لپ‌تاب و مباحث مربوط

Keivan Keihanipour

عضو جدید
کاربر ممتاز
با اجازه چندتا سوال داشتم مهندس:)
قبلش بگم آدرسی که دادین برای دانلود برا زبان فارسی قاطی داشت اگه لطف کنید یه چک کنید ممنون میشم(الان از کیبورد PARSEEK استفاده میکنم)
حالا سوالات خنده دار من::cry::biggrin:
1-من یه سری فایل فارسی با فرمت(*.txt)داشتم تو کامپیوتر خونه که انتقال دادم به لپ تاپ.حالا که رفتم میبینم متناش اینطوری شده ؟؟؟؟ ؟؟ ؟؟؟ ؟؟؟؟
دستم به دامنتون فقط نگین که نمیشه کاریش کرد:cry::eek:
زبان فارسی نصب کنم درست میشن؟:confused:
2-تو ویندوز XPیه چیز خوبی بود(alt+ctrl+del)که واقعا مفید بود ویستا اینطور چیزی نداره؟
الان که لپ تاپه قاط میزنه من با کلید power رو میگیرم تا خاموش شه که بعدش اتفاقای جالبی میفته. اول که روشن میشه user passwordرو میپرسه ولی hdd password رو نه.
چون نمیدونم چکارش کنم ولی به نظرم یه چیزی غلطه دوباره خاموش روشنش میکنم;)
ایندفعه هر دوتا رو میپرسه ولی قبل از اینکه ویندوزش بیاد بالا میره تو یه برنامه ی repair…
خلاصه یه کارایی میکنه و آخرش میگه رفع کردنش در حد توانش نیست و ویندوز مثل همیشه میاد بالا!!!!!!!؟؟؟؟؟؟
تا حالا4-5بار اینکارو کردم.مشکلی نداره؟:surprised::surprised:
البته هیچوقت نذاشتم بدون پرسیدن پسورد هارد بالا بیاد ببینم چی میشه....
ترسیدم هاردم بسوزه:cry::cry:
3-یه cleanerهایی هستن حالت اسپری که کف میکنه و بخار میشه. میتونم برا کیبورد لپ تاپ استفاده کنم؟:que::gol:
4-من همیشه گرافیک رو با 256و512و... این طور عددا میشناختم.ولی مثلا روبازی همسایه جهنمی3 نوشتهAVG:Nvidia 5500
یعنی چی؟
این ماجرای DEMON TOOLS چیه؟
:wallbash:
پاورقی: یه درخواست عمومی:کسی میدونه بازیANGELS&DEVILSرو از کجا میتونم پیدا کنم؟:crying2:
یادم نمیاد از روی کدوم سی دی نصبش کرده بودم!:crying2::crying2::crying2:
واقعا بهش اعتیاد و احتیاج دارم!!

سلام مهندس در مورد فارسي در ويستا اين برنامه رو دانلود كنين:
http://rapidshare.com/files/151059807/Keivan_Vista_Farsi.rar.html
و سپس براي توضيح كامل به اين تاپيك مراجعه كنين.
لينك دانلودي كه در تاپيك فوق هست با همين لينكي كه براي شما گذاشتم مطابقت داره و ميرور هست.
در مورد ALT CRTL DEL ويستا هم داره اين رو اما با رفتاري شبيه به Server.
وقتي كه اين كار رو انجام مي‌دين گزينه‌هاي سيستمي براي شما در Login Page‌نمايش داده مي‌شه كه با انتخاب Task Manager كار شبيه به Xp رو خواهيد ديد.
در مورد موضوع Repair هم حتماً به گارانتي خودتون مشورت كنين.
د رمورد كلينر هم بايد توجه كنين كه استفاده از لپ‌تاپ رو قيد كرده باشند.
در مورد گرافيك اون‌چيزي كه شما اطلاع داشتين رم موجود بر روي گرافكي هست.
اعدادي كه با اون‌هاي برخورد مي‌كنين نشان از توان چيپ كارت هست. و اين‌ها دو مورد كاملاً مجزا هستند. در يك تاپيك به بحث كامل در اين مورد خواهم پرداخت.
سوال آخر شما هم كه به گيم ارتباط داره و متاسفانه اطلاعاتم بسيار ناچيز هست.
ببخشيد كه به دليل كمبود وقت مجبور شدم كوتاه پاسخ دادم. مرسي و باي

Keivan Keihanipour

عضو جدید
کاربر ممتاز
Salam keyvan jan khobi
man dell xps 1530 ro gereftam agar ham mibinid ke farsi type nakardam bekhatere ine ke nemishod to windows vista farsi type konam. shayad dar ayande betoonam

agha man systemoo be config zir kharidam benazaretooon misarfe ?

cpu = core 2 dou 2.5
Ram = 4G
H.D.D = 320G
VGA = Gforce 8400 , 128
Other = Bluetooth, webcam ,...

Price = 1590 , Ba garabtiye sometech

اولاً از طرف تمامي دوستان به شما تبريك مي‌گم كه لپ‌تاپ خريدين. اميدوارم از اين مدل بهترين استفاده رو داشته باشين.
در مورد سوالتون هم:

اين لينك رو دانلود كنين و سپس اين تاپيك رو مطالعه كنين.
توضيح اين‌كه لينك دانلود اين بخش همان برنامه‌اي هست كه در تاپيك مطرح شده بيان نمودم.

Keivan Keihanipour

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
این بار با PC اومدم چون لپ تاپمو فرستادم تعویضش کنن ! چون من با گرافیک 256 خواسته بودم. (قابل توجه اقا طاها)
در ضمن مرسی از داش کیووووووون گل ! ویستا رو فارسی کردم ولی چه فایده ! دادمش رفت یکی دیگه بیاره !
راستی حروف فارسی رو ی کیبور رو باید از کجا فهمید ؟

بهترين راه اينه كه از برچسب فارسي كي‌برد استفاده كنين اگر زياد حفظ نيستين!.
اكثر ماركت‌هاي كامپيوتر دارند اين ليبل‌ها رو.

Farasystem

عضو جدید
کاربر ممتاز
من در مورد لپتاب دیگه چیزی نمی گم. دوستان به اندازه ی کافی توضیح دادن. ولی یه لیست براتون می ذارم از قطعات نوتبوکهای دل که با تمام اونا کار کردم و جزء بهترینان.

ترانه

عضو جدید
کاربر ممتاز

نقل قول:
ترانه
http://www.iran-eng.com/showthread.php?p=390921#post390921

نظرتون راجع به لپتاب مدل Sony VAIO VGN-SZ76GN چیه وقتی راجع به مشخصات می گردم مدل Sony VAIO VGN-SZ76GN/B بیشتر توی اینترنت می بینم آیا مدله جدیدیه کارکردش چطوره ؟؟

ببینید خانم مهندس خودتون رو زیاد به دردسر نندازین. اگر می‌بینین که همین مدل و امکاناتش پاسخ‌گوی نیاز شما هست و در ضن گارانتی اون در ایران معتبر هست بهتره دنبال انتخاب‌های بعدی نباشین چون به جای این‌که به خریدتون بپردازین بیشتر خودتون رو سردرگم خواهید کرد.
در ضمن چون هر دوی این‌مدل‌ها از یک برند هستند از یک سری تفاوت در بخش کوچکی از سخت‌افزارها هست. نه کارکرد کلی.
و دیگه این‌که مطمئن باشین هیچ برندی برای فروش محصولاتش یک کالای عالی و بدون نقص تولید نمی‌کنه!
امیدوارم راهنمای کلی من رو بپذیرین. اما اگر واقعاً در مورد ریز مسائل سخت‌افزاری این‌ها بازهم سوال دارین به من اطلاع بدین تا حد امکان و اطلاعات پاسخ‌گوی شما هستم.

آقای کیهانی پور این مدلی که من بالا معرفی کردم کلاً از رده خارجه و توی بازار نتونستیم پیدا کنیم. شما دلیلشو میدونین چرا از رده خارج میشن. در ضمن می خواستم نظرتونو راجع به مدل Sony VAIO VGN-Sr12G/B بدونم البته اینو دیگه خریداری کردم

Keivan Keihanipour

عضو جدید
کاربر ممتاز
آقای کیهانی پور این مدلی که من بالا معرفی کردم کلاً از رده خارجه و توی بازار نتونستیم پیدا کنیم. شما دلیلشو میدونین چرا از رده خارج میشن. در ضمن می خواستم نظرتونو راجع به مدل Sony VAIO VGN-Sr12G/B بدونم البته اینو دیگه خریداری کردم

سلام خانم مهندس ترانه.
تبريك بنده رو به مناسبت خريد لپ تاپ جديدتون بپذيرين.
نمي دونم چرا دنبال 13 اينچ بوديين. شايد به دليل سبكي؟؟؟ البته هزينه‌ي زيادي رو پرداخت كردين.
لپ‌تاپ خوبي خريدين اما اگر امكان داره براتون لطفاً رم اون رو ارتقا بدين تا اذيت نشين براي كار با برنامه‌هاتون. و پيشنهاد مي كنم حتماً اين‌كار رو انجام بدين. در ضمن نگفتين كه از كدوم گارانتي گرفتين. لپ‌تاپ خوبي هست به شرط ارتقاي رم.

آخرین ویرایش:

ترانه

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام خانم مهندس ترانه.
تبريك بنده رو به مناسبت خريد لپ تاپ جديدتون بپذيرين.
نمي دونم چرا دنبال 13 اينچ بوديين. شايد به دليل سبكي؟؟؟ البته هزينه‌ي زيادي رو پرداخت كردين.
لپ‌تاپ خوبي خريدين اما اگر امكان داره براتون لطفاً رم اون رو ارتقا بدين تا اذيت نشين براي كار با برنامه‌هاتون. و پيشنهاد مي كنم حتماً اين‌كار رو انجام بدين. در ضمن نگفتين كه از كدوم گارانتي گرفتين. لپ‌تاپ خوبي هست به شرط ارتقاي رم.

بله به خاطر سبکی و حمل سادش 13 اینچ رو ترجیح میدم. هزینش هم خودم پرداخت نکردم محل کارم برام گرفته من اگه هزینش با خودم بو dell رو ترجیح میدادم. گارانتیش هم سه ساله رهجوست.

gonzo

عضو جدید
ممنون

ممنون

Salam
aval in ke alan ba laptop daram type mikonam. fekr nakonid farsish nakardama! motmaen bashid in karo kardam(neshon be on neshon ke onvan ro ham farsi neveshtam). faghat choon ziyad mogheyate horof ro nemidoonestam va nemitonestam ravoon tayp konam majboor shodam ke eng tayp konam.

mamnoon az aghaye Keyvane keyhan poor.

be aghaye taha bayad begam ke man porso jo kardam va motavaje shodam ke dashtane ram 4G hich manei baraye nasbe windos XP ijad nemikone.

Shab khosh​

Keivan Keihanipour

عضو جدید
کاربر ممتاز
Salam

aval in ke alan ba laptop daram type mikonam. fekr nakonid farsish nakardama! motmaen bashid in karo kardam(neshon be on neshon ke onvan ro ham farsi neveshtam). faghat choon ziyad mogheyate horof ro nemidoonestam va nemitonestam ravoon tayp konam majboor shodam ke eng tayp konam.​

mamnoon az aghaye Keyvane keyhan poor.​

be aghaye taha bayad begam ke man porso jo kardam va motavaje shodam ke dashtane ram 4G hich manei baraye nasbe windos XP ijad nemikone.​

Shab khosh​

سلام. ديگه بايد مبارك باشه انگار!!!!!!!!
اما مگه من به شما در مورد رم 3 چيزي گفتم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
كسي كه گفته خودش بايد......
كم نيستند كساني كه حرف‌هاي تخصصي رو زي سوال مي‌برن. در جايي هم به اين نكته اعتراض كرده بودم
براي فارسي نويسيتون هم يك راهنكايي گذاشتم. اگر يك ليبل كي‌برد هم بگيرين خيلي بهتره براي شما كه آشنايي زياد ندارين.
در ضمن تقاضا مي‌كنم اسم و فاميل من رو درست بنويسين!!!!!!!!
باز هم اگر سوالي بود در خدمتم.
ممنون از حضور شما خانم مهندس در اين تاپيك.

Keivan Keihanipour

عضو جدید
کاربر ممتاز
بله به خاطر سبکی و حمل سادش 13 اینچ رو ترجیح میدم. هزینش هم خودم پرداخت نکردم محل کارم برام گرفته من اگه هزینش با خودم بو dell رو ترجیح میدادم. گارانتیش هم سه ساله رهجوست.

خوبه كه شركت شما هزينه‌اي به اين سنگيني رو تقبل كرده.
معلومه براي شما احترام قائل هستند و كار شما عالي هست.
گارانتي اصلي ايران رهجو هم در اين مورد هميشه همراه شما هست.
اما باز هم عرض مي‌كنم حضورتون كه رم سيستم رو ارتقا بدين.
مرسي و باي

ویدا

عضو جدید
سلام آقای کیهان پور.
خواستم راجع به لپ تاپ dell d830 اطلاعات بگیرم.واسه من که دانشجوی رشته مهندسی صنایع هستم مناسبه؟؟
ممنون می شم جوابمو بدید:gol:

Keivan Keihanipour

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام آقای کیهان پور.
خواستم راجع به لپ تاپ dell d830 اطلاعات بگیرم.واسه من که دانشجوی رشته مهندسی صنایع هستم مناسبه؟؟
ممنون می شم جوابمو بدید:gol:

سلام اين يك نقد براي اين لپ‌تاپ:
ابتدا اين رو مطالعه كنين تا براي شما راهنمايي دقيق‌تري ارايه كنم.
-----------------------------------------

نوت بوکDell مدل Latitude D830بعد از مدل Latitude D820 به بازار عرضه شد. اين دستگاه،‌ يک نوت بوک 15.4 اينچي، مناسب کاربري‌هاي شغلي مي‌باشد که مبتني بر پلاتفورم Santa Rosa طراحي شده است. با وزني حدودا برابر با 2.950 کيلوگرم (با احتساب باتري 9 سلولي و درايو اپتيکال)، اندازه نسبتا باريکي دارد و جزو نوت بوک‌هاي سبک به شمار مي‌رود.
آن دسته کاربراني که مي‌خواهند با نوت بوکي محکم که علاوه بر عمر طولاني،‌ اندازه و وزن مناسبي داشته باشد، كار كنند و در مسافرت‌هاي طولاني و سخت دوام بياورد و در عين حال، قدرت خوبي هم داشته باشد مي‌توانند نوت بوک Latitude D830 را امتحان کنند.
به طور کلي، اين نوت بوک داراي قابليت‌ها و ويژگي‌هاي متعددي را مي باشد. از اين ميان مي‌توان به موارد زير اشاره کرد:

طراحي و ساخت
لولاهاي اين نوت بوک تا اندازه‌اي سخت و البته،‌ محکم هستند. بدنه‌ي خارجي D830 از آلياژ منيزيم ساخته شده است، اما قسمت‌هاي داخلي آن از نوعي پلاستيک با کيفيت تهيه شده است. ساخت خوبي دارد، به طوري که به راحتي مي‌توانيد از گوشه‌ها آن را بلند کنيد و بدنه آن موج برنمي‌دارد. قفل نوت بوک هم تا اندازه‌اي سست است، اما مشکل خاصي تلقي نمي‌شود. روي هم رفته، نمي‌توان گفت که نوت بوک Latitude D830 نوت بوک فوق‌العاده خوش ساختي است، اما کيفيت ساخت خوبي دارد و مي‌توانيد به آن اعتماد کنيد.
در قسمت جلويي آن مشخصه خاصي ديده نمي‌شود. در روي لبه راستي نوت بوک مي‌توانيد درايو اپتيکال و دو پورت USB را مشاهده کنيد. درايو اپتيکال سيستم قابليت جداشدن دارد و در صورت نياز، هنگام روشن بودن کامپيوتر مي‌تواند جاي خود را به باتري تقويتي بدهد.
در لبه سمت چپ دستگاه هم هواکش،‌ پورت IEEE 1394، کانکتور ميکروفون و هدست،‌ شيار مخصوص کارت‌هاي ExpressCard و PC و wifi-catcher قرار دارد که در صورت قرار داشتن در محدوده شبکه بي سيم شما را مطلع مي‌کند.
در پشت نوت بوک هم مي‌توانيد پورت‌هاي Ethernet، S-video، USB، مودم،‌ serial،‌VGA و برق را ببينيد. باتري، StrikeZone،‌ درپوش کارت حافظه،‌هواکش و پورت Docking نيز در قسمت زير دستگاه قرار دارد.
Latitude D830طراحي ساده و زيبايي دارد. منحني‌هاي ملايم، خطوط مستقيم و موازي در بدنه‌اي مستطيلي از ويژگي‌هاي ظاهري اين دستگاه هستند. اين توت بوك رنگ‌آميزي منحصر به فردي هم دارد.

صفحه کليد و پد لمسي
صفحه کليد به کار رفته در اين نوت بوک از نوع مخصوص Dell است. اين صفحه کليد از نظر ظاهري شباهت زيادي به مدل 500m دارد. به طور کلي مي‌توان گفت که کاربري ساده از ويژگي‌هاي اصلي آن به شمار مي‌رود. اين کليدها عکس‌العمل خوبي را از خود نشان مي‌دهند و روي هم رفته،‌ عملکرد خوبي دارند. به طوري که هنگام تايپ با آن به هيچ عنوان احساس خستگي نخواهيد کرد.
پد لمسي دستگاه نيز به پد لمسي به کار رفته در 500m شباهت دارد. اين پد عملکرد سريعي دارد و به راحتي مي‌توانيد با آن کار کنيد.
نوت بوک D830 به تنها سه عدد دکمه براي قابليت‌هاي چند رسانه‌اي مجهز است که در قسمت جلويي آن قرار گرفته‌اند. از اين رو،‌ اگر از دکمه‌هاي متعدد خوشتان نمي‌آيد، اين مي‌تواند يک مزيت به شمار رود. شايان ذکر است براي تنظيم صداي بلندگو نيز سه دکمه در نظر گرفته شده است: صداي بلندتر، کوتاه‌تر و حالت بي‌صدا.

صفحه نمايش
صفحه نمايش D830 در مقايسه با مدل D820 کيفيت بهتري دارد. البته اين صفحه نمايش را نمي‌توان يک صفحه نمايش عالي در نظر گرفت،‌ اما در مقايسه با مدل‌هاي هم کلاس خود کيفيت خوبي دارد و عملکردي رضايت‌بخش را ارائه کرده است.
هنگام روشن کردن کامپيوتر، يکي از عمده مسائلي که مشاهده مي‌شود پديده پخش نور به شکل نامطلوب آن است که در قسمت پايين صفحه نمايش مشهودتر است. صفحه نمايش مدل‌هاي 500m و D830 را در حالت روشن و بدون تصوير مقايسه کرديم. نتيجه حاکي از اين بود که ميزان پخش نور D830 نسبت به 500m تا اندازه‌اي بيشتر بود.
صفحه نمايش D830 نسبت به 500m درخشان‌تر است و نور بيشتري را بر روي صفحه کليد پخش مي‌کند. در مورد زاويه ديد آن نيز بايد گفت که زاويه ديد افقي آن نسبت به نماي عمودي کيفيت بهتري دارد. البته،‌ اين حالت در بيشتر نوت بوک‌ها ديده مي‌شود و مي‌توان گفت که يک مسئله عمومي است.
شايان ذکر است که تار بودن صفحه نمايش عمدتا از ضعف عکاسي و عدم تسلط بر تنظيمات رزولوشن ناشي مي‌شود. گاهي شده کاربران نسبت به ناپديد شدن تصوير و کمرنگ شدن آن اعتراض کرده باشند. اما اين حالت تنها زماني ديده مي‌شود که باتري ضعيف باشد و ميزان درخشاني صفحه نمايش نيز از حد کامل خود کم‌تر باشد. در شرايط عادي به چنين مشکلي بر نخواهيد خورد.

صدا
يکي از عمده مسائلي که باعث شد مدل D630 با شکست مواجه شود کيفيت بد بلندگوي آن بود که صدا را به شکل بدي پخش مي‌کرد. در مورد D630 پيشنهاد مي‌شود هنگام تماشاي فيلم يا گوش دادن به موسيقي از هدفون استفاده شود. اما بلندگو‌هاي به کار رفته در D830 کيفيت خوبي دارند. اين بلندگوها در قسمت‌هاي کناري صفحه کليد قرار گرفته‌اند. از اين رو، مي‌توان گفت که صدا با کيفيت بسيار خوبي در تمام فضاي اتاق پخش مي‌شود. البته در اينجا هم مانند بسياري نوت بوک‌هاي ديگر اگر ميزان صدا را تا حد زيادي بالا ببريد کيفيت خوبي را تجربه نخواهيد کرد.

:: سيستم عامل و نرم‌‌افزار
نوت بوک مدل D830 به سيستم عامل Vista مجهز است. البته، در صورت لزوم پيشنهاد مي‌شود اين سيستم عامل را به نسخه XP تغيير دهيد. سيستم عامل Vista به طور پيش فرض به همراه Roxio Creator و Cyberlink بر روي دستگاه نصب شده است.
درايورهاي نصب شده بر روي دستگاه نسبتا ضعيف عمل مي‌کنند. در واقع،‌ اين مشکل هنگام باز کردن و بستن تب‌ها بيشتر از پيش خودش را نشان مي‌دهد. در اينجا پيشنهاد مي‌شود از Nvidia's Forceware استفاده کنيد. از همه اينها گذشته،‌ Vista عملکرد نسبتا مناسبي دارد و سيستم در عرض کمتر از يک دقيقه بوت مي‌شود.
نصب کپي XP کار ساده‌اي نيست. متاسفانه اين احتمال وجود دارد که سي دي نصب My XP نتواند درايورهاي SATA را شناسايي کند. از اين رو،‌ مجبور خواهيد شد HDD را در حالت ATA تنظيم کنيد، سيستم عامل را نصب کرده و درايورهاي SATA را نصب نماييد. سپس، HDD را به حالت اول برگردانيد. سي دي‌هاي دل تنها درايورهاي Vista را شامل هستند. از اين رو، بايد درايورهاي XP را از سايت پشتيباني فني دل دانلود نماييد. به طور کلي، عمل نصب با کمي مشکل همراه خواهد بود.

گرما و سر و صدا
هنگام بي‌کاري نوت بوک محال است صدايي از آن شنيده شود. صدايي که هنگام کاربري‌هاي معمولي نيز شنيده مي‌شود چندان جدي و آزاردهنده نيست. اما هنگامي که برنامه‌هاي سنگين‌تري را اجرا مي‌کنيد، طبيعي است که سرعت فن دستگاه بيشتر شود و به اين ترتيب، صداي بيشتري ايجاد گردد. هم‌چنين، درايو اپتيکال دستگاه نيز در ايجاد صداي اضافي نوت بوک بي‌تاثير نيست که البته، مشکل خاصي محسوب نمي‌شود. اين حالت در بسياري دستگاه‌ها رايج است.
اگر نوت بوک در حال اجراي برنامه‌اي نباشد،‌ دماي قسمت پاييني صفحه کليد و جادستي آن در حد دماي اتاق است. اما قسمت بالايي صفحه کليد تا اندازه‌اي گرم‌تر مي‌شود. هم‌چنين، اگر برنامه‌هاي در حال اجرا تا حدي سنگين باشند،‌ طبيعي است که ميزان حرارت ايجاد شده بسيار بيشتر از حد معمولي خواهد شد. اما به طور کلي، عملکرد نوت بوک در متعادل نگه داشتن دماي آن نسبتا خوب است. شايان ذکر است که‌ تحت شرايطي خاص ممکن است قسمت زيرين و پشت نوت بوک هم گرم شوند.

عمر باتري
درمورد عملكرد باتري اين نوت بوك آزمايشي انجام شد. در اين آزمايش ميزان درخشاني صفحه نمايش پايين آورده شد و برنامه مديا پلير هم در حال پخش موسيقي با صداي کم، هم‌چنان فعال ماند. اين آزمايش در حالت تنظيمات پيش فرض Vista انجام شد. قدرت باتري 9 سلولي دستگاه در عرض تنها 3 ساعت به حد 10? کاهش يافت. اين آزمايش را يک بار ديگر با استفاده از باتري تقويتي انجام داديم که در آن حالت، افت باتري در عرض چهارساعت و نيم به 10? خودش رسيد.
روي هم رفته مي‌توان گفت نوت بوک Latitude D830 دستگاه مناسبي است که نيازهاي شما را براي کارکردهاي شغلي و حرفه‌اي برآورده مي‌سازد. اين نوت بوک کيفيت بسيار خوبي دارد و فوق‌العاده خوش ساخت است. مطمئنا از کار با آن راضي خواهيد شد.

مشخصه‌هاي اصلي Latitude D830:

• Intel Core 2 Duo T7300, 2.00GHz
• صفحه نمايش وايداسکرين 15.4 اينچي WUXGA
• 256MB NVIDIA Quadro NVS 140M
• 120GB Hard Drive 9.5MM 7200RPM
• 90W AC Adapter
• 8X DVD+/-RW w/ Roxio Creator and Cyberlink
• Intel 4965 WLAN (802.11a/g/n)
• 9-Cell/85 WHr Primary Battery
• 6-Cell/48-WHr Modular Battery
• ابعاد: 10.34×14.2×1.39 اينچ
• وزن: با احتساب باتري 9 سلولي و درايو اپتيکال حدودا 2.950 کيلوگرم

• ساختي بسيار محکم و عالي
• جذابيت ظاهري
• گرافيک خوب
• عملکرد خوب
• پشتيباني از XP
• عملکرد آرام و بي‌صدا

• وزن زياد در مقايسه با ديگر نوت بوک‌ها
• قيمت نسبتا بالا
• مشکل پخش نور صفحه نمايش

shadab81

عضو جدید
با سلام.
من قبلا هم اطلاعاتي رو از شما گرفته بودم ولي اين چندوقت درگير شروع ترم اول كارشناسي ارشد بودم و تازه چند روز هست كه خوابگاه گرفتم و حالا تونستم بيام و سئوالاتم رو بپرسم!
من بايد هرچه سريع تر يه لپ تاپ بخرم و ميخوام كه براي نرم افزارهاي مكانيك مثل catia , solidwork, matlab, ansys,... از اون استفاده كنم. بايد cpu بالايي داشته باشه چون نرم افزارها سنگين هستند. تا حد ممكن هم سبك باشه چون خوابگاهي هستم و نياز به حمل و نقل پيدا ميشه! چون بودجه زياذي ندارم نميتونم از sony استفاده كنم و dell رو انتخاب كردم. بين مدل هاي 1510- 1530- 1535موندم! حتما هم ويندوز xp واسه نرم افزارها لازم دارم! بايد قابليت نصب xp رو داشته باشه. xp تا رم چند رو ساپورت ميكنه؟ آيا اگه dos بخرم كه پول ويستا ندم خوبه؟ سفارش مالزي يا اروپا بخرم؟آيا كيف اوريجينال دارن؟
با سپاس فراوان

m@hy@r

عضو جدید
سلام و خسته نباشید
آقای کیهانی پور میخواستم نظر کارشناسیتونو راجع به لب تاپ dell XPS 1330 با cpu:2,5 بدونم.
یه سوال دیگه میشه این لب تاپ هارو تو ایران با گارانتیه بین المللی مثلا گارانتیه کشور سازندش خرید؟
من منتظر راهنماییتون هستم
ممنون

Keivan Keihanipour

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام و خسته نباشید
آقای کیهانی پور میخواستم نظر کارشناسیتونو راجع به لب تاپ dell XPS 1330 با cpu:2,5 بدونم.
یه سوال دیگه میشه این لب تاپ هارو تو ایران با گارانتیه بین المللی مثلا گارانتیه کشور سازندش خرید؟
من منتظر راهنماییتون هستم
ممنون

اين هم نقد مدل مورد نظر شما.

دل ايکس پي اس 1330
عمده شهرت شرکت Dell بیش‌تر به خاطر طراحی و عرضه‌ی کامپیوترها و نوت‌بوک‌های مقرون به صرفه با قابلیت‌های بالا ست تا ظاهر و طراحی زیبای یک دستگاه. افزون بر این، شرکت Dell به این باور رسیده است که قیمت مناسب همیشه عامل موفقی برای فروش نیست. نوت‌بوک مدل XPS 1330 یکی دیگر از مدل‌های شرکت Dell است که در این جا به معرفی آن می‌پردازیم. XPS 1330 یک نوت‌بوک 13.3 اینچی است که از مشخصه‌های آن می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

• صفحه نمایش 13.3 اینچی WXGA Ultra Sharpبه همراه مشخصه‌ی TrueLife

• شیار DVD+/-RW به همراه Dual Layer DVD+R
• Intel Integrated Graphic Media Accelerator 3000
• Dell 1490 WiFi (a/g) و Dell 355 Bluetooth
• وب‌کم 2 مگاپیکسلی
• دو عدد USB 2.0
• IEEE 1394a، VGA، HDMI، خروجی بلندگو / ورودی هدفون
• سیستم عامل Windows Vista Home Premium

این نوت‌بوک با ابعاد و اندازه‌ی مناسبی طراحی شده و وزن زیادی هم ندارد؛ حدود 1.8 کیلوگرم. اندازه‌ی 13.3 اینچی صفحه نمایش آن کافی است تا مطمئن شویم با نوت‌بوک نسبتا سبکی رو به رو هستیم. این نوت‌بوک بسیار باریک است و طراحی زیبایی هم دارد. روی هم رفته باید گفت ابعاد و اندازه‌ی XPS 1330 بزرگ‌ترین مزیت این نوت‌بوک در بین مدل‌های مشابه آن به شمار می‌رود. این نوت‌بوک آن قدر جمع و جور است که به راحتی در آغوش شما و بین دو دستان‌تان جا می‌شود.

اگر بخواهیم به مهم‌ترین نقطه ضعف XPS 1330 اشاره کنیم باید گفت ضعف نرم‌افزاری آن مهم‌ترین مشکلی است که می‌توان عنوان کرد. این نوت‌بوک با سیستم عامل Windows Vista Home Premium کار می‌کند و تعداد نرم‌افزارهای به کار رفته در آن نسبتا کم است. به عبارت دیگر، به‌تر بود در مورد نرم‌افزارهای آن سخاوت بیش‌تری به عمل می‌آمد. XPS 1330 به Microsoft Works 9.0 مجهز می‌باشد. Microsoft Office 2007 نیز مشخصه‌ی دیگری است که می‌توان به آن اشاره کرد. شایان ذکر است که گروهی بر این باورند نصب از پیش سیستم عامل Vista را نمی‌توان یک مزیت به شمار آورد. سیستم عامل Vista از بعضی از جنبه‌ها بر سیستم عامل Windows XP پیشی گرفته است، اما از بعضی جنبه‌ها پس کشیده است. از نقاط مثبتی که Vista دارد می‌توان به Windows Defender، سیستم User Account Control و برنامه‌های از پیش نصب‌شده‌ای مانند Windows Photo Gallery اشاره کرد. اما عدم پشتیبانی از ملزومات گرافیکی، سرعتی و درایورها در این سیستم عامل می‌تواند نوعی عدم مزیت به شمار رود. البته، نوت‌بوک Dell مدل XPS 1330 به علت برخورداری از پردازنده‌ی Intel Core 2 Duo و مقدار رم مناسب، به خوبی توانسته است با سیستم عامل Vista کار کند.

در مورد عمل‌کرد XPS 1330 باید گفت که این نوت‌بوک عمل‌کرد خوب و نسبتا سریعی دارد و از کار با آن راضی خواهید بود. از اتصالات آن نیز می‌توان به دو عدد پورت USB 2.0، Wi-Fi و HDMI اشاره کرد. البته، ما انتظار داشتیم تعداد پورت‌های USB دستگاه بیش‌تر از دو عدد باشد که این تعداد با توجه به ابعاد آن، چندان هم دور از انتظار نبود. بازی‌های خوبی هم روی آن نصب شده که کیفیت خوبی دارند و بسیار سرگرم کننده می‌باشند.

نمایش‌گر XPS 1330 از نوع WXGA Ultra Sharp می‌باشد و رزولوشنی برابر با 1200×1920 پیکسل دارد. کیفیت نسبتا خوبی را هم از نظر شارپنس و شفافیت تصویر به نمایش گذاشته است. نکته‌ی دیگری که در مورد نمایش‌گر 13.3 اینچی XPS 1330 می‌توان گفت این است که نور زمینه‌ی آن از قسمت پایین نمایش‌گر چندان یک‌نواخت نیست. اما این عدم یک‌نواختی در حدی نیست که آزاردهنده باشد.

بلندگوهای به کار رفته در XPS 1330 نیز عمل‌کرد خوبی دارند و صدا را با کیفیت خوبی پخش می‌کنند.

به طور کلی،‌ نوت‌بوک Dell مدل XPS 1330 یک نوت‌بوک سبک‌وزن با ابعادی مناسب است که ظاهر خوب و زیبایی هم دارد و دوست‌داران بازی‌های کامپیوتری از آن استقبال خواهند کرد.

Keivan Keihanipour

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام.
من قبلا هم اطلاعاتي رو از شما گرفته بودم ولي اين چندوقت درگير شروع ترم اول كارشناسي ارشد بودم و تازه چند روز هست كه خوابگاه گرفتم و حالا تونستم بيام و سئوالاتم رو بپرسم!
من بايد هرچه سريع تر يه لپ تاپ بخرم و ميخوام كه براي نرم افزارهاي مكانيك مثل catia , solidwork, matlab, ansys,... از اون استفاده كنم. بايد cpu بالايي داشته باشه چون نرم افزارها سنگين هستند. تا حد ممكن هم سبك باشه چون خوابگاهي هستم و نياز به حمل و نقل پيدا ميشه! چون بودجه زياذي ندارم نميتونم از sony استفاده كنم و dell رو انتخاب كردم. بين مدل هاي 1510- 1530- 1535موندم! حتما هم ويندوز xp واسه نرم افزارها لازم دارم! بايد قابليت نصب xp رو داشته باشه. xp تا رم چند رو ساپورت ميكنه؟ آيا اگه dos بخرم كه پول ويستا ندم خوبه؟ سفارش مالزي يا اروپا بخرم؟آيا كيف اوريجينال دارن؟
با سپاس فراوان

پيشنهاد من براي كارهايي كه شما خواستين سري 1530 هست. البته اگر سفارش اروپا پيدا شد كه بهتر.
اما حتماً از گارانتي معتبر در ايران استفاده كنين. كه در پست‌هاي ابتدايي تاپيك در مورد گارانتي‌هاي معتبر توضيح دادم.
كيف اورجينال هم پيدا مي‌شه براش! زياد نگران نباشين!
و اگر با ويستا مشكل دارين حتماً استفاده از XP براتون در اولويت هست.
ضمناً اگر فعلاً قصد خروج از ايران رو ندارين همون بدون سيستم‌عامل بخرين بهتره. و خودتون روش نصب كنين. اما اگر از ايران هم ممكنه با همين لپ‌تاپ برين، از سيستم‌عامل جنيون شده‌ي Xp استفاده كنين. قيمتش هم در حدود 1500000 هست و وزن در حدود 2.7مرسي و باي

آخرین ویرایش:

نارون

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام اقای مهندس انتی ویروس خاصی برای لپ تاپ میخواد یا با پی سی فرقی نمیکنه؟؟
چه انتی ویروسی مناسبه؟؟
یا اصلا از اول انتی ویروس روی ان نصب هست از کجا بفهمم که انتی ویروس داره؟

مرسی

Keivan Keihanipour

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام اقای مهندس انتی ویروس خاصی برای لپ تاپ میخواد یا با پی سی فرقی نمیکنه؟؟
چه انتی ویروسی مناسبه؟؟
یا اصلا از اول انتی ویروس روی ان نصب هست از کجا بفهمم که انتی ویروس داره؟

مرسی

سلام خانم مهندس.
شايد اين بار هزارم باشه كه از همه درخواست مي‌كنم به جاي آنتي ويروس دنبال اينترنت سكوريتي ها باشين.
شديداً با استفاده از آنتي ويروس‌ها مخالفم چون امنيت كامل براي سيستم شما ايجاد نمي‌كنن.
بهتره از برنامه هاي امنيتي سبك مثل kaspersky internetsecurity يا eset bussines استفاده كنين.
اگر هم لپ‌تاپ شما داشته باشه توي قسمت برنامه‌ها با اون مواجه مي‌شين.
با اين‌كه نورتون و مك‌آفي هم خيلي خوب هستن اما سرعت لپ‌ رو كمي كاهش مي‌دن. مرسي و باي

shadab81

عضو جدید
سلام. واقعا ممنون از راهنمايي هاتون
شما درمورد لپ تاپ هاي asus و اينكه عملكرد و پشتيباني شون تو ايران چطوره چي ميدونين؟
در مورد ان مدل ها هم اطلاعات ميخوام:
hp D5T BT0145
ASUS F38G
ASUS F8SR-2
در مقايسه با SONY CR 520 E/P و SONY CR590

gonzo

عضو جدید
سلام آقا کیوان!
لپ تاپ من اینترنت سکوریتی داره ! ولی کول دیسکی که ویروس داشت رو نتونست ویروسش رو پیدا کنه!
به همین جهت رفتم سراغ آنتی ویرووس اوست . اوست رو که نصب کردم اینترنت سکوریتی گیر میده بهش! چه کنم . اوست و پاک کنم؟

Keivan Keihanipour

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام آقا کیوان!
لپ تاپ من اینترنت سکوریتی داره ! ولی کول دیسکی که ویروس داشت رو نتونست ویروسش رو پیدا کنه!
به همین جهت رفتم سراغ آنتی ویرووس اوست . اوست رو که نصب کردم اینترنت سکوریتی گیر میده بهش! چه کنم . اوست و پاک کنم؟

سلام اول بگین که اینترنت سکیورتی شما اسمش چی هست؟
بعد باید بدونین که اون رو آپ‌دیت نکردین به همین‌دلیل نتونسته شناسایی کنه.
و دیگه‌ این‌که بدونین برنامه‌های امنیتی با هم سازگاری ندارند و اگر در کنار هم باشند مشکل ساز می‌شن.
پیشنهادم اینه که اینترنت سکیورتی خودتون رو آپ دیت کنین. (ترجیحاً از kasper یا Eset استفاده کنین. ) بعد در زمانی که یک برنامه‌ی امنیتی دارین از مدل مشابه استفاده نکنین. مرسی.

sepehrkhosrowdad

مدیر بازنشسته
سلام!!!
متاسفانه من اطلاعاتی در مورد این سکیورتی ها ندارم!!!
میشه راهنماییم کنید که چی هستند و با چه اسمی اگر خریداری کنیم بهتره؟!
چون من می خواستم واسه خودم 1 آنتی ویروس 3یوزره بخرم!

peiman_eng

عضو جدید
سلام به دوستان متخصص من یه لپ تاپ دارم که درایور XP رو نمیتونم پیدا کنم چیطوری میشه XP رو نصب کنم . شرکت سازنده درایور XP رو ارائه نکرده . مدل لپ تاپ packard bell MH35-u-077 ممنون میشم کمکم کنین ؟

gonzo

عضو جدید
مرسی از کیوااان خان گل ! چون من الان با پی سی آن هستم. درست نمیتونم بهتون بگم که کدوم کمپانی ! ولی فکر کنم Ternd باشه . آپ کردنش خیلی طول میکشه یادمه یه بار حدود 2 ساعت فقط و فقط داشت آپ میکرد (به تنهایی متصل به شبکه اینترنت بود) ولی به جایی نرسید.

یه سوال فنی دیگه هم داشتم. روی لپ من ویستا نصبه که حدوود 280 گیگ رو اختصاص داده به C و بقیه هم پشتیبان و از این حرفا! خیلی سعی کردم که با نرم افزار های مختلف پارتیشن بندیش کنم ولی نشد حتی با نرم افزار خود ویستا ! میخواستم ببینم اصلا میشه همچین کاری کرد ؟

نارون

عضو جدید
کاربر ممتاز
از کجا بفهمم چقدر از حافظه لپ تاپم استفاده کردم.چقدر باقی مونده؟
توی قسمت مای کامپیوتر هم دو درایو دارم درایو سی193 گیگ ازاد از 222 گیگ و درایو دی 6.33 از 9.99گیگ
درصورتی که کل لپ تاپم با مموری 3گیگ خریدم

یه سوال دیگه هم که برای اپ کردن سکیورتی من مشکل پیدا میکنم ارور میده

sepehrkhosrowdad

مدیر بازنشسته
سلام به دوستان متخصص من یه لپ تاپ دارم که درایور XP رو نمیتونم پیدا کنم چیطوری میشه XP رو نصب کنم . شرکت سازنده درایور XP رو ارائه نکرده . مدل لپ تاپ packard bell MH35-u-077 ممنون میشم کمکم کنین ؟
سلام دوستم، من تخصصی ندارم، اما تا جایی که من اطلاع دارم 1سری از لپ تاپ ها هستن مثل بعضی از مدل های Accer هستند که اصلا نمیشه ویندوز XP روشون نصب کرد.
واسه این کار شما ابتدا باید 1ویندوز دیگه مثل ویستا نصب کنید بعد ویندوز XP رو نصب کنید.
در واقع 2ویندوزه بشین!

peiman_eng

عضو جدید
سلام دوستم، من تخصصی ندارم، اما تا جایی که من اطلاع دارم 1سری از لپ تاپ ها هستن مثل بعضی از مدل های Accer هستند که اصلا نمیشه ویندوز XP روشون نصب کرد.
واسه این کار شما ابتدا باید 1ویندوز دیگه مثل ویستا نصب کنید بعد ویندوز XP رو نصب کنید.
در واقع 2ویندوزه بشین!

متشکرم از راهنماییتون ولی یه سوال دیگه اگه ویندوز XP رو همراه با ویستا نصب کنم درایور XP رو نمیخواد داشته باشم ؟

بالا