NOKIA N900

ali hoseini

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستان.
از متخصصین موبال و کسانی که گوشی نوکیا N900 دارند، میخاستم در مورد این گوشی و علی الخصوص سیستم عاملش بهم کمک کنند و راهنماییم کنند. برنامه های این گوشی به اندازه ی آندروید هست؟ سیستم عاملش په جوریه؟ آیا مثل وینوز موبایل و آندروید قابلیت ارتقا به ورژن بالاتر رو داره؟ اثلا آیا سیستم عاملش بدرد بخور هست/
این گوشی در مقایسه با Xperia mini pro سونی اریکسون بهتره یا بدتر؟ (منظورم کدوم رو بخرم؟)
اینم لینک اطلاعاتش:
http://gsm.ir/phone.php?id=1979

LEGEND.MM

کاربر فعال تالار موبایل
کاربر ممتاز
سلام دوست گلم .
خوب N900 گوشی بسیار قدرتمندیه که سیستم عاملش میمو هستش . این سیستم عامل بر پایه لینوکس هست و فوق العاده متن باز هست . تقریبا میشه گفت توی این سیستم عامل چیز غیر ممکنی وجود نداره . شما هر کاری دوست داشته باشین توی این سیستم عامل میتونین انجام بدین . از فعال کردن قابلیت USB OTG گرفته تا هک پسورد های وایرلس و اجرای چندین سیستم عامل و پخش فایلهای HD و ...
گوشی از لحاظ سیستم عامل فوق العادست .
اما معایبی که این گوشی داره وزن بسیار بالا ، صفحه نمایش نه چندان جالب مقاومتی ، پردازنده ضعیف ، قدیمی بودن و ... هستش !!
این گوشی کار کردن باهاش یه مقدار که هیچی دو مقدار سخته :D و هرکسی نمیتونه باهاش کنار بیاد . اگه بخواین ازش لذت ببرین دردسرهاش از اندروید هم زیادتره . در کل چنین گوشی ای به افرادی که خوره موبایل نیستن پیشنهاد نمیشه !

ali hoseini

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوست گلم .
خوب N900 گوشی بسیار قدرتمندیه که سیستم عاملش میمو هستش . این سیستم عامل بر پایه لینوکس هست و فوق العاده متن باز هست . تقریبا میشه گفت توی این سیستم عامل چیز غیر ممکنی وجود نداره . شما هر کاری دوست داشته باشین توی این سیستم عامل میتونین انجام بدین . از فعال کردن قابلیت USB OTG گرفته تا هک پسورد های وایرلس و اجرای چندین سیستم عامل و پخش فایلهای HD و ...
گوشی از لحاظ سیستم عامل فوق العادست .
اما معایبی که این گوشی داره وزن بسیار بالا ، صفحه نمایش نه چندان جالب مقاومتی ، پردازنده ضعیف ، قدیمی بودن و ... هستش !!
این گوشی کار کردن باهاش یه مقدار که هیچی دو مقدار سخته :D و هرکسی نمیتونه باهاش کنار بیاد . اگه بخواین ازش لذت ببرین دردسرهاش از اندروید هم زیادتره . در کل چنین گوشی ای به افرادی که خوره موبایل نیستن پیشنهاد نمیشه !
ممنون.
من دیشب رفته بودم گوشی بگیرم، تو ذهنم بود سونی اریکسون اکسپریا مینی بگیرم، اما دیدم یه مغازه این گوشی رو داره که خیلی تمیزه و داره به قیمت 280 تومن میفروشه. وسوسه شدم و دو دل شدم.
میدونی چیه؟
من از اکسپریا مینی و امکاناتش راضیم. فقط صفحه نمایشش کمی کوچیکه و ازاین بابت کمی ناراضیم و میخام ببینم گوشی دیگه ای با این دوربین(فیلمبرداری) و پردازنده و غیره میتونم پیدا کنم یا نه.
ممنون

ali hoseini

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
شنیدم میشه روی این گوشی آندرویید نصب کرد.
اگه یشه زودتر جوابم رو بدید.
ممنون

LEGEND.MM

کاربر فعال تالار موبایل
کاربر ممتاز
سلام . دوست گلم هکر ها تونستن اندروید ، میگ و حتی IOS رو برای N900 پورت کنن !
این گوشی به دلیل اینکه کرنلش باز هست میتونه اکثر سیستم عامل هارو روی خودش اجرا کنه و همچین چون دوال بوت هست میتونه دوتا سیستم عامل رو در کنار هم داشته باشه !!!
همونطور که گفتم N900 گوشیه خیلی خوبیه ولی دردسرش بی نهایت زیاده و ممکنه زده تون کنه !
من پیشنهاد میکنم برین سمت همون اندروید !!!
به نظرم گلکسی ایس گزینه مناسبی هستش !
اکسپریا مینی با اینکه باتریش قویتره ولی به شدت باتری خور هست . اما ایس اینجوری نیست .

موفق باشین !

ali hoseini

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ممنون
آره
آخرشم یا ایس رو میگیرم یا اکسپریا مینی رو
ایس خوبه ها
فقط دوربین و کیفیت صفحه نمایشش در حد اکسپریا نیست.
اکسپریا هم صفحه نمایشش کوچیکه؟
حالا کدومش. خودمم موندم

LEGEND.MM

کاربر فعال تالار موبایل
کاربر ممتاز
ممنون
آره
آخرشم یا ایس رو میگیرم یا اکسپریا مینی رو
ایس خوبه ها
فقط دوربین و کیفیت صفحه نمایشش در حد اکسپریا نیست.
اکسپریا هم صفحه نمایشش کوچیکه؟
حالا کدومش. خودمم موندم
اتفاقا دوربین ایس در برخی موارد از اکسپریا مینی بهتره !!!
جفتشون که HD فیلمبرداری میکنن !
من نظرم روی ایس هستش ! این گوشی از طرف شرکت و همچنین کوکر ها بهتر پشتیبانی میشه !!!

ali hoseini

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اتفاقا دوربین ایس در برخی موارد از اکسپریا مینی بهتره !!!
جفتشون که HD فیلمبرداری میکنن !
من نظرم روی ایس هستش ! این گوشی از طرف شرکت و همچنین کوکر ها بهتر پشتیبانی میشه !!!
جدی میفرمایید؟
ایس HD فیلمبرداری میکنه؟
پس چرا تو سایتها نزدن؟

LEGEND.MM

کاربر فعال تالار موبایل
کاربر ممتاز
بله دوست گلم . چیپ گرافیکی این گوشی دقیقا با دیزایر HD و اینکردیبل اس و ... که قیمتشون 550 به بالاست یکیه ! اون گوشیها به راحتی HD فیلمبرداری میکنن . پس ایس هم میتونه !

خوب ایس توی رام فرویو نمیتونست HD فیلمبرداری کنه . ولی با آپدیت به جینجر برد این مشکل هم درست شد ...

موفق باشین !

LEGEND.MM

کاربر فعال تالار موبایل
کاربر ممتاز
پس اینکه زده 15 فریم در ثانیه، چیه؟
اون 15 فریم تعداد فریم هایی هستش که در ثانیه میتونه بگیره !! البته این 15 فریم هم مال قبل از آپدیت به جینجربرد بوده !
الان دیگه کم کمش 24 فریم میگیره !!!

ali hoseini

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خیلی ممنون
جسارتا، چون منبعی در این مورد و آپدیت ایس ندیدم. میخاستم بدنم شما مطمئنی دیگه: در مورد دوربین ایس

LEGEND.MM

کاربر فعال تالار موبایل
کاربر ممتاز
بله من مطمئنم ! ولی شما هم میتونی واسه اطمینان به فروم های تخصصی مراجعه کنین ... :smile: