لپ‌تاب و مباحث مربوط

m_architect

عضو جدید
پس برم تو کار اپل؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
اخه میشه یه لب تاب سونی با همون مشخصاتو با قیمت کمتر خرید . با مشخصات یکسان کارایی اپل بازم بهتره؟؟؟؟؟؟//
موندم به خدا! اگه تو کارای گرافیکی مشکلی تداره پس معطل نکنم!
کسی مدل های خوبو میشناسه؟ البته با قیمتش!

:smile::smile::smile::smile::smile::smile:

hossein_00

عضو جدید
به نظر من هم اپل در ایران قیمت واقعی ش نیست و خدمات ش هم خیلی کمتر از بقیه برند هاست خیلی باید محتاط باشید اگر میخواید اپل بگیرید...
همون طور که دوست مون اشاره کرد مشخصات هم خیلی مهم هست و همین طور که خیلی روی برند سونی زوم نکنید،سونی هم باید بگم بیشتر شهرت داره تا توانایی و کیفیت!!!و البته دیزاین خیلی خوب وگرنه خیلی هم مالی نیست به زبان خودمونی.
من هم به شما دو برند (ASUS ,hp) رو با مشخصات خوب و گارانتی خوب و همین طور قیمت مناسبتر انتخاب معقولانه تری می دانم.

computer127

عضو جدید
سلام دوستان .
به نظر من بين لپ تاپ هايي كه ديدم با توجه به پولي كه در اختيار دارين و ميخواي هزينه كني براي خريد لپ تاپ هاي dell , acer , asus ميتونه انتخاب خوبي باشه .
ولي خود من فعلا زوم كردم روي لپ تاپ dell. ولي هنوز مدل مناسبي پيدا نكردم.
شايد چون مشكل پسندم.
من ميخوام لپ تاپم هم سرعات پردازنده بالايي داشته باشه و هم گرافيك بالايي در عين اينكه شكل ظاهرش هم خوببببببببببببببببببببب
حالا به نظرتون چي كار كنم.؟؟؟

m_architect

عضو جدید
راستش یه مدل hp هم چشمو خیلی گرفته ولی پرس و جو که کردم گفتن hp خرابی زیاد داره داغم می کنه!
با dell هم زیاد حال نمی کنم در مورد asus هم زیاد اطلاعاتی ندارم
تعریف سونی رو از دوستام زیاد شنیدم هر کی گرفته راضیه! ولی ما هم چنان گرفتار سیب ( apple ) هستیم!!!

:gol::gol::gol::gol::gol:

shahrasbi

عضو جدید
با تشکر از لطف شما دوستان عزیز
والا راسیتش من خودم چندان در بحر لپ تاب نیستم و تا حدی که بتونم میخوام از زیرش در برم ولی خب الان شرایطم جوریه که برای سرچ و کارهای تحقیقاتی رشته مون (که حداکثر افیس و مخصوصا پاور پوینت به کارم میاد) مجبورم تهیه کنم مخصوصا هم که بیشتر در رفت و امد مسیرهای طولانی هستم
حالا من به شوخی به دوستان میگم ولی شماها فکر میکنید این مینی ها (اونایی که 250 تا400 هستند) واسه کار من میاد یا باید یه درست حسابی مثل همین سونی که دوست عزیز گفت رو در نظر داشته باشم؟؟؟
سلام
به نظر من ایده ی خوبیه!
اکثر دوستای من هم که دانشجو هستن و کارهای تحقیقاتی انجام میدن (مثل شما) از نوت بوکهای مینی استفاده می کنن.
مارکهای Lenovo , Asus این نوت بوکها خوب جواب دادن.
موفق باشید.

!...

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان .
به نظر من بين لپ تاپ هايي كه ديدم با توجه به پولي كه در اختيار دارين و ميخواي هزينه كني براي خريد لپ تاپ هاي dell , acer , asus ميتونه انتخاب خوبي باشه .
ولي خود من فعلا زوم كردم روي لپ تاپ dell. ولي هنوز مدل مناسبي پيدا نكردم.
شايد چون مشكل پسندم.
من ميخوام لپ تاپم هم سرعات پردازنده بالايي داشته باشه و هم گرافيك بالايي در عين اينكه شكل ظاهرش هم خوببببببببببببببببببببب
حالا به نظرتون چي كار كنم.؟؟؟
سیلام...
asus از اون دو برند, بهتره! و خرابی کمتری داره!!!
من که مثل شما خیلی دنبال لپتاپ های مختلف گشتم!!!!
و از لحاظ قیمت و کارایی و .... دنبال بهترین انتخاب بودم...!
تازگیا, IBM LENOVO مدل Y550 گرفتم!
cpu مدل P7550 دو هسته ای, 2.23 و 3 مگ کش!
Ram , چهار گیگ, DDR3
گرافیک, GForce مدل GT240M , یه گیگ و DDR3
مانیتور 15.6 اینچ, LED
هارد 500 گیگ
DVD رایتر...
کیفیت صدای خیلی خوب
و ظاهر نسبتا خوب...
راستش یه مدل hp هم چشمو خیلی گرفته ولی پرس و جو که کردم گفتن hp خرابی زیاد داره داغم می کنه!
با dell هم زیاد حال نمی کنم در مورد asus هم زیاد اطلاعاتی ندارم
تعریف سونی رو از دوستام زیاد شنیدم هر کی گرفته راضیه! ولی ما هم چنان گرفتار سیب ( apple ) هستیم!!!

:gol::gol::gol::gol::gol:
بله hp تو ایران, خریدنش ریسک هستش!
asus هم خوب جواب داده! و اینکه کانفیگای بالاش,قیمتاش بالاست...!
سونی هم که خوبه! ولی قیمتش بالاست...
Lenovo هم نسبت به کانفیگ و قیمتاش مناسبه...:gol:

hossein_00

عضو جدید
سلام،یه سوال داشتم بچه ها کسی می دونه لطفا پیام بذاره :
من بایوس لپ تاپ م رو میخواستم آپ دیت کنم که وسط کار سیستم قفل کرد و حالا اصلا دیگه روشن نمی شه،بردم گارانتی میگن باید یه دستگاه عین خودش پیدا کنیم تا از بایوس اون و رو دستگاه پروگرامر بذاریم تا بشه راهش انداخت...
میخواستم بپرسم راه دیگری وجود نداره یعنی ؟؟؟؟
مثلا از فایل هایی که روی سایت خودش هست نمیشه استفاده کرد؟؟؟
مدال لپ تاپ من Hp-DV5 1178er
متشکرم ...

!...

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام،یه سوال داشتم بچه ها کسی می دونه لطفا پیام بذاره :
من بایوس لپ تاپ م رو میخواستم آپ دیت کنم که وسط کار سیستم قفل کرد و حالا اصلا دیگه روشن نمی شه،بردم گارانتی میگن باید یه دستگاه عین خودش پیدا کنیم تا از بایوس اون و رو دستگاه پروگرامر بذاریم تا بشه راهش انداخت...
میخواستم بپرسم راه دیگری وجود نداره یعنی ؟؟؟؟
مثلا از فایل هایی که روی سایت خودش هست نمیشه استفاده کرد؟؟؟
مدال لپ تاپ من Hp-DV5 1178er
متشکرم ...
:gol: تو آپدین بایوس باید خیلی دقت کنین...!
فک کنم اگه از خود سایتش یا تو اینترنت فایلش رو پیدا کنی, و بدی بیرون,برات درست میکنن...
(ولی دردسر زیاد داره...):(

!...

عضو جدید
کاربر ممتاز
مبارکتون باشه...!

مبارکتون باشه...!

اقا ما بالاخره یه وایو cw2 خریدیم :)
مبارک باشه دوست عزیز...:gol:
راستی, بیایین اینجا لپ تاپتون رو کامل معرفی کنین....(به همراه عکس, مشخصات,مزایا,معایب و...)

>>>><<<< لپ تاپ خودتون رو به همراه مزایا و معایبش معرفی کنین...! >>>><<<<

که همه بتونیم مدل های محتلف رو بشناسیم...:gol:

shahruzs

عضو جدید
کاربر ممتاز

tiffeny

عضو جدید
با سلام به همه‌ی دوستان محترم و مهندسین گرامی.
و البته با اجازه‌ی مدیر محترم این بخش.
در بسیاری از تالارها، اعضای ‌محترم سوالات زیادی رو در مورد "لپ‌تاب" مطرح کردند و تعدادی از دوستان هم لطف کردند که پاسخ دادند و تعدادی از هم با راهنمایی‌های "اشتباه" موجب گمراهی دیگران شدند؛
بنابراین تصمیم گرفتم این تاپیک رو ایجاد کنم و در مورد این موضوع در این قسمت به بحث بشینیم. امیدوارم دوستان با اطلاعات دقیق خودشون باعث هدف‌مند شدن این مبحث بشن.

سلام من می خوام لپ تاپ بگیرم ولی خیلی سر در گم شدم،می خوام حدودا 13 اینچ

سبکیش برام اهمیت داره چون خیلی تو رفت و آمدم.خودم dellو hp دوست دارم ولی می گن hp خرابی زیاد داره!!!!!!!!حالا بین سونی و dell نمی دونم کدوم رو انتخاب کنم؟؟؟؟:redface: لطفا راهنماییم کنید.مرسی دوستان

!...

عضو جدید
کاربر ممتاز

سبکیش برام اهمیت داره چون خیلی تو رفت و آمدم.خودم dellو hp دوست دارم ولی می گن hp خرابی زیاد داره!!!!!!!!حالا بین سونی و dell نمی دونم کدوم رو انتخاب کنم؟؟؟؟:redface: لطفا راهنماییم کنید.مرسی دوستان
استفادتون از لپ تاپ چیه؟
چقدر میخواین هزینه کنین؟؟
چه مشخصاتی تو ذهنتون هست؟

shahruzs

عضو جدید
کاربر ممتاز

البته زمان زیادی طول میکشه تا من از لپ تاپم و خوبی و بدیش بگم ولی اگه میخوای پول خوب خرج کنی از همین وایو بگیر یه دفعه ای خودتو راحت کن من دو سه هفته تحقیق کردم به این رسیدم :gol:

shahruzs

عضو جدید
کاربر ممتاز

اقا مدل لپ تاپی که من خریدم اینه: وایو vpc-cw2dgx/b
اینم مشخصاتش
2.53GHz Intel Core i5 Mobile 540M, 3GB DDR3, 500GB HDD, DVD±RW DL, Windows 7 Professional, 14" LCD - MPN: VPCCW2DGXB

اینم مشخصات دقیقتر هر کی بخواد :
http://review.zdnet.com/product/laptops/sony-vaio-cw-series-vpc-cw2dgxb-core-i5-540m-253-ghz-14-tft/33959818

ضمنا تولید امریکا هم هست

vahid321

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان لطفا یکی به من کمک کنه
800 چوق سرمایه:biggrin:
یه لپ تاپ میخوام. پیشنهادتون چیه؟
کارای مد نظرمم هم: خواندن کتاب و نرم افزارهای متنی و نرم افزارهای مهندسی

چرا ایسوس ارزونتره؟ یعنی زودتر میسوزه؟
در ضمن چه مدل لپ تاپی یو اس پی 3 داره؟

shahruzs

عضو جدید
کاربر ممتاز
من یه سوال از مهندسین عزیز داشتم
پارتیشن بندی و تقسیم هارد چقدر ضروریه و چه مزیتی داره ؟؟؟
من هنوز لپ تاپم رو سیستم اصلیه و تنها درایو سی رو داره که کل هاردش رو شامل میشه و نمیخوام تو سیستمش دست برده بشه در نتیجه میخواستم ببینم اگه همینطوری نگهش دارم مشکلیه یا حتما باید تقسیمش کرد ؟؟؟:gol:

Keivan Keihanipour

عضو جدید
کاربر ممتاز
من یه سوال از مهندسین عزیز داشتم
پارتیشن بندی و تقسیم هارد چقدر ضروریه و چه مزیتی داره ؟؟؟
من هنوز لپ تاپم رو سیستم اصلیه و تنها درایو سی رو داره که کل هاردش رو شامل میشه و نمیخوام تو سیستمش دست برده بشه در نتیجه میخواستم ببینم اگه همینطوری نگهش دارم مشکلیه یا حتما باید تقسیمش کرد ؟؟؟:gol:

سلام. پارتيشن بندي يه راهكار براي دسته بندي هارد و براي دسترسي به بخش هاي مختلف داده‌هاست.
اين كار براي اين معمولاً انجام مي‌شه كه داده‌ها با سيستم عامل در يك بخش قرار نگيرن كه اگر مثلاً به اشتباه سيتم عامل تعويض شد و اون قسمت فرمت شد داده‌ها از بين نرن. و گرنه ضرورت خاصي نداره.
در كل مي‌تونين اگر نياز به پارتيشن بندي دارين از Paragron استفاده كنين كه به صورت مجازي اين‌كار و انجام بده و در بخش Logical‌ايجاد شده داده‌هاتون رو نگه‌داري كنين.
اما ضرورت خاصي نداره.
مرسي.
باي

daneial

عضو جدید
سلام
لطفا یک لپ تاپ خوب در حد 700-800 تومان بهممعرفی کنید.
با تشکر

mblm

عضو جدید
سلام
از دوستانی که مدل سونی F111 FX/H-B گرفتند می خواستم بپرسم مزایا و معایبش را ذکر کنند.
در ضمن می خواستم از کسایی که با مدلهای مختلف کار کردند بپرسم بین مدلهای ساخت آمریکا با ساخت چین از لحاظ کیفیت و کارایی تفاوتی وجود دارد یانه؟

Keivan Keihanipour

عضو جدید
کاربر ممتاز
از دوستانی که مدل سونی F111 FX/H-B گرفتند می خواستم بپرسم مزایا و معایبش را ذکر کنند.
در ضمن می خواستم از کسایی که با مدلهای مختلف کار کردند بپرسم بین مدلهای ساخت آمریکا با ساخت چین از لحاظ کیفیت و کارایی تفاوتی وجود دارد یانه؟

اين مدل‌هاي جديدF بهينه شده‌ي همون مدل‌هاي FW هست كه در گذشته خيلي مطرح شدند به‌خاطر كانفيگ بالاي سخت افزاريشون.
در مورد خريد خوب بايستي بگم كه همون تكنولوژي هاي سري F رو مي تونين تو سري‌هاي CW جديد سوني ببينيد با اين تفاوت كه سري F از اينچ 16.4 استفاده مي كنن ولي CW از 14 اينچ.
بنابراين از نظر وزن سري CW‌خيلي بهتره.
در مورد ساخت چين و امريكا هم بگم كه اگر چين ساخته شده براي USA or Canada or Europe باشه خيلي بهتره تا چين توليد شده براي Asia pacific or Middle Eastern بنابراين جاي نگراني نيست. اگر سوال بيشتري دارين در خدمتم.

آخرین ویرایش:

mblm

عضو جدید
سلام
من خودم دوست دارم مدلی را انتخاب کنم که علاوه بر کانفیگ قوی سخت افزاری BlurRay را هم ساپورت کنه، شاید در آینده به کارم بیاد. ولی تمام مدلهایی که BlueRay دارن ساخت چین هستند. نظر شما چیست؟
در مورد معایب سری F بعضی ها صدای زیاد و گرما و صدای کم اسپیکر را ذکر کرده اند. صحت دارد؟

Ehsan_M

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
دوستان اگه لطف کنن به ماهم کمک کنن از سردرگمی در بیایم ممنون میشم
منم مثل خیلیا بین DELL و SONY گیر کردم
میگن چون DELL مونتاژ چینه برگشتیاش زیاد شده(راست و دروغش پای اونی که گفته)
به خاطر همین یکم شک کردم
میخوام حدود 1200000 تومان هزینه کنم,حالا یکم کمتر یا بیشتر
بیشتر کارم کد نویسیه(+ پردازش موازی)
پیشاپیش از کمک های خیرخواهانه شما سپاسگذارم

vahid321

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان لطفا یکی به من کمک کنه
800 چوق سرمایه:biggrin:
یه لپ تاپ میخوام. پیشنهادتون چیه؟
کارای مد نظرمم هم: خواندن کتاب و نرم افزارهای متنی و نرم افزارهای مهندسی

چرا ایسوس ارزونتره؟ یعنی زودتر میسوزه؟
در ضمن چه مدل لپ تاپی یو اس پی 3 داره؟

سلام
لطفا یک لپ تاپ خوب در حد 700-800 تومان بهممعرفی کنید.
با تشکر
کسی جواب نمیده؟

islamboy

عضو جدید
salam dostan toye filme hoshe siah on jenayatkar ye labtab dare ..mikhastam bedonam esme on labtap chiye ...mishe chand ta ax azash bezarin ....bebakhshid farsi nadaram

بالا