دکتر علی شریعتی

reza.izadi

عضو جدید
دكتر شریعتی در سال 1312 در مزینان متولد شد. شريعتي در سال 1337 برای ادامه تحصیل در رشته دكترای جامعه شناسی به ‌فرانسه رفت. شریعتی در سال 1343 به‌ایران بازگشت و ابتدا به‌عنوان دبیر دبیرستان و سپس به‌عنوان استادیار دانشگاه مشهد شروع به ‌فعالیت كرد. دكتر شریعتی در سال 1348 به‌ حسینیه ارشاد در تهران دعوت شد و از آن زمان با سلسله سخنرانیهای معروف خود به مبارزه ضد حكومت شاه پرداخت. وي بر اثر همین سخنرانیها در سال 52 به‌زندان افتاد. از دكتر شریعتی دهها جلد كتاب و مقاله‌‌‌‌‌‌‌تحقیقی و متون سخنرانی برجای مانده است. علي شريعتي روز 29 خرداد سال 1356 درگذشت. آرامگاه وي در سوريه است.

reza.izadi

عضو جدید
قسمتی از وصیت نامه دکتر علی شریعتی
ای نسل اسیر وطنم،
تو می‌دانی كه من هرگز به خود نیندیشیدم، تو می‌دانی و همه می‌دانند كه من حیاتم، هوایم، همه خواسته‌هایم به خاطر تو و سرنوشت تو و آزادی تو بوده است. تو می‌دانی و همه می‌دانند كه هرگز به خاطر سود خود گامی برنداشته‌ام، از ترس خلافت تشیعم را از یاد نبرده‌ام. تو می‌دانی و همه می‌دانند كه نه ترسویم نه سودجو! تو می‌دانی و همه می‌دانند كه من سراپایم مملو از عشق به تو و آزادی تو و سلامت تو بوده است، و هست و خواهد بود. تو می‌دانی و همه می‌دانند كه دلم غرق دوست داشتن تو و ایمان داشتن تو است. تو می‌دانی و همه می‌دانند كه من خودم را فدای تو كرده ام و فدای تو می‌كنم كه ایمانم تویی و عشقم تویی و امیدم تویی و معنی حیاتم تویی و جز تو زندگی برایم رنگ و بویی ندارد. طمعی ندارد. تو می‌دانی و همه می‌دانند كه شكنجه دیدن به خاطر تو، زندان كشیدن برای تو و رنج كشیدن به پای تو تنها لذت بزرگ من است. از شادی تو است كه من در دل می‌خندم. از امید رهایی توست كه برق امید در چشمان خسته‌ام می‌درخشد، و از خوشبختی تو است كه هوای پاك سعادت را در ریه‌هایم احساس می‌كنم. واسلام

الهام مجهول

عضو جدید
مجهول ماندن ؛رنج بزرگ روح ادمي است . يك روح هر چه زيباتر است و هر چه داراتر به اشنا نياز مند تر است ..............
دكتر علي شريعتي

mrha

عضو جدید
اینم آدرس وبسایت دکتر شریعتی,برای اشنایی بیشتر با شخصیت و آثار این مرد بزرگ;)
http://shariati.nimeharf.com/
من تقريبا همه سخنرانياشو گوش دادم خوبه ولي فكر نميكنم عالي عالي باشه امثال همين آدمها به اصطلاح روشن مارو به اين ضلال وگمراهي كشوندن اينا همش نتيجه همون سخنرانيا تو حسينيه ارشاد بوده كه فكر مي كردن مي شه يه حكومت اسلامي علوي ساخت اينم نتيجه.
خودشم بود از اين بهتر نميشد...

بالا