لپ‌تاب و مباحث مربوط

viyan

عضو جدید
خرید لب تاب

خرید لب تاب

سلام
من دانشجوی رشته کارشناسی علوم کامپیوترم و قصد خرید یک لب تاب رو دارم ولی نمیدونم برای رشته من لب تاب با چه خصوصیاتی رو بخرم اگه منو راهنمایی کنید ممنون میشم.از مدیر تاپیک هم برای این بحث جالب ممنونم

yamaha R6

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
من دانشجوی رشته کارشناسی علوم کامپیوترم و قصد خرید یک لب تاب رو دارم ولی نمیدونم برای رشته من لب تاب با چه خصوصیاتی رو بخرم اگه منو راهنمایی کنید ممنون میشم.از مدیر تاپیک هم برای این بحث جالب ممنونم
سلام من DELL سری XPS رو پیشنهاد می کنم بالای یک ملیون و پانصد خورده دباید پول بدی:D

Fo.Roo.GH

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان
من هم دانشجوی معماری ام به نظر شما چه لب تابی مناسب و قابل استفاده است؟
ممنون میشم راهنمایی کنید

!...

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان
من هم دانشجوی معماری ام به نظر شما چه لب تابی مناسب و قابل استفاده است؟
ممنون میشم راهنمایی کنید
سلام دوست عزیز! بستگی به برندی داره که میخواین بخرین!
ولی این روزا Dell خیلی رو بورسه! (سونی وایو هم جایه خود دارد!)
ولی شرکت دل, هم تنوع بالایی داره, نسبت ه قیمت های که از سونی کمتره! و در عین حال کیفیت بالاست!
شما میتونین از xps خوبه! و اگر قیمت پایین تر میخوایی, vostro بردار!
فک کنم برایه کارت کافی باشن!:smoke:

hami1387

عضو جدید
کمک در مورد تهیه DVD Recovery ASUS X80L

کمک در مورد تهیه DVD Recovery ASUS X80L

با سلام.
من یک لب تاپ ASUS X80L دارم.در هارد دیسک یک پارتیشن مخفی با فرمت FAT وجود داره که اسمش Recover است. لطفا راهنمایی کنید چطوری DVD Recovery تهیه کنم تا بتونم لب تاپ ام رو ریکاوری کنم.با تشکر.

Fo.Roo.GH

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوست عزیز! بستگی به برندی داره که میخواین بخرین!
ولی این روزا Dell خیلی رو بورسه! (سونی وایو هم جایه خود دارد!)
ولی شرکت دل, هم تنوع بالایی داره, نسبت ه قیمت های که از سونی کمتره! و در عین حال کیفیت بالاست!
شما میتونین از xps خوبه! و اگر قیمت پایین تر میخوایی, vostro بردار!
فک کنم برایه کارت کافی باشن!:smoke:

سلام ممنون امید جانمفید بود

sheyda

عضو جدید
سلام دوستان
لطفا من رو هم راهنمایی کنید،میخوام لپ تاپ بخرم!!!!!!!!!!!
بودجه ای که دارم یک و دویست هست و میخوام یه چیز معقول باشه و حداقل تا 3 سال دیگه استفاده مفید ازش بکنم،بیشترین نرمافزارایی هم که کار میکنم اتوکد 2009 و پریماورا و ام اس پی که مخصوص رشته خودم هست.لطفا راهنمایی کنید،ممنون

!...

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان
لطفا من رو هم راهنمایی کنید،میخوام لپ تاپ بخرم!!!!!!!!!!!
بودجه ای که دارم یک و دویست هست و میخوام یه چیز معقول باشه و حداقل تا 3 سال دیگه استفاده مفید ازش بکنم،بیشترین نرمافزارایی هم که کار میکنم اتوکد 2009 و پریماورا و ام اس پی که مخصوص رشته خودم هست.لطفا راهنمایی کنید،ممنون

سلام دوست عزیز!:whistle:

:w20: 3تا کار میتونی بکنی!
اولین و البته بهترین کار اینکه پولت رو به من بدی!:w40:

و دومین کار اینه که, بودجت رو زیادتر کنی که بخندیم! و XPS از شرکت DELL:w18:

و سومین کار, با همین پول,بازم از شرکت DELL لپ تاپ, مدل VOSTRO بگیری!
نسبت به قیمت چیزایه خوبیه!:w42:

یا حق...!

Keivan Keihanipour

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به همه.
نمی‌دونم چطوری تشکر کنم.
تاپیکی که مدت‌ها پیش راه انداختم و جز پربازدید‌ها بود به لطف شما دوستان هنوز هم زنده هست.
دو ماه نبودم شاید خیلی از سوال‌ها بی پاسخ مونده باشه که عذرخواهی می‌کنم.
اما خوشحالم که دوستان مهربانی داشتم و این تاپیک رو پابرجا نگه داشتن.
سپاس‌گذارم از مهربانی و اطلاعات شما عزیزان.

sepehrkhosrowdad

مدیر بازنشسته
سلام به همه.
نمی‌دونم چطوری تشکر کنم.
تاپیکی که مدت‌ها پیش راه انداختم و جز پربازدید‌ها بود به لطف شما دوستان هنوز هم زنده هست.
دو ماه نبودم شاید خیلی از سوال‌ها بی پاسخ مونده باشه که عذرخواهی می‌کنم.
اما خوشحالم که دوستان مهربانی داشتم و این تاپیک رو پابرجا نگه داشتن.
سپاس‌گذارم از مهربانی و اطلاعات شما عزیزان.
سلام خوش اومدی!
شما نبودی، من هم از نعمت دونستن مطالب به روز محروم بودم! :thumbsup:

mmbidhendi

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام ، کسی اینورا Toshiba قدیمی داره ؟ :) میخواستم ببینم Satellite A65 قابلیت اضافه کردن Ram داره ؟

mmbidhendi

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
ممنون ، گویا DDR1 میخوره ، فقط رمش 128 هستش ، توی بازار 1 و 512 پیدا میشه ، این دو همراه هم Conflict ایجاد نمیکنه ؟ و اینکه مارک و مدل مخصوصی دارند این رم ها ؟ یا به هر فروشنده ای میشه اعتماد کرد ؟ :) و اینکه جا زدنش کار شاققیه یا اینکه از پس منم بر میاد ؟ چون مال شخص مهمیه ، وای به حالم میشه اگه بزنم خرابش کنم :)

Keivan Keihanipour

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنون ، گویا DDR1 میخوره ، فقط رمش 128 هستش ، توی بازار 1 و 512 پیدا میشه ، این دو همراه هم Conflict ایجاد نمیکنه ؟ و اینکه مارک و مدل مخصوصی دارند این رم ها ؟ یا به هر فروشنده ای میشه اعتماد کرد ؟ :) و اینکه جا زدنش کار شاققیه یا اینکه از پس منم بر میاد ؟ چون مال شخص مهمیه ، وای به حالم میشه اگه بزنم خرابش کنم :)

پیشنهاد می‌کنم بی خیال اون 128 بشین. البته پیدا کردین از جایی باشه که گارانتی هم بکنه. اگر وقت داشتم خودم در خدمتتون بودم برای تهیش اما عذر خواهی من رو بپذیرین.
کار سختی نیست.
کافیه لپ‌تاپ خاموش باشه و جای رم رو باز کنین و رم رو جا بندازین. مثل مادر برد نیست.
باید به سمت داخل اون رو بخوابونین و بعد صدای کلیلک بده تا جا بیفته.
بعد هم بعد از روشن شدن کلید F1 رو بزنین.
اما اگر می‌ترسین بدین همون‌جا که می‌خرین تا براتون جا بندازه. فقط فراموش نکنین که گارانتی مهمه.

آخرین ویرایش:

sutak

عضو جدید
سلام واقعن از اطلاعات خوبتون ممنون.از صفحه اول تا آخر رو خوندم:smile:مي شه آقاي كيهان پور مي شه بگين خودتون چه لپ تاپي دارين؟

Keivan Keihanipour

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام واقعن از اطلاعات خوبتون ممنون.از صفحه اول تا آخر رو خوندم:smile:مي شه آقاي كيهان پور مي شه بگين خودتون چه لپ تاپي دارين؟

سلام!
من کیهانی‌پور هستم!!!!!!!!
شنیدی می‌گن کوزه‌گر از کوزه شکسته آب می‌خوره؟؟؟؟؟؟

من یه Compaq Presario 1500‌دارم که....
چند سال پیش از کشور ... سفارش گرفتم و تا حالا هم نتونستم خرابش کنم!!!!!!!
گفتم بدونی که خیال نکنی آخرین ورژن دارما!!!
اما با تمام این لپ تاپ‌ها کار می‌کنم و کسی سوالی می پرسه می‌رم باهاش کار می‌کنم و جواب می‌دم.

xxx123456

عضو جدید
با عرض خسته نباشید خدمت همه دوستان مخصوصا جناب " کیهانی‌پور " .

منم بنا به دلائلی مجبور شدم لپ تاپ خرید کنم . ولی چون همیشه با سیستم های معمولی ( personal ) استفاده میکردم اطلاعاتم در مورد لپ تاپ حدودا زیر 1 % هست.
حالا اول میگم خودم چه استفاده ای میکنم .
استفاده از نرم افزار هائی مثل Photoshop - AutoCad - DreamWeaver - FlashCS-CuteFTP
و .....
کلا باید هر چیزی که هست سی پی یوش بالا باشه ! . رم و گرافیک هم هرچه بیشتر بهتر !
البته این نکته خیلی مهم هست : من تو جنوب ایران زندگی میکنم ( استان بوشهر - شهرستان بندر گناوه ) هوا از نزدیکای عید ( الانه ها ) به بعد خیلی خیلی گرم میشه !
پس باید با گرما بسازه :D )
از نظر قیمت مشکلی ندارم . فقط دانشجو هستم و احتمال افتادن/ضربه خوردن/دزدیده شدن یا... زیاد هست نمیتونم زیاد هزینه کنم ! ولی بین 500 تا 1 میلیون باشه خوبه ( یه خورده بالاتر هم باشه مشکلی نیست ).
از یکی از لپ تاپ فروشی های شهر یک لیست قیمت گرفتم دوتاش جالب بودند برام.
1 : DELL
مدل : INSPIRON.1525
سی پی یو : Core 2 Duo 2200
رم : 4096
هارد : 320
صفحه : 15.4"
گرافیک : 356Intel 965
لوازم جانبی : رم ریدر /کیف/سیم کارت خور / لن/ویفی/وبکم
قیمت : 780.000تومان

2 : Sony Vaio
مدل:CR 307
سی پی یو : Core 2 Duo 1600
رم : 2048
هارد : 160
صفحه :14"
گرافیک : 1024
لوازم جانبی : رم ریدر /کیف/لن/ویفی/وبکم
قیمت : 820.000تومان
------------------------------------------------
اول نظرتون در مورد این دو لپ تاپ چیه ؟
بعد من شخصا همه قطعات ASUS رو قبول دارم و میخواستم اگر مقدور هست در مورد لپ تاپ های ASUS هم اطلاعاتی اشتراک بگزارید . البته تو تاپیک چند جائی حرف زده بودید ازش.
مشکل خواصی داره ؟
مثلا مارک DELL رو شنیدم زیاد داغ میکنن .
مارک Sony Vaio هم به درد من نمیخورم ( واسه کسائی که ظاهر براشون مهم هست خوبه ) ولی من فقط باید حمال باشه :D نسبتا یه خورده ظریف هست !!!

به نظر شما لپ تاپ های ASUS توی ایران خوبه ( از نظر گارانتی ) ؟ قطعاتش قابل تعویض هست ؟ با گرما مشکل ندارند ؟
ببخشید یه خورده قاطی نوشتم.

mmbidhendi

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام دوست عزیز ، من در حضور جناب کیهانی پور اولاً جسارت نمیکنم حرفی بزنم ، ولی گفتم یک اطلاعات فردی رو در اختیارتون بگذارم که شاید کمی هم ناسیونالیستی باشه . من چند ماه در عنفوان جوانی سال 80 توی گارانتی ابزارپیشرو مال دل کار میکردم ، یک شخصی که اتفاقاً جنوب هم کار میکرد مشتری ما بود که یک روز با دستی شکسته اومد مغازه ( پایتخت ) ، زیر بغلشم نصف لپ تاپش بود ، گفت آره تو راه داشتم کار میکردم اومدم ببرم اونور لپ تاپ و ، از جام که پاشدم 2 قدم که رفتم یه چیزی زیر پام گیر کرد و افتادم روی لپ تاپ که باز هم بود و LCD ش پکید و کیبورد شکست و ... ولی در عین ناباوری خودش و ما تاحالا با خروجی Screen داشت با وصل کردن به مانیتور External باهاش کار میکرد . همونجا بود که من به Dell ایمان اوردم .. البته گویا مدلش Latitude بود ..

Keivan Keihanipour

عضو جدید
کاربر ممتاز
با عرض خسته نباشید خدمت همه دوستان مخصوصا جناب " کیهانی‌پور " .

منم بنا به دلائلی مجبور شدم لپ تاپ خرید کنم . ولی چون همیشه با سیستم های معمولی ( personal ) استفاده میکردم اطلاعاتم در مورد لپ تاپ حدودا زیر 1 % هست.
حالا اول میگم خودم چه استفاده ای میکنم .
استفاده از نرم افزار هائی مثل Photoshop - AutoCad - DreamWeaver - FlashCS-CuteFTP
و .....
کلا باید هر چیزی که هست سی پی یوش بالا باشه ! . رم و گرافیک هم هرچه بیشتر بهتر !
البته این نکته خیلی مهم هست : من تو جنوب ایران زندگی میکنم ( استان بوشهر - شهرستان بندر گناوه ) هوا از نزدیکای عید ( الانه ها ) به بعد خیلی خیلی گرم میشه !
پس باید با گرما بسازه :D )
از نظر قیمت مشکلی ندارم . فقط دانشجو هستم و احتمال افتادن/ضربه خوردن/دزدیده شدن یا... زیاد هست نمیتونم زیاد هزینه کنم ! ولی بین 500 تا 1 میلیون باشه خوبه ( یه خورده بالاتر هم باشه مشکلی نیست ).
از یکی از لپ تاپ فروشی های شهر یک لیست قیمت گرفتم دوتاش جالب بودند برام.
قیمت : 780.000تومان

2 : Sony Vaio
مدل:CR 307
سی پی یو : Core 2 Duo 1600
رم : 2048
هارد : 160
صفحه :14"
گرافیک : 1024
لوازم جانبی : رم ریدر /کیف/لن/ویفی/وبکم
قیمت : 820.000تومان
------------------------------------------------
اول نظرتون در مورد این دو لپ تاپ چیه ؟
بعد من شخصا همه قطعات ASUS رو قبول دارم و میخواستم اگر مقدور هست در مورد لپ تاپ های ASUS هم اطلاعاتی اشتراک بگزارید . البته تو تاپیک چند جائی حرف زده بودید ازش.
مشکل خواصی داره ؟
مثلا مارک DELL رو شنیدم زیاد داغ میکنن .
مارک Sony Vaio هم به درد من نمیخورم ( واسه کسائی که ظاهر براشون مهم هست خوبه ) ولی من فقط باید حمال باشه :D نسبتا یه خورده ظریف هست !!!

به نظر شما لپ تاپ های ASUS توی ایران خوبه ( از نظر گارانتی ) ؟ قطعاتش قابل تعویض هست ؟ با گرما مشکل ندارند ؟
ببخشید یه خورده قاطی نوشتم.

با مدل Dellكه گفتين موافقم تقريباً اما اون مدل سوني به كار شما نمياد.
اگر واقعاً‌دنبال Asus هستين يكي از بهترين مدل‌هاش رو به شما معرفي مي‌كنم كه قيمتش هم زير يك ميليون هست. البته بهترين بهترين‌ها نيست اما با قيمت شما و شرايط اين رو ببنيند:

مدل : X59SR
CPU:T5850 2.16GHz 2MB HDD:250GB RAM:4096MB LCD:15.4" WXGA
VGA:ATI Mobility™ Radeon® HD 3470 256MB ODD:DVD Super Multi
NO OS-WEBCAM 1.3 MEGA PIXEL-BLUETOOTH-WIRELESS

اين مدل با گارانتي معتبر ديجيتال ارقام هست. و قيمتش هم در حدود 950 هست. اگر باز هم در مورد خريدش سوال داشتي من در خدمت هستم.

ولي به خاطر داشته باشين كه اون لپ‌تاپ دل رو هم بدون گارانتي تهيه نكنين!!!! مرسي از شما كه به اين تاپيك اومدين.

اون لپتاپ دل هم لپتاپ خوبي هست اما ممكنه كارت گرافيكش براي كارهاي شما زياد مناسب نباشه.

Keivan Keihanipour

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوست عزیز ، من در حضور جناب کیهانی پور اولاً جسارت نمیکنم حرفی بزنم ، ولی گفتم یک اطلاعات فردی رو در اختیارتون بگذارم که شاید کمی هم ناسیونالیستی باشه . من چند ماه در عنفوان جوانی سال 80 توی گارانتی ابزارپیشرو مال دل کار میکردم ، یک شخصی که اتفاقاً جنوب هم کار میکرد مشتری ما بود که یک روز با دستی شکسته اومد مغازه ( پایتخت ) ، زیر بغلشم نصف لپ تاپش بود ، گفت آره تو راه داشتم کار میکردم اومدم ببرم اونور لپ تاپ و ، از جام که پاشدم 2 قدم که رفتم یه چیزی زیر پام گیر کرد و افتادم روی لپ تاپ که باز هم بود و LCD ش پکید و کیبورد شکست و ... ولی در عین ناباوری خودش و ما تاحالا با خروجی Screen داشت با وصل کردن به مانیتور External باهاش کار میکرد . همونجا بود که من به Dell ایمان اوردم .. البته گویا مدلش Latitude بود ..

خوب معلومه سري صنعتي هيچيش نمي‌شه!!!! من خودم هم باهاشون كار كردم.... مرسي از شما مهندس.

xxx123456

عضو جدید
با تشکر از هر دو دوستان.
در مورد ASUS این مدل که گفتید پرسیدم اینجا نیست ( بخوام سفارش بدم از تهران بیارن هم کلی دردسر داره . چون یه دونه هست )
در مورد SOny هم تقریبا بیخیالش شدم. در مورد اون DELL ای که گفتم فروشنده هیچ ضمانتی روش نمیده ( از مغاز خارج شد اصلا از اینجا نخریدی ! ) از طرفی ساخت چین هست.

راستی من بیشتر سی پی یو و رم مهمه برام ( مخصوصا سی پی یو )
من الان سیستم personal ای که دارم سی پی یوش :

AMD Athlon(tm)64X2 Dual Core Processor 6400+
هست. بعضی مواقع تو Processes که نگاه میکنم CPU Usage بالای 50 % هست:D.
امروز رفتم یه شرکت معتر ( آریاسیستم ) ( از زیگورات خرید میکنه ) این مدل رو بهم پیشنهاد داد :
Model :DELL Vostro ( Office Use ) 1310
CPU : 2.5 Core 2 1 MB Cashe
Ram : 4096
HDD : 320
LCD : 13.3 WXGA
VGA : 128 GeForce 8400
Made : Eurpe
Other Spec :WebCam/Finger Print/6vell bat
Price : 1.17000 Toman

این مدل تقریبا خوبه ( هرچند سی پی یوش واسه من خیلی پایین هست ) .
نظرتون در مورد این مارک بگید.
در ضمن اینجوری فایده نداره:D باید به صورت زنده با شما حرف بزنم.
آی دیم رو براتون پیام خصوصی میکنم . اگر وقت داشتید پیام بدید.

rosa morsali

عضو جدید
می خواستم بدونم بهترین نمونه لپ تاپ با کارت گرافیکی خوب (برای طراحی معماری) با قیمت مناسب چی می تونه باشه؟؟

xxx123456

عضو جدید
مبارکم باشه:D;)
همون DELL Inpiron 1525 رو گرفتم :D
البته در مورد گرافیکش یه خورده شک دارم . نظرتون در مورد گرافیکش چیه ؟
واسه کار با نرم افزار هائی مثل Autocad - DreamWeaver - MicroMedia Flash و .... مشکل نداره ؟
( لیستش دوباره :
)

mmbidhendi

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
مبارکه دوست عزیز ، فقط امیدوارم باهاش کار کنی :) نه اینکه وسیله تزئینی تفریحیش کنی :)

Keivan Keihanipour

عضو جدید
کاربر ممتاز
مبارکم باشه:D;)
همون DELL Inpiron 1525 رو گرفتم :D
البته در مورد گرافیکش یه خورده شک دارم . نظرتون در مورد گرافیکش چیه ؟
واسه کار با نرم افزار هائی مثل Autocad - DreamWeaver - MicroMedia Flash و .... مشکل نداره ؟
( لیستش دوباره :
)

مباركتون باشه. فقط بعد از نصب برنامه‌ها همه رو با هم اجرا نكنين.

Saeed_askari

عضو جدید
کاربر ممتاز
من خودم واسه مردم نوت بوک میگیرم
حالا که خودم میخام توش موندم!!!!:D

یه نوت بوک خیلی خوشکل
وب کمش خوب باشه
به قول معروف خفن باشه!!!
من خودم hp 6735s رو انتخاب کردم
نظرتون چیه؟

Keivan Keihanipour

عضو جدید
کاربر ممتاز
من خودم واسه مردم نوت بوک میگیرم
حالا که خودم میخام توش موندم!!!!:D

یه نوت بوک خیلی خوشکل
وب کمش خوب باشه
به قول معروف خفن باشه!!!
من خودم hp 6735s رو انتخاب کردم
نظرتون چیه؟

هم CPU هم رم قوی هم گرافیک عالی....
وب کمش هم مگاپیک هست.....
انتخاب خوبی دارین. اما فراموش نکنین با گارانتی تهیه کنین.

armin1234

عضو جدید
اگر آن مهرخ تهران بدست آرد دل ما را بدو بخشم تمتمام روح و معنا را
سرو دست و تن و جان را به خاک گور می بخشند نه بر محلقای ما که شور افکنده دنیا را یا حق

بالا