لپ‌تاب و مباحث مربوط

Pr0fessi0nal

عضو جدید
سلام
بابت توضیحاتتون ممنون ،میخواستم بدونم مثلا برای کارای دانشجویی ،وصل شدن به اینترنت و تحقیق و پژوهش و... به درد میخورن؟میشه بهشون رم وصل کرد ؟ ممنون از اینکه وقتتون رو در اختیار من میذارید
یاعلی
التماس دعا

سلام

بهتره برای کارای دانشجویی یک گزینه ی مناسب انتخاب کنید.

اگر رشتتون نیاز به نصب برنامه های کاربردی مخصوص خود رشتتون رو داره بهتره از لب تاب استفاده کنید.

من رشتم کامپیوتر و برای برنامه نویسی ها به یک سیستم عامل مناسب نیاز دارم تا بتونم برنامه هام رو کامپایل کنم و در صورت نیاز محیط های گرافیکی رو به برنامم اضافه کنم... خوب با این وجود تبلت یک گزینه ی کاملاً مذخرف برای من محسوب میشه.

پس خوب به کارایی که میخواید انجام بدید فکر کنید بعد انتخاب کنید که یک گزینه ی سرگرم کننده و در حد وب و کتاب میخواید یا یک گزینه ی کاملاً انعطاف پذیر.

ab 84

عضو جدید
سلام

بهتره برای کارای دانشجویی یک گزینه ی مناسب انتخاب کنید.

اگر رشتتون نیاز به نصب برنامه های کاربردی مخصوص خود رشتتون رو داره بهتره از لب تاب استفاده کنید.

من رشتم کامپیوتر و برای برنامه نویسی ها به یک سیستم عامل مناسب نیاز دارم تا بتونم برنامه هام رو کامپایل کنم و در صورت نیاز محیط های گرافیکی رو به برنامم اضافه کنم... خوب با این وجود تبلت یک گزینه ی کاملاً مذخرف برای من محسوب میشه.

پس خوب به کارایی که میخواید انجام بدید فکر کنید بعد انتخاب کنید که یک گزینه ی سرگرم کننده و در حد وب و کتاب میخواید یا یک گزینه ی کاملاً انعطاف پذیر.
خیلی ممنون دوست عزیز کاملا توجیه شدم
دستت درد نکنه
یا علی
التماس دعا

hossein21

عضو جدید
سلام

سلام

core i3 یا core i5 یا core i7 چه مزایا ومعایبی دارند و کدومش بهتره؟
به نظرتون core i5 acer بهتره یا core i3 sony ؟
کلا از بین hp - acer - sony - dell-asus چیو پیشنهاد میکنید؟
مرسی

آخرین ویرایش:

Pr0fessi0nal

عضو جدید
مرسی

سلام
core در لغت به معنای همراهی که در اینجا به معنی دو تا بودن هست. CPU های اولیه تنها میتونستن در یک زمان، یک پردازش رو انجام بدن. اما بعد از به وجود اومدن نصل جدید CPU ها پردازنده ها به دو بخش تقسیم شدند که هر دو بخش قدرت محاسبه یکسانی رو دارند. (نه اینکه مقدار پردازش کم بشه، تو این حالت هم هر یک از پردازش گر ها به اندازه مقدار اولیه خودشون محاسبه میکردند) (منظورم اینه که یه سیستم عامل 32 بیتی 32 بیت برنامه به CPU میفرسته که این مقدار در CORE دو برابر هست. یعنی دو تا 32 بیتی به CPU فرستاده میشه. در 64 بیت هم همین طور)

حالا وقتی جلوی CORE نوشته میشه i3 یا i5 یا i7 بر اساس مقداری قدرت CPU افزایش پیدا میکنه. اگه داخل دفترچه لب تابتون نگاه کنید مقدار دقیق این ها رو نوشته به طور مثال COREi5.550. این مقدار باعث میشه که اگه CPU شما مقدار 2.44G قدرت پردازش داره بتونه تا حد 2.99G رو پردازش کنه.

این قابلیت درون ویندوز یا لینوکس یا یونیکس به شکل 4 پردازش گر CPU نشون داده میشه (خیال نکنید چهارتا CPU دارید، فقط چند پردازش به طور همزمان رو یک CPU انجام میشه)

البته از این قابلیت بیشتر تو ویندوز استفاده میشه. البته در لینوکس و یونیکس هم استفاده میشه که هر کدوم از این دو سیستم عامل به طور شگفت انگیزی از اون استفاده میکنن).

به طور مثال یونیکس به جای CPU از کرنل خودش و بر روی رم سیستم یا هارد شما اطلاعات رو پردازش میکنه و مرحله ی نهایی به CPU فرستاده میشه. (البته تمام این مراحل رو CPU انجام میشه اما به طور کاملاً سبک) یونیکس یا به طور مستقیم از کرنل برای ارتباط با CPU استفاده می کنه یا به طور مستقیم از خود برنامه برای ارتباط با CPU استفاده میکنه. (این دو حالت قابل تنظیم هست).

استفاده از CPU های CORE داخل لینوکس در توزیع های مختلف متفاوت هست. مثلاً در openSuSe بیشتر از CPU و RAM استفاده میشه و دلیلش هم این هست که openSuSe بیشتر با تفاوت برنامه ها کار میکنه یعنی شما برای آپدیت برنامه نیازی به دانلود کامل برنامه ندارید و فقط اختلاف دانلود میشه که openSuSe برای کامل کردن برنامه ی جدید از بخش های مختلف CPU به طور مجزا استفاده میکنه و ممکنه کارش فقط با یکی از این هسته های مجازی حل بشه...

در ضمن بهتره تو اینترنت یخورده بچرخید و از این مباحث سر دربیارید بعد بین گزینه هایی که نظرتون رو جلب کردن چند تاشون رو با هم مقایسه کنید.

مارک مهم نیست قدرت لب تاب مهمه اون هم از رو جزئیات مشخصه

tahere65

عضو جدید
مرسی

منم می خواستم همینو بدونم

یکی لطفا به من بگه برای کارای برنامه نویسی و آماری لپ تاپی که corei5 باشه جواب می ده؟
من بازی یا کارهای گرافیکی رو با لپ تاپ انجام نمی دم و اگر میشه یه لپ تاپ corei5 از خانواده ASUS بهم معرفی کنید.

Pr0fessi0nal

عضو جدید
منم می خواستم همینو بدونم

یکی لطفا به من بگه برای کارای برنامه نویسی و آماری لپ تاپی که corei5 باشه جواب می ده؟
من بازی یا کارهای گرافیکی رو با لپ تاپ انجام نمی دم و اگر میشه یه لپ تاپ corei5 از خانواده ASUS بهم معرفی کنید.
برنامه نویسی خوبیش اینه که نیازی به پردازش گرافیکی بالا نیاز نداره پس مهم نیست که لپ تاپ جدید بخرید یا قدیمی.

اگه واقعاً برنامه نویس باشید می فهمید که نوشتن یک برنامه با سطح پردازش پایین خیلی بهتر از نوشتن یک برنامه با ابر کامپیوتر هست. چون یک برنامه وقتی با یک سیستم سطح خانگی نوشته میشه بر روی همه ی سیستم ها قابل اجراست ولی اگر یک برنامه با سیستمی با قدرت پردازش بالا نوشته بشه کاربرها رو مجبور به ارتقا سیستم هاشون میکنه (کاری که اکثر شرکت ها الان انجام میدن مخصوصاً شرکت های بازی سازی).

معرفی لپ تاپ هم بهتره خودتون تو وب بگردید لپ تاپی که با سلیقه و نیازتون جور هست انتخاب کنید.

hamid goli

عضو جدید
سلام به دوستان گل
بچه ها من می خوام لپ تاپ مهندسی بگریم (مهندس شیمی هستم) و نسب برنامه Matlab , Aspen , Hysis , Auto cad , ... می خوام روش نصب کنم.... پرسو جو خیلی کردم پیشنهاد ASUS رو به من دادن چند تا سوال ازتون دارم بچه ها :

1. از بین سری های k و N برای مثال K43SD و یا N43SL و یا ... شما کدوم سری رو واسه مهندسی بهتر می دونید؟
2. i5 پیشنهاد می کنید یا i7 ؟
3. از نظر گرافیکی 2G پیشنهادتون هست یا 1G
البته بچه ها به صرفه بودنش هم واسم اهمیت داره
بین 1,500,000 تا 1,700,000 قصد دارم هزینه کنم.

emreh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام به دوستان گل
بچه ها من می خوام لپ تاپ مهندسی بگریم (مهندس شیمی هستم) و نسب برنامه Matlab , Aspen , Hysis , Auto cad , ... می خوام روش نصب کنم.... پرسو جو خیلی کردم پیشنهاد ASUS رو به من دادن چند تا سوال ازتون دارم بچه ها :

1. از بین سری های k و N برای مثال K43SD و یا N43SL و یا ... شما کدوم سری رو واسه مهندسی بهتر می دونید؟
2. i5 پیشنهاد می کنید یا i7 ؟
3. از نظر گرافیکی 2G پیشنهادتون هست یا 1G
البته بچه ها به صرفه بودنش هم واسم اهمیت داره
بین 1,500,000 تا 1,700,000 قصد دارم هزینه کنم.

سلام...
۱- زیاد از سری های ایسوس سر در نمیارم ولی کلا لپ تاپ های جون داری هستند...
۲- برو i7 رو بگیر...که بعدا با قوی تر شدن نرم افزارها مشکل گیر نکنی...
۳- ۲ گیگ بخر...
۴- پیشنهاد میشه تا چند ماهی دیگه صبر کنید تا نسخه ی جدید ویندوز بیاد..چون اینطوری بعضی از مدلهای لپ تاپ با سیستم عامل ویندوز ۷ ارزونتر میشن...
تویه این رنج قیمت هم باید بگردی...برو تویه سایت نمایندگیش ...یا بهشون زنگ بزن...بهت میگن...
باتشکر...

Pr0fessi0nal

عضو جدید
سلام...
۱- زیاد از سری های ایسوس سر در نمیارم ولی کلا لپ تاپ های جون داری هستند...
۲- برو i7 رو بگیر...که بعدا با قوی تر شدن نرم افزارها مشکل گیر نکنی...
۳- ۲ گیگ بخر...
۴- پیشنهاد میشه تا چند ماهی دیگه صبر کنید تا نسخه ی جدید ویندوز بیاد..چون اینطوری بعضی از مدلهای لپ تاپ با سیستم عامل ویندوز ۷ ارزونتر میشن...
تویه این رنج قیمت هم باید بگردی...برو تویه سایت نمایندگیش ...یا بهشون زنگ بزن...بهت میگن...
باتشکر...

موافقم

simaparsa87

عضو جدید
معرفی

معرفی

سلام
میشه کمکم کنید برای خرید لب تاپ
سه هسته ای ها میتونه کفاف کارای طراحی و تحلیل مکانیکی رو بده
میشه یه مدل 3 هسته ای سرعت بالا رو بهم معرفی کنید(منظورم فرکانس کاری بالاست)
مرسی

emreh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
میشه کمکم کنید برای خرید لب تاپ
سه هسته ای ها میتونه کفاف کارای طراحی و تحلیل مکانیکی رو بده
میشه یه مدل 3 هسته ای سرعت بالا رو بهم معرفی کنید(منظورم فرکانس کاری بالاست)
مرسی

سلام...
۳ هسته ای؟؟؟
والله مدل ۳ هسته ای اونم لپ تاپ ندیدم...
تا چقدر می خوای هزینه کنی؟؟؟
باتشکر...

نگار*

عضو جدید
سلام دوستای عزیز
میخواستم یه لپ تاپ بخرم در حدود یک میلیون تومن.که نرم افزارای تخصصی مختلفو بشه روش نصب کرد.چی پیشنهاد میدین؟
مرسی

emreh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
همون core i3 رو گفتخ بودم البته
تا 900000 تومان

سلام دوستای عزیز
میخواستم یه لپ تاپ بخرم در حدود یک میلیون تومن.که نرم افزارای تخصصی مختلفو بشه روش نصب کرد.چی پیشنهاد میدین؟
مرسی

سلام...
یه چند ماه صبر کنید...
داره قیمت ها می خوابه...مثلا الان لپ تاپ های که قبلا ۱۹۰۰ بودند شده اند ۱۸۰۰...
درضمن یکم مسائل سیاسی رو پیگیری کنید...
اگه رابطه ها خوب بشه دلار پایین میاد...و قیمت ها ارزونتر هم میشه و در نتیجه می تونید لپ تاپ های بهتری بخرید...
باتشکر...

نگار*

عضو جدید
با توجه به همین قیمت های موجود در مقایسه با هم کدوم برند ها مناسب ترن؟

emreh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
با توجه به همین قیمت های موجود در مقایسه با هم کدوم برند ها مناسب ترن؟

سلام...
بستگی داره...
اگه کیفیت بده براتون مهم نیست ولی قیمت مهمه...ایسر خوبه و دل...
اگه کیفیت و گارانتی رو با هم می خواید...ایسوس و سونی ... ولی خوب گرونه...
اگه کیفیت می خواید و قیمت هم مهمه...اچ پی و لنوو و ام اس آی...
حالا شما کدوم؟؟؟
باتشکر....

دانشجوي كامپيوتر

دستیار مدیر تالار هنر
کاربر ممتاز
سلام...
یه چند ماه صبر کنید...
داره قیمت ها می خوابه...مثلا الان لپ تاپ های که قبلا ۱۹۰۰ بودند شده اند ۱۸۰۰...
درضمن یکم مسائل سیاسی رو پیگیری کنید...
اگه رابطه ها خوب بشه دلار پایین میاد...و قیمت ها ارزونتر هم میشه و در نتیجه می تونید لپ تاپ های بهتری بخرید...
باتشکر...

سلام ... اینکه می فرمایید قیمت می یاد پایین مثلا تا سقف چند تومن ؟؟؟
اگه الان بگیریم بعدا پشیمون میشیم .... مثلا توی همین هفته ها ... البته وابسته به همون مسایل سیاسی که گفتید دارم می گم ...

emreh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام ... اینکه می فرمایید قیمت می یاد پایین مثلا تا سقف چند تومن ؟؟؟
اگه الان بگیریم بعدا پشیمون میشیم .... مثلا توی همین هفته ها ... البته وابسته به همون مسایل سیاسی که گفتید دارم می گم ...

سلام...
خوب بستگی داره تا چقدر بخواید هزینه کنید...
آخه لپ تاپ هایی با پردازنده های جدید دارند میان و مدل های قلبی قاعدتا ارزونتر میشن...
درضمن اگه فعلا می تونید تا چند ماهی صبر کنید...بذارید تا ویندوز ۸ عرضه بشه بعد...که این مدل لپ تاپ های ویندوز ۷ ارزون تر میشن...
اگه عجله دارید خوب تا یک ماه دیگه قیمت ها حدودا ثابت میشن...
تفاوت قیمت بین ۵۰ تا ۱۵۰ هزار تومان میشه...البته برای بعضی از مدلها تا ۲۰۰ یا بالاتر هم ممکنه بره...
باتشکر...

دانشجوي كامپيوتر

دستیار مدیر تالار هنر
کاربر ممتاز
با تشکر ....
نظرتون درباره asus x44h چیه ؟؟
به نظرتون خوبه و قیمتش رو هم میشه بفرمایید ؟؟

دانشجوي كامپيوتر

دستیار مدیر تالار هنر
کاربر ممتاز
این لپتابی که گفتین 3 هسته ای هستش، از نظر من زیاد مناسب نیست، من جای شما باشم نمیگیرم
البته باید بینیم که کار شما در چه حدی هست!! و تا چه اندازه ای میخواین هزینه کنین؟؟

با سلام و تشکر .... میشه دلایلتون رو بگید ....
فکر کنم 2 هسته ای هست و پو.رت usb اش 3 است ...
هارد 500 و رم 4 گیگ ...
من 1 میلیون هزینه می خوام کنم ....
رشته ام کامپیوتر و برای درس و این چیزا بکار می برم ...
چه مدل های دیگه با این قیمت پیشنهاد می کنید ؟؟
با تشکر

ixabedi

کاربر فعال
نظرتون در مورد لپ تاپ Asus چیه؟ چه مدلی ش بهتره؟
چه قطعاتی داشته باشه بهتره؟

emreh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بنظرتون مدل Asus لپ تاپ خوبیه؟

سلام...
چرا خوب نباشه...
قطعاتش که عالی هستند...
گارانتی هم داره....
فکر کنم همین ها گزینه های مناسبی باشند...
یکم فقط گرون هستند...
باتشکر...

masoud612

عضو جدید
با سلام

لپ تاپم از نوع hp pavilion dv6 ، مشکلی پیدا کرده که خواستم شما کمکم کنین، web cam (true visionکار نمیکنه ، همه جای control panel را زیر و کردم چیزی بعنوان webcam پیدا نکردم حتی در divice manager ، درایورشو از کجا پیدا کنم؟

emreh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
با سلام

لپ تاپم از نوع hp pavilion dv6 ، مشکلی پیدا کرده که خواستم شما کمکم کنین، web cam (true visionکار نمیکنه ، همه جای control panel را زیر و کردم چیزی بعنوان webcam پیدا نکردم حتی در divice manager ، درایورشو از کجا پیدا کنم؟

سلام...
برید تویه سایت خودش شرکت اچ پی و درایور رو طبق مدل لپ تاپ بگیرید...
اگه نشد باید نرم افزار برای تشخیص قسعات بگیرید و نصب کنید تا ببینید وب کم از چه نوعی هستش و درایورش رو بگیرید و نصب کنید...
باتشکر....

بالا