لپ‌تاب و مباحث مربوط

Keivan Keihanipour

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام!!!
متاسفانه من اطلاعاتی در مورد این سکیورتی ها ندارم!!!
میشه راهنماییم کنید که چی هستند و با چه اسمی اگر خریداری کنیم بهتره؟!
چون من می خواستم واسه خودم 1 آنتی ویروس 3یوزره بخرم!

سلام جناب مهندس. باز هم سپاس‌گذاری می‌کنم از لطف شما که به تاپیک من اومدین و سوالتون رو مطرح کردین.
البته در جایی دیگه هم به این مورد پاسخ داده بودم اما این‌جا این مورد رو یادآوری می‌کنم.
جناب مهندس همون طور که از اسم آنتی ویروس‌ها پیداست این برنامه‌های سعی در شناسایی و از بین بردن مواردی دارند که در دسته بندی بدافزارها در بخش ویروس قرار می‌گیرند.
به طور عادی چند نوع بدافزار وجود داره که یکی از اون‌ها ویروس‌های کامپیوتری هست.
اما اگر دقیق‌تر بررسی کنین انواع تروجان‌ها، کرم‌های اینترنتی و .... نیز وجود دارند.
و در پاره‌ای از موارد نیز تعداد کثیری از سایت‌ها با ارایه‌ی کوکی‌های خطرناک اطلاعات لاگ سیستم شما رو مورد کنکاش قرار می‌دن.
به همین دلیل برای کسانی‌که با اینترنت بیش از از افراد عادی سروکار دارند شخصاً آنتی ویروس‌ها رو معرفی نمی‌کنم.
بلکه دسته‌ای بالاتر از این ها به نام اینترنت سکوریتی‌های رو پیشنهاد می‌کنم.
این برنامه‌های امنیتی علاوه از دارا بودن آنتی ویروس شامل آنتی اسپم، آنتی تروجان، آنتی ورم، فایروال و .... هستند که سیستم شما رو به‌طور جامع مورد حمایت قرار می‌دن.
البته در این بین شرکت نورتون برنامه‌ای هم به نام System Works‌داره که کامل‌ترین ابزار امنیتی در تمام موارد هست اما اشغال حافظه‌ی زیاد اون باعث.....

بهترین پیشنهاد من در حال حاضر با توجه به درخواست خرید شما برای لایسنس معتبر اقدام به تهیه‌ی این دو مورد هست:
Kaspersky Internet Security 2009 با خدمات آواژنگ یا آتنا
ESET Smart Security 2009 (با اسم Nod32 شناخته می‌شه)

فکر می‌کنم که بحث طولانی شد اما اگر سوال در مورد خرید دارین باز هم در خدمت شما هستم. مرسی.

Keivan Keihanipour

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به دوستان متخصص من یه لپ تاپ دارم که درایور XP رو نمیتونم پیدا کنم چیطوری میشه XP رو نصب کنم . شرکت سازنده درایور XP رو ارائه نکرده . مدل لپ تاپ packard bell MH35-u-077 ممنون میشم کمکم کنین ؟

سلام دوستم، من تخصصی ندارم، اما تا جایی که من اطلاع دارم 1سری از لپ تاپ ها هستن مثل بعضی از مدل های Accer هستند که اصلا نمیشه ویندوز XP روشون نصب کرد.
واسه این کار شما ابتدا باید 1ویندوز دیگه مثل ویستا نصب کنید بعد ویندوز XP رو نصب کنید.
در واقع 2ویندوزه بشین!

متشکرم از راهنماییتون ولی یه سوال دیگه اگه ویندوز XP رو همراه با ویستا نصب کنم درایور XP رو نمیخواد داشته باشم ؟

این تفکر که اگر هر دو ویندوز رو در کنار هم داشته باشین احتیاجی به درایور نداره کمی اشتباه هست.
از مهندس Sepehr تشکر می‌کنم برای پاسخ. اما این راه جل نمی‌تونه مشکل شما رو حل کنه.
حتماً با گارانتی شرکتی که ازش لپ‌تاپ رو تهیه کردین تماس بگیرین. اگر اون‌ها درایورهای XP رو داشتن که مشکل شما حل می‌شه.
اما به‌نظرم احتیاجی نیست از ویستا به XP مهجرت کنین!
اگر خودتون حوصله دارین به این سایت سر بزنین
http://support.packardbell.com/uk/http://search.packardbell.com/uk/?q=xp%20driver%20for%20MH35-u-077&ps=10&m=any&c=010101
سایت سازنده‌ی لپ‌تاپ شماست.
ولی این رو بدونین که با داشتن هم‌زمان دو سیستم‌عامل در کنار هم مشکل شما مرتفع نمی‌شه. مرسی و بای

Keivan Keihanipour

عضو جدید
کاربر ممتاز
مرسی از کیوااان خان گل ! چون من الان با پی سی آن هستم. درست نمیتونم بهتون بگم که کدوم کمپانی ! ولی فکر کنم Ternd باشه . آپ کردنش خیلی طول میکشه یادمه یه بار حدود 2 ساعت فقط و فقط داشت آپ میکرد (به تنهایی متصل به شبکه اینترنت بود) ولی به جایی نرسید.

یه سوال فنی دیگه هم داشتم. روی لپ من ویستا نصبه که حدوود 280 گیگ رو اختصاص داده به C و بقیه هم پشتیبان و از این حرفا! خیلی سعی کردم که با نرم افزار های مختلف پارتیشن بندیش کنم ولی نشد حتی با نرم افزار خود ویستا ! میخواستم ببینم اصلا میشه همچین کاری کرد ؟

در مورد trend اگر قصد ادامه‌ی استفاده از اون رو دارین بهتره که به این لینک برین و کل آپ‌دیت‌ها رو یک جا دانلود کنین و بعد....
http://www.trendmicro.com/download/product.asp?productid=32
در این سایت محصول مورد نظر رو انتخاب کنین و روی اون برین و آپ‌دیت‌های رو دانلود کنین.
البته اگر از دایال آپ استفاده می‌کنین مطمئن باشین که حوصله‌ی زیادی می‌خواد و ممکنه با مشکل مواجه بشین.
در مورد پارتیشن بندی هم می‌شه! چرا که نه
یا باید از hiren Boot استفاده کنین تحت داس
یا از Paragron تحت ویندوز. البته در کنار یک متخصص!!!!!!!! که یه وقت اطلاعات اصلی به هم نریزه!

آخرین ویرایش:

Keivan Keihanipour

عضو جدید
کاربر ممتاز
شرکت زیگورات رو میشناسید؟

وارد کننده لپ تاپ های DELL هست؟ فکر کنم نماینده اصلی تهران هست؟

سلام مهندس.
شرکت زیگورات یکی از فعالان صنف رایانه هست که مشغول به توزیع کردن لپ‌تاپ‌های Dell‌ در کنار دیگر برند‌های معتبر هست .
اما نمی‌شه اسمش رو نماینده‌ی اصلی در ایران نامید.
در ضمن یکی از شرکت‌های موفق پاسخ‌گو هست که به اون‌ها احترام می‌ذارم. برای این‌که با نماینده‌ی اصلی برندهای معتبر در ایران آشنا بشین به این پست مراجعه کنین. مرسی.

Keivan Keihanipour

عضو جدید
کاربر ممتاز
از کجا بفهمم چقدر از حافظه لپ تاپم استفاده کردم.چقدر باقی مونده؟
توی قسمت مای کامپیوتر هم دو درایو دارم درایو سی193 گیگ ازاد از 222 گیگ و درایو دی 6.33 از 9.99گیگ
درصورتی که کل لپ تاپم با مموری 3گیگ خریدم

یه سوال دیگه هم که برای اپ کردن سکیورتی من مشکل پیدا میکنم ارور میده

خانم نارون حافظه دو دسته هست! که فکر کنم شما اون‌ها رو با هم اشتباه گرفتین.
یکیش همون هارد دیسک هست که فکر می‌کنم با اطلاعاتی که شما دادین در لپ‌تاپتون از هارد 250 استفاده می‌کنین و دیگری حافظه‌ی رم هست که خودتون اون رو ذکر کردین.
فکر می‌کنم که با درایو D زیاد کاری ندارین. اما با توجه به نوشته‌ی شما تا 193 گیگ دیگه جا دارین برای ریختن اطلاعات!!!!
ویندوز ویستا خودش در پایین هر درایو فضای آزاد رو نشون می‌ده. اگر امکان داره سوالتون رو واضح‌تر بپرسین. مرسی.

نارون

عضو جدید
کاربر ممتاز
خانم نارون حافظه دو دسته هست! که فکر کنم شما اون‌ها رو با هم اشتباه گرفتین.
یکیش همون هارد دیسک هست که فکر می‌کنم با اطلاعاتی که شما دادین در لپ‌تاپتون از هارد 250 استفاده می‌کنین و دیگری حافظه‌ی رم هست که خودتون اون رو ذکر کردین.
فکر می‌کنم که با درایو D زیاد کاری ندارین. اما با توجه به نوشته‌ی شما تا 193 گیگ دیگه جا دارین برای ریختن اطلاعات!!!!
ویندوز ویستا خودش در پایین هر درایو فضای آزاد رو نشون می‌ده. اگر امکان داره سوالتون رو واضح‌تر بپرسین. مرسی.
ممنون اقای مهندس. ان 3 گیگ پس چی هست.؟

میشه درمورد اپ کردن هم یه توضیح کوچولو بدین.من هنوز موفق نشدم به طور کامل اینترنت سیکورتی را اپ کنم.دائم اخطار میده.

یه سوال دیگه هم برای نصب نرم افزرارها مشکل دارم.البته خطاشو حتما براتون میذارم که چه پیغام خطایی میده.

متشکرم.

Keivan Keihanipour

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنون اقای مهندس. ان 3 گیگ پس چی هست.؟

میشه درمورد اپ کردن هم یه توضیح کوچولو بدین.من هنوز موفق نشدم به طور کامل اینترنت سیکورتی را اپ کنم.دائم اخطار میده.

یه سوال دیگه هم برای نصب نرم افزرارها مشکل دارم.البته خطاشو حتما براتون میذارم که چه پیغام خطایی میده.

متشکرم.

سلام خانم مهندس.
3 گيگ رم سيستم شما هست.
اگر هنگام نصب برنامه‌ها پيغام خطا زياد دارين حتماً به شركت گرارانتي مراجعه كنين و درخواست نصب مجدد ويندوز داشته باشين. منتظر مي مونم براي سوال شما.

sima.eng

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
الان لپ تاپي هست که نشه روش xp نصب کرد؟
الان با حدود يک ميليون و سيصد جهارصد چي خوبه بخرم.؟
واسه برنامه نويسي دات نت و sql و کار با فلش و بعضي از نرم افزارهاي عمران. بنظر من رم يک گيگ خيلي کمه نه؟ RAM رو ارتقاء بديم بعدا مشکل ناهماهنگي و اينا نداره؟
سيستم هايي که DOS ارائه ميشه و OS نداره با خودش CD ويندوز اوريجينال نداره؟ اگه نداره مي شه از مال لپ تاپ ديگه اي استفاده کرد؟

آخرین ویرایش:

sima.eng

عضو جدید
کاربر ممتاز
یعنی کسی پیدا نمیشه اینجا دیگه؟ تا ما اومدیم همه رفتن چرا؟ سوالام سخت نبود که!!!!!

reza08

کاربر فعال
یعنی کسی پیدا نمیشه اینجا دیگه؟ تا ما اومدیم همه رفتن چرا؟ سوالام سخت نبود که!!!!!
سلام
نه سوالتون سخت بود نه همه جمع کردن رفتن
فقط مهندس کیوان رفته ماموریت فردا سه شنبه یا چهار شنبه میاد جوابتون رو میده
ناراحت نشید
reza08
:cool:

gonzo

عضو جدید
در مورد trend اگر قصد ادامه‌ی استفاده از اون رو دارین بهتره که به این لینک برین و کل آپ‌دیت‌ها رو یک جا دانلود کنین و بعد....
http://www.trendmicro.com/download/product.asp?productid=32
در این سایت محصول مورد نظر رو انتخاب کنین و روی اون برین و آپ‌دیت‌های رو دانلود کنین.
البته اگر از دایال آپ استفاده می‌کنین مطمئن باشین که حوصله‌ی زیادی می‌خواد و ممکنه با مشکل مواجه بشین.
در مورد پارتیشن بندی هم می‌شه! چرا که نه
یا باید از hiren Boot استفاده کنین تحت داس
یا از Paragron تحت ویندوز. البته در کنار یک متخصص!!!!!!!! که یه وقت اطلاعات اصلی به هم نریزه!

دمت گرم کیوان خان !
اولا، خسته نباشی ! بابا ماموریت!
در مورد لینک ممنون یه 78 مگابایتی رو دانلود کردم! ردیفش کردم.
در مورد پارتیشن بندی! ما هر کاری کردیم که با برنامه پاراگن پارتیشن بندی کنیم نشد که نشد ! مثل این که سیستم ما طلسم شده ! ارور میده میگه در ویستا نمیشه پارتیشن بندی کرد ! چه کنیم.

laptop

عضو جدید
دستتون درد نکنه هیوندای رو فراموش کردید؟

سلام عزیزان.

لپ تاپ های هیوندای کره ، یک سال گارانتی تعویض قطعه و 5 سال خدمات پس از فروش واقعی.

از سایت www.hyundai-mlife.ir دیدن کنید .شرکت داتیس هزاره تنها نماینده رسمی و انحصاری محصولات هیوندای کره در سراسر ایران.:w14:

laptop

عضو جدید

با سلام به همه. قبل از این‌که بخوام وارد ریز قعات سخت‌افزاری مربوط به لپ‌تاب‌ها با برندها و مدل‌های مختلف بشم، ترجیح دادم لیستی از برندهای فعلی لپ‌تاب‌ها با گارانتی‌های معتبر اون‌ها در این‌جا قرار بدم.
شاید بعضی از دوستان حساسیت خاصی روی مارک لپ‌تاب داشته باشن و دلشون بخواد که بدونن بهترین گارانتی در ایران برای مارک لپ تاب مورد نظرشون چیه.
به ترتیب حروف الفبا می‌نویسم:

1- Acer --------------------با گارانتی سازگار ارقام.
2- Asus --------------------با گارانتی دیجیتال.
3- Dell ---------------------با گارانتی دلیران.
4-FUJITSU SIEMENS--------با گارانتی بهین تکنولوژی
5- Farassoo ---------------با گارانتی فراسو.
6- HP ----------------------با گارانتی ایران اچ‌پی
7- Lenevo/IBM ------------با گارانتی سازگار ارقام.
8- Sony --------------------با گارانتی ایران‌رهجو و نقش.
9-Suzuki -------------------با گارانتی سریرکالا.
10-Toshiba ----------------با گارانتی نقش.

دوستان عزیز این گارانتی‌ها که این‌جا اعلام شد تنها شرکت‌هایی نیستند که خدمات پس‌ازفروش رو ارائه می‌کنند. مثلاً شرکت" Emertat" یا "زیگورات" که خوب هم فعالیت می‌کنند. اما به شخصه با گارانتی‌ها بالا مشکلی نداشتم و همیشه پاسخ دریافت کردم..
فعلاً برای شروع بحث فکر می‌کنم مناسب باشه تا در طی فرصت به مقایسه‌ی مدل‌های مختلف و قیمت‌ها بپردازیم. اگر کسی سوالی در مورد مدل‌های مختلف داره و یا نظر خاصی داره لطفاً بیان کنه. مرسی. بای.

:w26:
سلام آقا کیوان.ممنون از مطالب مفید شما . اما من گله دارم چرا هیوندای در دسته بندی های شما نیست؟.لپ تاپ هیوندای کره با گارانتی داتیس هزاره

peter

عضو جدید
سیستم عامل لپ تاب

سیستم عامل لپ تاب

سلام
یک مشکل کوچولو دارم:) ممنون میشم اگر کسی بتونه راهنمایی کنه;)
من یک لپ تاب Dell 1525 گرفتم که سیستم عاملش ویستاست ولی من هر برنامه کرک داری که روش نصب میکنم(مثل MATLAB یا maple)پیام میده که License رو قبول نمیکنه
میخواستم ببینم چکار باید بکنم
اگه راه حل داره ممنون میشم کمک کنید
اگه راه حلی براش نیست پس لطفا راهنماییم کنید چطور یک Xp روش نصب کنم که هم راحت تره هم اورجینال نباشه که همه نرم افزارهای من کرک شده هستند و ظاهرا سیستم عامل هم باید غیر اورجینال باشه
ممنون

mahan57

مدیر بازنشسته
یه سئوال

یه سئوال

سلام بر همه دوستان و مخصوصا آقای کیهانی پور

من چند روز پیش یه لپ تاپ hp خریدم با قیمتی در حدود 700000 تومان . ویندوزی هم روش نصب نیستش و فقط یه درایو اون هم c رو میشناسه . چون آشنایی زیادی با لپ تاپ ها ندارم یه چند تا سئوال برام مطرح پیش اومده که به ترتیب مطرح می کنم:
1- از نظر روش کارتا اونجایی که من می دونم نباید فرقی بین لپ تاپ و کامپیوترهای شخصی باشه آیا اینجوریه؟
2- آیا باید سیستم رو fdisk و بعدش پارتیشن بندی کنم و بعد ویندوز رو نصبش کنم؟اگه جواب مثبته روش اون رو هم مختصرا توضیح بدین .
3- آیا لپ تاپ ها در هنگام کارکرد باید گرم بشن و اکه گرم میشن این گرما باید تا چه حدی باشه؟ ( توضیح این که بعد از مدتی که سیستم من کار می کنه زیرش گرمای محسوسی پیدا می کنه!)
4- اگه توضیحات و توصیه هایی هم برای من و تازه کارها با لپ تاپ دارید بدین ممنون میشم!

حتی اگر صلاح ندونستین که خودم کارهای نصب رو انجام بدم بگین تا به نمایندگی مجازش مراجعه کنم ولی چون عادت کردم همه کارهام رو خودم انجام بدم دلم می خواد این کاررو هم خودم انجام بدم. ولی اگه صلاح رو تو این دیدین که به نمایندگی مراجعه کنم بهم بگین!

متشکرم!;)

Keivan Keihanipour

عضو جدید
کاربر ممتاز

سلام
الان لپ تاپي هست که نشه روش xp نصب کرد؟
الان با حدود يک ميليون و سيصد جهارصد چي خوبه بخرم.؟
واسه برنامه نويسي دات نت و sql و کار با فلش و بعضي از نرم افزارهاي عمران. بنظر من رم يک گيگ خيلي کمه نه؟ RAM رو ارتقاء بديم بعدا مشکل ناهماهنگي و اينا نداره؟
سيستم هايي که DOS ارائه ميشه و OS نداره با خودش CD ويندوز اوريجينال نداره؟ اگه نداره مي شه از مال لپ تاپ ديگه اي استفاده کرد؟

سلام مهندس.
عذر خواهي من رو به خاطر دير پاسخ دادن بپذيرين.
سيستمي وجود نداره كه سيستم عامل XP رو نشه روشون نصب كرد اما بعضي از لپ‌تاپ‌ها ديگه با درايورهاي Xp توي بازار ارايه نمي‌شن يعني بعد از نصب اين سيستم عامل با مشكل شناسايي قطعاتي نظير گرافيك و صدا مواجه مي‌شين.
براي موردي كه شما پيشنهاد كردين و با قيمت مورد نظرتون اين پست رو مطالعه كنين.

در مورد رم هم بله درسته رم يك خيلي كم هست براي رندر كردن كارهاي شما.
در مورد استفاده از سي‌دي .ندوز لپ تاپ ديگه اگر مدل و برند مشابه باشند تا حدي به نظرم مشكل پيش نمياد اما از مدل‌هاي مختلف و با برندهاي مختلف هرگز!!!!!!!!

Keivan Keihanipour

عضو جدید
کاربر ممتاز
دمت گرم کیوان خان !
اولا، خسته نباشی ! بابا ماموریت!
در مورد لینک ممنون یه 78 مگابایتی رو دانلود کردم! ردیفش کردم.
در مورد پارتیشن بندی! ما هر کاری کردیم که با برنامه پاراگن پارتیشن بندی کنیم نشد که نشد ! مثل این که سیستم ما طلسم شده ! ارور میده میگه در ویستا نمیشه پارتیشن بندی کرد ! چه کنیم.

سلام مهندس.
مرسي از لطف شما.
توي ويستا يه كم مشكل هست اما مي‌شه. مي‌ترسم بگم از پارتيشن مجيك تحت داس استفاده كنين و اطلاعاتتون رو ..........
اگر كسي از نزديكان شما متخصص هست اين برنامه رو بهش معرفي كنين و بگين براتون پارتيشن بندي كنه در غير اين صورت ببرين مركز گارانتي و از اون‌ها درخواست كنين براتون انجام بدن.
در ضمن اين كار رو بهد مراكز خدماتي غير معتبر نيدن كه هم ويندوزتون رو عوض مي‌كنن!!!! هم هزينه‌ي عجيبي ازتون مي‌گيرن!

Keivan Keihanipour

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام آقا کیوان.ممنون از مطالب مفید شما . اما من گله دارم چرا هیوندای در دسته بندی های شما نیست؟.لپ تاپ هیوندای کره با گارانتی داتیس هزاره

سلام عزیزان.

لپ تاپ های هیوندای کره ، یک سال گارانتی تعویض قطعه و 5 سال خدمات پس از فروش واقعی.

از سایت www.hyundai-mlife.ir دیدن کنید .شرکت داتیس هزاره تنها نماینده رسمی و انحصاری محصولات هیوندای کره در سراسر ایران.:w14:
سلام سپاس‌گذارم از دقت نظر شما دوست عزيز.
اگر قرار بود نام تمامي برندهاي موجود در بازار رو بنويسم ليست بلند بالايي بود كه......
و البته دليل عدم وجود نام هيونداي اين بود كه اين لپ‌تاپ توليد خود شركت هيونداي نيست بلكه به سفارش اين كمپاني فقط براي ارايه و حضور نامش در حال توليد هست.
به عبارتي اين شركت سفارش توليدش رو به شركت توليد كننده‌اي مي‌ده و امتياز استفاده از نام و برند خودش رو روي محصول به نمايش مي‌ذاره.
اين مدل لپ تاپ در كارخونه‌ي مشابه‌اي كه لپ تاپ‌هاي سامسونگ رو توليد مي‌كنه در حال طراحي و ساخت هست. مرسي از حضور شما.

Keivan Keihanipour

عضو جدید
کاربر ممتاز
در شرایط فعلی خریدن یک لپ تاپ باblue-ray writerصلاح هست یا نه؟
اين تكنولوژي فعلاً كمي از نظر قيمت ........
اما اگر از اين نوع دي‌وي‌دي‌ها زياد استفاده مي‌كنين مطمئن باشين كه جوابگوي شما هست.
البته در مدل‌هاي hp قيمت ارايه‌ي اين تكنووژي بسيار تنزل پيدا كرده.

Saeed_askari

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
یه سوال:

یه هارد ساتا دارم که درایورش رو نصب کرد (با فلاپی) و پارتیشن بندی هم کردم
زمانی که ویندوز داره نصب میشه میگه نمیدونم چی چی فایل کن نات کپی!
یه نوت بوک خام (بدون ویندوز) دل 1525 هم هست که اینم همینجوریه؟

سی دی ویندوز هم عوض کردم
احتمالآ یه جا کارم اشتباهه
کسی میدونه؟
مهندس کیهانی پووووووووور کجایی؟؟؟؟

Keivan Keihanipour

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
دوستان لطفا اگر امکانش هست زودتر جواب سوال منو بدید
ممنون:(:cry:

سلام
یک مشکل کوچولو دارم:) ممنون میشم اگر کسی بتونه راهنمایی کنه;)
من یک لپ تاب Dell 1525 گرفتم که سیستم عاملش ویستاست ولی من هر برنامه کرک داری که روش نصب میکنم(مثل MATLAB یا maple)پیام میده که License رو قبول نمیکنه
میخواستم ببینم چکار باید بکنم
اگه راه حل داره ممنون میشم کمک کنید
اگه راه حلی براش نیست پس لطفا راهنماییم کنید چطور یک Xp روش نصب کنم که هم راحت تره هم اورجینال نباشه که همه نرم افزارهای من کرک شده هستند و ظاهرا سیستم عامل هم باید غیر اورجینال باشه
ممنون

سلام دوست عزيز. اين اتفاق در چند مورد مشابه براي من هم تكرار شد. البته با غير فعال كردن برنامه‌ي امنيتي اون مشكل مرتفع شد. يعني شما بايد آنتي ويروس يا اينترنت سكيوريتي رو خاموش كنين. شايد مشكل مرتفع بشه.
براي عقب‌گرد به سمت XP‌بايد درايورهاي اون رو دوباره بگيرين.
بهترين پينشهاد هم براي اين مورد هماهنگي با شركت گارانتي خودتون هست.
از اون ها بخواهين براتون XP رو نصب كنن و درايورها رو در اختيارتون قرار بدن. مرسي از حضور شما و باي

Keivan Keihanipour

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام بر همه دوستان و مخصوصا آقای کیهانی پور

من چند روز پیش یه لپ تاپ hp خریدم با قیمتی در حدود 700000 تومان . ویندوزی هم روش نصب نیستش و فقط یه درایو اون هم c رو میشناسه . چون آشنایی زیادی با لپ تاپ ها ندارم یه چند تا سئوال برام مطرح پیش اومده که به ترتیب مطرح می کنم:
1- از نظر روش کارتا اونجایی که من می دونم نباید فرقی بین لپ تاپ و کامپیوترهای شخصی باشه آیا اینجوریه؟
2- آیا باید سیستم رو fdisk و بعدش پارتیشن بندی کنم و بعد ویندوز رو نصبش کنم؟اگه جواب مثبته روش اون رو هم مختصرا توضیح بدین .
3- آیا لپ تاپ ها در هنگام کارکرد باید گرم بشن و اکه گرم میشن این گرما باید تا چه حدی باشه؟ ( توضیح این که بعد از مدتی که سیستم من کار می کنه زیرش گرمای محسوسی پیدا می کنه!)
4- اگه توضیحات و توصیه هایی هم برای من و تازه کارها با لپ تاپ دارید بدین ممنون میشم!

حتی اگر صلاح ندونستین که خودم کارهای نصب رو انجام بدم بگین تا به نمایندگی مجازش مراجعه کنم ولی چون عادت کردم همه کارهام رو خودم انجام بدم دلم می خواد این کاررو هم خودم انجام بدم. ولی اگه صلاح رو تو این دیدین که به نمایندگی مراجعه کنم بهم بگین!

متشکرم!;)

سلام جناب مهندس سعي مي كنم يكي يكي مشكلات رو به شما توضيح بدم:
فكر مي‌كنم لپ‌تاپي كه شما خريداري كردين كمي قديمي هست. اگر اسم مدل دقيق لپ تاپتون رو مي‌گفتين بهتر بود. بنابراين گرماي اون هم يكي از دلايل قديمي بودنش مي‌تونه باشه.
گرچه همه‌ي لپ‌تاپ‌ها گرماي محسوسي رو از خودشون توليد مي‌كنن

اكثر لپ‌تاپ‌ها با يك درايو از هارد در اختيار شما قرار مي‌گيرن.
به نوعي اين مسئله با كامپيتور شخصي متفاوته.
اما شما مي‌تونين مثل يك سيستم عادي اون رو پارتيشن بندي كنين. . چون ويندوزي هم نداره و بايد از سي‌دي شخصي استفاده كنين اين اجازه رو دارين !!!!!!!! كه خودتون اون رو پارتيشن بندي كنين!
از سي‌دي هايرن بوت و از برنامه‌ي پارتيشن مجيك تحت داس مي‌تونين استفاده كنين براي اين كار.
اما اگر لپ تاپ شما تحت گارانتي هست حتماً با مركز گارانتي خودتون مشاوره كنين تا مشكلي براتون پيش نياد. مرسي از حضور شما در تاپيك من.

Keivan Keihanipour

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
یه سوال:

یه هارد ساتا دارم که درایورش رو نصب کرد (با فلاپی) و پارتیشن بندی هم کردم
زمانی که ویندوز داره نصب میشه میگه نمیدونم چی چی فایل کن نات کپی!
یه نوت بوک خام (بدون ویندوز) دل 1525 هم هست که اینم همینجوریه؟

سی دی ویندوز هم عوض کردم
احتمالآ یه جا کارم اشتباهه
کسی میدونه؟
مهندس کیهانی پووووووووور کجایی؟؟؟؟

سلام مهندس مرسي كه اين قدر دقيق اطلاعات اشكال رو گفتين!!!!!!
اين چي چي چي كن نات كپي!!!!!!!!!!! خيلي موضوع رو باز كرد!

مهندس جان بعضي از هاردهاي ساتا براي نصب سيستم عامل مشكل دارن!

رو لپ تاپ های جدید مي شه ايکس پي نصب کرد اما در حالت عادی زمانی که این کار را میکنید وقتي CD بوتيبل XP رو مي زارید و براي نصب پيش مي روید با خطاي عدم وجود هارد مواجه مي شوید و هارد شناسايي نمي شه .؟ !!!!! این در حالی است که این مشکل در ویستا وجود ندارد. پس برای نصب XP بر روی این دستگاه ها باید چکار کرد؟ عدم شناخت هارد شما به علت شناخته نشدن ساتا کنترولر توسط XPهستش بعضي مادر بردها در بايوس این عیب را مرتفع ميکنند ولي اگه مال شما اينگونه نيست بايد درايور ساتا رو از سي دي لپ تاپ اگه دارید واگرنه از اينترنت پيدا کنيد و درون يک ديسکت ريخته و در نصب اکس پي همان اول که صفحه آبي مياد کليدF6 را فشار داده و در آخر از شما ديسک درايور ساتا را ميخواهد.البته باز متذکر ميشوم در بسياري موارد در خود بايوس سيستم اپشني داره براي اين مورد به setup مراجعه كنيد در قسمت Hard Opration حالت موجود رو از AHCI به ATA تبديل كنيد .
با يك restart مي تونيد ويندوز xp رو نصب كنيد .
تذكر : دقت كنيد كه با تغيير اين حالت ويندوز اورجينال قبلي ديگه بوت نميشه و اگر از كارتون پشيمون بشيد بايد ويندوز رو reinstall كنيد !

Saeed_askari

عضو جدید
کاربر ممتاز
:D

مهندس پارتیشن هم کردم
اون صفحه نصب ویندوز هم اومد
دوباره رفت یه جایی که فایل های ویندوز رو کپی میکنه
اونجا این ارور میده
setup cannot copy the file: iastor.sys

نکته: هارد شناسایی میشه
موقع نصب ویندوز مشکل پیدا میکنه و فایلها رو درست کپی نمیکنه

ممنون از اینکه وقت گذاشتین و جواب دادین

mohammad_che_eng

عضو جدید
سلام و عرض خسته نباشيد خدمت شما...

مهندس شما از بين مدل هاي مختلف لب تابهاب موجود توو بازار بين 800000 تا 1100000 چه مدل و ماركيو پيشنهاد مي كنيد؟؟؟؟

البته اينو بگم كه من بيشتر به cpu , ram , hard توجه دارم و كارت گرافيك زياد برام مهم نيست....البته باطري هم برام مهمه چون به دليل نوع كارم شايد در روز مجبور باشم كه بيش از 4-5 ساعت باهاش كار كنم...

mahan57

مدیر بازنشسته
سلام جناب مهندس سعي مي كنم يكي يكي مشكلات رو به شما توضيح بدم:
فكر مي‌كنم لپ‌تاپي كه شما خريداري كردين كمي قديمي هست. اگر اسم مدل دقيق لپ تاپتون رو مي‌گفتين بهتر بود. بنابراين گرماي اون هم يكي از دلايل قديمي بودنش مي‌تونه باشه.
گرچه همه‌ي لپ‌تاپ‌ها گرماي محسوسي رو از خودشون توليد مي‌كنن

اكثر لپ‌تاپ‌ها با يك درايو از هارد در اختيار شما قرار مي‌گيرن.
به نوعي اين مسئله با كامپيتور شخصي متفاوته.
اما شما مي‌تونين مثل يك سيستم عادي اون رو پارتيشن بندي كنين. . چون ويندوزي هم نداره و بايد از سي‌دي شخصي استفاده كنين اين اجازه رو دارين !!!!!!!! كه خودتون اون رو پارتيشن بندي كنين!
از سي‌دي هايرن بوت و از برنامه‌ي پارتيشن مجيك تحت داس مي‌تونين استفاده كنين براي اين كار.
اما اگر لپ تاپ شما تحت گارانتي هست حتماً با مركز گارانتي خودتون مشاوره كنين تا مشكلي براتون پيش نياد. مرسي از حضور شما در تاپيك من.

سلام و متشکرم مهندس!
خیلی ممنون که راهنماییم کردید. من البته چون تو نصب ویندوز مشکل پیدا کردم به فکر پارتیشن بندی افتادم چون احتمال دادم از اون باشه. ولی با راهنماییهای شما همون یه درایو هم برای من کافیه!
الان مشکل من نصب ویندوز XP هستش. از نمایندگی که سئوال کردم گفتن که مشکلی نداره و باید نصب بشه. وقتی cd ویندوز رو داخل درایور می زارم بوت میشه و مراحل نصب شروع میشه منتها بعد از شناسایی قسمتهای دستگاه که ویندوز انجام می ده همین که می خواد نصب شروع بشه Error میده و مضمون error هم اینه که سیستم ممکنه ویروس داشته باشه و ادامه نصب برای دستگاه ممکنه خطرناک باشه و پیشنهادش هم اینه که سیستم رو restart کنم. منتها تو این مرحله سیستم دیگه restart هم نمیشه و باید خاموش و روشنش کرد . بنظرتون اشکال از ویندوزه و یا یه مشکل سخت افزاری یا دیگه ای در کار هست؟ با توجه به اینکه دستگاه رو هم آکبند خریدم!

بازم متشکرم که وقت میذارید!

Keivan Keihanipour

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام و متشکرم مهندس!
خیلی ممنون که راهنماییم کردید. من البته چون تو نصب ویندوز مشکل پیدا کردم به فکر پارتیشن بندی افتادم چون احتمال دادم از اون باشه. ولی با راهنماییهای شما همون یه درایو هم برای من کافیه!
الان مشکل من نصب ویندوز XP هستش. از نمایندگی که سئوال کردم گفتن که مشکلی نداره و باید نصب بشه. وقتی cd ویندوز رو داخل درایور می زارم بوت میشه و مراحل نصب شروع میشه منتها بعد از شناسایی قسمتهای دستگاه که ویندوز انجام می ده همین که می خواد نصب شروع بشه Error میده و مضمون error هم اینه که سیستم ممکنه ویروس داشته باشه و ادامه نصب برای دستگاه ممکنه خطرناک باشه و پیشنهادش هم اینه که سیستم رو restart کنم. منتها تو این مرحله سیستم دیگه restart هم نمیشه و باید خاموش و روشنش کرد . بنظرتون اشکال از ویندوزه و یا یه مشکل سخت افزاری یا دیگه ای در کار هست؟ با توجه به اینکه دستگاه رو هم آکبند خریدم!

بازم متشکرم که وقت میذارید!

دوست گرامي براي حل مشكل خودتون اين پست رو مطالعه كنين:
http://www.www.www.iran-eng.ir/showpost.php?p=526351&postcount=146

بالا