مشورت در مورده انتخاب رشته براي ارشد گروه مكانيك

ufa007

عضو جدید
سلام خدمت دوستان مهندسين
ميخاستم يك مشورتي باش ما دوستان داشته باشم
بين رشته هاي ارشد

تبديل انرژي
طراحي كاربردي
مكاترونيك

كدومشون اينده شغلي بهتري دارند
و اگه از دوستان تو اين رشته ها هستند يك راهنمايي بكنن كه چه درسهايي و كلا سر و كارشون با چياست
ممنون ميشم
اگه پينشهادي هم داريد لطفا بفرماييد
پيشاپيش ممنون و سپاسگزارم :heart::gol::gol::gol::heart:

0

محمودپور

عضو جدید
کاربر ممتاز
قالب دروس ارشد تحقیقاتی است و بازار ایران هم فعلاً برای گرایش های دوران کارشناسی کنی تفاوت قائل می شه.

ufa007

عضو جدید
مرسي اقاي محمود پور

اما من متوجه نشدم

من منظورم انتخاب بين اين سه تا گرايش بود؟؟؟؟؟

كارشناسي مكانيك خودرو بودم

مرسي

آخرین ویرایش:

Bahman_mech

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام خدمت دوستان مهندسين
بين رشته هاي ارشد

تبديل انرژي
طراحي كاربردي
مكاترونيك

و اگه از دوستان تو اين رشته ها هستند يك راهنمايي بكنن كه چه درسهايي و كلا سر و كارشون با چياست
ممنون ميشم

0
درود.من طراحی کاربردی میخونم.درسای مهم این گرایش الاستیسیته - تئوری صفحات و پوسته ها -اجزا محدود - مقاومت پیشرفته -ارتعاشات پیشرفته -دینامیک پیشرفته و .. هست.بیشتر ادامه دروس کارشناسی هست.تحصیلات تکمیلی کلا بر اساس ریاضیات هست.هرکی ریاضیاتش قویتر باشه اینجا هم موفقتره. دروس ارشد برخلاف کارشناسی خیلی نیاز به دید فنی و اینجور حرفا هم نداره ...در مورد بازار کارش هم بهتره برادرای باتجربه تر صحبت کنن!

yosoufe

متخصص خودرو
کاربر ممتاز
سلام خدمت دوستان مهندسين
بين رشته هاي ارشد

تبديل انرژي
طراحي كاربردي
مكاترونيك

ممنون ميشم

0

مهندس من کاری به گرایشت ندارم ولی یه نکته رو دلم نیومد بهت نگم. طرف دانشگاه سراسری تبریز نیا. وضع استادای مکانیکش به شدت داغون. الان اونجا همه بچه های ما (حتی شاگرد اول های کارشناسیمون) معدلشون کمتر از معدل دوره کارشناسی شونه. من جات باشم تو انتخاب رشته، حتی انتخابش نمی کنم.

ufa007

عضو جدید
مهندس من کاري به گرايشت ندارم ولي يه نکته رو دلم نيومد بهت نگم. طرف دانشگاه سراسري تبريز نيا. وضع استاداي مکانيکش به شدت داغون. الان اونجا همه بچه هاي ما (حتي شاگرد اول هاي کارشناسيمون) معدلشون کمتر از معدل دوره کارشناسي شونه. من جات باشم تو انتخاب رشته، حتي انتخابش نمي کنم.

سلام مهندس اردت دارم خدمتتون
خوبيد
ممنونم ازتون ما كه خدمت شما اردات داريممهندس جان
ممنون از همه دوستان كه نظرشونا فرمودند
بسيار سپاسگزارم

yosoufe

متخصص خودرو
کاربر ممتاز
سلام مهندس اردت دارم خدمتتون
خوبيد
ممنونم ازتون ما كه خدمت شما اردات داريممهندس جان
ممنون از همه دوستان كه نظرشونا فرمودند
بسيار سپاسگزارم

مهندس البته فکر کنم وضع مکاترونیکامون خوب باشه ولی خرجشون زیاده. همش پروژه های ساخت روبات دارند به خرج خودشون. یه استاد داره که دو تا کتاب تو انتشارات Springer داره. ولی اگه خواستی بیای، باز پرس و جو کن.

shahin_mst

عضو جدید
مکاترونیک

مکاترونیک

سلام خدمت دوستان مهندسين
بين رشته هاي ارشد

تبديل انرژي
طراحي كاربردي
مكاترونيك

ممنون ميشم

0

سلام شاید یه مقدار دیر دارم جواب میدم، اما شاید فایده داشته باشه
دوست عزیز در مورد تعیین رشته اول باید ببینی علاقه ی خودت چیه ، من پیشنهادم مکاترونیک چون میدونم بازار کار خوبی الان تو اختراع داره و بهای زیادی دارن بهش میدن

mec1386

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام خدمت دوستان مهندسين
بين رشته هاي ارشد

تبديل انرژي
طراحي كاربردي
مكاترونيك

ممنون ميشم

0

با توجه به شرایط خاص اینجا
پیشنهاد میکنم یکی از دوتا گرایش اصلی رو بخونی نا دستت باز تر باشه برا آینده(تبیدل یا طراحی)

maryeng90

عضو جدید
با سلام
می خواستم بدونم واسه گرایش حرارت سیالات چه درس هایی و چه مباحثی مهمترن تا توی وقت کمی که واسه آزاد مونده بخونم؟می رسم بخونم؟ممنون می شم کمکم کنید.:confused:

Bahman_mech

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام
می خواستم بدونم واسه گرایش حرارت سیالات چه درس هایی و چه مباحثی مهمترن تا توی وقت کمی که واسه آزاد مونده بخونم؟می رسم بخونم؟ممنون می شم کمکم کنید.:confused:
درود.کارشناشی کامپیوتر خوندی ارشد میخای مکانیک بخونی؟ باید اول از کتابهای درسی شروع کنی تا روی مفهوم مسلط بشی.برای کارشناس مکانیک سه ماه فرصت حوبی برای آزاد قبول شدنه ولی برای کامپیوتر خیلی کمه.همون کامپیوتر رو ادامه بدی که موفقتری.:gol:

بالا