[قیمت هر متر مربع برای ساخت آپارتمان]► پرسش و پاسخ

pesarr

عضو جدید
سلام، از دوستان کسی میتونه به من بگه قیمت هر متر مربع برای ساخت آپارتمان چقدر میشه؟

pesarr

عضو جدید
من تو بروجرد میخوام بسازم ولی اصلا تجربه ندارم به نظرت اونجا از همدان ارزونتر میشه؟

م.زهتاب

عضو جدید
این که میگن قیمت ساخت متری x تومنه با احتساب همه مجوزها و دستمزدها و ... هست؟

سلام مهندس. یه توضیح خدمت شما بدم. قیمت تما شده سازه با درنظر گرفتن همه چیز از جمله بیمه و آب و برق و ............. هست و وقتی میگن متری x تومان با همه چیز محاسبه میشه. حالا بستگی داره در کدوم شهر و با چه کیفیتی میخوای بسازی. عرفش الان 700 تا 750 است. ولی میتونی به صورت ماست مالی و کم کیفیت و بساز و در رو متری 400 تموم کنی که اصلا توصیه نمیکنم چون کار اول بسیار مهمه. هم میتونی متر 900 با تمام امکانات و بسیار عالی بسازی. امیدوارم کمکت کرده باشم;)

pesarr

عضو جدید
سلام مهندس. یه توضیح خدمت شما بدم. قیمت تما شده سازه با درنظر گرفتن همه چیز از جمله بیمه و آب و برق و ............. هست و وقتی میگن متری x تومان با همه چیز محاسبه میشه. حالا بستگی داره در کدوم شهر و با چه کیفیتی میخوای بسازی. عرفش الان 700 تا 750 است. ولی میتونی به صورت ماست مالی و کم کیفیت و بساز و در رو متری 400 تموم کنی که اصلا توصیه نمیکنم چون کار اول بسیار مهمه. هم میتونی متر 900 با تمام امکانات و بسیار عالی بسازی. امیدوارم کمکت کرده باشم;)
سلام خیلی ممنون از پاسخی که دادین، من تجربه ساخت و ساز ندارم،و قصد دارم در شهرستان (بروجرد) این کارو انجام بدم و اصلا نمیدونم برای ساخت 4 طبقه در ابعاد 100 متر با در نظر گرفتن پارکینگ و آسانسور هزینه تمام شده من چقدر میشه. نه خیلی عالی و نه خیلی بد میخوام این کار انجام بشه. ممنون میشم اگه راهنمایی بکنید.

م.زهتاب

عضو جدید
سلام خیلی ممنون از پاسخی که دادین، من تجربه ساخت و ساز ندارم،و قصد دارم در شهرستان (بروجرد) این کارو انجام بدم و اصلا نمیدونم برای ساخت 4 طبقه در ابعاد 100 متر با در نظر گرفتن پارکینگ و آسانسور هزینه تمام شده من چقدر میشه. نه خیلی عالی و نه خیلی بد میخوام این کار انجام بشه. ممنون میشم اگه راهنمایی بکنید.

خوب مهندس عزیز. به من بگو قیمت زمین و قیمت آپارتمان در منطقه ای که می خوای بسازی چقدره؟ منتظره جوابت هستم

pesarr

عضو جدید
خوب مهندس عزیز. به من بگو قیمت زمین و قیمت آپارتمان در منطقه ای که می خوای بسازی چقدره؟ منتظره جوابت هستم

ممنون از اینکه به من مشورت میدی، قیمت زمین 150 تومنه و آپارتمان نوساز تو اون منطقه 1/2 تا 1/3 هست.

م.زهتاب

عضو جدید
ممنون از اینکه به من مشورت میدی، قیمت زمین 150 تومنه و آپارتمان نوساز تو اون منطقه 1/2 تا 1/3 هست.

خوب حالا بگو زمین مال خودته یا میخوای به صورت مشارکت بسازی(یعنی زمین ماله کسی دیگه و ساخت از شما و در آخر با یه درصدی هر دو تا سهم بگیرین)

م.زهتاب

عضو جدید
قیمتهای داده شده تا پایان سفت کاریه ها حواست باشه

سلام مهندس عزیز. شما گفتید قیمت هایی که بچه ها گفتن تا سفت کاری هست. توصیه میکنم یه سازه رو متره کنی. چون با گفته شما بسیار تفاوت داره. در جریان باشید این سایت در پی اطلاعات جامع و درست همراه با دلیل است ممنون;)

Rah Pardaz

همکار مدیر تالار مهندسی عمران متخصص راهداری
کاربر ممتاز
با سلام .........

بله در تصدیق صحبت دوستان ............. تمام شده کار ساختمان (بدون هزینه زمین) همان 600 تا 700 هزار تومان از قرار هر متر مربع هستش ................

pesarr

عضو جدید
با سلام .........

بله در تصدیق صحبت دوستان ............. تمام شده کار ساختمان (بدون هزینه زمین) همان 600 تا 700 هزار تومان از قرار هر متر مربع هستش ................
سلام. این قیمت در شهرستان تا چه اندازه کاهش قیمت پیدا میکنه؟

pesarr

عضو جدید
این قیمتی که اعلام کردم مربوط به شهرستان هستش .............

شرمنده که اینقدر سوال میکنم، چون اصلا تجربه ندارم و مهمتر از همه نمیخوام توش بمونم سوالم اینه که: با متری 700/800 یه ساختمون با همه امکاناتش احداث میشه؟

Rah Pardaz

همکار مدیر تالار مهندسی عمران متخصص راهداری
کاربر ممتاز
شرمنده که اینقدر سوال میکنم، چون اصلا تجربه ندارم و مهمتر از همه نمیخوام توش بمونم سوالم اینه که: با متری 700/800 یه ساختمون با همه امکاناتش احداث میشه؟

با سلام ......

اگه منظور شما از تمام امکانات ...........داشتن استخر و جکوزی هم باشه ............بنده تجربه نکردم ..................... که بخوام پاسخ دقیق خدمتتون ارانه بدم ...................اما با مبلغی که گفتید.........تمام امکانات یک ساختمان رو میشه احداث نمود.......

م.زهتاب

عضو جدید
زمین برای خودم هست مهندس

خوب بسیار عالی. چون قیمت مصالح در تمام نقاط ایران یکسان است پس در قیمت تمام شده ساختمان تاثیر زیادی ندارد. یعنی همان 700 تا 750. ولی همانطور که گفتم بستگی به ساختت داره. در هر صورت شروع کن مهندس. سود خوبی برات داره. منم کمکت میکنم;)

pesarr

عضو جدید
خوب بسیار عالی. چون قیمت مصالح در تمام نقاط ایران یکسان است پس در قیمت تمام شده ساختمان تاثیر زیادی ندارد. یعنی همان 700 تا 750. ولی همانطور که گفتم بستگی به ساختت داره. در هر صورت شروع کن مهندس. سود خوبی برات داره. منم کمکت میکنم;)
خیلی ممنون از راهنمایی شما دوست عزیز

بالا