لپ‌تاب و مباحث مربوط

bahman.eng

عضو جدید
تا چقدر می خوای هزینه کنی ؟
میخوام در حدود 1200000 لپ تاپ بگیرم
به من ASUS K52J معرفی شده که احتمالا 1 میلیون هستش
بعضی ها میگن dell با دوام تر از همه نوت بوک ها هستش !!!!
ولی اونجوری که من میدونم مدل های ASUS نسبت به دو نوت بوک هم قیمت با Dell بهتر هستش !!!

emreh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
میخوام در حدود 1200000 لپ تاپ بگیرم
به من ASUS K52J معرفی شده که احتمالا 1 میلیون هستش
بعضی ها میگن dell با دوام تر از همه نوت بوک ها هستش !!!!
ولی اونجوری که من میدونم مدل های ASUS نسبت به دو نوت بوک هم قیمت با Dell بهتر هستش !!!

سلام..
به نظر بنده اصلا هیچکدوم...
برید ی دونه لپ تاپ HP بخرید .....
بهتر از همه هم هستش...
لااقل کل سیستمش.. یا همدیگه مچ هستش...
و درضمن...حداقل ۵ یا ۶ سال بدون هیچ مشکلی براتون کار میکنه...
با همه ی سیستم های عامل هم راحت ارتباط برقرار می کنه...
با تشکر....

akkhatar

عضو جدید
سلام دوستان من قصد خرید لب تاب دارم به نظرتون با رنج قیمت 1500000 hp dv6 6090 انتخاب مناسبی هست یا نه
سونی بهتره بخرم یا همین یا ایسوس برا بازی هم نمی خوام مهندسی باشه
بعضی از دوستان میگن اچ پی اگه خراب شه قطعاتش گیر نمیاد خرابی داره این حقیقت داره
ممنونم

emreh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستان من قصد خرید لب تاب دارم به نظرتون با رنج قیمت 1500000 hp dv6 6090 انتخاب مناسبی هست یا نه
سونی بهتره بخرم یا همین یا ایسوس برا بازی هم نمی خوام مهندسی باشه
بعضی از دوستان میگن اچ پی اگه خراب شه قطعاتش گیر نمیاد خرابی داره این حقیقت داره
ممنونم

سلام...
بستگی داره که کار مهندسی شما در چه زمینه ای باشه؟؟؟؟
کارهای گرافیکی؟؟؟ برنامه نویسی؟؟؟ و غیره...
درضمن...این هم آدرس سایت برای مشخصاتش... http://h10010.www1.hp.com/wwpc/me/en/ho/WF06b/321957-321957-3329744-64354-64354-5048664-5062498.html
از نظر قطعات خوب هستش....و یا بهتر بگم...برای کارهای مهندسی حرف نداره ...
ولی بازم تصمصم با خودتون هستش که چکار می خواید بکنید...
از نظر اینکه سونی یا اچ پی و یا ASUS ..باید بگم که ایسوس اصلا نگیرید بهتر هستش... نه اینکه به درد نمی خوره ها ...نه....ولی زیاد هم همچین مالی نیست.... سونی رو هم بدک نیستش... فقط به خاطر اینکه ضمانت داره گرون تر هستش.... که چه ضمانتی هم داره.......... درمورد اچ پی.... خوب باید گفت که همه ی قطعاتش با هم فیت هستند و شرکت هر قطعه ای رو که تونسته تولید کنه رو تولید کرده و بعد روش سوار کرده...مثل بقیه ی شرکتها عمل نکرده...
بذارید اینطوری بگم...
سونی گرون هستش و ول مارکش رو می خوره...
ایسوس ...فقط گرون هستش و نسبت به قطعات متوسطش قیمت گرونی داره....یه جورایی شبیه لنوو هستش...
اچ پی هم ضمانت نداره...ولی خر کار هستش... حتی استاد ما هم که یه نمونه سری Compaq اگه درست نوشته باشم رو فکر کنم ۳ سال پیش خریده(اون موقع ۱۲۰۰ خریده) .... و خودش هم خیلی راضی هستش.... فقط مصرف برقش یکم ... نه خیلی زیاد..یکم بالاست.......
حالا بازم هرچی خودتون ظلاح میدونید... اگه من جای شما بودم...از این لپ تاپ هایی که سی پی یو AMD دارن میگرفتم... چون قیمتش خیلی ارزون تر هستش...ولی همون کار رو می کنند... ولی مصرف برقش بالاست....
به هر حال...
با تشکر...

masoud197

عضو جدید
به نام خدا
سلام.من کار پایان نامم مدلسازی با نرم افزار cfx هست که بر اساس روش حجم محدود عمل می کنه و برای خروجی گرفتن احتمالا باید مدت طولانی سیستم کامپیوتر روشن باشه.دنبال یه سیستم مناسب می گردم.از خیلی ها شنیدم که لب تاپ کارکرد مناسبی برای این کار نداره و باید دنبال سیستم pc باشم. ولی بعضی ها هم می گن مشکل لب تاپ فقط ممکنه داغ شدنش باشه که اونم با گرفتن یه فن و قرار دادن زیر لب تاپ حل می شه.کسی در این مورد اطلاعی داره؟ آیا واقعا با این راهکار لب تاپ می تونه از پس این کار بر بیاد؟اگه آره با چه برند و مشخصاتی؟

emreh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
به نام خدا
سلام.من کار پایان نامم مدلسازی با نرم افزار cfx هست که بر اساس روش حجم محدود عمل می کنه و برای خروجی گرفتن احتمالا باید مدت طولانی سیستم کامپیوتر روشن باشه.دنبال یه سیستم مناسب می گردم.از خیلی ها شنیدم که لب تاپ کارکرد مناسبی برای این کار نداره و باید دنبال سیستم pc باشم. ولی بعضی ها هم می گن مشکل لب تاپ فقط ممکنه داغ شدنش باشه که اونم با گرفتن یه فن و قرار دادن زیر لب تاپ حل می شه.کسی در این مورد اطلاعی داره؟ آیا واقعا با این راهکار لب تاپ می تونه از پس این کار بر بیاد؟اگه آره با چه برند و مشخصاتی؟

سلام....
خوب...میشه گفت که فرق زیادی بین لپ تاپ و پی سی دیگه نیست...
ولی برای اینطور کارها بهتر هستش که PC بگیرید و البته با یه سی پی یو ی چهار هسته ای.... و مقدار مناسبی هم رم... و کارت گرافیک...
درضمن... این رو هم باید متذکر بشم که هرچقدر در حوضه ی کاری لپ تاپ پول بدی ..همون قدر هم آش می خوری...
باتشکر...

mr_saman_eng

عضو جدید
سلام مهندس خوبی بابا منم عضو قدیمی p30worldهستم از 2007 اما هیچ جا در مورد تعمیرات تخصصی نت بوک چیزی پیدانکردم.فقط سایته های زبان خارجی یه چیزایی نوشتن.میخوام بدونم واقعا ماکه ادعای اشتراک گذاشتن اطلاعات داریم چرا تجربه هامونو در اختیار دیگران نمیذاریم؟
چیزایی که من در مورد تعمیراتgpuپیداکردم یکی دستگاهbga reballواسه تعویض چیپ گرافیک بودالبته باید infra red station هم داشته باشی و از شابلون گذاری واسه احیالحیم مردگی چیزایی پیداکردم اگه شمابلدی یا کسی اطلاعات کامل داره لطفا بذاره بقیه استفاده کنن;)

Gholche

عضو جدید
سلام
منظور از این که قطعات دستگاه باید با هم ترکیب مناسبی بسازن چیه؟
از کجا باید فهمید که مثلا فلان cpu با این میزان قدرت با چه گرافیکی و با چه ظرفیت هارد و غیره... میتونه یه کامپیوتر قدرت مند توی پردازش های سنگین و همزمان چند تا برنامه ارائه بده
اگه کسی توضیح بده ممنون میشم

emreh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
منظور از این که قطعات دستگاه باید با هم ترکیب مناسبی بسازن چیه؟
از کجا باید فهمید که مثلا فلان cpu با این میزان قدرت با چه گرافیکی و با چه ظرفیت هارد و غیره... میتونه یه کامپیوتر قدرت مند توی پردازش های سنگین و همزمان چند تا برنامه ارائه بده
اگه کسی توضیح بده ممنون میشم

سلام...
خوب کاری نداره که.....
فقط باید مشخصات قطعات و الخصوص مادر بورد رو بدست بیارید .... که برای این کار باید اطلاعات مورد نظر رو از سایت شرکت و البته بعضی مجلات تخصصی سخت افزار از جمله عصر شبکه و بقیه رو بخونید... ولی اگه تویه یکی از مجلات مثل عصر شبکه عضو بشید خیلی خوبه....
در کل اینطور کارها یعنی اطلاعات عمومی ..... و نه چیز دیگه ای....
با تشکر...

salamat ravandi

عضو جدید
سلام...
خوب کاری نداره که.....
فقط باید مشخصات قطعات و الخصوص مادر بورد رو بدست بیارید .... که برای این کار باید اطلاعات مورد نظر رو از سایت شرکت و البته بعضی مجلات تخصصی سخت افزار از جمله عصر شبکه و بقیه رو بخونید... ولی اگه تویه یکی از مجلات مثل عصر شبکه عضو بشید خیلی خوبه....
در کل اینطور کارها یعنی اطلاعات عمومی ..... و نه چیز دیگه ای....
با تشکر...
من يه HP گرفتم كه رم و سي پي يوي بالا داره به نظرتون اگه باهاش كار نرم افزاري با حجم بالا انجام بدم خراب ميشه؟

emreh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من يه HP گرفتم كه رم و سي پي يوي بالا داره به نظرتون اگه باهاش كار نرم افزاري با حجم بالا انجام بدم خراب ميشه؟

سلام...
هیچ ربطی به خرابی نداره....اتفاقا باید از تمام منابع سیستم استفاده کرد....
به نظر من ...باید ازش استفاده کنی..... چون اگه این کار رو نکنی اشتباه کردی...
با تشکر...

salamat ravandi

عضو جدید
سلام...
هیچ ربطی به خرابی نداره....اتفاقا باید از تمام منابع سیستم استفاده کرد....
به نظر من ...باید ازش استفاده کنی..... چون اگه این کار رو نکنی اشتباه کردی...
با تشکر...
همه ميگن اشتباه كردم
آخه همين كه فنش سر وصدا ميكنه حس كردم شايد چون خيلي زياد ازش كار كشيدم اينطوري شده

emreh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
همه ميگن اشتباه كردم
آخه همين كه فنش سر وصدا ميكنه حس كردم شايد چون خيلي زياد ازش كار كشيدم اينطوري شده

سلام...
اگه همه میگن اشتباه کردید ...... شاید اصلا اونها دارند اشتباه نظر میدن....
درضمن..اگه فن صدا میده...ببرید نمایندگی..... احتمالا فنش شل شده..... ولی نذارید بگه که فردا بیاید...اگه این حرف رو زد..بگید نمیخوام... چون میبرند و یه قطعه رو عوض می کنند....بگید اگه می تونی الان درست کنی... درست کن...وگرنه نمی خوام.....
اگه بازم مشکلی داشتید بگید...
با تشکر..

salamat ravandi

عضو جدید
سلام...
اگه همه میگن اشتباه کردید ...... شاید اصلا اونها دارند اشتباه نظر میدن....
درضمن..اگه فن صدا میده...ببرید نمایندگی..... احتمالا فنش شل شده..... ولی نذارید بگه که فردا بیاید...اگه این حرف رو زد..بگید نمیخوام... چون میبرند و یه قطعه رو عوض می کنند....بگید اگه می تونی الان درست کنی... درست کن...وگرنه نمی خوام.....
با تشکر..
ممنون از راهنماييتون
من دانشجوي كارشناسي ارشد هستم. با يه نرم افزار شبيه سازي سه بعدي كار ميكنم كه حجم كارش زياده مثلاً هر رانم ممكنه چند ساعت طول بكشه،اين لب تاب كارمو خوب راه انداخته بود كه اين مشكل سروصداي فنش پيش اومد
بازم ممنون

pesarekhob

عضو جدید
مشکل گرافیک لب تاب دل مدل 5110
با سلام خواهشا کمکم کنین این لب تابم کفرمو در اورده گرافیکش درست نصب نشده هرکاری میکنم درست نمیشه که نمیشه
screen resolution
display:mobile pc display mishnase
تو قسمت
advanced settings
total availble graphics memory:1696mb
dedicated video memory:64mb
system video memory:0mb
shared system memory:1632mb
در حالی که در لب تابهایی پایین تر از این دو برابر اینو نشون میده
لب تاب من 6 رمشه 640 هاردشه core i7 هستش خواهشا کمکم کنین

emreh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مشکل گرافیک لب تاب دل مدل 5110
با سلام خواهشا کمکم کنین این لب تابم کفرمو در اورده گرافیکش درست نصب نشده هرکاری میکنم درست نمیشه که نمیشه
screen resolution
display:mobile pc display mishnase
تو قسمت
advanced settings
total availble graphics memory:1696mb
dedicated video memory:64mb
system video memory:0mb
shared system memory:1632mb
در حالی که در لب تابهایی پایین تر از این دو برابر اینو نشون میده
لب تاب من 6 رمشه 640 هاردشه core i7 هستش خواهشا کمکم کنین

سلام...
مدل و قیمت لپ تاپ دلیل بر بالا بودن کارت گرافیکش نیست....مثلا اپل.... که از قیمت 1.5 به بالا ضروع میشه از کارت های 512 داره به بالا....
ولای بهتر هستش برید تویه سایت خود شرکت دل.... و مشخصات کارت گرافیک رو از اونجا پیدا کنید و کارت رو نصب کنید....
با تشکر....

oMiDsMaRt

عضو جدید
سلام دوستان :gol:
من میخوام یه لپ تاپ دست دوم بخرم ، ظاهرش رو دیدم فوق العاده تمیزه
مدلش هم Dell Vostro 1520 هستش ، قیمتش هم 500 هزار تومن میگه . خودشم میگه یه روز بیا چند ساعت پشتش بشین ببین 2.5 ساعت شارژ نگه میداره و این حرفا ، میخواستم ببینم اینقدر می ارزه ؟ چون گارانتی اش هم تموم شده .. :que:
و اینکه من زیاد در بند زیبایی نیستم و میخوام ازش کار بکشم واقعا:smile:
مشخصات :
رند لب تاپ: DELL
سری لب تاپ:سری Vostro
نام مدل دستگاه : DELL Vostro 1520
نوع دستگاه : حرفه ای
ساخت : چین
نوع پردازنده: Core 2 Duo
سرعت پردازنده: 2.66 گیگاهرتز
کش پردازنده :6 مگابایت
باس پردازنده : 1066 مگاهرتز
حافظه دستگاه : 4096 مگابایت
نوع حافظه : DDR2 دوام باطری :
هارد دستگاه : 320 گیگابایت
نوع هارد : 7200RPM
دیسک نوری : DVD/RW

آخرین ویرایش:

emreh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستان :gol:
من میخوام یه لپ تاپ دست دوم بخرم ، ظاهرش رو دیدم فوق العاده تمیزه
مدلش هم Dell Vostro 1520 هستش ، قیمتش هم 500 هزار تومن میگه . خودشم میگه یه روز بیا چند ساعت پشتش بشین ببین 2.5 ساعت شارژ نگه میداره و این حرفا ، میخواستم ببینم اینقدر می ارزه ؟ چون گارانتی اش هم تموم شده .. :que:
و اینکه من زیاد در بند زیبایی نیستم و میخوام ازش کار بکشم واقعا:smile:
مشخصات :
رند لب تاپ: DELL
سری لب تاپ:سری Vostro
نام مدل دستگاه : DELL Vostro 1520
نوع دستگاه : حرفه ای
ساخت : چین
نوع پردازنده: Core 2 Duo
سرعت پردازنده: 2.66 گیگاهرتز
کش پردازنده :6 مگابایت
باس پردازنده : 1066 مگاهرتز
حافظه دستگاه : 4096 مگابایت
نوع حافظه : DDR2 دوام باطری :
هارد دستگاه : 320 گیگابایت
نوع هارد : 7200RPM
دیسک نوری : DVD/RW

سلام...
اولا باید بگم که مدل خوبه.....
دوما اگه بخریش یه جورایی مال خودت میشه ها....یعنی دیگه فروختنش خیلی سخت میشه....
سوما باید ببینی کارت چیه!!!
چهارما مدل Dell N5010 هستش که با CPU Core i5 2.66 هستش و هارد 500 GB هم داره....و قیمتش حدود 800 تومن هستش....
ولی شارژ باتری حدود یک ساعت تا 2 نگه میداره......
درضمن کارت گرافیک ATI 5650 و یا ATI 5450داره....
بازم تصمیم با خودته....
ولی اگه خواستی دست دوم بخری ... خوب دقت کن....چون به سیستم دست دوم هیچ اعتباری نیست....
با تشکر...

oMiDsMaRt

عضو جدید
دست شما درد نکنه
. فکر کنم گراف دل 1520 جی فورس هستش یعنی امکان داره که مثلا نرم افزارهایی که سال دیگه ورژن جدیدش بیاد رو منو اذیت کنه
چون من عمرانی هستم میخوام با نرم افزارهای عمرانی باهاش کار کنم و اون ها هم بیشتر کارای آنالیز انجام میدن و فکر نمیکنم زیاد به گرافیک کاری داشته باشه :warn:

راهی هست که بشه فهمید لپ تاپ کی ساخته شده و یا چند مدت کار کرده ؟
اگه قبلا تعمیر شده باشه میشه فهمید ؟ چون زیرش رو دیدم یه خط هم نیفتاده بود کیبوردش هم انگار اصلا نو بود میگم میشه قابش رو عوض کنن ؟

emreh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دست شما درد نکنه
. فکر کنم گراف دل 1520 جی فورس هستش یعنی امکان داره که مثلا نرم افزارهایی که سال دیگه ورژن جدیدش بیاد رو منو اذیت کنه
چون من عمرانی هستم میخوام با نرم افزارهای عمرانی باهاش کار کنم و اون ها هم بیشتر کارای آنالیز انجام میدن و فکر نمیکنم زیاد به گرافیک کاری داشته باشه :warn:

راهی هست که بشه فهمید لپ تاپ کی ساخته شده و یا چند مدت کار کرده ؟
اگه قبلا تعمیر شده باشه میشه فهمید ؟ چون زیرش رو دیدم یه خط هم نیفتاده بود کیبوردش هم انگار اصلا نو بود میگم میشه قابش رو عوض کنن ؟
سلام...
از نظر گرافیکی فکر نکنم بخواد شما رو اذیت کنه...چون طبق گفته ی خودتون رشته ی شما هم عمران هستش و بیشتر نرم افزارهای شما محاسباتی...
از نظر اینکه بشه فهمید که تعمیر رفته یا نه....یا باید بازش کنید و به قطعاتش خوب نگاه کنید....و یا اینکه جای پیچ و خود پیچ رو نگاه کنید و ببینید که زخمی شده با نه...... ولی بازم نمیشه رویه این موضوع مانور داد...چون بعضش از پیچ گوشتی ها آهنربایی هستند...و پیچ رو زخمی نمی کنند...
درضمن اگه بخواد قاب عوض بشه خیلی هزینه بر میداره...احتمالا خوب تمیز شده....
ولی سال ساخت رو از رویه جعبه میشه پیدا کرد.....
درضمن مطمین بشید که لپ تاپ برای خودشه...جز اینکه آشناتون باشه....
با تشکر....

kazem2011

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام بچه ها
با قیمت 800 هزار توما (حالا یکم بالا پایین) چی پیشنهاد می کنید
من هنوز تصمیمم رو نگرفتم چی بگیرم
شما جای من بودید چکار می کردید؟

oMiDsMaRt

عضو جدید
سلام علیکم
آقا بی زحمت یه سوال داشتم
در قسمت مشخصات بعضی لپ تاپ ها روی اینترنت دیدم که نوشته ، مثلا :

سازنده كارت گرافيك: nVidia
مدل كارت گرافيك: GF 9300M
حافظه اختصاصي: 256 MB
كل حافظه گرافيكي : 1.5 GB

خواستم بگم من که زیاد سر در نمیارم فقط میدونم مثلا الان لپ تاپ که گرافش بالای 512 باشه حالا خوبه الان هم که 1 گیگ همه دارن میگیرن ، اونوقت این لپ تاپ الان گرافش چنده ؟
این الان گرافش 256 هستش ؟ آخه یه نفری بهم گفت این جی فورس 9300 یعنی 1 گیگه ! راست میگه ؟
بعد اگه از خود لپ تاپ بخوایم بفهمیم گرافیک یه لپ تاپ چنده از کجا باید ببینیم ! مثل همون کامپیوتره ؟
با تشکر

emreh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام بچه ها
با قیمت 800 هزار توما (حالا یکم بالا پایین) چی پیشنهاد می کنید
من هنوز تصمیمم رو نگرفتم چی بگیرم
شما جای من بودید چکار می کردید؟

سلام...
Dell N5010
جز اینکه بخوای ایسر بگیری .... اون وقت می تونی دنبال سری های چهار هسته ای ای ام دی هم باشی....
با تشکر....

kazem2011

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام...
Dell N5010
جز اینکه بخوای ایسر بگیری .... اون وقت می تونی دنبال سری های چهار هسته ای ای ام دی هم باشی....
با تشکر....

سلام سید خوبی
ممنون
ببین از دل خوشم نمیاد بنظرم hp بهتره
دوست مدل
hp probok 4520 g
رو پیشنهاد کرده
نظرت چیه ؟

emreh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
فک کنم
چون گفتم که دوستم پیشنهاد داده
من وقت نکردم زیاد درباش تحقیق کنم
از نظر خودت مدلای دیگه ای هم هست که بهتر باشه
سلام...
همون پایین صفحه مدلهای مشابه رو زده....
ولی به نظرم یه لپ تابی بخر که USB3 رو پشتیبانی کنه.... البته اگه بخوای چند سال نگهش داری....
حالا برای چه کاری می خوایش؟؟؟ برنامه نویسی؟؟؟ یا بیزینس؟؟؟
با تشکر....

kazem2011

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام...
همون پایین صفحه مدلهای مشابه رو زده....
ولی به نظرم یه لپ تابی بخر که USB3 رو پشتیبانی کنه.... البته اگه بخوای چند سال نگهش داری....
حالا برای چه کاری می خوایش؟؟؟ برنامه نویسی؟؟؟ یا بیزینس؟؟؟
با تشکر....

بیشتر برای برنامه نویسی
و همینطور کارای روزانه
اون زیز که میدونم نوشته گفتم یه مدلی پیشنهد کنی
البته بازم ازت تشکر میکنم که واسه من وهمینطور بچه های دیگی باشگاه وقت می زاری

emreh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بیشتر برای برنامه نویسی
و همینطور کارای روزانه
اون زیز که میدونم نوشته گفتم یه مدلی پیشنهد کنی
البته بازم ازت تشکر میکنم که واسه من وهمینطور بچه های دیگی باشگاه وقت می زاری
سلام...
راستش من زیاد با مدل های اچ پی آشنا نیستم...ولی بعضی از مدل هاش رو میشناسشم که اونها هم بالای یک تومن هستند...
ولی دل 5010 رو چون خودمون داریم دست مشتری میدیم میشناسم...حتی داداشم هم دل 5010 داره....ازش هم راضیه...
اگه میتونی ریسک کنی (از نظر گارانتی)..برو ایسر بخر... خوب کار می کنه..ارزون هم هستش....
با تشکر...

emreh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام علیکم
آقا بی زحمت یه سوال داشتم
در قسمت مشخصات بعضی لپ تاپ ها روی اینترنت دیدم که نوشته ، مثلا :

سازنده كارت گرافيك: nVidia
مدل كارت گرافيك: GF 9300M
حافظه اختصاصي: 256 MB
كل حافظه گرافيكي : 1.5 GB

خواستم بگم من که زیاد سر در نمیارم فقط میدونم مثلا الان لپ تاپ که گرافش بالای 512 باشه حالا خوبه الان هم که 1 گیگ همه دارن میگیرن ، اونوقت این لپ تاپ الان گرافش چنده ؟
این الان گرافش 256 هستش ؟ آخه یه نفری بهم گفت این جی فورس 9300 یعنی 1 گیگه ! راست میگه ؟
بعد اگه از خود لپ تاپ بخوایم بفهمیم گرافیک یه لپ تاپ چنده از کجا باید ببینیم ! مثل همون کامپیوتره ؟
با تشکر
سلام...
این مدلی که شما گفتی الان دیگه کم پیدا هستش...
درضمن گرافیک با گذرگاه ۲۵۶ با گرافیک با حافظه ی ۲۵۶ فرق داره....
کارت گرافیک های الان از یک گیگ رم برخوردار هستند....که بعضی هاشون در موقعلزوم از رم سیستم هم استفاده می کنند....
برای فهمیدن مدل کارت گرافیک برید برنامه های تشخیص قطعات کامپیوتر رو نصب کنید......مثلا CPUz و غیره...
با تشکر...

بالا