لپ‌تاب و مباحث مربوط

shadab81

عضو جدید
سلام. ممنون از تاپيكي كه ايجاد كردين. من ميخوام يه لپ تاپ كه قيمتش حدود 1 تا 1.5 ميليون باشه بخرم و مدتي هست كه دارم تو اينترنت بررسي مي كنم. البته تا قبل از اين هيچ اطلاعاتي در باره لپ تاپ نداشتم! به همين دليل هم واسم يه سري سئوال پيش اومده؟
مهم تر از همه CPU هستش. لطفا در مورد cpu و ماركهاي اون بيشتر و به زبان ساده راهنمايي كنيد. همچنين در مورد اهميت گارانتي در ايران و انواع اون. (گارانتي بين المللي و شركت هاي ايراني) و اينكه تا چه حد حقيقت داره و آيا اصلا گارانتي بين المللي بهكار ما مياد يا نه؟
من دانشجوي ارشد مكانيك ماشين هاي كشاورزي هستم و با لپ تاپ قصد كار با نرم افزارهاي طراحي مثل solidwork , catia, ansys... رو دارم.
بسيار سپاسگزارم.

Keivan Keihanipour

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام. ممنون از تاپيكي كه ايجاد كردين. من ميخوام يه لپ تاپ كه قيمتش حدود 1 تا 1.5 ميليون باشه بخرم و مدتي هست كه دارم تو اينترنت بررسي مي كنم. البته تا قبل از اين هيچ اطلاعاتي در باره لپ تاپ نداشتم! به همين دليل هم واسم يه سري سئوال پيش اومده؟
مهم تر از همه CPU هستش. لطفا در مورد cpu و ماركهاي اون بيشتر و به زبان ساده راهنمايي كنيد. همچنين در مورد اهميت گارانتي در ايران و انواع اون. (گارانتي بين المللي و شركت هاي ايراني) و اينكه تا چه حد حقيقت داره و آيا اصلا گارانتي بين المللي بهكار ما مياد يا نه؟
من دانشجوي ارشد مكانيك ماشين هاي كشاورزي هستم و با لپ تاپ قصد كار با نرم افزارهاي طراحي مثل solidwork , catia, ansys... رو دارم.
بسيار سپاسگزارم.

سلام مهندس.
در مورد CPU باید اول بین دو تا کارخونه‌ی تولیدی تفاوت قایل بشین.
AMD و Intel...
در مورد AMD‌با توجه به کاری که شما درخواست دارین بهتره سراغش نرین.
اما در مورد Intel. ترجیحاً لپ‌تاپی بگیرین که حداقل Core 2 Due 2.0 باشه و با حداقل 2 مگ Cash.
رم هم با توجه به نوع کار شما پیشنهاد 2 به بالا رو می‌دم.
در مورد کارت گرافیک حتماً توجه کنین که سراغ Intel ‌هایی که Onboard هستند نرین.
سراغ لپ‌تاپ‌هایی برین که از nvidia Geforce استفاده می‌کنن با چیپ 8400 GT یا Gs به بالا.
اگر براتون کیفیت صفحه نمایش مهم نیست این قابلیت‌ها رو می‌تونین توی Dell از سری‌های Vostro دنبالش باشین.
البته پیشنهاد‌های دیگه‌ای هم دارم.
در مورد گارانتی هم توی این پست نام گارانتی‌های معتبری که خودم واقعاً ازشون راضی هستم رو اسم بردم برای برند‌های مختلف. بدونین که اگر توی ایران به مشکل بربخورین هیچ‌کسی جواب گوی شما نیست مگر گارانتی. و اگر هم کسی اون رو تعمیر کنه......
بی‌شک مبحث گارانتی موضوعی هست که همه بهش اجماع دارند و باید با دقت و نوع برند اون رو انتخاب کنین.
گارانتی بین‌المللی زمانی به درد می‌خوره که شما قصد سفرهای متوالی به خارج از ایران دارین در حین مدت گارانتی.

اگر هم کیفیت تصویر براتون مهمه این مدل‌ها رو به شما پیشنهاد می‌کنم.
که البته گرافیک intel داره و با رم شما Share می‌شه!
Sony VAIO VGN-CR520E/W
لینک اطلاعات
Sony VAIO VGN-CR490NDB
لینک اطلاعات

این‌دو تا به‌خاطر سونی بودنشون با تکنولوژی که دارن همه‌ی نیاز‌های شما رو برآورده می‌کنه مگر قضیه‌ی گرافیک! اما قیمت‌هاش اون چیزی هست که شما خواستین.

دو تا لپ‌تاپ هم از فراسو معرفی می کنم که تکنولوژی عالی دارند.
FT-00 (FT-7500) LOUT
قیمت و اطلاعات کلی
FT-00 (FT-7250) LOUT
قیمت و اطلاعات کلی

اطلاعات دقیق از این دو

این دوتاهم از نظر موارد درخواستی شما عالی هستند و همین طور تنها چیزی که میشه برای همیشه خیالتون رو راحت کنه گارانتی عالی و بی‌نظیر فراسو هست.

اگر هم شما روی لپ‌تاپ خاصی دارین بررسی انجام می‌دین مدلش رو معرفی کنین تا از نظر تخصصی در موردش بحث بشه و با خیال راحت اقدام به خرید کنین.
البته در مورد هارد و FSB و وب‌کم و .... شاید خیلی موارد به دلیل زیاد شدن حرفام صرف نظر کردم. اما امیدوارم قانع شده باشین. مرسی.

آخرین ویرایش:

Keivan Keihanipour

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
ممنون از این تاپیک خوب!:w30:
ولی به نظر من اگه مطالب کم کم گفته بشه مفید تر باشه!:w10:
:w34:یه سوال : HP به نظرتون خوبه؟ کدوم مدلش رو پیشنهاد می کنید؟

لپ‌تاپ‌های HP نسبتاً خوب هستند و البته کیفیت تصویر خوبی هم دارند. اما مدل های مختلفی بر پایه‌ی AMD‌ و Intel معرفی کرده. باید ببینید که کارشما چی هست؟
اگر روی مدل خاصی با قیمت خاصی نظر دارین اطلاع بدین تا در موردش به بحث بشینیم.

راستی lap به قسمت روی پا ( که لپ تاپ روش قرار میگیره) میگن برای همین هم این اسم رو روش گذاشتند! :w10:گفتم شاید دونستنش براتون جالب باشه!:w34:
بله ممنون از بیان شما. به همین‌دلیل به کامپیوترهای رو میزی DeskTop و به مغز انسان NeckTop می‌گن!

sepehrkhosrowdad

مدیر بازنشسته
راستی lap به قسمت روی پا ( که لپ تاپ روش قرار میگیره) میگن برای همین هم این اسم رو روش گذاشتند! :w10:گفتم شاید دونستنش براتون جالب باشه!:w34:
پریسا، این سوال قرار بود سوال مسابقه تالار کامپیوتر باشی!
من به باران پیشنهاد کرده بودم که حالا جواب لو رفت!!!
می تونستی برنده باشی!

Parisa R

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
پریسا، این سوال قرار بود سوال مسابقه تالار کامپیوتر باشی!
من به باران پیشنهاد کرده بودم که حالا جواب لو رفت!!!
می تونستی برنده باشی!

اااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااه:w47:
خوب چرا به من نگفتین من که هر روز سر ساختمون میبینمتون که!!!!:w34:
خوب میتونید یه سوال تصویری بذارید ، یه عکس بعد ببینید کسی میتونه بگه چیه! من عکسشم دارم! چطوره؟؟/

Parisa R

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
لپ‌تاپ‌های HP نسبتاً خوب هستند و البته کیفیت تصویر خوبی هم دارند. اما مدل های مختلفی بر پایه‌ی AMD‌ و Intel معرفی کرده. باید ببینید که کارشما چی هست؟
اگر روی مدل خاصی با قیمت خاصی نظر دارین اطلاع بدین تا در موردش به بحث بشینیم.

بله ممنون از بیان شما. به همین‌دلیل به کامپیوترهای رو میزی DeskTop و به مغز انسان NeckTop می‌گن!

ممنون از توضیحاتتون دقیقاً مدل رو یادم نیست یه سرچ می کنم دقیقش رو مینویسم تا کمک بیشتری ازتون بگیرم.:w40:

Keivan Keihanipour

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنون از توضیحاتتون دقیقاً مدل رو یادم نیست یه سرچ می کنم دقیقش رو مینویسم تا کمک بیشتری ازتون بگیرم.:w40:

منتظر می‌مونم.

در پیام خصوصی بهم بگو!!
اینجا واسه کامپیوتر و Laptop!!
مرسی!
ببخشید بچه ها، 1خرده اسپم کردیم!

مهم نیست. مهم این هست که اعضای مهمی مثل شما در این تاپیک حضور دارین.

نارون

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنون خیلی عالیه.ولی من دیگه خرید خودمو انجام دادم .
ولی کلی سوال دارم شاید نصفشون هم عجیب و خنده دار.
اولین سوالم اینه که ویندوزلپ تاپم vistaهست ولی کار کردن باهاش برام سخته میتونم ویندوز xpهم نصب کنم روش بدون اینکه ویستا را پاک کنم؟؟
و روش نصب که فرقی با pcنداره؟

brilliant

عضو جدید
:que:با سلام خدمت همه ی کسانی که اطلاعات با ارزششون رو در اختیار ما تازه کار ها!!! قرار می دن:
می خواستم منو راهنمایی کنید: این لپ تاپ با مشخصاتی که می نویسم برای یک مهندس کامپیوتر خوبه؟! اگر کافی نیست چه مدلی یا برند دیگه ای رو پیشنهاد می دید؟

DELL VOSTRO 1510:
cpu:2.5 6MB cash
ram:3
HDD:160
VGA:8600

mmpolymer

عضو جدید
laptop man zabane farsi nadare.yani na mitunam farsi benevisam gahi oughatam matnaye farsi ro ba chizaye ajib gharib neshun mide.komak mikhm:(:(

markesh aser e modele extensa 5620
taghriban hame chish khube hodud 900 toman ba garanti hamrahe dovom gereftam ino be unaee ke mese khodam daneshjuye shahre digean va moshkele rafto amad daran o 2nbale ye computere khunegi ghabele haml hastan tosie mikonam.
cpu 1.8 do haste ey
hard 220gig
ram 3gig
gerafic 256

Parisa R

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
laptop man zabane farsi nadare.yani na mitunam farsi benevisam gahi oughatam matnaye farsi ro ba chizaye ajib gharib neshun mide.komak mikhm:(:(

taghriban hame chish khube hodud 900 toman ba garanti hamrahe dovom gereftam ino be unaee ke mese khodam daneshjuye shahre digean va moshkele rafto amad daran o 2nbale ye computere khunegi ghabele haml hastan tosie mikonam.
cpu 1.8 do haste ey
hard 220gig
ram 3gig
gerafic 256

فکر می کنم باید فونت فارسی نصب کنید، بازم دوستان دیگه اطلاعاتشون بیشتره حتماً کمکتون می کنند!

nasim khanom

عضو جدید
کاربر ممتاز
16 ترفند برای حداکثر استفاده از باتری لپ تاپ !

16 ترفند برای حداکثر استفاده از باتری لپ تاپ !

در صورتی که شما نیز لپ تاپ دارید احتمالأ تاکنون شرایطی را تجربه کرده اید که امکان اتصال لپ تاپ به برق را نداشته و اجبارأ از باتری لپ تاپ خود استفاده کرده اید. بسته به نوع لپ تاپ ها در صورت داشتن شارژ کامل ، لپ تاپ شما در حدود 2 ساعت و نیم با باتری کار خواهد کرد.
اما نکاتی بسیار ساده هستند که با رعایت آنها به شکل قابل توجهی کارایی باتری لپ تاپ شما افزایش پیدا خواهد کرد و در لحظات بحرانی به کمک شما میایند. در این ترفند قصد داریم به معرفی 16 نکته برای حداکثر استفاده از باتری لپ تاپ بپردازیم که کارکرد باتری شما را از 2 ساعت به 4 ساعت کاملأ تضمین میکند.

1- به طور مرتب Defrag کنید - هر چه هارد دیسک شما سریعتر عمل کند فعالیت کمتری میکند و در نتیجه میزان بهره برداری اش از انرژی باتری شما کاهش می یابد یکی از راه های مناسب برای بهبود عملکرد هارد دیسک Defrag کردن آن در زمان های متوالی و منظم است، پس در اینکار کوتاهی نکنید.

2- نور LCD را کاهش دهید - امروزه 99 درصد لپ تاپهایی که در بازار عرضه می شوند این قابلیت را دارند که نور LCD یا نمایشگر آنها را تنظیم کنید بهتر است زمانی که از باتری استفاده می کنید روشنائی LCD خود را روی کمترین حد ممکن قرار دهید، برخی از مدلها قابلیت کاهش میزان فعالیت CPU و بهره برداری اش از منبع تغذیه به شکل بهینه را دارا هستند اینگونه قابلیتهای جانبی لپ تاپ تان را در حین استفاده از باتری فراموش نکنید.

3- برنامه هایی که به صورت پنهانی و در پس زمینه اجرا می شوند را متوقف کنید - اگر آنتی ویروسی دارید که به صورت اتوماتیک شروع به اسکن کردن هاردتان می کند یا ابزاری مثل Google Desktop روی سیستم شما نصب است که به صورت دائم در حال ایندکس کردن فایلها و بررسی هاردتان است و… آنها را از کار بیاندازید. همه ی این موارد باعث فعالیت بیشتر CPU و کاهش کارایی باتری می شوند. همه ی ابزارهایی که اینگونه عملکردی دارند را در زمانی که از باتری استفاده می کنید غیر فعال نمائید.

4- سخت افزارهای اضافی را جدا کنید - ماوس های USB برخی از انواع Cool Disk ها و… را فراموش نکنید چون اینها نیز به منبع تغذیه نیاز دارند و از باتری شما استفاده خواهند کرد.

5- حافظه ی رم بیشتری به لپ تاپ خود اضافه کنید - هر چه حافظه ی Ram شما بیشتر باشد پروسه هایی که در حافظه ی مجازی یا Virtual Memory سیستم تان بارگذاری می شود کمتر خواهد بود، از آنجایی که حافظه مجازی و پروسه های موجود در آن هارد دیسک را درگیر می کنند باعث استفاده ی بیشتری از باتری شما می شوند در حالی که داشتن رم بیشتر اصلا سبب استفاده ی انرژی بیشتر نخواهد شد. از طرفی وقتی بخواهید برنامه هایی سنگین که نیاز به حجم بالایی از Virtual Memory دارند اجرا کنید داشتن مقدار بیشتری از حافظه رم می تواند به شما کمک بزرگی برساند و میزان مصرف انرژی را کاهش دهد.

6- هارد دیسک بر CD یا DVD درایو ارجحیت دارد- هر چقدر که هارد دیسک منبع تغذیه شما را ببلعد به پای CD یا DVD درایوها نمی رسد، ضمن اینکه وجود یک CD در داخل درایو حتی اگر در حال استفاده نباشد نیز می تواند هر از گاهی مزید بر علت گردد، اگر واقعا احتیاج دارید از یک CD یا DVD در زمانی که در حالت باتری قرار دارید استفاده کنید بهترین راه حل تهیه یک image از آن و اجرای image مذکور توسط نرم افزارهای درایو مجازی است.

7- پین های باتری خود را تمیز نگه دارید - بد نیست هر از گاهی پین های باتری خود را تمیز کنید (ترفندستان) این امر سبب نقل و انتقال بهتر و کامل تر جریان بین باتری و لپ تاپ میگردد و کارایی بهتر و بیشتر مجموعه می گردد.

8- از باتری خود مراقبت کنید - مراقبت از باتری نیز شرط مهمی است اگر از باتری زیاد استفاده نمی کنید فراموش ننمائید هر دفعه که باتری را شارژ میکنید این شارژ را بایستی هر دو یا سه هفته یکبار مورد استفاده قرار دهید در غیر اینصورت خیلی سریعتر از چیزی که فکرش را بکنید باتری دچار اشکال می شود. از طرفی شارژ یک باتری Li-on (لیتیومی) نباید هرگز به صورت کامل خالی شود و خالی شدن کامل شارژ باتری فقط در مورد مدلهای قدیمی توصیه می شود.

9- سیستم را Hibernate کنید نه Standby - قرار دادن لپ تاپ در وضعیت Standby در فاصله های زمانی که به آن نیازی نیست آنهم در حین استفاده از باتری می تواند سبب کاهش مصرف انرژی شود و از طرفی وقتی به آن نیاز شد بلافاصله کارتان را از سر بگیرید اما وضعیت Hibernate تقریبا سیستم را خاموش نگه می دارد و در زمان نیاز به آن به همان سرعت حالت Standby فعالش میکند.

10- به کاهش دمای لپ تاپ کمک کنید - هر چه دمای لپ تاپ شما کاهش یابد عملکرد بهتری خواهد داشت و هر چه عملکردش سریعتر و بهتر باشد کارایی باتری اش بیشتر خواهد شد، لذا همواره شبکه های ورودی و خروجی هوای لپ تاپ تان را تمیز کنید و لپ تاپ را در وضعیتی قرار دهید که هوا به شکل مناسبی در آن جریان پیدا کند.

11- Power Options ویندوز را تنظیم کنید - به Power Options در کنترل پنل ویندوز بروید و آن را به شکلی که مناسب می دانید تنظیم کنید اگر Power Schemes را در این قسمت روی Max battery قرار دهید به صورت اتوماتیک تنظیماتی برگزیده می شوند که می توانند سبب حداکثر کارایی باتری شوند.

12- کارهای اضافی و همزمان را حذف کنید - اگر در وضعیت باتری زمانی که مشغول تایپ یک نامه هستید تصمیم گرفتید MP3 گوش کنید بهتر است از MP3 player خود استفاده کنید تا لپ تاپتان دلیلش هم که واضح است.

13- لپ تاپ مناسب خود را بخرید - اگر واقعا کسی هستید که طول عمر باتری برایتان حیاتی است بهتر است برای مدلهایی هزینه کنید که باتری شان کارایی بیشتر و قوی تر دارند مسلما برای اینگونه مدلها و این نوع باتری ها بایستی هزینه های اضافی را تقبل کنید.

14- شارژ و دی شارژ باتری - اکثر باتری های لپ تاپ های امروزی از نوع Li-on هستند و نیازی به اینکار ندارند ولی اگر از مدلهای خیلی قدیمی استفاده می کند دی شارژ کامل باتری و شارژ مجددش هر 15 روز توصیه می شود.

15- قابلیت Auto save را خاموش کنید - در حین کار با ابزارهایی مثل Word مایکروسافت و… قابلیت ذخیره اتوماتیک یا auto save را غیرفعال کنید این قابلیت سبب می شود هارد دیسک شما به صورت دائم درگیر باشد. اگر نگران این هستید که باتری تمام شود و هر آنچه انجام داده اید ذخیره نشده از بین بروند می توانید در همان قسمت Power options تنظیمات را به گونه یی تعریف کنید که در حین تمام شدن باتری سیستم Hibernate شده و اطلاعات شما دفعه ی بعدی که به جریان الکتریسته دسترسی داشتید مجددا در دسترستان باشد.

16- کاهش فعالیت کارت گرافیک - پائین آوردن رزلوشن صفحه نمایش و غیر فعال کردن اسکرین سیورهای تجملی و … می توانند سبب فعالیت کمتر کارت گرافیکی و در نتیجه افزایش کارایی باتری لپ تاپ گردند.

Keivan Keihanipour

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنون خیلی عالیه.ولی من دیگه خرید خودمو انجام دادم .
ولی کلی سوال دارم شاید نصفشون هم عجیب و خنده دار.
اولین سوالم اینه که ویندوزلپ تاپم vistaهست ولی کار کردن باهاش برام سخته میتونم ویندوز xpهم نصب کنم روش بدون اینکه ویستا را پاک کنم؟؟
و روش نصب که فرقی با pcنداره؟

سلام. خیر مشکلی ندارین برای نصب. ولی متاسفانه باید یا ویستا رو پاک کنین و انتقال بدین به درایو D و یا از Virtual PC استفاده کنین. چون به صورت همیشگی ویندوز با ورژن قدیمی تر باید روی درایو اول و ورژن بعدی روی درایو بعدی نصب بشه.
روش نصب هم هیچ فرقی با PC نداره.
فقط جهت اطمینان این کار رو به یک متخصص بسپارین تا درایورهاتون به هم نخوره. در ضمن اگر از شرکت گارانتی درخواست کنین خیلی بهتره. چون اکثر افرادی که در شرکت های غیر معتبر هستند هزینه ی بالایی رو دریافت می کنند و به زعم خودشون کارشون بهتره!!!!!

Keivan Keihanipour

عضو جدید
کاربر ممتاز
:que:با سلام خدمت همه ی کسانی که اطلاعات با ارزششون رو در اختیار ما تازه کار ها!!! قرار می دن:
می خواستم منو راهنمایی کنید: این لپ تاپ با مشخصاتی که می نویسم برای یک مهندس کامپیوتر خوبه؟! اگر کافی نیست چه مدلی یا برند دیگه ای رو پیشنهاد می دید؟

DELL VOSTRO 1510:

سلام مهندس. اگر با کیفیت صفحه ی نمایش اون مشکلی ندارین گزینه مناسبی هست برای شما. البته با گارانتی معتبر تهیه کنین. مبارکتون باشه.
:w23:

Kaizen

عضو جدید
سلام ، ممنون از زحمات تک تک دوستان عزیز
ممکنه در مورد انواع CPUهای Intel یه مقداری توضیح بدید ؟

Keivan Keihanipour

عضو جدید
کاربر ممتاز

cpu 1.8 do haste ey
hard 220gig
ram 3gig
gerafic 256

سلام مهندس. تا اون جایی که من اطلاع دارم این لپ تاپ با گارانتی سازگار همراه با سیستم عامل Linux ارایه شده. اگر غیر از این هست و از سیستم عامل مایکروسافت استفاده می کنین بگین که XP هست یا Vista تا بیشتر راهنمایی کنم شما رو.

Keivan Keihanipour

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام مهندس کیهانپور میشه در مورد "Compaq Presario C700" برام بگید؟
ممنون:w30:
اکیداً به شما توصیه می کنم در ایران دنبال Compaq نباشید. مدت هاست که این شرکت توسط HP خریداری شده و دیگه لپ تاپی با این مارک در غرب تولید نمی شه. من خودم یه نوت بوک Compaq Presario 1500 دارم. که 4 سال پیش خریدمش. تا امروز هم مشکلی نداشته. اما وزن سنگین و عدم ساپورت در جایی باعث می شه که دیگه این برند رو به کسی پیشنهاد نکنم.

Parisa R

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اکیداً به شما توصیه می کنم در ایران دنبال Compaq نباشید. مدت هاست که این شرکت توسط HP خریداری شده و دیگه لپ تاپی با این مارک در غرب تولید نمی شه. من خودم یه نوت بوک Compaq Presario 1500 دارم. که 4 سال پیش خریدمش. تا امروز هم مشکلی نداشته. اما وزن سنگین و عدم ساپورت در جایی باعث می شه که دیگه این برند رو به کسی پیشنهاد نکنم.

ممنون از پاسختون :w30: برای دوست من از دبی این رو خریدند میخواستم بدونم کارایش در چه حده؟

در ضمن مدلهای مختلف HP رو که سرچ کردم اونقدر متنوع بود که نتونستم مدلی که مد نظرم بود رو پیدا کنم فقط یادمه که webcam و mic توی خود لپ تاپ تعبیه شده بود:w40:
بازم ممنون

sepehrkhosrowdad

مدیر بازنشسته

DELL VOSTRO 1510:
به نظر من وسترو واقعاً عالیه!!!
من خودم اگر قرار بود 1ماه دیرتر لپتاپ بگیرم، حتماً از سری وسترو می گرفتم!!!

arad.arch

عضو جدید
سلام مهندس ...
من یه لپ تاپ می خوام واسه همین خیلی سرچ کردم و گشتم .....واسه کارای مهندسی (معماری) میخوام
بین دو برند del xps m1530 و hp dv5 1070 موندم .... یکی میگه دل سروصدا داره و اچ پی هم داغ میکنه باتریش 6 سلولی که من واسم مهمه ........
حالا مهندس کدوم پیشهناد می کنی که تصمیم نهایی رو بگیرم .........ممنون میشم .....بهتر بگم کدوم بگیرم که دیرتر بخوام ارتقا بدم و امکانات بهتری داشته باشه....

نارون

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممون اقای مهندس از راهنمیتون.یه سوا ل دیگه دارم.منم مشکل فارسی نویس دارم.فارسی داره ولی توی نر افزارهای افیس این کلمات بهم میریزن.
مدلشdell vostro1510ویندوز ویستاهست.البته گفتم فارسی داری قسمت language::enو tr(turrkeyداره

Keivan Keihanipour

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممون اقای مهندس از راهنمیتون.یه سوا ل دیگه دارم.منم مشکل فارسی نویس دارم.فارسی داره ولی توی نر افزارهای افیس این کلمات بهم میریزن.
مدلشdell vostro1510ویندوز ویستاهست.البته گفتم فارسی داری قسمت language::enو tr(turrkeyداره

دوست گرامي در مورد ويستا بايد به اين موارد دقت كنين.
ابتدا User Control رو Off كنين.
سپس فايل زير رو دانلود كنين
http://parsaupload.com/file/7140/Keivan-Vista-Farsi-rar.html

بعد از extarct كردن فايل KBDFAGNF رو از داخل پوشه اجرا كنين. بايد منتظر بمونين تا پيغام Complete بياد.
اين برنامه حروف پ و ژ رو طبق استاندارد مايكروسافت روي كي‌برد شما مي‌شونه و امكان استفاده از نيم‌فاصله با shift+space رو در تمام برنامه‌ها براي فارسي فعال مي‌كنه. البته اين برنامه ويرايش ويستا هست ويرايش xp هم وجود داره.
سپس به كنترل پنل برين و قسمت language از اون‌جا ابتدا Turky‌كه روي سيستمتون بنا به اطلاع گفتين رو Remove كنين.
سپس Addرو بزنين. و persian رو پيدا كنين. از منوي باز شونده دنبال(farsi ....)‌بگردين و تيك بزنين.
Ok رو بزنين.
مسير آسون‌تري هم هست اما خواستم مشكل شما براي هميشه حل بشه.
در مورد آفيس هم برين به All Program
Microsoft Office tools رو پيدا كنين و از اون‌جا Microsoft office Language Setting رو انتخاب كنين. توي كامبو باكس پاييني farsi يا pesian‌رو انتخاب كنين (برحسب 2007 or 2003 )
و به اين ترتيب موضوع مرتفع مي‌شه. ببخشيد كه زياد شد باز اگر سوالي بود پاسخ‌گو هستم اشتباهات تايپي رو هم ببخشيد.

بالا