لپ‌تاب و مباحث مربوط

Keivan Keihanipour

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
موضوع: خالی شدن سریع باطری لپ تاپ dell 1420
خوب اولین ویندوز نصب شده خوب بود فقط مشکل hibernate داشت که بعضی وقتا نمی شد و خطا می داد.
این دو ویندوز بعدی اون مشکل رو ندارن ولی باطری زودی خالی میشه .
چه کار کنم؟
مثلا الان میگه 80% ولی شکلش پره مثل 100% بعد یهو میشه 60 و اینا و بعدم میره.

مشكل از خود ويندوز هست.
اولاني كه اگر XP نصب مي‌كنين SP3
نصب كنين.
بعد تمام درايورهاي لپ رو از نت دانلود كنين. بعد هم بايد Bios‌رو آپ‌ديت كنين.

sima.eng

عضو جدید
کاربر ممتاز
مشكل از خود ويندوز هست.
اولاني كه اگر XP نصب مي‌كنين SP3
نصب كنين.
بعد تمام درايورهاي لپ رو از نت دانلود كنين. بعد هم بايد Bios‌رو آپ‌ديت كنين.
سلام
ممنون از توجهتون. مشکل سونی حل شد. با دانلود درایور ساتا و اضافه کردن اون به سی دی ویندوز xp نصب شد. بعد هم با vistabootpro یک bootloader ساختم. حالا همه چیز مرتبه.
اما باطری خودم هنوز همونجوریه. اتفاقا این دفعه یرویس پک 3 دارم و بایوس رو آپدیت کردم به ورژن جدیدی که تو سایت dell هست. ولی باطری تا حدود 60 درصد میاد بعد میگه خالی شدم. از 100 تا 60 رو هم سریع میاد. مثلا می زنم به شارژ 10 دقیقه باشه که باطری میشه 10 یا 15 درصد روشن می کنم. خیلی راحت کار می کنه ولی از 60 یکهویی چراغش می زنه و خودش stand by میشه. نمی دونم چه کار کنم.

Keivan Keihanipour

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
ممنون از توجهتون. مشکل سونی حل شد. با دانلود درایور ساتا و اضافه کردن اون به سی دی ویندوز xp نصب شد. بعد هم با vistabootpro یک bootloader ساختم. حالا همه چیز مرتبه.
اما باطری خودم هنوز همونجوریه. اتفاقا این دفعه یرویس پک 3 دارم و بایوس رو آپدیت کردم به ورژن جدیدی که تو سایت dell هست. ولی باطری تا حدود 60 درصد میاد بعد میگه خالی شدم. از 100 تا 60 رو هم سریع میاد. مثلا می زنم به شارژ 10 دقیقه باشه که باطری میشه 10 یا 15 درصد روشن می کنم. خیلی راحت کار می کنه ولی از 60 یکهویی چراغش می زنه و خودش stand by میشه. نمی دونم چه کار کنم.

باطري لپ‌تاپ شما شوك مي‌خواد.
به نزديك‌ترين مركز گارانتي مراجعه كنين تا اين مشكل رو مرتفع كنن

mahdiehershad

عضو جدید
سلام
من موقع خريدن لب تابم vista اورجينال داشت ولي من xp هم ميخواستم تا 6 ماه هر دو windows خيلي خوب كار مي كردن بعد كه من خواستم يه xp جديد نصب كنم بعد از نصب ديكه windows vista كار نكرد يعني تو فايلش بود ولي بالا نمياد

mblm

عضو جدید
سلام
براي يكي از اعضاي فاميل كه دانشجو هستش دنبال يك لپ تاپ متوسط مي گشتم كه قيمتش حول و حوش 600 تومن بيشتر نشه. كاراش هم بيشتر تحقيقاتيه و دنبال كار گرافيكي سنگين نيست. تو برندهاي مختلف چه مدلي را پيشنهاد مي كنيد؟ سايزش هم 14 يا 15 اينچ باشه.
البته در اينترنت كه گشتم يك مدل نسبتا مناسب به چشمم خورد: Dell Vostro A860 كه تقريبا 550 تومن قيمتش بود. نظرتان درباره آن چيست؟ اگر مدل بهتر و مناسبتري هست راهنمايي فرماييد.

آخرین ویرایش:

Keivan Keihanipour

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
من موقع خريدن لب تابم vista اورجينال داشت ولي من xp هم ميخواستم تا 6 ماه هر دو windows خيلي خوب كار مي كردن بعد كه من خواستم يه xp جديد نصب كنم بعد از نصب ديكه windows vista كار نكرد يعني تو فايلش بود ولي بالا نمياد

متاسفانه به دليل نصب اشتباه فايل بوت ويستا رو پاك كردين.براي بازگرداندن مجدد بايد از يك متخصص كمك بگيرين.اشكال كار شما اين بود كه بدون مشورت اين كا رو انجام دادين. براي جلوگيري از عدم اشتباه مجدد پيشنهاد مي‌كنم به مركز گارانتي لپ‌تاپ خودتون مراجعه كنين.

Keivan Keihanipour

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
براي يكي از اعضاي فاميل كه دانشجو هستش دنبال يك لپ تاپ متوسط مي گشتم كه قيمتش حول و حوش 600 تومن بيشتر نشه. كاراش هم بيشتر تحقيقاتيه و دنبال كار گرافيكي سنگين نيست. تو برندهاي مختلف چه مدلي را پيشنهاد مي كنيد؟ سايزش هم 14 يا 15 اينچ باشه.
البته در اينترنت كه گشتم يك مدل نسبتا مناسب به چشمم خورد: Dell Vostro A860 كه تقريبا 550 تومن قيمتش بود. نظرتان درباره آن چيست؟ اگر مدل بهتر و مناسبتري هست راهنمايي فرماييد.

مدلي كه مد نظر شماست مدل خوبي هست. من هم برند Acer از سري extansa رو معرفي مي‌كنم براي اين رنج قيمت.

sima.eng

عضو جدید
کاربر ممتاز
متاسفانه به دليل نصب اشتباه فايل بوت ويستا رو پاك كردين.براي بازگرداندن مجدد بايد از يك متخصص كمك بگيرين.اشكال كار شما اين بود كه بدون مشورت اين كا رو انجام دادين. براي جلوگيري از عدم اشتباه مجدد پيشنهاد مي‌كنم به مركز گارانتي لپ‌تاپ خودتون مراجعه كنين.
ببخشید میشه یه فضولی بکنم؟
با اون نرم افزاری که گفتم: vistabootpro نمیشه درستش کرد.
من همین کارو کردم.

sia1

عضو جدید
نصب ویندوز

نصب ویندوز

:smile:
با سلام
خواشمندم اساتید محترم در باره نصب ویندوز در لپ تاپ vaio (مدلش fs 495 vp ) راهنماییم کنید که چطور نصب کنم در ضمن آیا باید نسخه اصل xp مربوط به sony را نصب کنم یا فرقی ندارد؟

kamran fluid

عضو جدید
سلام خدمت دوستان عزیز

من مدیر بخش لپ تاپ سایت P30WORLD هستم

کمکی بود در خدمت شما مهندسین عزیز هستم ;)

سلام من دانشجوي مكانيك هستم با توجه به سنگين بودن برنامه هاي رشته ام و استفاده زياد چه لپ تابي پيشنهاد ميكنيد؟

kamran fluid

عضو جدید
به من گفتن دل و توشيبا و زيمنس يه سري لپ تاب مهندسي زدن مثل تكرا توشيبا. براي كاراي تخصصي تو رشته مكانيك كودومش كارآمدتره چون خيلي از برنامه هاي اين رشته سخت نصبن و خيلي گير دارن و روي خيلي از سيستم ها نصب نميشن؟ كه وزن كم و سرعت بالا با گارانتي معتبر داشته باشه؟

mahdiehershad

عضو جدید
سلام. من یه سوال در مورد باطری لب تابم دارم. چون بیشتر موقع ها من تو خونه و ساکن ازش استفاده می کنم و استفادمم خیلیه. به طوری که اگه شارژ بزارم روزی سه یا چهار بار باید بزارمش شارژ. به همین خاطر باطریش رو درآوردم (به سفارش دوستان) و با برق کار می کنم. الان سوالم اینه که شارژ باطری رو full بزارم بمونه یا خالی باشه بهتره؟

معماری سنتی

عضو جدید
فوري فوري

فوري فوري

فوري فوري فوري فوري فوري فوري فوري فوري فوري فوري
با سلام خدمت همه مهندسان عزيز
دوستان ميشه منو راهنمايي كنيد من اطلاعات خيلي كمي در مورد لپ تاپ دارم.
كار من طراحي دكوراسيون داخلي وكلا با نرم افزارهاي گرافيكي مثل 3ds max,maya,skatch up ,...سر وكار دارم .
يك لپ تاپ كه بتونه اين نرم افزارها رو جواب بده بايد چه مشخصاتي داشته باشه؟
چه ماركي بخرم؟
وچه قدر بايد هزينه كنم ؟(رنج قيمت؟)

Keivan Keihanipour

عضو جدید
کاربر ممتاز
فوري فوري فوري فوري فوري فوري فوري فوري فوري فوري
با سلام خدمت همه مهندسان عزيز
دوستان ميشه منو راهنمايي كنيد من اطلاعات خيلي كمي در مورد لپ تاپ دارم.
كار من طراحي دكوراسيون داخلي وكلا با نرم افزارهاي گرافيكي مثل 3ds max,maya,skatch up ,...سر وكار دارم .
يك لپ تاپ كه بتونه اين نرم افزارها رو جواب بده بايد چه مشخصاتي داشته باشه؟
چه ماركي بخرم؟
وچه قدر بايد هزينه كنم ؟(رنج قيمت؟)

سلام دوست عزیز..........

امیدورام خسته از اتفاقای این روزها نباشی....
اول ازت می پرسم که چقدر می خوای هزینه کنی؟

Keivan Keihanipour

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
نهایتش 1.5 بیشتر از این نمیتونم

اين مدل رو بررسي كنين:البته با قيمت مورد نظر شماست و خوب به خاطر گرافيك قوي اون معرفي كردم.

نام نوت بوكDell XPS 1530-A
دل ايکس پي اس 1530 نوع نوت بوكمعمولي ساختلهستان قيمت1430000 حدود تومان پردازنده نوع پردازندهCore 2 Duo سرعت پردازنده2.5 گيگاهرتز حافظه Cache6 مگابايت سرعت Bus1066 مگاهرتز حافظه حافظه RAM4096 مگابايت نوع حافظه RAMDDR2 SDRAM هارد ديسك500 گيگابايت مشخصات هارد ديسك5400 RPM درايو نوريDVD/RW صفحه نمايش اندازه صفحه نمايش15 اينچ نوع صفحه نمايشXBrite نسبت صفحه نمايشWXGA حداكثر رزولوشن800 × 1280 ساير مشخصات كارت گرافيكيGeForce 8600 GS - 1791 MB مودمدارد 56k كارت شبكه (LAN)دارد 10/100 شبكه بي سيم (WLAN)دارد iLink - 1394دارد بلوتوثدارد كارت خوان (Memory Reader)دارد وب كمدارد باتريLi-Ion - 9Cell مدت كاركرد باتري4 ساعت باتري دومNo وزن 2.7 كيلوگرم ابعاد سيستم عاملMicrosoft Windows Vista ساير امكاناتFinger Print

معماری سنتی

عضو جدید
اين مدل رو بررسي كنين:البته با قيمت مورد نظر شماست و خوب به خاطر گرافيك قوي اون معرفي كردم.

نام نوت بوكDell XPS 1530-A
دل ايکس پي اس 1530 نوع نوت بوكمعمولي ساختلهستان قيمت1430000 حدود تومان پردازنده نوع پردازندهCore 2 Duo سرعت پردازنده2.5 گيگاهرتز حافظه Cache6 مگابايت سرعت Bus1066 مگاهرتز حافظه حافظه RAM4096 مگابايت نوع حافظه RAMDDR2 SDRAM هارد ديسك500 گيگابايت مشخصات هارد ديسك5400 RPM درايو نوريDVD/RW صفحه نمايش اندازه صفحه نمايش15 اينچ نوع صفحه نمايشXBrite نسبت صفحه نمايشWXGA حداكثر رزولوشن800 × 1280 ساير مشخصات كارت گرافيكيGeForce 8600 GS - 1791 MB مودمدارد 56k كارت شبكه (LAN)دارد 10/100 شبكه بي سيم (WLAN)دارد iLink - 1394دارد بلوتوثدارد كارت خوان (Memory Reader)دارد وب كمدارد باتريLi-Ion - 9Cell مدت كاركرد باتري4 ساعت باتري دومNo وزن 2.7 كيلوگرم ابعاد سيستم عاملMicrosoft Windows Vista ساير امكاناتFinger Print
ممنون از راهنماییتون رفیق
با این مشخصات زیر نرم افزاهای گرافیکی که کم نمیاره ها؟
بازم ممنون

magsod

كاربر فعال مهندسی كامپیوتر
کاربر ممتاز
در جستجوي لپ‌تاپ گمشده

اين روزها استفاده از لپ‌تاپ ميان كاربران روز‌به‌روز در حال افزايش است اما متاسفانه اين افزايش كاربر موجب افزايش سرقت اين دستگاه‌ها و حتي افزايش تعداد لپ‌تاپ‌هاي گم‌شده هم خواهد شد. وقتي لپ‌تاپ شما دزديده شود و يا آن را در جايي فراموش كنيد و گم شود آيا فقط خسارت مالي به شما وارد شده است؟ ‌ ‌

بايد بگوييم در بسياري از موارد، اطلاعات شخصي، محرمانه و بسيار مهمي در اين وسيله ذخيره مي‌شود كه به‌دليل برخورداري از اهميت بسيار زياد موجب مي‌شوند تا خسارت مالي از دست دادن لپ‌تاپ به چشم نيايد! آيا به حفاظت از اطلاعات و حتي لپ‌تاپ خود در برابر اين گونه حوادث فكر كرده‌ايد؟
نرم‌افزار ‌Locate Laptop‌ براي حل مشكلات ناشي از اين گونه حوادث بهترين راه حل است. اين نرم‌افزار دو كار مهم انجام مي‌دهد.
اولين كار مشخص كردن محل لپ‌تاپ شما در هر لحظه است كه شما را قادر مي‌سازد تا با كمك اين روش از مكان لپ‌تاپ سرقت شده يا گم شده خود آگاه شويد و كار بسيار مهم ديگري كه اين برنامه براي شما انجام مي‌دهد حفاظت از اطلاعات شما است. ‌ ‌
عملكرد اين برنامه براي مشخص كردن محل لپ‌تاپ شما به دسترسي لپ‌تاپ به اتصال اينترنتي وابسته است. پس در صورتي كه لپ‌تاپ پس از سرقت يا گم‌شدن به اينترنت متصل نشود، نمي‌تواند موقعيت را براي شما ارسال كند اما حفاظت از اطلاعات به دو شكل صورت مي‌گيرد: يكي از روش‌هاي حفاظت از اطلاعات قفل كردن و مخفي‌سازي اطلاعاتپس از سرقت يا گم شدن لپ‌تاپ است كه در اين روش نيز لپ‌تاپ پس از اتصال به اينترنت از به سرقت رفتن آن آگاه مي‌شود و دسترسي به اطلاعات محرمانه را مسدود مي‌سازد اما روش ديگري نيز براي حفظ اطلاعات وجود دارد كه در آن نيازي به اتصال اينترنتي نيست. در اين روش شما ‌بايد مشخص كرده باشيد كه چنانچه لپ‌تاپ به‌مدت مثلا 2روز به اينترنت وصل نشد، دسترسي به اطلاعات مسدود شود.
به اين ترتيب حتي در صورتي‌كه لپ‌تاپ به اينترنت متصل نشود و از اعلام سرقت آن آگاهي نداشته باشيد نيز دسترسي به اطلاعات محرمانه به‌طور شگفت‌انگيز و كاملا مخفيانه‌اي مسدود خواهد شد و خيالتان راحت است كه هيچ سوءاستفاده‌‌اي از اطلاعات صورت نخواهد گرفت. براي دريافت اين نرم‌افزار به بخش دانلود در سايت زير مراجعه كنيد:

jamejamonline

parisa6628

عضو جدید
سلام!

می خواستم بپرسم که آیا میشه کارت گرافیک لپتاپم رو ارتقا بدم؟

اصلا همچین چیزی امکان پذیر هست تو ایران ؟ یا خیر؟:gol:

Aida joony

عضو جدید
کمکم کنیییییییییییییید....

کمکم کنیییییییییییییید....

سلام ازاین تاپیک مفیدی که ایجاد کردید متشکرم.
میخوام بین این مدل هایی که معرفی کردید دو سه تا از بهترین هاشو بهم معرفی کنید که اگه یکی نشد یکی دیگه رو بخرم (خوشگلم باشند;)) با توجه به اینکه مهندسی نرم افزار میخونم یه چیزی باشه که برای حالا حالا ها واقعاً عالی باشه خواهش میکنم یکم زودتر چون خیلی عجله دارم و خیلی گیج شدم:gol:

bi metal

عضو جدید
سلام آقاي كيوان پور
من يه لپ اپ ميخوام با قيمت حداكثر 1100
نرم افزارهايي كه باهاش سرو كار دارم كتيا،ساليد،آنسيس و نرم افزارهاي شبيه سازيه
نظر خودم روي vostro 1510 هست
ممنون ميشم راهنمائيم كنيد:gol:

port of call

عضو جدید
با سلام خدمت کیوان عزیز و با سپاس از زحمات ایشان.

قصد خرید dell E6500 رو داشتم تو سایت خود کمپانی درج شده بود که این مدل Cam نداره .

دو دل شدم که مدل 6400رو انتخاب کنم یا این مدل رو . در ضمن تو این سطح سری xps رو صلاح می دونید یا latıtude رو.

اگه از دوستان کسی در این مورد میتونه کمکم کنه ممنون میشم.

الانم از compaq nx530 استفاده می کنم .

با تشکر.

Keivan Keihanipour

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام!

می خواستم بپرسم که آیا میشه کارت گرافیک لپتاپم رو ارتقا بدم؟

اصلا همچین چیزی امکان پذیر هست تو ایران ؟ یا خیر؟:gol:

سلام حضور شما.
بله یک سری از لپ‌تاپ‌ها کارت گرافیک غیر Onboard دارند و مثل رم می‌تونن تعویض بشن و ارتقا پیدا کنند. من خودم یک مدلی دارم از کامپک که این قابلیت رو داره. اما وقتی شما یه مدل خوب رو پیدا کنین با گرافیک عالی بعدی می‌دونم برای سه سال بعدش بخواهین اون رو از نظر گرافیکی ارتقا بدین.

Keivan Keihanipour

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام ازاین تاپیک مفیدی که ایجاد کردید متشکرم.
میخوام بین این مدل هایی که معرفی کردید دو سه تا از بهترین هاشو بهم معرفی کنید که اگه یکی نشد یکی دیگه رو بخرم (خوشگلم باشند;)) با توجه به اینکه مهندسی نرم افزار میخونم یه چیزی باشه که برای حالا حالا ها واقعاً عالی باشه خواهش میکنم یکم زودتر چون خیلی عجله دارم و خیلی گیج شدم:gol:

من همیشه از کاربران محترم می‌پرسم که چقدر می‌خوان هزینه کنن؟؟؟؟ شما هم بگین نهایت مبلغ هزینه‌ی شما چقدر هست؟

Keivan Keihanipour

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام آقاي كيوان پور
من يه لپ اپ ميخوام با قيمت حداكثر 1100
نرم افزارهايي كه باهاش سرو كار دارم كتيا،ساليد،آنسيس و نرم افزارهاي شبيه سازيه
نظر خودم روي vostro 1510 هست
ممنون ميشم راهنمائيم كنيد:gol:

معمولاً XPS 1530 رو برای این کارها پیشنهاد می‌کنم که در این جا معرفی کردم.
ولی با قیمتی که شما مد نظر دارین بله این مدل خوب هست به شرطی که رم حداقل 4 انتخاب کنین.
در ضمن مدل‌های مختلفی از 1510 وجود داره که امیدوارم بهت نندازن!!!!!! مراقب باش.

Keivan Keihanipour

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام خدمت کیوان عزیز و با سپاس از زحمات ایشان.

قصد خرید dell E6500 رو داشتم تو سایت خود کمپانی درج شده بود که این مدل Cam نداره .

دو دل شدم که مدل 6400رو انتخاب کنم یا این مدل رو . در ضمن تو این سطح سری xps رو صلاح می دونید یا latıtude رو.

اگه از دوستان کسی در این مورد میتونه کمکم کنه ممنون میشم.

الانم از compaq nx530 استفاده می کنم .

با تشکر.

در اسرع وقت بررسی می‌کنم و نتیجه رو اعلام می‌کنم.

بالا