یه چیزایی خیلی سخته

MAHDI.VALVE

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
همون چیزا که باعث شده مهمترین دغدغه جوونا اینایی باشه که میبینیم ازدواجو دوستیو و حواشی طول ودرازش که هم خود جوونا هم خانواده ها رو درگیر خودش کرده

یه چیزایی خیلی سخته اول که تا 30 سالگی بچه ها میمونن خونه پدر بیچاره میشه .خرج همه رو بده. پسره گردنشو تبر نمیزنه تا لنگ ظهر میخوابه پدرش صبخ میره شب میاد
دخترا که تکلیفشون روشنه تا 100 سالگی باید بمونن مجبورن اگه ازدواج نکنند

اگه یه بخت برگشته ای خواست ازدواح کنه کل فامیل کارو زندگی تعطیل میکنند میرن تحقیق ، آخرشم طرف یا معتاد در میاد یا چمیدونم هرچی .........

ازدواج که کردن کل خانواده باید جوونا رو ساپورت کنند مادرا باید برن جارو بزنن لباسا رو بشورن که آقا داماد راحت باشه

خدا رحم کنه بچه ای چیزی بیاد حرف به جدایی نکشه وگرنه یه کشمکشی بالا میگیره که بیا و بپرس

خودم خسته شدم در مورد هرکدومش میشه یه کتاب نوشت

چقدر خودمون درگیر کردیم سر هیچو پوچ
یه جمله ای هست به انگلیسی
common ,take it easy
امیدوارم حذف نشه

MAHDI.VALVE

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
حالا شما خودشو ناراحت نکن ....
انشالا درست میشه ...
خدا با ماست ... نشسته چای مینوشه!

اینا دغدغه است که باید حل بشه
فکر ما باید اصلاح بشه باید بریم بالا ، اما اندر خم یک کوچه موندیم
همه چی داریم اما هیچی نداریم
مثلا خود من دلسوز خقوق میگیرم کار کنم میام شما رو نصیحت میکنم

shakibam

عضو جدید
کاربر ممتاز
باهات موافقم اما اگه کاری هم از دستمون برمیومد خوب بود.من انقدر از این وضعیت میترسم که حد نداره.درمانش چیه؟هرکی از خودش شروع کنه؟همه باهم شروع کنیم؟با وضعیت بسازیم؟...چقدر حل کردن چنین مسائلی به این بزرگی سخته.

آیدا..

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بچه های ما خیلی از طرف پدرو مادر حمایت میشن علتش هم کمبودهایی که پدرو مادر تو دوران کودکی داشتن نمیخوان بچه هاشون اون سختی ها رو بکشن
حاضرن خودشون سختی بکشن تا بچه ها راحت باشند این مهربونی ها باعث میشه بچه تنبل و پرتوقع بشه
مشکل ریشه ایه خیلی زمان میبره حل بشه

jigsaw

عضو جدید
کاربر ممتاز
اینا دغدغه است که باید حل بشه
فکر ما باید اصلاح بشه باید بریم بالا ، اما اندر خم یک کوچه موندیم
همه چی داریم اما هیچی نداریم
مثلا خود من دلسوز خقوق میگیرم کار کنم میام شما رو نصیحت میکنم

بابا دست گلتون درد نکنه .... دو دقیقه اومده بودیم خودتونو ببینیم همش سر کار بودینو حقوق میگرفتین! دی
درسته این چیزا سخت شده اما اینم قبول کنیم که خیلی دیگه داریم همه چیزو سخت میگیریم!
البته شخصا معتقدم پسر یا دختری که نمیدونه مثلا تا 7 , 8 سال اینده چی داره یا چی به دست میاره از این حرفا ازدواج نکنه بهتره!
خیلی از این حرف بدم میاد که میگن حالا ازدواج کنن همه چیز حل میشه! نه اصلا نمیشه!!!

MAHDI.VALVE

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بابا دست گلتون درد نکنه .... دو دقیقه اومده بودیم خودتونو ببینیم همش سر کار بودینو حقوق میگرفتین! دی
درسته این چیزا سخت شده اما اینم قبول کنیم که خیلی دیگه داریم همه چیزو سخت میگیریم!
البته شخصا معتقدم پسر یا دختری که نمیدونه مثلا تا 7 , 8 سال اینده چی داره یا چی به دست میاره از این حرفا ازدواج نکنه بهتره!
خیلی از این حرف بدم میاد که میگن حالا ازدواج کنن همه چیز حل میشه! نه اصلا نمیشه!!!

من وقتی جمعه عروسیم بود 280 هزار تومن حقوقم بود کرایه خونه ای که گرفته بودم 270 تومن بود ، 100 تومن هم قصد وامی بود که گرفته بودم برای پول پیش خونه
5 شنبه روز قبل عروسی رفتم یه حا مصاحبه
گفتن بهت 420 تومن ماهی میدیم با پرداختهایی که میکنیم میشه ماهی 600
6 ماه بجز خوردو خوراک چیزی نخریدیم
اما یواش یواش کار من بهتر شد همسرم رفت سرکار بقیشم نمیگم بسه دیگه

sage007

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ربطی به این تاپیک نداره اما

اما تا الان فکر کردید چرا صنف فوتبالیست تو بهترین شبکه ی (3) بدون استثنا هر دوشنبه یک برنامه ی چند ساعته ی پر خرج با یه مجری که اجازه می خواد قانع نشه!!!! دارن

چرا صنف سینما باز یک برنامه ی چند ساعته جمعه شب ها دارن ؟ با یک مجری که همه رو قبول داره و یک نقاد که همه چی رو مقوا می بینه؟

چرا بقیه ی صنف ها برنامه ی روتین ندارن حتی سالی یه بارم که براشون برنامه میسازیم اینقدر مسخره هست که با یه مجری درپیت که نمی دونه چیکار می خواد بکونه؟

چرا شهردار هر هفته نباید بیاد تو تی وی با یه مجری خوب شاخ شونه بکشه

چرا کارگر ها معلمان این قشر زحمت کش و پر تعداد نباید برنامه داشته باشه؟

بنظرتون دوست ندارن بچه ی مردم رو سرگرم همین تاپیک ها نود هفت 11 دوازده و... بکنن

چرا یه برنامه در مورد مجلس تو تی وی نداریم؟

البته داریم برنامه ی مردم و مجلس فکر کنم 4 شنبه ساعت 3 ظهر که همه خوابن پخش میشه خدایی خیلی قشنگ میگه :

بود برای ما از این جا حالا اونطرف پایین بالا حالا همه دستا بالا شما بکجا مستفیظ نثار مستقنین یستمیعو ومنکرین

ادم فکر می کنه سر جلسه ی امتحان املا نشسته دیکته دارن میگیرن

نفهمی چی گفتن چی بود چی شد

حالا برنامه ی نود فنایی رو دعوت می کنه سر یه افساید مسخره بحث راه میندازه به 100 تا داور دیگه زنگ می زنه

چرا می خوان بچه ی مردمو به این چیزا گرم کنن؟ ولی بحث سیاسی تو نت هم ممنوع هست؟

sage007

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

بحث باز سر این اوفتاد این جا جاش نیست ببخش مهدی جون دومین پست بی ربطم هست

اما چرا همه چی حل میشه ولی داستانش واسه همه نیست وقتی ریز بشی توش هزارتا شرط داره که میشه 10 سال دیگه حالا ازدواج کن

یه حالتش هم همین جی اف بی اف بازیاست که میگن مشخصش کنین که جی اف یا بی افتون با 100 نفر نباشه حداقل یکی یکی داشته باشه

jigsaw

عضو جدید
کاربر ممتاز
من وقتی جمعه عروسیم بود 280 هزار تومن حقوقم بود کرایه خونه ای که گرفته بودم 270 تومن بود ، 100 تومن هم قصد وامی بود که گرفته بودم برای پول پیش خونه

خب حدارو شکر ... پس چرا شما این تاپیکو زدین؟؟؟
نمیدونم اما من نمیتونم! توقعم بالا نیست ... اما دلمم نمیخواد با احتمالات جلو برم!

sage007

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

میگم بچه با شعوری هستی اقا مهدی پس متاهل هستی ما هم غم نخوریم ان شا الله 20 سال دیگه ما هم متاهل میشم میشیم مثل شما
امیدوار شدم به خودم با این جمله

sage007

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

دقیقا این داستان برای برادرم هم اوفتاد الان شکر خدا اوصاش خوبه 2 تا بچه داره یک خونه هم دوسال پیش گرفت که خیلی بهش فشار اومد ولی کم کم داره اوصاش دوباره خوب میشه

MAHDI.VALVE

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خب حدارو شکر ... پس چرا شما این تاپیکو زدین؟؟؟
نمیدونم اما من نمیتونم! توقعم بالا نیست ... اما دلمم نمیخواد با احتمالات جلو برم!

من اصلا منظورم نبود همه ازدواج کنن یا نکنن
میگم اینا اینقدر مهم نیستن که همه چیزو گذاشتیم زمین چسبیدیم به این مسایل
اقا دونفر که با هم نمیسازن از هم جدا شن چه اشکال داره
دختره شش ماه گریه میکنه خ.د کشی میکنه
پسره از کاروزندگی میوفته دو تا چیزم میشکنه
پدر مادرا درگیر میشن هرکدوم وکیل میگیرن
چه بازاریه
من میگم شورشو در نیاریم
زندگی خیلی آسون تر از ایتاست که فکر میکنیم
این همه قیل و قال بعدش ناگهان بانگی برامد خواجه مرد

jigsaw

عضو جدید
کاربر ممتاز
من اصلا منظورم نبود همه ازدواج کنن یا نکنن
میگم اینا اینقدر مهم نیستن که همه چیزو گذاشتیم زمین چسبیدیم به این مسایل
اقا دونفر که با هم نمیسازن از هم جدا شن چه اشکال داره
دختره شش ماه گریه میکنه خ.د کشی میکنه
پسره از کاروزندگی میوفته دو تا چیزم میشکنه
پدر مادرا درگیر میشن هرکدوم وکیل میگیرن
چه بازاریه
من میگم شورشو در نیاریم
زندگی خیلی آسون تر از ایتاست که فکر میکنیم
این همه قیل و قال بعدش ناگهان بانگی برامد خواجه مرد

خب منم همینو میگم دیگه
پسر یا دختر چه از لحاظ فکری بالغ نشدن چه از لحاظ مالی تا حد نیاز البته, ازدواج نکنن بهتره !!!

MAHDI.VALVE

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خب منم همینو میگم دیگه
پسر یا دختر چه از لحاظ فکری بالغ نشدن چه از لحاظ مالی تا حد نیاز البته, ازدواج نکنن بهتره !!!

اونجوری نسله آدما منقرض میشه ها
شاید از لحاظ مالی دیر یا زود حل بشه اما از نظر فکری بخوان بالغ بشن باید اون دنیا ازدواج بکنن
(البته بجز بچه های باشگاه) چ.ن هممون دانشمندیم

sage007

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اونجوری نسله آدما منقرض میشه ها
شاید از لحاظ مالی دیر یا زود حل بشه اما از نظر فکری بخوان بالغ بشن باید اون دنیا ازدواج بکنن
(البته بجز بچه های باشگاه) چ.ن هممون دانشمندیم

اینجاش شخصی میشه این

حد

محترم و هرکی حدی داره

اسلام گفته حدش جای هست که به گناه نیوفتی حالا هی خودتو حفظ کن تا به اون حدی که در توانت هست برسی

آمیتیس19

عضو جدید
کاربر ممتاز

من وقتی ازدواج کردم،همسرم تو یه شرکت کار می کرد که دو روز بعد به خاطر کمبود بودجه اخراجش کردن.رفت توی یه جا دیگه برای کار که نمی تونم اسمشو بگم.چون دزد ترین و کثیف ترین آدما اونجا بود ن و کلی حقمونو خوردن.ولی بالاخره اوضاعمون بهتر شد و داشتیم پیشرفت می کردیم که یهو یکی از همون آدمای نامرد به خاطر پارتی بازی و دوستاش با یه بهونه ی خیلی الکی شوهرمو انداخت بیرون که بعدا گرچه اومدن التماس،اما نرفت.تو همون دوران بود که شوهرم توی یه تصادف که ماشین چپ کرده بود پاشو لگنش شکست و دیگه نتونست کار قبلیشو ادامه بده.
همه چی خراب شد.
بدترین قسمتشم این بود که به اتکاء اوضاع خوبمون رفتم دانشگاه آزاد!:(
ماشین و هرچی که داشتیم فروختیم،وام گرفتیم و با پول دیه همه شو هزینه ی یه بوتیک کردیم.
حالام به خاطر پیشرفت نداشتن و ضرر داریم بوتیک رو جمع می کنیم.الان دو جا داره کار می کنه.ما موندیم و کلی وام و ضرر!
اینا همه به خاطر نامردی یه سری مسئولینه که صلاحیت ندارن و با نامردی زندگی جوونا رو خراب می کنن!

sage007

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من وقتی ازدواج کردم،همسرم تو یه شرکت کار می کرد که دو روز بعد به خاطر کمبود بودجه اخراجش کردن.رفت توی یه جا دیگه برای کار که نمی تونم اسمشو بگم.چون دزد ترین و کثیف ترین آدما اونجا بود ن و کلی حقمونو خوردن.ولی بالاخره اوضاعمون بهتر شد و داشتیم پیشرفت می کردیم که یهو یکی از همون آدمای نامرد به خاطر پارتی بازی و دوستاش با یه بهونه ی خیلی الکی شوهرمو انداخت بیرون که بعدا گرچه اومدن التماس،اما نرفت.تو همون دوران بود که شوهرم توی یه تصادف که ماشین چپ کرده بود پاشو لگنش شکست و دیگه نتونست کار قبلیشو ادامه بده.
همه چی خراب شد.
ماشین و هرچی که داشتیم فروختیم،وام گرفتیم و با پول دیه همه شو هزینه ی یه بوتیک کردیم.
حالام به خاطر پیشرفت نداشتن و ضرر داریم بوتیک رو جمع می کنیم.الان دو جا داره کار می کنه.ما موندیم و کلی وام و ضرر!
اینا همه به خاطر نامردی یه سری مسئولینه که صلاحیت ندارن و با نامردی زندگی جوونا رو خراب می کنن!

نمی دونم چی میشه گفت اینجا

ولی نمی دونم چرا فکر می کنم همه این سختی ها و نامردیا رو می بینن و تحمل می کن و بعد از یه مدت ....

الان چند سال از زندگیتون گذشته؟

معمولا تو پنجومین سال زندگی زندگی قشنگ تر میشه و نمی دونم مشکلات ساده تر میشن یا آدم ها قوی تر!

fbarani67

عضو جدید
کاربر ممتاز
همه چی خراب شد.

امید وارم زندگیتون هرچه سریعتر سر و سامون بگیره دوست عزیز.متاسفانه از این دست اتفاقات و ادما کم نیستن دور و برمون...
به خدا توکل کنید:smile:

mahsa.mahsa

عضو جدید
کاربر ممتاز
واقعا ادم متاسف میشه .................چه میشه کرد.دعا میکنم خدا هیچوقت جوونارو تنها نزاره...........

sage007

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
همه چی خراب شد.

سوره ی شرح

فَإِنَّ مَعَ الْعُسْرِ يُسْراً5إِنَّ مَعَ الْعُسْرِ يُسْراً6فَإِذا فَرَغْتَ فَانْصَبْ7وَ إِلى‏ رَبِّکَ فَارْغَبْ8

5) (فان مع العسر یسرا)بدرستی که با هر سختی ، آسانیست ) [ نظرات / امتیازها ]

6) (ان مع العسر یسرا)آری پس از هر سختی آسانیست ) [ نظرات / امتیازها ]

7) (فاذا فرغت فانصب )پس هرگاه از امور خود فراغت یافتی ، به نماز و شکرانه پروردگارت قیام کن )

8) (و الی ربک فارغب )و به سوی پروردگارت مایل شو)در تعلیل مطلب قبلی می فرماید: اینکه ما بار سنگین را از دوش تو برداشتیم و نامت رابلند آوازه کردیم ، برای این است که سنت ما بر این قرار گرفته که پس از دشواری ، آسانی و گشایش قرار دهیم ، و آنگاه در مقام تأکید و تثبیت مطلب می فرماید:براستی با هرسختی آسانیست ، اما بعضی مفسرین گفته اند اینکه کلمه عسر که معرفه است و (الف ) و(لام ) دارد دوبار تکرار شده معلوم می شود منظور در هر دو مورد یکسان بوده ، اما کلمه (یسر) چون نکره و با تنوین نصب آمده و تکرار شده ، دومی معنایی غیر از معنای اولی را افاده می کند، بنابراین در اینجا می خواهد بفرماید: با هر سختی دو آسانی وجوددارد(30)،(اما این قاعده کلیت ندارد)بنابراین می خواهد به رسولخدا ص آرامش بدهد که بداند بعد از این همه دشواریهاو ناملایماتی که در راه دعوت و رسالت متحمل شده است ، در نهایت شدت و گرفتاری آنحضرت برطرف خواهد شد و دعوت او به ثمر می رسد.در ادامه مطلب خطاب به رسولخدا ص می فرماید: حال که معلوم گشت هر عسری بعد از آن یسر می آید و زمام این امور هم بدست خداست ، پس هرگاه از انجام آنچه برتو واجب شده فراغت یافتی ، نفس خود را در راه خدا و عبادت و دعا به درگاه او خسته کن و در آن رغبت و تمایل نشان بده ، تا خدا هم بر تو منت نهاده و به دنبال این تعب ودشواری عبادت ، آسانی و یسر به تو اعطا کند، بعضی مفسران (31)گفته اند: مراد این است که هرگاه از واجبات فارغ شدی ، به مستحبات بپرداز، یا هرگاه از جنگ فارغ شدی به عبادت مشغول شو یا بعد از فراغت از امور دنیا به امر آخرتت بپرداز و یا پس از نماز به دعا و نیایش مشغول شو

آخرین ویرایش:
بالا