راهنمایی در انتخاب رشته مناسب من . اگه رشته ای می شناسید بگید.

راهنمایی در انتخاب رشته مناسب من . اگه رشته ای می شناسید بگید.

• برق کنترل

رای: 0 0.0%
  • مکانیک طراحی جامدات

• مکانیک طراحی کاربردی

• طراحی صنعتی

• هیچکدام

• مجموع رای دهندگان
    6

matin34

اخراجی موقت
من دنبال انتخاب رشته مورد نظرم هستم . دنبال رشته ای هستم که بهش علاقه داشته باشم از تون می خوام حتما راهنمایی ام کنید چون دیگه فرصتی ندارم.
من علایقم را می گم تا رشته ای که به ان مربوط می شه یا در ان دخالت موثر ومهمی داره بهم معرفی کنید . رشته ای که فصل مشترک تمام علایقم باشه :
به ماهواره و فضا پیما و موشک علاقه دارم و دوست دارم درجمع مهندسین که باعث ان می شن باشم .
از ساخت روباتها به معنای قطعه یا موجودی بی جان که کاری را برای انسان انجام میده علاقه دارم .
به تکنولوژی مثل موبایل یا قطعات الکترونیکی که با استفاده از فناوری یه کاری را برای انسان انجام می دن علاقه دارم .
به ساخت انواع ماشین ها به معنای وسایل متحرک و تکنولوژی هایی که در ان به کار می برن و ابزار ووسایل ان مثل دوربین فاصله سنج اتومییل علاقه دارم از

اتومبیلهای پیشرفته تا کشتی تا وسایل پرنده
فصل مشترک علایقم فکر می کنم در سه ایتم باشه :
1- خلاقیت طرح ایده و اختراع و ابتکار در واقع رشته ای که بشه باش اختراع کرد یا در فناوری های جدید بشر نقش داره
2- تجزیه و تحلیل و طراحی سیستم یا ماشین
3- علاقه به مباحث شتاب و سرعت و نیرو و حرکت در فیزیک انهم برای اجسام متحرک مثل موشک وماهواره و اتومییل وروبات نه چاره پایه و میزو استوانه
می دانید در دنیای مجازی مهندسان کامپیوتر با استفاده از برنامه نویسی به عنوان یه ابزار این قدرت را دارند تا با استفاده از خلاقیت و ایده بتونن تجزیه وتحلیل
کنند و یه سیستم یا برنامه ای را پیاده کنند تا بتونه یه کاری را انجام بده . اما ایا در دنیای واقعی رشته ای هست که حکم این ابزار را در دنیای مجازی داشته
باشه و بتونه این قدرت را بهش بده .

*ستاره آسمان*

عضو جدید
من دنبال انتخاب رشته مورد نظرم هستم . دنبال رشته ای هستم که بهش علاقه داشته باشم از تون می خوام حتما راهنمایی ام کنید چون دیگه فرصتی ندارم.
من علایقم را می گم تا رشته ای که به ان مربوط می شه یا در ان دخالت موثر ومهمی داره بهم معرفی کنید . رشته ای که فصل مشترک تمام علایقم باشه :
به ماهواره و فضا پیما و موشک علاقه دارم و دوست دارم درجمع مهندسین که باعث ان می شن باشم .
از ساخت روباتها به معنای قطعه یا موجودی بی جان که کاری را برای انسان انجام میده علاقه دارم .
به تکنولوژی مثل موبایل یا قطعات الکترونیکی که با استفاده از فناوری یه کاری را برای انسان انجام می دن علاقه دارم .
به ساخت انواع ماشین ها به معنای وسایل متحرک و تکنولوژی هایی که در ان به کار می برن و ابزار ووسایل ان مثل دوربین فاصله سنج اتومییل علاقه دارم از

اتومبیلهای پیشرفته تا کشتی تا وسایل پرنده
فصل مشترک علایقم فکر می کنم در سه ایتم باشه :
1- خلاقیت طرح ایده و اختراع و ابتکار در واقع رشته ای که بشه باش اختراع کرد یا در فناوری های جدید بشر نقش داره
2- تجزیه و تحلیل و طراحی سیستم یا ماشین
3- علاقه به مباحث شتاب و سرعت و نیرو و حرکت در فیزیک انهم برای اجسام متحرک مثل موشک وماهواره و اتومییل وروبات نه چاره پایه و میزو استوانه
می دانید در دنیای مجازی مهندسان کامپیوتر با استفاده از برنامه نویسی به عنوان یه ابزار این قدرت را دارند تا با استفاده از خلاقیت و ایده بتونن تجزیه وتحلیل
کنند و یه سیستم یا برنامه ای را پیاده کنند تا بتونه یه کاری را انجام بده . اما ایا در دنیای واقعی رشته ای هست که حکم این ابزار را در دنیای مجازی داشته
باشه و بتونه این قدرت را بهش بده .
این چیزی که شما میگید خیلی گسترده است از مهندسی برق الکترونیک گرفته تا رباتیک وهوافضا وکامپیوتر اگر میتونی همه شو باید بری اما بین اینا پایه تر از همه برقه بعد هوافضا

parandme

کاربر بیش فعال
ابن رشته ای که شما میخای باید یه رشته مادر باشه که فقط باید مکانیک (بهتره گفته بشه فیزیک کاربردی + ابزار های و مهارتهای بشری برای به حرکت در اوردن و تحقق ماشین الات و مکانیزمها = مهندسی مکانیک) و بعد از اون رشته برق
همه رشته ها مهندسی زیر مجموعه این دو رشته اند مثلا رشته های زیر زیر مجموعهای از علم مهندسی مکانیک هستند
مکانیک طراحی جامدات (گسترده ترین زمینه مهندسی)- عمران مخصوصا سازه و زلزله - هوافضا طراحی سازه های هوایی و مهندسی فضایی- مهندسی معدن-خودرو- راه اهن- کنترل اتوماتیک- رباتیک(مباحث حرکتی و انتقال نیرو در رباتها) - مکانیک حرارت و سیالات (سرشاخه رشته های بعد و شیرین ترین زمینه مهندسی)- مهندسی تاسیسات- مهندسی هوافضا پیشرانش و ایرودینامیک- عمران اب- مهندسی شیمی تمام گرایش ها و...

parandme

کاربر بیش فعال
نظر سنجی تون هم مشکل داره
مکانیک طراحی جامدات توی ارشد تغییر نام میده به طراحی کاربردی
یعنی عملا دو گزینه مشترک دارین

matin34

اخراجی موقت
برق و مکانیک دو رشته مادر هستن . در مقطع لیسانس کدام مناسب ترن؟
با توجه به صحبتهام همیشه این سوال توی ذهنم بود که علاقه من بیشتر در مکانیک است ولی به طور کامل نمی تونستم قبول کنم جدیدا متوجه شدم که علاقه من به قسمتی از مهندسی مکانیک مربوط می شه
و مکانیک گسترده اس و فکر کنم همانطور که گفتید به زیر شاخه های ان یعنی رباتیک یا هوافضا یا مکاترونیک مربوط می شه و نه کل مکانیک به خاطر همین به اضافه اینکه در کشور ما چون صنعتی نشده و از ظرفیت کامل مهندسی مکانیک استفاده نمی شه و یه مهندس مکانیک بیشتر در کارخانه ها به ساخت قطعات و مخزن ها غیر جذاب وخلاصه انچه می بینید به کار گرفته می شه . وهمچنین به نظر می اید برق بیشتر در کشور
جا افتاده باشه و مهندسین برق موفق تر هستند . بخاطر همین من در کارشناسی برق را انتخاب می کنم و اما بخاطر اینکه علاقم کامل ارضا بشه در مقطع ارشد سراغ همان بخشهایی از مکانیک می رم که بهش علاقه دارم مثل هوافضا یا رباتیک . که اینها همان ابزار های و مهارتهای بشری برای به حرکت در اوردن و تحقق ماشین الات و مکانیزمها هستند . غیره اینه

بالا