پایان نامه

pashnetala

عضو جدید
دوستان سوالات مباحث مربوط به پایان نامه اینجا مطرح کنید.

pashnetala

عضو جدید
دوستان استاد من در مورد پایان نامه این پیشنهاد داده :

------>>>>>>مشاهده پیوست ROCCA_GEAM.pdf

------>>>>>>مشاهده پیوست thesis_Rocca_Verga.pdf

ممنون میشم یه راهنمایی کنین و بگین واسه شروع چه کتابها و یا مقاله هایی باید بخونم

البته خودش T. Settari پیشنهاد داد واسه قسمت geo mechanics

همچنین بهم گفت باید اکلیپس بلد باشم اینو از کجا میتونم ۲ ماه یاد بگیرم ؟ (الان ایرانم تا اردیبهشت)

پایان نامم یه جورایی میکس ریزرویر جومکانیک و گاز استورجه .

پاورقی : پایان نامه به زبان انگلیسی دانشگاه پلی تکنیک ایتالیا .

آخرین ویرایش:

jpt

عضو جدید
دوستان استاد من در مورد پایان نامه این پیشنهاد داده :

------>>>>>>مشاهده پیوست 141044

------>>>>>>مشاهده پیوست 141273

ممنون میشم یه راهنمایی کنین و بگین واسه شروع چه کتابها و یا مقاله هایی باید بخونم

البته خودش T. Settari پیشنهاد داد واسه قسمت geo mechanics

همچنین بهم گفت باید اکلیپس بلد باشم اینو از کجا میتونم ۲ ماه یاد بگیرم ؟ (الان ایرانم تا اردیبهشت)

پایان نامم یه جورایی میکس ریزرویر جومکانیک و گاز استورجه .

پاورقی : پایان نامه به زبان انگلیسی دانشگاه پلی تکنیک ایتالیا .

در رابطه با موضوع شما برای Theoretical background من اطلاعات زیر رو دارم احتمالا به دردتون بخوره

1.Reservoir Geomechanics -Mark D. Zoback
2.Development Of An Efficient Fully Coupled Geomechanics And Fluid Flow Simulator Stanford Univ.MS Thesis
3.Stablized Finite Element Methods For Coupled Geomechanics And Multiphase Flow Stanford Univ.PHD Thesis
4.Rock Physics And Geomechanics In The Study Of Reservoirs And Repositories - C. David

شماره های 1 و 4 دارم اگه تو کتابخانه یا اینترنت پیدا نکردی خبر بده آپ کنم اما 2 و 3 فقط در حد خلاصه دارم

در رابطه با Eclipse پژوهشگاه صنعت نفت پژوهشگاه صنعت نفت دوره آموزشی برگذار می کنه تا آخر اردیبهشت 92 احتمالا یه دوره داشته باشه
البته این رو هم باید بگم که Eclipse خودش 3 تا زیر برنامه مجزاداره Eclipse100 Eclipse200 Eclipse300 تفاوت هاشون تو مدل سیالیه که شبیه ساز استفاده میکنه از همه آسونتر Eclipse100 برای کار شما دقیقا نمی دونم کدوم بدرد می خوره از تالار نفت راهنمای آموزش نرم افزار پیدا کن هست قبلا دیدم تو تالار نفت.
موفق باشید​

hmdjml

مدیر تالار مهندسی نفت
مدیر تالار
برنامه اکلیپس ۱۰ ۱۲تا ماژول مختلف داره که هر کدومشون مربوطه به یه چیزی میشه ولی شبیه سازی اصلی برای کارهای مهندسی نفت با اکلیپس ۱۰۰ یا ۳۰۰ انجام میشه. مثلا برای طرح ازدیاد برداشت و ... .

jpt

عضو جدید
پایان نامه

یه سوال دارم هرکی یه توضیحی درمورد دانشگاه خودش (صنعت نفت ، امیر کبیر ، تهران , شریف، علوم تحقیقات و.....) بده (لطفا) با ذکر نام دانشگاه

برای پایان نامه کارشناسی باید از پایان نامه دفاع کنیم؟ یا نه

آیا موضوع پایان نامه باید نو وجدید باشد و مثلا مروری نمی تونه باشه؟

آیا زبان پایان نامه فارسی است یا انگلیسی (در دانشگاه شما)؟

و آیا به بچه های کارشناسی اجازه کار Exprimental هم داده می شود (یعنی آزمایشگاه در اختیار قرارمی دهند؟)

و در کل در دانشگاه شما به پایان نامه کارشناسی چقدر اهمیت می دهند؟

تو دانشگاه شما , شما پایا

hmdjml

مدیر تالار مهندسی نفت
مدیر تالار
یه سوال دارم هرکی یه توضیحی درمورد دانشگاه خودش (صنعت نفت ، امیر کبیر ، تهران , شریف، علوم تحقیقات و.....) بده (لطفا) با ذکر نام دانشگاه

برای پایان نامه کارشناسی باید از پایان نامه دفاع کنیم؟ یا نه

آیا موضوع پایان نامه باید نو وجدید باشد و مثلا مروری نمی تونه باشه؟

آیا زبان پایان نامه فارسی است یا انگلیسی (در دانشگاه شما)؟

و آیا به بچه های کارشناسی اجازه کار Exprimental هم داده می شود (یعنی آزمایشگاه در اختیار قرارمی دهند؟)

و در کل در دانشگاه شما به پایان نامه کارشناسی چقدر اهمیت می دهند؟

تو دانشگاه شما , شما پایا

تو دانشگاه ما بعضی از اساتید میگن باید دفاع کنید. بعضیها هم نه. مثلا دکتر گرامی قبلا باید دفاع میکردن بچه ها ولی جدیدا مثل اینکه نه. البته بعضی از اساتید جدیدا مثل اینکه گیر دادن دفاع کنن بچه ها. مثل دکتر نبوی زداه یا اگه اشتباه نکنم دکتر همتی و دکتر حکمت زاده. (معین بهتر میدونه) البته دفاع بطور رسمی مثل ارشد نیست. استاد خصوصی ازت سوال میپرسه که چیکار کردی و این چیزا. دکتر مسیحی هم میپرسه.
موضوع پایان نامه نباید تکراری باشه. البته سیاست دانشگاه بر این هست که بعد از ۴سال میشه موضوعات شبیه هم گرفت هر چند دانشجوها اصلا توجه نمیکنن و هرکاری دلشون بخواد میکنن. عنوان رو عوض میکنن ولی محتوا رو نه. البته الان مدیر گروه بدجوری گیر میده به موضوعات. موضوعات رو معمولا اساتید از بخاطر اینکه از سر خودشون باز کنند به خود دانشجوها میسپارن.
من شخصا پایان نامه ام رو انگلیسی دادم ولی دانشگاه گفته ترجیحا فارسی مگر اینکه استاد تایید کنه. البته مثل اینکه به خوبیه زبان فارسی نمره نمیدن. مگر اینکه کارت خیلی درست باشه.
در مورد کار تجربی هم که اصلا روش حساب نکن مخصوصا تو دانشگاه ما. همه چیز گردن خود دانشجوهاست. دانشجوها هم که یا تنبلن یا تواناییشو ندارن که کار تجربی ازمایشگاهی انجام بدن.
قبلا بعضی از اساتید اصلا اهمیت نمیدادن. میگفتن هرکاری خودت کردی. مثلا دکتر خراط که استاد پروژه من بود حتی جواب سوالهای منو هم درست نمیداد. خیلی خلاصه و در حد چند کلمه. ولی جدیدا مثل اینکه اساتید (البته بعضیهاشون) توجهات زیادی میکنن.
شانس ما بود دیگه تا وقتی بودیم که هیچ خبری نبود حالا که رفتیم اروم اروم داره همه چی درست میشه.
دانشگاه ما هم علوم و تحقیقات تهران هست.

• Like
واکنش ها: jpt