لپ‌تاب و مباحث مربوط

shahruzs

عضو جدید
کاربر ممتاز
واقعا لطف کردین خیلی ممنون:smile:

یه سوال دیگه ام دارم بالای 1.5 کدوم مدل بهتره؟:smile:
والا همین سونی مدلهای خوبش با اپل (که به خاطر تحریمها زیاد توصیه نمیشه) با لنووو و شاید برخی مدلهای دیگه که من نمیدونم ولی چندان نیازی به قیمتهای بالا نیست و با 1.5 میشه حداکثر نیازهارو براورده کرد

shahruzs

عضو جدید
کاربر ممتاز
مرسی عزیز. میتونی در موردش یه خورده توضیح بدی؟ در مورد اینکه چه ویژگیهای خوبی داره ویا احیاناً چ مشکلاتی باهاش داشتی؟ آخه جواب اینارو هیچ جا نمیشه پیدا کرد!:gol:
چرا تو اکثر سایتهایی که در مورد لپ تاپ بحثه مزایا و معایبش هست که میتونی ببینی ولی در مورد این مدل که من چند ماهیه دارمش از سرعت و ظرفیت و زیبایی و قدرت پردازش و .... اکثر مواردش کاملا مناسب و من ازشون راضی هستم و فقط دو تا ایراد داره که من تو این مدت دیدم که البته ایراد چنانی نیست و شاید برای کسی ایراد باشه برای کسی نه که اولیش باطریش هست که 4 ساعت نگه میداره (که البته در مقابل خیلی مدلهای دیگه که 1-2-3 ساعت هستند مدت خوبیه و مشکلی نیست) و اگه یه کمی بیشتر و با دقت تر بگردی الان مدلهایی با 6-8 تا 10 ساعت باطری اومده که واقعا عالی هستند و اگه بتونی پیدا کنی بهتر است و دومین مسئله صدای پایین اسپیکر هست که اگه زیاد اهل اهنگ و فیلم باشی شاید اذیتت کنه ولی در شرایط معمولی عیب چندانی نیست :gol:

mezak

کاربر فعال
چرا تو اکثر سایتهایی که در مورد لپ تاپ بحثه مزایا و معایبش هست که میتونی ببینی ولی در مورد این مدل که من چند ماهیه دارمش از سرعت و ظرفیت و زیبایی و قدرت پردازش و .... اکثر مواردش کاملا مناسب و من ازشون راضی هستم و فقط دو تا ایراد داره که من تو این مدت دیدم که البته ایراد چنانی نیست و شاید برای کسی ایراد باشه برای کسی نه که اولیش باطریش هست که 4 ساعت نگه میداره (که البته در مقابل خیلی مدلهای دیگه که 1-2-3 ساعت هستند مدت خوبیه و مشکلی نیست) و اگه یه کمی بیشتر و با دقت تر بگردی الان مدلهایی با 6-8 تا 10 ساعت باطری اومده که واقعا عالی هستند و اگه بتونی پیدا کنی بهتر است و دومین مسئله صدای پایین اسپیکر هست که اگه زیاد اهل اهنگ و فیلم باشی شاید اذیتت کنه ولی در شرایط معمولی عیب چندانی نیست :gol:

تشکر واقعا ممنون از راهنماییت:gol:

shahruzs

عضو جدید
کاربر ممتاز
تشکر واقعا ممنون از راهنماییت:gol:
خواهش میکنم بازم نیازی بود بفرمایید
سعی کنید بدون عجله و با اشراف کامل خرید کنید یکی دو هفته وقت بذارید و خوب اطلاعات مناسب رو جمع اوری کنید تا دستگاهی بخرید که برای مدتی راحت باشید

mezak

کاربر فعال
خواهش میکنم بازم نیازی بود بفرمایید
سعی کنید بدون عجله و با اشراف کامل خرید کنید یکی دو هفته وقت بذارید و خوب اطلاعات مناسب رو جمع اوری کنید تا دستگاهی بخرید که برای مدتی راحت باشید

حتما استفاده میکنیم بازم ممنون دوست گرامی:heart::gol:

moji5

کاربر فعال كامپيوتر و اينترنت
چند وقتیه نمیشه بگی کدوم برند معتبر تر یا کاملتره
انگاری این شرکت ها هم خریداراشون رو به بازی گرفتن
چند وقت پیش سیاست عجیب شرکت های نرم افزاری از حمایتشون نسبت به هم رو شاهد بودیم
حالا این سیاست وارد بازار سخت افزار و لپ تاپ هم شده
البته خیلی وقت پیش برای بازار سخت افزار و نرم افزار استفاده شده ولی برای لپ تاپ خیلی
جالب بود
تا حالا فکر کردین چرا هر کسی یه برند رو قبول داره و نمیتونن سر یه برند به توافق برسن
شاید بشه بگیم برای افراد معمولی صلیقه مهم باشه اما برای افاردی که مدتی با این سیستم ها کار کردن هم نمیشه روی یک برند به توافق رسید
و این چیزی نیست جز سیاست کاری این شرکت ها که به بقای هم کمک میکنن
و یه جورایی دارن مارو بازی میدن
فکر کن
اچ پی با این همه قدمت و اعتبار بعد سوزوکی بیاد پر سرعت ترین رو وارد بازار کنه
بعد از یه مدتی اچ پی بیاد همون رو وارد کنه
بعد دل همون رو وارد میکنه
انگار یه سازماندهی کلی دارن
و فقط میخوان بازار گرمی کنن
یا یه بازی میزنن که بر حسب اتفاق باید بری کارت گرافیکت رو عوض کنی
بعد که عوض میکنی میبینی گرافیکش الکی بالا رفته
کم کم باید همه رو بندازیم دور
چون بازی جدیدشون با فناوری hd روی کار اومده و با این فن اوری میخوان حسابی پول در بیارن برای سه بعدی هم باید اماده بشیم و هزینه کنیم
عجب بازیه قشنگی
نکته قشنگ ترش اینه که این تکنولوژی ها برای خودشون بی کاربرد میشه بعد میدن ما استفاده میکنیم
اگه دقت کنید همه این وسایل رو قبلا" تو فیلم هاشون دیدیم
نمیشه بگید اتفاقیه
فیلم ها هم نوعی ابزار تبلیغاتی شدن
شاید جای مناسبی رو انتخاب نکرده باشم
اما خواستم بگم زیاد به سیستمی که میخرید برای تاپ بودنش دقیق نشید
فقط سیستمی بگیرید که با کمترین قیمت بتونه نیازهاتون رو براورده کنه
چون خیلی زود مجبورید عوضش کنید
یا اگه عوش نکنید دیگه براتون کارایی نداره
پس هیچ موقع تاپ ترین رو نخرید چون تو دام شرکت ها برای درامد زایی میافتید
همون تاپ تا یک ماه دیگه خیلی ارزونتر میشه
:gol:

sogand104

عضو جدید
سلام دوستان.
خواهشا لب تابی که دارای این خصوصیات باشه RAM:4GB,CPU:2.5 GH,Cache:6 MB,HDD:400 (CPU,HDD اگر بالاتر هم باشه بهتر) و البته LCD بزرگی هم نداشته باشه.با قیمت 1100000-1400000 رو بهم معرفی کنید(بین dell,sony)
ممنون.

A H M A D

عضو جدید
راهنمایی کنید! (لطفا)

راهنمایی کنید! (لطفا)

سلام دوستان!
قصد خرید لپ تاپ دارم، حدود یک ماهی هست که دنبال یه انتخاب خوب البته با قیمت خوب هستم.
فعلا بین این دو مدل موندم. DELL5010 / DELL 3300
تمامی مشخصات هم تو عکس مشخصه!
چند تا سوال داشتم:
1-بین این دو تا کارت گرافیک کدوم عملکرد بهتری داره؟ و تفاوتشون چیه؟
ATI Radeon 5470 1GB
GeForce 310M 512MB
2- در کل پیشنهاد شما بین این دو مدل چیه؟

البته سایت دیجی کالا هم نقد و بررسی کرده:

http://www.digikala.com/?Products=Notebook&Product=Notebook-Dell-Inspiron-5010-D
http://www.digikala.com/?Products=Notebook&Product=Notebook-Dell-Vostro-3500-C

پیوست ها

• 111111.jpg
    111111.jpg
    51.2 کیلوبایت · بازدیدها: 0

DDDIQ

مدیر ارشد
سلام به بچه های مهندسی کامپیوتر میخواستم منو راهنمایی کنید
من به خاطر کارم از لپ تاپ زیاد استفاده میکنم و شارژش برای کارم کافی نیست و از برق مستقیم استفاده میکنم از یه نفر شنیدم که برای اینکه عمر باتری لپ تاپم کم نشه باید خارجش کنم و برای همین باتری رو خارجش میکنم
میخواستم بپرسم این حرف درسته و اگه اره چقدر از عمرش کم میشه؟

سپاس
انوشه باشین

hamid_e

عضو جدید
سلام.
من چند وقت پیش یه لپ تاپ سونی مدل EA15FG رو خریدم .
مشکلی که دارم اینکه با نصب یه نرم افزار ساده یا یه DVD معمولی که مثلا موسیقی باشه سیستم نیمه هنگ میشه و تا دو سه بار ریست کردن درست کار نمی کنه .
یک مرتبه هم ویندوزش اصلا بالا نیومد و حتی DVD ریکاوری خودش رو هم نخوند که برای گارانتی به ایران رهجو مراجعه کردم و گفتن دستگاه از حالت بوت به مد نوبوت رفته و مشکل رو برطرف کردن .
اما هنوز با نصب بعضی نرم افزارها مشکل داره مثلا اگر امروز روش Winamp نصب کنم دو روز دیگه وقتی اجراش کنم سیستم هنگ میکنه (نرم افزار تریال نیست).
در ضمن وقتی هنگ میکنه اگه با دکمه خاموشش کنم احتمال پریدن ویندوز هست.
اگه ممکنه راهنماییم کنید.(Win: 7 Home Prem)
(من فقط دو هفته است که لپ تاپ رو خریدم):mad:

golemaryam_1983

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به بچه های مهندسی کامپیوتر میخواستم منو راهنمایی کنید
من به خاطر کارم از لپ تاپ زیاد استفاده میکنم و شارژش برای کارم کافی نیست و از برق مستقیم استفاده میکنم از یه نفر شنیدم که برای اینکه عمر باتری لپ تاپم کم نشه باید خارجش کنم و برای همین باتری رو خارجش میکنم
میخواستم بپرسم این حرف درسته و اگه اره چقدر از عمرش کم میشه؟

سپاس
انوشه باشین
سلام بله درسته چون خودم هم از این روش استفاده می کنم.ولی ما که نمی تونیم تخمین بزنیم که عمر یه باطری چقدره تا حالا نشنیدم( مثلا من که نمی دونم که چه مدت عمر می کنم) شاید دوستان بدونن.

senan

عضو جدید
سلام

سلام

سلام آقا حميد خوبيد
من دو برنامه بهت معرفي ميكنم
1- از ويروس كش قوي avest ولي بايد آبديتش بروز باشه همه ويروسها را ازبين ميبره
2 - استفاده از برنامه فوق العاده قوي براي رجيستري و خود كامپيوتر را از نميه مردگي به حالت سرحالي مي آورد چون من خودم دارم استفاده مي كنم ازش خيلي راضي هستم
به اسمjv16_PowerTools_2010_2.0.0.964 است
يه توصيه ديگه برات دارم اين ويندوز هاي كه تو بازار هست كلا خودشان ويروسي هست اگه برات امكان داره از ويندوز اورجينال استفاده كن;)

roukh

عضو جدید
سوال

سوال

سلام آقای مهندس کیهانی پور.
اولا باید به خاطر این تاپیکی که زدین از شما تشکر کنم.که واقعا به درد بخور بود:gol:
یه زحمتی براتون داشتم.
من یه لپ تاپ می خوام.کل این تاپیک رو هم خوندم .ولی یه نمه خیلی گیج شدم.:w20:راستشو بخواین تصمیم گرفته بودم hp بخرم.که بعضی از دوستان خیلی تعریف کرده بودند بعضی ها هم گفته بودن خرابی زیاد داره.درست می گن؟:surprised:

و دوست دارم لپ تاپ این مشخصاتو داشته باشه البته hp باشه:
برای کارهای گرافیکی و برنامه نویسی و کارهای نسبتا سنگین.
قیمت حدود 1 تا 1500
اثر انگشت
blue ray
وب کم
مودم
وزن کم حدود 1/5 تا 2
ال سی دی نهایت 14
باتری هم 6 یا 9
وبتونم با وایمکس اینترنت برم
و همچنین بتونم 4 سال نگهش دارم و اگه شد ارتقاش بدم.:redface:
و از همه مهمتر چینی هم نباشه.:mad:
اگه بتونید راهنماییم کنید واقعا ازتون ممنون میشم.:gol:

A H M A D

عضو جدید
سردرگم!!!

سردرگم!!!

سلام دوستان!
قصد خرید لپ تاپ دارم، حدود یک ماهی هست که دنبال یه انتخاب خوب البته با قیمت خوب هستم.
فعلا بین این دو مدل موندم. DELL5010 / DELL 3300
تمامی مشخصات هم تو عکس مشخصه!
چند تا سوال داشتم:
1-بین این دو تا کارت گرافیک کدوم عملکرد بهتری داره؟ و تفاوتشون چیه؟
ATI Radeon 5470 1GB
GeForce 310M 512MB
2- در کل پیشنهاد شما بین این دو مدل چیه؟

البته سایت دیجی کالا هم نقد و بررسی کرده:

http://www.digikala.com/?Products=Notebook&Product=Notebook-Dell-Inspiron-5010-D
http://www.digikala.com/?Products=Notebook&Product=Notebook-Dell-Vostro-3500-C

دوستان باوفا پس چرا جواب نمیدین؟

roukh

عضو جدید
سلام آقای مهندس کیهانی پور.
اولا باید به خاطر این تاپیکی که زدین از شما تشکر کنم.که واقعا به درد بخور بود:gol:
یه زحمتی براتون داشتم.
من یه لپ تاپ می خوام.کل این تاپیک رو هم خوندم .ولی یه نمه خیلی گیج شدم.:w20:راستشو بخواین تصمیم گرفته بودم hp بخرم.که بعضی از دوستان خیلی تعریف کرده بودند بعضی ها هم گفته بودن خرابی زیاد داره.درست می گن؟:surprised:

و دوست دارم لپ تاپ این مشخصاتو داشته باشه البته hp باشه:
برای کارهای گرافیکی و برنامه نویسی و کارهای نسبتا سنگین.
قیمت حدود 1 تا 1500
اثر انگشت
blue ray
وب کم
مودم
وزن کم حدود 1/5 تا 2
ال سی دی نهایت 14
باتری هم 6 یا 9
وبتونم با وایمکس اینترنت برم
و همچنین بتونم 4 سال نگهش دارم و اگه شد ارتقاش بدم.:redface:
و از همه مهمتر چینی هم نباشه.:mad:
اگه بتونید راهنماییم کنید واقعا ازتون ممنون میشم.:gol:

دوستان هیشکی نیست کمکم کنه:crying::w05:

HaMiD.TcI

مدیر تالار موبایل متخصص سیستم عامل Apple
مدیر تالار
SONY CW 23FX
CORE I 3 330
4GB DDR3
GEforce 310M DDR3
500GB HDD
BLUERAY
14" LED
2.2 KG
price 1050

اینا هستن البته با کمی تغییر

HaMiD.TcI

مدیر تالار موبایل متخصص سیستم عامل Apple
مدیر تالار
ASUS N61JQ
CORE I7-1.6-720QM
4096 DDR3
640 HDD
ATI 5730 1G DDR3
16"
BLUE-R
WIN 7
USB3
1,500,000

momo_lavish

عضو جدید
دوستان من درايور بلوتوث لپتاپم رو از سايت سوني راي ويندوز xp گرفتم و قبلا هم كار ميكرد اما جديدا بعد از فعال كردن بلوتوث اين ارور را ميده
ويندوزمم xp service pack 2 است
مشكل از كجاست و چه كار كنم؟

salam.6864

عضو جدید
وب کم

وب کم

سلام نرم افزار وب کمم نصب نیست چطوری میتونم نصبش کنم سی دی لپ تاب رو هم ندارم:crying2::w04::w04::w05::w05:

salam.6864

عضو جدید
سلام دوستان
لپ تابم مدل1520 vostro خیلی زود داغ میکنه حتی وقتی که برنامه های سنگین روش اجرانمیشه
اکثر اوقات همcpu meterاش عدد بالایی رو نشون میده
دلیلش چیه وچیمار میتونم بکنم
ممنون

hamid_e

عضو جدید
سلام آقا حميد خوبيد
من دو برنامه بهت معرفي ميكنم
1- از ويروس كش قوي avest ولي بايد آبديتش بروز باشه همه ويروسها را ازبين ميبره
2 - استفاده از برنامه فوق العاده قوي براي رجيستري و خود كامپيوتر را از نميه مردگي به حالت سرحالي مي آورد چون من خودم دارم استفاده مي كنم ازش خيلي راضي هستم
به اسمjv16_PowerTools_2010_2.0.0.964 است
يه توصيه ديگه برات دارم اين ويندوز هاي كه تو بازار هست كلا خودشان ويروسي هست اگه برات امكان داره از ويندوز اورجينال استفاده كن;)

از راهنمایی تون ممنونم.
اما من از روز اول از آنتی ویروس اورجینال کسپر استفاده کردم و آخرین آپدیت رو هم داشتم.
در ضمن قابل توجه شما اینکه تمام لپ تاپ ها در هنگام خرید دارای ویندوز اوریجینال هستند.
در ضمن من بعد از 3 هفته دوباره با لپ تاپ مشکل پیدا کردم و الان دستگاه حدودا 3 روز در نمایندگی و اعلام می کنند مشکل نرم افزاری .
ول با پرسو جو هایی که کردم فکر می کنم مشکل از 3 قسمت باشه :
1- بایاس
2- رم
3- هارد
فعلا منتظرم دستگاه رو بگیرم ولی کلا از گارانتی رهجو راضی نیستم .
خیلی ها هنوز با مراجعه بالای 4 الی5 بار دستگاهشون مورد داره.:razz:

A H M A D

عضو جدید
درایورهای win7-32 bit-dell 5010

درایورهای win7-32 bit-dell 5010

سلام دوستان،
من برای خرید لپ تاپ خیلی search کردم و سعی کردم متناسب با کار خودم یک لپ تاپ با امکانات سخت افزاری مناسب بگیرم، تا این که DELL inspiron n5010 - ci5 رو خریدم.

ولی از بخت بد ما سایت dell.com فقط درایورهای win7 64 bit رو برای دانلود گذاشته.
کسی هست که هم درد من باشه؟؟؟

چه طور و از کجا میتونم درایور های xp یا win7 32 bit رو دانلود کنم؟

البته میگن که xp رو این لپ تاپ نصب نمیشه چون cpu چهار هسته ای هست و با xp نمیسازه!

roukh

عضو جدید
دوستان کسی یه mini خوب برا کارای معمولی می شناسه بهم معرفی منه.
برا یکی از دوستام می خوام.

sanam.r

عضو جدید
راهنمایی برای خرید لپتاب

راهنمایی برای خرید لپتاب

با سلام به همه دوستان:gol:
من می خوام از یه شرکت خرید کنم که نمایندگی ماد ایران ،زیگورات،گیگابایت ،سازگار ارقام و آینده سیما رو داره .
من در مورد برندها اطلاع چندانی ندارم اصلا هم برام مهم نیست فقط می خوام لپتاب درست کار کنه و هر روز خدا تو تعمیر گاه نباشم گارانتیش هم جوابگو باشه( اصلا هم اهل انگولک کاری و مد و مبازی نیستم)
کاری که من از لب تاب می خوام برنامه نویسی (تو سطح سرور یعنی من بعدا روش سرور نصب می کنم )انیمیشن سازیه
ممنون میشم یه مدل هم پیشنهاد کنید که هم بتونم از شرکتهای بالا بخرم و هم حداقل 4 پنج سالی برام کار کنه البته قیمتش هم بین یک تا یک و سیصد باشه
و البته سبک هم باشه(که این یکی خیلی ضروری نیست)
ممنون

آخرین ویرایش:

roukh

عضو جدید
با سلام به همه دوستان:gol:
من می خوام از یه شرکت خرید کنم که نمایندگی ماد ایران ،زیگورات،گیگابایت ،سازگار ارقام و آینده سیما رو داره .
من در مورد برندها اطلاع چندانی ندارم اصلا هم برام مهم نیست فقط می خوام لپتاب درست کار کنه و هر روز خدا تو تعمیر گاه نباشم گارانتیش هم جوابگو باشه( اصلا هم اهل انگولک کاری و مد و مبازی نیستم)
کاری که من از لب تاب می خوام برنامه نویسی (تو سطح سرور یعنی من بعدا روش سرور نصب می کنم )انیمیشن سازیه
ممنون میشم یه مدل هم پیشنهاد کنید که هم بتونم از شرکتهای بالا بخرم و هم حداقل 4 پنج سالی برام کار کنه البته قیمتش هم بین یک تا یک و سیصد باشه
و البته سبک هم باشه(که این یکی خیلی ضروری نیست)
ممنون

من مدل خاصی سراغ ندارم
ولی جدیدا به این نتیجه رسیدم sony USA بخری خیلی بهتر از جنسای چینیه .فک کنم خرابیش کمتر باشه.و همچنین مطمئن تره.

shahruzs

عضو جدید
کاربر ممتاز
من سونی امریکا دارم ولی اکثر قطعات جانیش اش چینی هست حالا قطعات داخلی اش هم که الله اعلم ولی روی خود دستگاه یو اس ا زده بازم چقد درسته یا نه خدا می داند

تورج پوربهرام

عضو جدید
کاربر ممتاز
من سونی امریکا دارم ولی اکثر قطعات جانیش اش چینی هست حالا قطعات داخلی اش هم که الله اعلم ولی روی خود دستگاه یو اس ا زده بازم چقد درسته یا نه خدا می داند

نه شک داشته باش اصله اگه ازشرکت خوبی خریده باشی اگه چینی نباشه شاید اندونزی یا تایوان...وغیره باشه:cool:

بالا