !

starlet.

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
به نظر من فضای مجازی هم یه وسیله واسه ی آشناییه ولی مهم اینه شناخت طرف مقابلت مجازی نباشه
بودن افرادی ک در فضای مجازی آشنا شدن و با هم ازدواج کردن خیلی هم خوشبخت تر از افرادی ان که تو واقعی همسرشونو انتخاب کردن ولی کورکورانه این کارو نکردند بلکه فضای مجازی صرفا وسیله آشنایی بوده نه بیشتر و اینکه شناختشون از هم در واقعیت شکل گرفته

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
تو فضا های مجازی انسانها با خود ناخودآگاهشون وارد میشن و میشه از اون طریق خصوصیات پنهان اونا رو شناخت. تو دنیای واقعی انسانها ترجیح میدن بیشتر خصوصیاتشونو پنهون کنن.

P O U R I A

مدیر مهندسی شیمی مدیر تالار گفتگوی آزاد
مدیر تالار
به نظر من دنیای مجازی یک کمک خیلی خوب توی شناخت ادمها نسبت به هم هست. ولی خب مطلق نه! یعنی باید در کنار دیدار های رودررو باشه. مثلا اول رابطه از نزدیک و حضوری شروع بشه و در دنیای مجازی رشد پیدا کنه و عمیق تر بشه. ویا از دنیای مجازی شروع بشه و حتما در دنیای واقعی هم بسط پیدا کنه.
حرف دوستان درست هست به نظرم. ادم ها خودشون رو خیلی راحت توی دنیای مجازی نشون میدن. خیلی از مسائل رو ما توی دنیای واقعی و دیدارهای حضوری رعایت میکنیم. الان مثلا به راحتی تا حد زیادی میشه یک شخص رو با یک گشت ساده توی گوشیش شناخت! به نظر من دنیای مجازی نعمت خوبیه! ولی خب از هر چیزی استفاده های نادرست هم میشه کرد دیگه. و چون اصولا همه چی اول خودش وارد میشه و بعد شاید فرهنگش هم وارد بشه ما تقریبا از همه چی استفاده نادرستی میکنیم.

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

شما که بضاعت شرکت تو این بحثت دو کلمه هست , چه اصراری هست که بیای و بخوای شرکت کنی؟ نظرات دوستان رو بخونی , کمکت میکنه که به دانش و آگاهیتون اضافه بشه و این خیلی عالیه.

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
به فرض که فتوشاپ باشه ؛ خب بالاخره خود واقعی طرفو می بینی که!
اون بحث کار یواشکی هم ربطی نداره...یعنی مثلا یکی که میاد خواستگاری شما تو عالم واقعیت ، جنابعالی بعدش تعقیبش می کنید؟:surprised:

سرکار؟:surprised:

یا من موضوع تاپیک رو متوجه نشدم یا شما...
طبق معمول ، موضوع تاپیک رو متوجه نشدی ولی با اینحال جواب دادی.فتوشاپ چیه؟

ALIREZA.F.1988

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
شما که بضاعت شرکت تو این بحثت دو کلمه هست , چه اصراری هست که بیای و بخوای شرکت کنی؟ نظرات دوستان رو بخونی , کمکت میکنه که به دانش و آگاهیتون اضافه بشه و این خیلی عالیه.

من فلسفه بافی بلد نیستم عزیزم
خلاصه و مفید عرض کردم

omran1858

عضو جدید

سلام
به نظر منم با پیشرفت علم و تکنولوژی در جوامع باید بپذیریم که اینم یه راه جهت برقراری ارتباط بین دو نفره و میتونه منجر به ازدواج موفق و یا نا موفق بشه ولی چون یک سری معیارها واسه افراد نیاز به دیدن هم داره ،کامل نیست ولی برای آشنایی اولیه خوبه.

omran1858

عضو جدید
albate age ehsasi va ajoolane tasmim nagiraan va aghelane pish beran
majazi baraye ashenayi ebtedayi jaye khooobist ama baraye ezdevaj bayad beran tooo vagheiyat va sanjiidane masayeleshoooon

درسته ،منم با نظر شما موافقم که واسه آشنایی اولیه خوبه.
ولی خوبه که از همون اول صداقت داشته باشن هر دو طرف.

Sahar Gh

عضو جدید
کاربر ممتاز
مثل هر موقعیت آشنایی دیگه فضای مجازی هم یه فرصته .اما موندن درش اشتباهه. به غیر از یه بازه ای که لازمه تا حدی آشنا شد که اعتماد کرد برای دیدن هم، به نظر من قبل دیدار اول هر چقدر بیشتر تو مجاز بمونی از واقعیت دورتر خواهی شد و درصد غافل گیری ممکنه بالاتر بره (البته باز بستگی به آدم هایی که با هم برخورد می کنن داره).

Sahar Gh

عضو جدید
کاربر ممتاز
تو دنیای مجازی میشه به بعضی خصوصیات طرف پی برد که تو دنیای واقغی اونا رو پنهون میکنه و برعکسش هم ممکنه.

و برعکسش بیشتر فک میکنم درست باشه. به عنوان مثال به چه خصوصیاتی میشه پی برد در مجازی که تو واقعیت ممکنه پنهون بشه؟

stabesh

عضو جدید
سلام
من زوجی رو میشناسم که رو چت یاهو چندین سال پیش باهم آشنا شدن و الان دارن به خوبی و خوشی زندگی می کنند
اما کلا این فضای مجازی همان طور که دوستان اشاره کردن فقط برای آشنایی اولیه مناسبه و ادامه دادن و دلبستن به طرف بدون قرار حضوری کار اشتباهیه
حالا من میخوام از این فرصت استفاده کنم و نظر دوستان رو راجع به سایتهای همسریابی بدونم و هم چنین نرم افزارهایی مثل بی تالک آیا محیط خوبی دارن یا همش سرکاریه؟

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk

bobat

عضو جدید
دنیای مجازی یه حالتی داره شما طرف مقابلو قشنگ تر از خود واقعیش میبینی بنظرم در همون دنیای حقیقی انتخاب همسر اگر تونستیم بکنیم بهتره