نظر اساتید چیه؟

amir-

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به همه دوستان
اول یه گله:بعضی از دوستان خیلی کم لطفی میکنن نسبت به تاپیک ها و فقط میان میبینن و ...
بهتره اگه نظری هم دارین بدین هرچند اشتباه باشه.

دوتا شاهکار مهندسی:

reza2011

عضو جدید
سلام به همه دوستان
اول یه گله:بعضی از دوستان خیلی کم لطفی میکنن نسبت به تاپیک ها و فقط میان میبینن و ...

دوست خوبم در مورد كم لطفي هر چه بگيم كم گفتيم .. منتها من اگر در اين تالار فعاليت ميكنم شايد قبلا اگر هدفم بالا بردن اطلاعات دوستام بود از اين پس اول براي خودم اين كار رو ميكنم دوم براي اون تعداد كم از دوستان عزيز ( 1 تا 2 نفر ) كه هميشه با تشكر خودشون آدم رو براي ادامه راه دلگرم ميكنن ... در مورد عكسات هم بايد بگم كه حتي با ديدنش هم سرم گيج ميره :biggrin: اين عكسا متعلق به كدوم شهره ؟

در مورد تصوير اول چرا نصف ديوار با سيمان سفيد سيمان كاري شده و نصف ديوار با سيمان سياه ؟؟؟ لابد فكر ميكردن اينطوري قشنگتره !!! البته بزرگترين نكته اين عكس اينه كه به جاي داربست بندي و قرار دادن تخته بنايي روي داربست از طناب استفاده شده كه كاري بسيار خطرناكه ... در تصوير معلوم نيست اين طناب ها از بالا توسط شخص يا وسيله اي بالا يا پايين ميره ... كسي كه براي ساختمون سازيش تا اين حد در هزينه ها صرفه جويي ميكنه معلوم نيست چه كثافت كاري در مرحله اجراي اسكلت داشته ...

در مورد تصوير 2 هم يك انتهاي پله به پشت بام راه داره ظاهرا و سر ديگر هم به هواي آزاد :biggrin:

اگر عكس رو از نزديك خودت هم ديدي توضيح بده اول در مورد جنس اين پله و دوم درباره چگونگي درگيري پله با ديوار ... ظاهرا به نوعي اين پله نقش پله فرار رو داره ولي چرا در نيمه راه قطع شده و ديگه ادامه پيدا نكرده ؟ البته اگه ميخواست ادامه بده ديگه ديواري نبود كه بخواد پله برگشت رو باهاش درگير كنه ... پله فرار فلزي و در بيرون سازه اجرا ميشه .. البته من پله فرار هم ديدم و اجرا كردم كه در داخل سازه اجرا شده و دقيقا بصورت پله معمولي بوده ...

ضمنا اين پله كمه كم ميبايست داراي يك حفاظ در سمت آزاد خود مي بود ... بدون اين حفاظ بهتره اسم اين پله رو بزاريم پله مرگ تاپله فرار ...

آخرین ویرایش:

reza2011

عضو جدید
در اطراف محل زندگي ما يك سازه بتني احداث شده كه در ضلع بيروني سازه ستونها وضعيت بسيار عجيبي دارن .. ستون از ابتدا صاف اجرا شده ولي به تدريج با بالارفتن طبقات ستون حول خودش پيچيده .. حالا عكساش رو به زودي ميزارم .. بهتره به جاي كلمه شاهكار از اين پس بگيم : كثافت كاريهاي مهندسي ..

3ctor

عضو جدید
کاربر ممتاز
عرض به خدمتون در مورد کم لطفی که باید خدمتون عرض کنم من به نوبه خودم که اخیرا خیلی بر خلاف میل باطنیم کم تو تایپیک ها شرکت میکنم چون برای هر ارسال قرار بشه اخطار بگیریم پس همون شرکت نکنیم بهتره و در مورد سازه ها از این شق القمر ها زیاده یه نمونه اش یه پل آقای شهردار بنا کرد من بعدا عکس همه اینها رو میزارم با هزینه ای بالغ بر 5 میلیارد و حتی کشته هم داد و حالا بعد از 4 سال به این نتسجه رسیدن که باید پل رو جمع کنن از اون ور هم 2 تا پل رو گذر مشابه این در حال ساخته که با اینکه همه مخالف ساختنش ولی داره ساخته میشه اینام احتمالا به سرنوشت پل رو گذر قبلی دچار میشه متاسفانه کسانی دارن مدیریت شهری ما رو اداره میکنن که اول انجام میدن بعد در مورد درستی یا نادرستی قضیه فکر میکنن از این موارد زیاده

amir-

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوست خوبم در مورد كم لطفي هر چه بگيم كم گفتيم .. منتها من اگر در اين تالار فعاليت ميكنم شايد قبلا اگر هدفم بالا بردن اطلاعات دوستام بود از اين پس اول براي خودم اين كار رو ميكنم دوم براي اون تعداد كم از دوستان عزيز ( 1 تا 2 نفر ) كه هميشه با تشكر خودشون آدم رو براي ادامه راه دلگرم ميكنن ... در مورد عكسات هم بايد بگم كه حتي با ديدنش هم سرم گيج ميره :biggrin: اين عكسا متعلق به كدوم شهره ؟

در مورد تصوير اول چرا نصف ديوار با سيمان سفيد سيمان كاري شده و نصف ديوار با سيمان سياه ؟؟؟ لابد فكر ميكردن اينطوري قشنگتره !!! البته بزرگترين نكته اين عكس اينه كه به جاي داربست بندي و قرار دادن تخته بنايي روي داربست از طناب استفاده شده كه كاري بسيار خطرناكه ... در تصوير معلوم نيست اين طناب ها از بالا توسط شخص يا وسيله اي بالا يا پايين ميره ... كسي كه براي ساختمون سازيش تا اين حد در هزينه ها صرفه جويي ميكنه معلوم نيست چه كثافت كاري در مرحله اجراي اسكلت داشته ...

در مورد تصوير 2 هم يك انتهاي پله به پشت بام راه داره ظاهرا و سر ديگر هم به هواي آزاد :biggrin:

اگر عكس رو از نزديك خودت هم ديدي توضيح بده اول در مورد جنس اين پله و دوم درباره چگونگي درگيري پله با ديوار ... ظاهرا به نوعي اين پله نقش پله فرار رو داره ولي چرا در نيمه راه قطع شده و ديگه ادامه پيدا نكرده ؟ البته اگه ميخواست ادامه بده ديگه ديواري نبود كه بخواد پله برگشت رو باهاش درگير كنه ... پله فرار فلزي و در بيرون سازه اجرا ميشه .. البته من پله فرار هم ديدم و اجرا كردم كه در داخل سازه اجرا شده و دقيقا بصورت پله معمولي بوده ...

ضمنا اين پله كمه كم ميبايست داراي يك حفاظ در سمت آزاد خود مي بود ... بدون اين حفاظ بهتره اسم اين پله رو بزاريم پله مرگ تاپله فرار ...

رضا جان اینا رو (برخلاف بقیه)از نت گرفتم.
من یه سری دیگه ام به یکی از دوستان گفتم که اگه قراره اینطوری باشه اصلا فعالیت نداشته باشم بهتره،بعضی از تالارها وقتی میری متوجه میشی که فعالیت اعضا چطوری خودشو نشون میده.این تالار کلا چند نفر فعال داره که بعضیاشونم یه هفته در میان میان و یا میان و بدون هیچ کاری یا نظری یا فعالیتی میرن.
امیدوارم دوستان مشارکت پررنگی داشته باشن....
بگذریم
منم بعید میدونم اون پله فرار باشه،شاید یه راه میون بر باشه.....:biggrin:
تو عکس بعدی هم واقعا حماقت کردن که این ایده رو دادن..

amir-

عضو جدید
کاربر ممتاز
عرض به خدمتون در مورد کم لطفی که باید خدمتون عرض کنم من به نوبه خودم که اخیرا خیلی بر خلاف میل باطنیم کم تو تایپیک ها شرکت میکنم چون برای هر ارسال قرار بشه اخطار بگیریم پس همون شرکت نکنیم بهتره و در مورد سازه ها از این شق القمر ها زیاده یه نمونه اش یه پل آقای شهردار بنا کرد من بعدا عکس همه اینها رو میزارم با هزینه ای بالغ بر 5 میلیارد و حتی کشته هم داد و حالا بعد از 4 سال به این نتسجه رسیدن که باید پل رو جمع کنن از اون ور هم 2 تا پل رو گذر مشابه این در حال ساخته که با اینکه همه مخالف ساختنش ولی داره ساخته میشه اینام احتمالا به سرنوشت پل رو گذر قبلی دچار میشه متاسفانه کسانی دارن مدیریت شهری ما رو اداره میکنن که اول انجام میدن بعد در مورد درستی یا نادرستی قضیه فکر میکنن از این موارد زیاده
ممنون مهندس که نظر دادی و حضور داری تو تالار عمران با اینکه تخصصت چیز دیگس،دوستان هم رشته ای باید ببینن و ...
اگه عکسها رو بزاری ممنون میشم چون بهتر میشه نظر داد در موردشون.

amir-

عضو جدید
کاربر ممتاز
در اطراف محل زندگي ما يك سازه بتني احداث شده كه در ضلع بيروني سازه ستونها وضعيت بسيار عجيبي دارن .. ستون از ابتدا صاف اجرا شده ولي به تدريج با بالارفتن طبقات ستون حول خودش پيچيده .. حالا عكساش رو به زودي ميزارم .. بهتره به جاي كلمه شاهكار از اين پس بگيم : كثافت كاريهاي مهندسي ..
خوشحال میشم عکسها رو بزاری.......
این عبارت ابی رنگ ،در اصل به موضوع بیشتر میخوره تا شاهکار ،ولی زیبنده ادبیات مهندسی نیست و سعی میکنم ازش استفاده نکنم.

3ctor

عضو جدید
کاربر ممتاز
حتما میزارم دوربینم رو امروز ببرم از شق القمر های شهردار عکس بگیرم حکایت یه دست و 2 تا هندوانه است

rasool.civil

مدیر بازنشسته
سلام به همه دوستان اول یه گله:بعضی از دوستان خیلی کم لطفی میکنن نسبت به تاپیک ها و فقط میان میبینن و ... بهتره اگه نظری هم دارین بدین هرچند اشتباه باشه. دوتا شاهکار مهندسی:

سلام

در مورد عکس اول به نظرم اسمشو بذاریم حماقتآخیلی خطر ناکه این کارشون

حالا بحث دو مدل پلاستر بماند....

در مورد عکس دوم فکر میکنم این ایستگاه آخر پله یه جایی واسه یه تانک یا یه تاسیساتی چیزی باشه

چون هم آبچکون داره هم ناودون از زیرش اومده

منظورم اینه که یه فکری روش کردن احتمالا که اینارو براش گذاشتن

شاید جای یه مخزنی چیزی که از پشت بام بیان سراغش

که البته بحث حفاظش اصلا رعایت نشده

aryaei

عضو جدید
اجرا

اجرا

با سلام بجه ها تقريبا همه نظرات درسته هم از بابت راه بله وهم از بابت دو تكه بودن اجراي سيمان و بودر سنك
اما يه نكته جالب كه اينجا به نطر مي رسه همون مثل قديمي كه ميكه ادب از كه اموختي از بي ادبان
يه نكته جالب كه ميشه روش كار كرد بحث مهار تخته كار از بالاست كه ارزش يه مقدار فكر كردن رو داره
حالا مثلا به ذهن من ميرسه اينه كه مي تونيم با با 5 عدد سيم بوكسل قوي و يه سري قرقره جرثقيلي
با در نظر كرفتن 4 عدد جلو بر و مهار به سبك جرثقيل وه ايجاى يك رديف 50 سانتي اؤ قوطي يا تخته و مهار اونها
يه همجين كاري رو انجام بىهيم شايد در ظاهر يه مقدار از لحاظ اجرايي و ايمني نا ممكن فرض بشه ولي اكر بيشتر فكر كنيم
مطمينن شدني البته همين مسايله كه ما بايد روي اونها زوم كنيم و ابتكارا ت جديىي رو بناكنيم تا فرق بين يه مهنىس با يه ادم غير فني مشخص بشه ىوستان لطفا يه مقدار اول فكر كنيى بعى نظرتون بدين

reza2011

عضو جدید
با سلام بجه ها تقريبا همه نظرات درسته هم از بابت راه بله وهم از بابت دو تكه بودن اجراي سيمان و بودر سنك
اما يه نكته جالب كه اينجا به نطر مي رسه همون مثل قديمي كه ميكه ادب از كه اموختي از بي ادبان
يه نكته جالب كه ميشه روش كار كرد بحث مهار تخته كار از بالاست كه ارزش يه مقدار فكر كردن رو داره
حالا مثلا به ذهن من ميرسه اينه كه مي تونيم با با 5 عدد سيم بوكسل قوي و يه سري قرقره جرثقيلي
با در نظر كرفتن 4 عدد جلو بر و مهار به سبك جرثقيل وه ايجاى يك رديف 50 سانتي اؤ قوطي يا تخته و مهار اونها
يه همجين كاري رو انجام بىهيم شايد در ظاهر يه مقدار از لحاظ اجرايي و ايمني نا ممكن فرض بشه ولي اكر بيشتر فكر كنيم
مطمينن شدني البته همين مسايله كه ما بايد روي اونها زوم كنيم و ابتكارا ت جديىي رو بناكنيم تا فرق بين يه مهنىس با يه ادم غير فني مشخص بشه ىوستان لطفا يه مقدار اول فكر كنيى بعى نظرتون بدين

من با نظر شما مخالفم . چون سيستمي كه شما پبشنهاد ميكني باز هم امنيت جاني اون خيلي پايينه ... به هنگام وزش باد به شدت تكون ميخوره .. من كه فكر نميكنم كسي حاضر بشه روي اين تخته بنايي كار كنه كه زير پاش تا چندين متر خالي باشه ... بهترين و اصولي ترين روش همون داربست هست و البته بهتره بنا و يا هر كسي كه در ارتفاع كار ميكنه از كمر بند ايمني استفاده كنه . چيزي كه در خارج از ايران يك ضرورته ولي در ايران متاسفانه از روي اختيار در موردش تصميم گرفته ميشه . ضمنا در سيستمي كه شما ميگي بنا چجور ميتونه روي تخته بنايي بايسته ؟ خودت حاضري به عنوان نفر اول اين سيستم پيشنهادي رو امتحان كني ؟؟؟ :D

reza2011

عضو جدید
سلام

در مورد عکس اول به نظرم اسمشو بذاریم حماقتآخیلی خطر ناکه این کارشون

حالا بحث دو مدل پلاستر بماند....

در مورد عکس دوم فکر میکنم این ایستگاه آخر پله یه جایی واسه یه تانک یا یه تاسیساتی چیزی باشه

چون هم آبچکون داره هم ناودون از زیرش اومده

منظورم اینه که یه فکری روش کردن احتمالا که اینارو براش گذاشتن

شاید جای یه مخزنی چیزی که از پشت بام بیان سراغش

که البته بحث حفاظش اصلا رعایت نشده

چه ضرورتي هست كه اين مخزن به قول شما روي ديوار نصب بشه ؟؟؟ به نظر من كه كار عاقلانه اي نيست . ميشد به سادگي اين مخزن رو روي پشت بام يا روي خرپشته نصب كرد ... من اين سيستم رو اصلا قبول ندارم . ضمنا معلوم نيست بار اين مخزن به كجا ميخواد وارد بشه ؟؟؟ به ديوار ؟؟؟

من احساس ميكنم اين تصوير مربوط به ايران نباشه چون هيچ شهرداري اجازه اين كار رو نميده ضمنا اين كار باعث زشت شدت ساختمان از پهلو هم شده ... در كل طرز فكر احمقانه اي پشت اين تصوير هست ...

amir-

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
به نظرتون این طرح شما مبحث 12 مقررات ملی ساختمان که مربوط به ایمنی و حفاظت کار در حین اجرا هست رو شامل میشه؟؟؟؟؟
بعید میدونم....
پیشنهاد میکنم یه نگاه دوباره به این مبحث بندازین بعد یه طرح بهتر ارائه بدین.

ZibaAhmadpoor

مدیر تالار مهندسی عمران
مدیر تالار
سلام به همه دوستان

دوتا شاهکار مهندسی:

به نظر من عكس اول ، به عنوان راه پله براي دسترسي به پشت بام بوده كه به نابه دلايلي مسدود شده ، اگر دوستان دقت كرده باشن ، در قسمت شروع شدن پله ، سايبان و كنسول كوچكي اجرا شده و سايه و محل يك در وجود داره ،كه محل ورودي ، ديوارچيني شده است . به نظرم هدف از انجام اينكار ،اجرا نكردن خرپشته بوده هست !! يني مالك خواسته خرپشته رو تو همون طبقه تموم كنه و براي دسترسي به پشت بام از اين پله استفاده كنه .

در مورد عكس دوم هم ، بنظرم مالك ميخواسته صرفه جويي اقتصادي رو مد نظر داشته باشه !! آخه اگه خداي نكرده يكي از اين كارگرها از اين ارتفاع سقوط كنه ، ديه 60-70 ميليوني ، از هزينه ي 2-3!! ميليوني داربست ارزونتر در مياد !! (شم اقتصادي بسيار بالايي داشته !!)(با اين اوصاف هم ، بعيد ميدونم هيچ كدوم بيمه باشن !!پس خيلي ارزونتره براش از جيب خودش بده !!):biggrin:
درضمن ، دوستان اگر دقت كرده باشين ، در طبقه ي پايين بنايي كه به داخل ساختمون ميره ، يه پنجره تعبيه شده !! و همينطور پنجره اي كه در سمت راست ساختمان و در محل جداشدن ، سيمان سفيد از سياه هست ، علت اينكار چي ميتونه باشه ؟؟ چرا فقط اين دوتا طبقه ؟؟

alipiroozz

عضو جدید
از یه طرف خندم گرفت از یه طرفم تاسف خوردم .

تو تصویر اول طرف باید صخره نوردی کنه تا رو تخته بسرسه و سیمان کاری کنه .در کل کارش حرفه ایییه :D
چه سیخ هم وایساده .اینگار از یه میله جلوتر از ساختمون آویزون شده باشه .!!!