جدا کردن کلمه های جمله در c#

masoudalmas

عضو جدید
سلام دوستان . خسته نباشید . یه سوال از سی شارپ داشتم اینه که من میخوام یه جمله از تکست باکس بگیره و کلمه ها رو جدا کنه . و بعدش هر کلمه رو توی یه خونه از ارایه بذاره. متد خاصی توی سی شارپ هست برای جدا کردن کلمه ها؟

♥@SH!M♥

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستان . خسته نباشید . یه سوال از سی شارپ داشتم اینه که من میخوام یه جمله از تکست باکس بگیره و کلمه ها رو جدا کنه . و بعدش هر کلمه رو توی یه خونه از ارایه بذاره. متد خاصی توی سی شارپ هست برای جدا کردن کلمه ها؟

سلام دوست عزیز

مقداری ک داخل textBoxهس بریز تو یک رشته ،بعد با متد(Substring(i,numاستفاده کن...ک این متد رشته ی داخل تکست رو از اندیس شماره iشروع میکند و مقدارnumهم تعداد حروف رو مشخص میکنه...اینجوری ی زیررشته را به هرتعداد حروفی کی نیاز دارین میتونین از رشته اصلی بکشین بیرون.

موفق باشید.;)

masoudalmas

عضو جدید
ممنون دوست عزیز واسه راهنماییتون. این متدی که شما گفتین واسه زمانیه که بدونیم از کجا تا کجا رو میخوایم. اونجا کاربرد داره. من میخوام تمام کلمه های داخل جمله رو که با فاصله یا ویرگول قرار گرفتنو جدا کنه و توی یه ارایه بریزه هر کلمه رو که چیزی که من میخواستم این متد بود./ اینجا میذارم که اگه کسی نیاز داشت استفادهه کنه

کد:
string txt;
 txt = textBox1.Text;
            string[] str = txt.Split(' ',  '.', ':', '\t');