لپ‌تاب و مباحث مربوط

gol.maryam29

عضو جدید
سلام من به عنوان هدیه لب تاب آیسر 5336 گرفتم اما زیاد وارد نیستم میشه لطفا راهنمایی کنید با توجه به اینکه مرتبط با رشته شماست ممن

سلام من به عنوان هدیه لب تاب آیسر 5336 گرفتم اما زیاد وارد نیستم میشه لطفا راهنمایی کنید با توجه به اینکه مرتبط با رشته شماست ممن

:gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol:
سلام خدمت دوستان عزیز

من مدیر بخش لپ تاپ سایت P30WORLD هستم

کمکی بود در خدمت شما مهندسین عزیز هستم ;)

emreh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام...
مشکل کجاست؟؟؟
چی رو می خوای بدونی؟؟؟
با تشکر....

emreh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستان میخواستم نظرتونو در مورد dell xps l 502 g بپرسم
سلام..
کلا لپ تاپ چیز خوبیه...
آخه بنده ی مومن خدا..از چه نظر می خوای بدونی...
تویه محسابات.... تویه بازی.... تویه کارهای روزمره...
مشخصاتش رو هم بگی بد نیست...
با تشکر..

emreh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام...

سلام...

آدرس
از بچه ها.. کسی لپ تاپ با CPU ی شرکت AMD که حداقل دو هسته ای و دارای سرعت ۲.۵ به بالا باشه سراغ نداره؟؟؟
مارک لپ تاپ هم برام مهم هستش...قیمتش هم حدود ۸۰۰ باشه ممنون میشم....
من هرچی گشتم چیزی گیر نیاوردم....
با تشکر....

golemaryam_1983

عضو جدید
کاربر ممتاز
آدرس
از بچه ها.. کسی لپ تاپ با CPU ی شرکت AMD که حداقل دو هسته ای و دارای سرعت ۲.۵ به بالا باشه سراغ نداره؟؟؟
مارک لپ تاپ هم برام مهم هستش...قیمتش هم حدود ۸۰۰ باشه ممنون میشم....
من هرچی گشتم چیزی گیر نیاوردم....
با تشکر....

سلام دوست عزیز به این سایت هم سری بزنید.

http://digikala.com/?Page=Search&Products=Notebook

با تشکر

emreh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوست عزیز به این سایت هم سری بزنید.

http://digikala.com/?Page=Search&Products=Notebook

با تشکر
سلام...
حالا خوبه که بنده اعلام کردم همه یجاها رو گشتم...
درضمن دیجی کالا بدترین جا برای گشت و پیدا کردن یه مارک هستش... قیمتش هم خیلی گرونه...
با تشکر از اینکه وقت گذاشتید.....
حالا کسی نبود ؟؟؟؟؟؟؟؟/
با تشکر...

golemaryam_1983

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام...
حالا خوبه که بنده اعلام کردم همه یجاها رو گشتم...
درضمن دیجی کالا بدترین جا برای گشت و پیدا کردن یه مارک هستش... قیمتش هم خیلی گرونه...
با تشکر از اینکه وقت گذاشتید.....
حالا کسی نبود ؟؟؟؟؟؟؟؟/
با تشکر...

سلام دوست عزیز ببخشید شرمنده که معرفی کردم.

با تشکر

kazem2011

عضو جدید
کاربر ممتاز
عمر باتری لپ‌تاپ چقدر است؟

عمر باتری لپ‌تاپ مانند باتری موبایل حدود 2/5 تا 3 سال است.
خالی شدن ناگهانی شارژ لپ‌تاپ و بلا استفاده شدن باتری معمولا پس از دو سال گریبان اکثر لپ‌تاپ‌ها را می‌گیرد.
قیمت باتری‌های لپ‌تاپ چقدر است؟
بستگی دارد. ولی باتری‌های ۶ سلولی قیمتی حدود 60 تا 80 هزار تومان و باتری‌های ۱۲ سلولی قیمتی حدود 150 تا 200 هزار تومان دارند.

sadegh

عضو جدید
led آداپتور لپتاپم روشن نميشه و وقتي به برق وصلش مي كنم صداي بوق متوالي ازش مياد البته با صداي ضعيف.آيا قابل تعمير هست؟

emreh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
led آداپتور لپتاپم روشن نميشه و وقتي به برق وصلش مي كنم صداي بوق متوالي ازش مياد البته با صداي ضعيف.آيا قابل تعمير هست؟

سلام...
احتمالا اتصالی داره...
ببر نمایندگی ....
ولی به احتمال زیاد باید تعویض بشه ... چون آداپتور ها اصولا تعمیری نیستند...بلکه تعویضی هستند...
با تشکر...

mersad20

کاربر فعال
خرید لب تاب
من برای کارای مهندسی میخوام لب تاب بردارم بین دو مدل دل 5110 و ایسر 5742 نمیدونم کدومو انتخاب کنم ایا اصلا کسی دل را پیشنهاد میکنه ؟

emreh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خرید لب تاب
من برای کارای مهندسی میخوام لب تاب بردارم بین دو مدل دل 5110 و ایسر 5742 نمیدونم کدومو انتخاب کنم ایا اصلا کسی دل را پیشنهاد میکنه ؟
سلام...
دل ۵۱۱۰ رو بخرید....
نسبت به ایسر بهتر هستش... ایسر بعضی مدلهاش خوبه... نه همه ی مدلهاش...
درضمن... فرق ایسر با دل اینه که ایسر کلیه ی قطعاتش با همدیگه مچ هستند و حتی اگه سی پی یو پایین باشه بازم مشکلی ایجاد نمی کنه...ولی تویه دل این طوری نیست...
ولی اگه قدرت پردانزده براتون مهم هستش ...همون دل رو بگیرید...

با تشکر...

kazem2011

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
میخام ببینم اگه کل کاروتو با لپ تاب انجام بدی و همیشه از اون استفاده کنی مشکلی نداره
یا نه استفاده از پی سی رو هم پیشنهاد میدید
اگه بخایم از لپ تاب به جای پی سی هم استفاده کنیم باید چه کار کنیم و چگونه استفاده کنیم که مشکلی پیش نیاد
ممنون

emreh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
میخام ببینم اگه کل کاروتو با لپ تاب انجام بدی و همیشه از اون استفاده کنی مشکلی نداره
یا نه استفاده از پی سی رو هم پیشنهاد میدید
اگه بخایم از لپ تاب به جای پی سی هم استفاده کنیم باید چه کار کنیم و چگونه استفاده کنیم که مشکلی پیش نیاد
ممنون

سلام...
اولا دیگه مثل گشذته ها نیست که لپ تاپ نتونه با سیستم های دسکتاپ رقابت کنه...
الان خدا بده برکت..لپ تاپ در اومده...در حد سرور...با سی پی یو های زئون اینتل... البته خوب قیمت بالا...
برادر بنده یه لپ تاپ داره به نام دل 5010 که از صبح تا شب روشن هستش ...هیچ مشکلی هم تا حالا پیدا نکرده....مشکل فقط یه دو باری حواسش نبود کل هاردش پاک شد :D
من به شخصه لپ تاپ رو پیشنهاد می کنم جز اینکه بخواید کارهایی بکنید که خرید یه لپ تاپ برای اون کارها به صرفه نباشه...
برای اینکه یه لپ تاپ در حد سیستم های خانگی کار کنه باید فقط و فقط یه زیر لپ تاپی برای خنک شدنش براش بگیرید...همین...
برای اینکه از قدرت لپ تاپ بیشتر لذت ببرید از نرم افزارهای حجم بالا هم زیاد استفاده نکنید..مثلا VMWare ...اگه درست نوشته باشم....به جاش از ویرچوال باکس استفاده کنید...هیچ خوبی نداشته باشه موقع بالا اومدن 200 تا 300 مگابایت از حجم حافظه سیستم رو نمیگیره... و کارابهاش خیلی راحت هستش...تازه احتیاج به کرک هم نداره....فقط باید یه زحمتی بکشی و از اینترنت دانلودش کنی...تازه حجم هاردت رو هم نمیگیره...
بازم اگه سوالی بود در خدمتیم...
با تشکر.....

kazem2011

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام...
اولا دیگه مثل گشذته ها نیست که لپ تاپ نتونه با سیستم های دسکتاپ رقابت کنه...
الان خدا بده برکت..لپ تاپ در اومده...در حد سرور...با سی پی یو های زئون اینتل... البته خوب قیمت بالا...
برادر بنده یه لپ تاپ داره به نام دل 5010 که از صبح تا شب روشن هستش ...هیچ مشکلی هم تا حالا پیدا نکرده....مشکل فقط یه دو باری حواسش نبود کل هاردش پاک شد :D
من به شخصه لپ تاپ رو پیشنهاد می کنم جز اینکه بخواید کارهایی بکنید که خرید یه لپ تاپ برای اون کارها به صرفه نباشه...
برای اینکه یه لپ تاپ در حد سیستم های خانگی کار کنه باید فقط و فقط یه زیر لپ تاپی برای خنک شدنش براش بگیرید...همین...
برای اینکه از قدرت لپ تاپ بیشتر لذت ببرید از نرم افزارهای حجم بالا هم زیاد استفاده نکنید..مثلا VMWare ...اگه درست نوشته باشم....به جاش از ویرچوال باکس استفاده کنید...هیچ خوبی نداشته باشه موقع بالا اومدن 200 تا 300 مگابایت از حجم حافظه سیستم رو نمیگیره... و کارابهاش خیلی راحت هستش...تازه احتیاج به کرک هم نداره....فقط باید یه زحمتی بکشی و از اینترنت دانلودش کنی...تازه حجم هاردت رو هم نمیگیره...
با تشکر.....

ممنون
اسم کامل لپ تابت چیه
میخوام ببینم چجوریه
راستش میخوایم یه لپ تاب بگیریم (در حد 800 یا 900 هزار تومان)
و الان نمی دونیم چی بگیریم
دوستام hp رو پیشنهاد کردن مدلایی که دارای Core i5 هستند
تعریف 5010 دل رو هم خیلی شنیدم همینطور شنیدم که خیلیم برگشتی داشته
بعضی ها هم میگن اینا دارن پول برندشونو میخورن و یه لپ تاب مثلا scer یا asus بگیر ولی با قطعات بهتر
و الان یه جورایی گیج شدیم
به نظرتون hp بگیرم یا dell ؟

emreh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ممنون
اسم کامل لپ تابت چیه
میخوام ببینم چجوریه
راستش میخوایم یه لپ تاب بگیریم (در حد 800 یا 900 هزار تومان)
و الان نمی دونیم چی بگیریم
دوستام hp رو پیشنهاد کردن مدلایی که دارای Core i5 هستند
تعریف 5010 دل رو هم خیلی شنیدم همینطور شنیدم که خیلیم برگشتی داشته
بعضی ها هم میگن اینا دارن پول برندشونو میخورن و یه لپ تاب مثلا scer یا asus بگیر ولی با قطعات بهتر
و الان یه جورایی گیج شدیم
به نظرتون hp بگیرم یا dell ؟

سلام...
اسم کاملش ...
Dell N5010.... که البته دیگه دوره اش تموم شده..اگه بخوای یه همچین مدلی بگیری باید مدل Dell N5110 بگیری...
ایسوس که گرون هستش (نسبت به قیمت)... ایسر هم یکم تویه سی پی یو ضعیف هستش...
به نظر بنده یکی از این دوتا رو بگیر...البته بیشترین فرقشون تویه سی پی یو و گرافیک هستش...
http://rayansaba.com/index.php?productID=4384

http://rayansaba.com/index.php?productID=5721

بازم اگه سوالی بود بگید...
با تشکر...

baran2000

عضو جدید
سلام.من یه لپ تاپ برای کارای روزانه و یه سری نرم افزارهای مهندسی شیمی میخواستم که حجم زیادی هم نمیگیرن.البته من خوابگاهی هستم و مجبورم لپ تاپ رو روزانه حمل کنم .شما چی پیشنهاد میکنید؟ممنون
بودجه من :900000 الی 1000000 تومان

mehrzad 20

عضو جدید
سلام به همگی
کسی میتونه کمکم کنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
لپ تاب من ویندوز قبول نمیکنه!!!!!!! یعنی به غیر از اولین ویندوزی که عوض کردم،ویندوز دیگر قبول نمیکنه.
کسی هست کمکم کنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

emreh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام.من یه لپ تاپ برای کارای روزانه و یه سری نرم افزارهای مهندسی شیمی میخواستم که حجم زیادی هم نمیگیرن.البته من خوابگاهی هستم و مجبورم لپ تاپ رو روزانه حمل کنم .شما چی پیشنهاد میکنید؟ممنون
بودجه من :900000 الی 1000000 تومان
سلام...
دوتا لپ تاپی رو که به دوست عزیز قبلیمون معرفی کردیم رو دیدید؟؟؟
چطور بودند؟؟؟
با تشکر...

emreh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام به همگی
کسی میتونه کمکم کنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
لپ تاب من ویندوز قبول نمیکنه!!!!!!! یعنی به غیر از اولین ویندوزی که عوض کردم،ویندوز دیگر قبول نمیکنه.
کسی هست کمکم کنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

سلام...
خوب اگه به ویندوزت اولیه دسترسی ندارید.... سعی کنید با Windows Live بالا بیاید و کل سیستم رو فرمت کنید...فقط سعی کنید از ویندوز 7 آخرین نسخه ی زنده استفاده کنید... چون ویندوز اکس پی فرمت NTFS با ورژن های بالاتر رو نمیشناسه....
اگه نشد با Linux Live هارد رو فرمت کنید...
و بعدش دوباره ویندوز نصب کنید...
بازم اگه مشکلی بود بگید...
با تشکر...

mohsen100

عضو جدید
سلام دوستام

ميشه بگيد كه ايا مادر بورد لپ تاپي وجود داره كه 2 يا بيشتر تا cpu بخوره.
و تفاوت سيستم هايي كه براي server بسته ميشه با سيستم وورك استيشن چيه.مثلا تو رم و پردازنده چه تفاوتي دارن .
و ايا لپ تاپ رو ميشه با رم هاي بالا مثل 45gig,90gig و ..... بست...

قربونتون برم

emreh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستام

ميشه بگيد كه ايا مادر بورد لپ تاپي وجود داره كه 2 يا بيشتر تا cpu بخوره.
و تفاوت سيستم هايي كه براي server بسته ميشه با سيستم وورك استيشن چيه.مثلا تو رم و پردازنده چه تفاوتي دارن .
و ايا لپ تاپ رو ميشه با رم هاي بالا مثل 45gig,90gig و ..... بست...

قربونتون برم

سلام...
ببینید...
مادربورد های سرور بیشتر بار محساباتی رویه اونها هستش...یعنی مثلا یک دانشگاه احتیاج به یک سیستم قوی داره تا بتونه پردازش های خیلی قوی خودش رو رویه اون انجام بده و یا اک آی اس پی احتیاج به قدرت پردازنده و گذرگاه بالای مادربورد داره...
ولی ایستگاه کاری...احتیاج داره تا بتونه هارد هایی با حجم بالا و سرعت بالا که قالبا با سرعت های 10000 به بالا روشون قرار میگیره باشه...البته به سی پی یویه قوی هم احتیاج دارند تا بتونه گذرگاه و هارد رو مدیریت کنه ولی نه به قدرت سرور ها...
البته باید خاطر نشان کنم که سرور ها اصولا سیستم عامل های ویژه و یا با تنظیمات ویژه روشون نصب و تنظیم میشه..که بیشترشون هم یونیکس نصب می کنند...
مادربورد لپ تاپ با 2 پردازنده...من ندیدم..چون مادرورد با تعداد پردازنده های 2 و به بالا برای مادربورد های سرور هستش که سیستم لپ تاپ قادر نیست اون مادر بورد و سی پی یو و رم رو خنک کنه...
لپ تاپی که فعلا بالای 16 گیگ رم داشته باشه هم دیده نشده...
....
همچنین قربون شمت...:دی
بازم اگه سوالی بود بگید...
با تشکر...

mohsen100

عضو جدید
حالا اگه بود بيشتر به چه كارهاي ميومد؟اگه ميشه تمام كاراش رو بگيد.
منظورم شبيه سازي , پزشكي و ...... است.ايا شبيه سازي و ... به سيستم هاي پيشرفته احتياج دارن .

emreh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
حالا اگه بود بيشتر به چه كارهاي ميومد؟اگه ميشه تمام كاراش رو بگيد.
منظورم شبيه سازي , پزشكي و ...... است.ايا شبيه سازي و ... به سيستم هاي پيشرفته احتياج دارن .

سلام..
اصولا این مدل مادربورد ها اصلا فکر نکنم تولید بشن... چون چیزی که قابل حمل باشه قطعا دارای امنیت پایین هستش....
البته فکر کنم ایسوس یه مدل دارای 2 تا پردازنده داشتش...ولی خوب مدلهای موفقی نیست... مثل کارت گرافیک اکسترنال.... که تویه بازار هستش ..ولی طرفدار خاصی نداره...
کارهای سنگینی مثل شبیه سازی بیشتر رویه سیستم های دسکتاپ انجام میشه...جز اینکه لپ تاپ مورد نظر دارای گرافیک و پردازنده ی بالایی باشه... چون شبیه سازی ها اصولا کارهای سنگینی هستند...
مثلا شبیه سازی یک الگوریتم ..خوب مصلما کار وقت گیر هم برای سی پی یو و هم نیاز به رم بالا هستش...
با تشکر...

majid_sadeghi

عضو جدید
من میخوام لب تاپ Dell XPS L502-J رو بخرم .
قیمتش 1355000 تومان هست. با این قیمت لب تابی بهتر از این هست؟اینم از مشخصاتش:

مشخصات کلی :
مشخصات کلی: لپ تاپ نوع معمولی - وزن 2.78 کیلوگرم
پردازنده: Intel 2630QM 2.0 GHZ Core i7 2.93 GHz - Cache 6 MB - BUS 1333 MHz
8 GB DDR3:حافظه
750 GB 7200 RPM:هارد دیسک
کارت گرافیک: Nvidia GeForce GT540M 2048 MB UpTo 4096 MB
صفحه نمایش: LED 15.6
امکانات: DVD-RW - فاقد مودم - بلوتوث داخلی - Card Reader - Webcam - LAN - WiFi - HDMI
سایر مشخصات: باتری 9 سلولی - Microsoft Windows 7

emreh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من میخوام لب تاپ Dell XPS L502-J رو بخرم .
قیمتش 1355000 تومان هست. با این قیمت لب تابی بهتر از این هست؟اینم از مشخصاتش:

مشخصات کلی :
مشخصات کلی: لپ تاپ نوع معمولی - وزن 2.78 کیلوگرم
پردازنده: Intel 2630QM 2.0 GHZ Core i7 2.93 GHz - Cache 6 MB - BUS 1333 MHz
8 GB DDR3:حافظه
750 GB 7200 RPM:هارد دیسک
کارت گرافیک: Nvidia GeForce GT540M 2048 MB UpTo 4096 MB
صفحه نمایش: LED 15.6
امکانات: DVD-RW - فاقد مودم - بلوتوث داخلی - Card Reader - Webcam - LAN - WiFi - HDMI
سایر مشخصات: باتری 9 سلولی - Microsoft Windows 7

سلام...
این دوتا رو داشته باش...
Acer
HP

درضمن تویه اچ پی باید به یو اس پی 3 و درایور بلوری اون هم توجه داشته باشی...
با تشکر....

بالا