مقاله های آموزشی مرتبط با جاوا

shahab85

عضو جدید
سلام دوستان.
لطفا توی این تاپیک هر چی مقاله و ebook مرتبط با جاوا دارید بزارید.
قبل از اینکه مقاله ای رو بزارید مطمئن بشین که قبلا کسی توی تاپیک نزاشته.
لطفا اسپم نکنید.
خیلی ممنون.:gol:

shahab85

عضو جدید
خب به عنوان شروع من اینارو میزارم.
پسورد تمام فایل ها : www.bestebooks.blogfa.com
شرمنده حجم فایل ها خیلی بالاس نمیتونم یه بار دیگه بدون پسورد آپلود کنم.

مقاله های آموزشی جاوا :

Java - Thinking In Java
DEITEL - Java How to Program 4th Ed
DEITEL - Java Advanced How to Program
آموزش جاوا به زبان فارسي

مقاله های آموزشی برنامه نویسی موبایل با جاوا (J2ME) :

J2ME Step by step - Presented by developerWorks
J2ME Java in small things (Manning) by James White & David Hemphill
J2ME in a Nutshell (O'Reilly) by Kim Topley
J2ME - Integration Strategies for J2ME MIDP J2EE by Michael Taylor

مقاله های آموزشی Java swing :

O'Reilly - Java Swing by Robert Eckstein & Mare Loy
Manning - JAVA Swing 2nd Edition (2004) By Matthew Robinson & Pavel Vorobiev
Manning - Up to Speed with Swing, 2nd Ed By Steven Gutz

مقاله های آموزشی ساختمان داده با جاوا :

Fundamentals of OOP and Data Structures in Java By Richard Wiener
Schaum Theory and Problems of Data Structure with JAVA By JOHN R.Hubbard

خب امیدوارم استفاده کنید.
موفق باشید :gol:

turboogle

متخصص برنامه نویسی #C
سلام مهندس.
من چندتايي از j2ee و j2se دارم اتفاقا يكيش هم مال جيمز گاسلينگه اما هر كاري كردم آپ نشد.
راهنمايي كنيد لطفا.من اينترنت پر سرعت ندارم.موفق باشيد.

shahab85

عضو جدید
سلام مهندس.
من چندتايي از j2ee و j2se دارم اتفاقا يكيش هم مال جيمز گاسلينگه اما هر كاري كردم آپ نشد.
راهنمايي كنيد لطفا.من اينترنت پر سرعت ندارم.موفق باشيد.
يعني با اينترنت dial up ميخواي آپلود كني؟
حجم فايلات چقدرن؟لطفا اين دو تا مورد رو بگو،ممنون

shahab85

عضو جدید
1ـبا ADSL حدود 128
2ـزياد..........GIG
خب مهندس جان منم حدودا 11 گيگ ايبوك دارم تا الان حدود 500 مگابايتشو آپلود كردم تيكه تيكه،اگه مشكل تموم شدن محدوديت نت نداري و دلت نميسوزه توي همين سايت 4shared يدونه اكونت بساز تو همون بزار مقاله هاتو،هر روز يكيشو بزاري مشكلي پيش نمياد،موفق باشي ;):w30:

VRWH

عضو جدید
کاربر ممتاز
mysql &java به زبان انگلیسی و در حد intro

مقایسه j2ee با asp.net به زبان فارسی!!!

پیوست ها

• Mysql&Java.pdf
    121.5 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • JAVA_VS_ASP_NET.doc
    71.5 کیلوبایت · بازدیدها: 0

VRWH

عضو جدید
کاربر ممتاز
Introduction to Network Programming using Java به زبان انگلیسی

JAVASERVER PAGES™ (JSP™) SYNTAX version 2.0 به زبان انگلیسی

پیوست ها

• intro-network-java.pdf
    157 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • jsp syntax.pdf
    126.5 کیلوبایت · بازدیدها: 0

VRWH

عضو جدید
کاربر ممتاز
Using XML in Java

Using XML in Java

چقدر این تالار ساکت است

برای دوستان جاوا کار

پیوست ها

• rc035-010d-xml.pdf
    950 کیلوبایت · بازدیدها: 0

VRWH

عضو جدید
کاربر ممتاز
Java FX

Java FX

مقاله ای در مورد Java FX حتما مطالعه کنید .
java FX اینده بسیار روشنی دارد .

پیوست ها

• javafx.pdf
    688.5 کیلوبایت · بازدیدها: 0

VRWH

عضو جدید
کاربر ممتاز
مقاله ای دیگر در مورد javaFX

پیوست ها

• javaFX.pdf
    1.9 مگایابت · بازدیدها: 0

VRWH

عضو جدید
کاربر ممتاز
کاملا درسته.
حالا باید ببینیم با توجه به حضور این رقبای بزرگ، JavaFX چیزی برای رقابت داره یا نه.

دوست عزیز من فکر نکنم بشه gwt را با javaFX مقایسه کرد یعنی مقایسه این 2 تا اشتباه است
فکر نکنم با gwt بتوان برای desktop یا موبایل برنامه نوشت .

google web toolkit

اینجا را ببینید

http://saeedzarinfam.blogspot.com/search/label/GWT

آخرین ویرایش:

Mehdi.A

عضو جدید
JavaFX vs other AIR (or RIA) Frameworks

JavaFX vs other AIR (or RIA) Frameworks

دوست عزیز من فکر نکنم بشه gwt را با javaFX مقایسه کرد یعنی مقایسه این 2 تا اشتباه است
فکر نکنم با gwt بتوان برای desktop یا موبایل برنامه نوشت .

google web toolkit

اینجا را ببینید

http://saeedzarinfam.blogspot.com/search/label/GWT

ولی من فکر می کنم که میشه مقایسه کرد
حتی آقایان دایتل و نویسنده مقاله زیر هم با بنده هم عقیده هستند

“JavaFX: Sun’s Late Start in the RIA Race”
http://www.devx.com/Java/Article/34602
Article: “JavaFX: Sun’s Late Start in the RIA Race,” by Glen Kunene. Discusses the recent announcement of two members of the JavaFX family of tools (that enable non-programmers to create rich Internet applications), namely JavaFX Script—a scripting language for building rich Internet applications on the Java SE platform and JavaFX Mobile—a complete mobile software stack.​

به نقل از

در لینکهای زیر مقایسه هایی بین JavaFX و مثلا Flex و یا GWT را می توانید دنبال کنید
به عنوان مثال
One of the most interesting things he spoke about, aside from the fact that American's don't like sperm, is the approach Parleys is taking to putting three leading RIA technologies to the real world test - by implementing the site in JavaFX, Flex, and GWT. (You can find the Flex BETA if you poke around, the JavaFX version works, I have seen it, but I don't think it's a public URL, yet - and the GWT version is still in the works, last I heard.)​
به نقل از:
و همچنین

آخرین ویرایش:

VRWH

عضو جدید
کاربر ممتاز
با تشکر از پاسخ شما
دوست عزیز شما سوال بنده را جواب ندادید .

در مورد مقایسه فقط بخش scripting تکنولوژی fx را مقایسه کرده اند نه قسمتهای دیگر را .
سوالم را دوباره می پرسم می توان با GWT ِبرای محیطهای Desktop برنامه نوشت یا نه ؟

Mehdi.A

عضو جدید
با تشکر از پاسخ شما
دوست عزیز شما سوال بنده را جواب ندادید .

در مورد مقایسه فقط بخش scripting تکنولوژی fx را مقایسه کرده اند نه قسمتهای دیگر را .
سوالم را دوباره می پرسم می توان با GWT ِبرای محیطهای Desktop برنامه نوشت یا نه ؟

سلام:
حالا شد یه چیزی!
اینکه به سؤال شما جواب ندادم، به خاطر این بود که اول باید حرف خودم رو ثابت می کردم. پس میشه JavaFX رو با مثلا GWT مقایسه کرد.
صد البته که در مقایسه می بایست توانمندیهای مشترک بصورت موازی و توانمندیهای غیر مشترک بصورت موردی بررسی شوند. هر کدام از این فریم ورکها از هر دو دوسته توانمندیها برخوردارند.
به عنوان مثال اگر شما از Flex استفاده کنید (که اساسا برای بهینه سازی برنامه های دسکتاپ تحت شبکه تولید شد)، قادر خواهید بود تا از JavaScript و فریم ورکهای مبتنی بر آن استفاده کنید.
از طرفی، امکان برنامه نویسی برای دسکتاپ دیگه خیلی موضوع مهمی نیست، برنامه ها همه دارن می رن روی شبکه و تکیه به توانمندیهای دستکتاپی کار چندان جالبی نیست.
اما در مورد موبایل: ببینید ما مثلا در جاوا یه چیزی به اسم Java ME داریم که با استفاده از اون می توانیم برنامه های موبایلی بنویسیم. اما اگر کمی عمیق تر فکر کنیم، و مثلا به استفاده از اینترنت در موبایل فکر کنیم، اونوقت به فکر استفاده از تمامی توانمندیهای وب در موبایل خواهیم افتاد. با توجه به این موضوع، باز هم ناچار خواهیم بود تا JavaFX را از این منظر با سایر فریم ورکها مقایسه کنیم.
القصه، اگر همچنان منتظرید که به سؤالتان پاسخ بدهم، باید عرض کنیم که با GWT نمی توان برای دسکتاپ یا موبایل برنامه نوشت اما با استفاده از آن می توان برنامه های تحت وبی نوشت که هم در دسکتاپ رایانه شما و هم در گوشی موبایل بنده قابل استفاده اند. راستی گوگل در حال توسعه یک فریم ورک جدید برای موبایل است، و ظاهرا اصلا هم وقت خودش را صرف ایجاد یک فریم ورک برای دسکتاپ نکرده.

Mehdi.A

عضو جدید
راستی بیایید بحث نکنیم.
جدای از همه این حرفها، من خودم هم خیلی دلم می خواد روی فریم ورکهای جدید کسب اطلاع کنم. شما به نظر روی JavaFX کار کردید، خوب بد نیست که اون رو با فریم ورک(های) قبلی که کار می کردید مقایسه کنید.

VRWH

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام:
حالا شد یه چیزی!
اینکه به سؤال شما جواب ندادم، به خاطر این بود که اول باید حرف خودم رو ثابت می کردم. پس میشه JavaFX رو با مثلا GWT مقایسه کرد.
صد البته که در مقایسه می بایست توانمندیهای مشترک بصورت موازی و توانمندیهای غیر مشترک بصورت موردی بررسی شوند. هر کدام از این فریم ورکها از هر دو دوسته توانمندیها برخوردارند.
به عنوان مثال اگر شما از Flex استفاده کنید (که اساسا برای بهینه سازی برنامه های دسکتاپ تحت شبکه تولید شد)، قادر خواهید بود تا از JavaScript و فریم ورکهای مبتنی بر آن استفاده کنید.
از طرفی، امکان برنامه نویسی برای دسکتاپ دیگه خیلی موضوع مهمی نیست، برنامه ها همه دارن می رن روی شبکه و تکیه به توانمندیهای دستکتاپی کار چندان جالبی نیست.
اما در مورد موبایل: ببینید ما مثلا در جاوا یه چیزی به اسم Java ME داریم که با استفاده از اون می توانیم برنامه های موبایلی بنویسیم. اما اگر کمی عمیق تر فکر کنیم، و مثلا به استفاده از اینترنت در موبایل فکر کنیم، اونوقت به فکر استفاده از تمامی توانمندیهای وب در موبایل خواهیم افتاد. با توجه به این موضوع، باز هم ناچار خواهیم بود تا JavaFX را از این منظر با سایر فریم ورکها مقایسه کنیم.
القصه، اگر همچنان منتظرید که به سؤالتان پاسخ بدهم، باید عرض کنیم که با GWT نمی توان برای دسکتاپ یا موبایل برنامه نوشت اما با استفاده از آن می توان برنامه های تحت وبی نوشت که هم در دسکتاپ رایانه شما و هم در گوشی موبایل بنده قابل استفاده اند. راستی گوگل در حال توسعه یک فریم ورک جدید برای موبایل است، و ظاهرا اصلا هم وقت خودش را صرف ایجاد یک فریم ورک برای دسکتاپ نکرده.

از طرز گفتارتان خوشم نیامد کسانی را که بخواهند نظرشان را تحمیل کنند در حد بسیار پایین از لحاظ شخصیتی می دانم

این نظر شخصی شماست شاید حرف شما در ۲۰ سال اینده اتفاق بیافتد تا آن زمان من از امکانات موجود استفاده خواهم کرد .

دوباره به سایت javaFX مراجعه کنید .

من GWT را چیزی نمی بینم جز تبدیل کدهای جاوا به جاوا اسکریپت . (شرمنده تحت تاثیر بنگاهای خبری قرار نمی گیرم)

VRWH

عضو جدید
کاربر ممتاز
راستی بیایید بحث نکنیم.
جدای از همه این حرفها، من خودم هم خیلی دلم می خواد روی فریم ورکهای جدید کسب اطلاع کنم. شما به نظر روی JavaFX کار کردید، خوب بد نیست که اون رو با فریم ورک(های) قبلی که کار می کردید مقایسه کنید.
من قبلا با همچین فریم ورکی کار نکردم
من فقط با spring کار کردم

Mehdi.A

عضو جدید
از طرز گفتارتان خوشم نیامد کسانی را که بخواهند نظرشان را تحمیل کنند در حد بسیار پایین از لحاظ شخصیتی می دانم

این نظر شخصی شماست شاید حرف شما در ۲۰ سال اینده اتفاق بیافتد تا آن زمان من از امکانات موجود استفاده خواهم کرد .

دوباره به سایت javaFX مراجعه کنید .

من GWT را چیزی نمی بینم جز تبدیل کدهای جاوا به جاوا اسکریپت . (شرمنده تحت تاثیر بنگاهای خبری قرار نمی گیرم)

ای بابا...
می دونید چیه!!!
الآن که فکر می کنم می بینم شما کاملا درست می فرمایید، در همه موارد.

VRWH

عضو جدید
کاربر ممتاز
ای بابا...
می دونید چیه!!!
الآن که فکر می کنم می بینم شما کاملا درست می فرمایید، در همه موارد.
اصولا اشتباه از بنده بود !!

دوست عزیز اصولا spam کردن کار درستی نیست اگر می خواهید بحث کنیم خوشحال خواهم شد که در سایت
برنامه نویس این بحث رو ادامه دهیم تا لااقل یک چیزهایی یاد بگیریم !!

آخرین ویرایش:
خب به عنوان شروع من اینارو میزارم.
پسورد تمام فایل ها : www.bestebooks.blogfa.com
شرمنده حجم فایل ها خیلی بالاس نمیتونم یه بار دیگه بدون پسورد آپلود کنم.

مقاله های آموزشی جاوا :

Java - Thinking In Java
DEITEL - Java How to Program 4th Ed
DEITEL - Java Advanced How to Program
آموزش جاوا به زبان فارسي

مقاله های آموزشی برنامه نویسی موبایل با جاوا (J2ME) :

J2ME Step by step - Presented by developerWorks
J2ME Java in small things (Manning) by James White & David Hemphill
J2ME in a Nutshell (O'Reilly) by Kim Topley
J2ME - Integration Strategies for J2ME MIDP J2EE by Michael Taylor

مقاله های آموزشی Java swing :

O'Reilly - Java Swing by Robert Eckstein & Mare Loy
Manning - JAVA Swing 2nd Edition (2004) By Matthew Robinson & Pavel Vorobiev
Manning - Up to Speed with Swing, 2nd Ed By Steven Gutz

مقاله های آموزشی ساختمان داده با جاوا :

Fundamentals of OOP and Data Structures in Java By Richard Wiener
Schaum Theory and Problems of Data Structure with JAVA By JOHN R.Hubbard

خب امیدوارم استفاده کنید.
موفق باشید :gol:
سلام
اين فايلاتون دانلود نميشه. ميشه دوباره آپلود كنين؟
ممنونم پيشاپيش

Hadi-Hashemi

عضو جدید
با سلام یه PDF هم من داشتم از جاوا به زبان فاسی که واسه شروع خوبه :smile:

Java in 21 day

کاری از آقایان محمدباقر معموری و احسان شاه بختی

novin-s

عضو جدید
سلام خسته نباشید
من معایب و مزایای برنامه نویسی جاوا را می خوام کسی هست کمکم کنه راهی جلو پام بذاره