روش انجام ازدواج موقت

m@ys@m

عضو جدید
کاربر ممتاز
[FONT=&quot]روش انجام ازدواج موقت به صورت خلاصه و کاربردی[/FONT]
[FONT=&quot]کافی است که دختر و پسر پس از تعیین مقدار مهریه و مدت زمان ازدواج ، خطبه عقد موقت را به صورت زیر بخوانند :[/FONT]
[FONT=&quot]ابتدا دختر بگوید : من خودم را به همسری تو در مدت معین با مهر معین درآوردم[/FONT]
[FONT=&quot]و سپس پسر بگوید : قبول کردم[/FONT]
[FONT=&quot]البته دختر و پسر با گفتن این جملات تمام مسئولیت ها و محدودیت های ازدواج موقت را می پذیرند ، بطور مثال پس از خوانده شدن خطبه عقد پسر تا ابد نمی تواند با مادر همسرش و پس از اولین نزدیکی تا ابد نمی تواند با دختر ِ همسر خود ازدواج ( دائم ، موقت ) نماید . اگر فرزندی متولد شود مسئولیت آن با پدر و مادرش است و از هردوی آنها ارث می برد و در صورتی که در مدت ازدواج ، نزدیکی انجام بگیرد اگر دختر خون می بیند به مدت دو حیض کامل و اگر خون نمی بیند به مدت 45 روز کامل باید عده نگه دارد ، مگر آنکه یائسه باشد .[/FONT]
[FONT=&quot]و ......[/FONT]
[FONT=&quot]با وجود اینکه از دیدگاه شرع اسلام کسب اجازه از پدر برای ازدواج موقت دختر باکره رشیده الزامی نیست اما طبق حقوق مدنی جمهوری اسلامی ایران در صورتی که دختر باکره رشیده قصد ازدواج موقت کند باید از پدر خود اجازه بگیرد .[/FONT]
[FONT=&quot]به علت اینکه اکثر مردان ایرانی یک خصلت کثیف دارند نمایندگان محترم مردم این قانون را برای جلوگیری از ضایع شدن حقوق دختران ایرانی ایجاد کرده اند ، خصلت زشتی که اکثر مردان ایرانی آن را دارند این است که حتی اگر تمام دوران قبل از ازدواج دائم را با انواع فواحش بگذرانند باز هم در موقع انتخاب همسر به دنبال دختران باکره می گردند در واقع اکثر مردان ایرانی بکارت را یک کالا می دانند و اگر دختری فاقد این کالا باشد آن دختر را تحقیر می کنند .[/FONT]
[FONT=&quot]ثبت ازدواج موقت[/FONT][FONT=&quot] از دیدگاه شرع اسلام لازم نمی باشد اما طبق حقوق مدنی جمهوری اسلامی ایران ، ازدواج موقت باید ثبت گردد البته در خیلی از موارد زن و شوهر ها ازدواج موقت خود را ثبت نمی کنند و هیچ مشکلی برای ایشان پیش نمی آید اما توصیه بنده به شما این است حتما ازدواج موقت را ثبت نمایید ، یکی از فواید ثبت ازدواج موقت این است که در مواقعی که همسر موقت شما تخلفی نمود می توانید از حقوق ضایع شده خود به صورت قانونی دفاع نمایید .[/FONT]
[FONT=&quot]لازم به ذکر است که ازدواج موقت در شناسنامه ثبت نمی شود .[/FONT]
[FONT=&quot]عده چیست ؟[/FONT]
[FONT=&quot]مدت زمانی پس از ازدواج است که زن باید در این مدت از ازدواج با مردان دیگر خودداری نماید[/FONT]
[FONT=&quot]البته زن می تواند در مدت عده با شوهری که در عده او می باشد دوباره ازدواج نماید [/FONT]

[FONT=&quot]اگر به کسی توهینی شد من معذرت می خواهم .[/FONT]
[FONT=&quot]منبع این مطالب سایت [/FONT][FONT=&quot]موقتی[/FONT][FONT=&quot] می باشد.[/FONT]

icy

عضو جدید
البته احتیاطش اینه که صیغه به زبان عرب خونده بشه..........ولی من نفهمیدم چرا گفتی؟؟؟

m@ys@m

عضو جدید
کاربر ممتاز
البته احتیاطش اینه که صیغه به زبان عرب خونده بشه..........ولی من نفهمیدم چرا گفتی؟؟؟

دوست عزیز من که گفتم اینا حرفهای من نیست
یعنی فکر می کنی من کارشناس دینی هستم که بخوام روش ازدواج تعیین کنم:smile:

karo7

اخراجی موقت
خوب از اسمش معلومه چگونگی انجام ازدواج موقت و نکاتی را که باید در مورد اون بدونین

خیلی عالیه دیگه فکر کنم باید منکرات رو جمع کنن چون دیگه مشکل اخلاقی همه فکر کنم جل شد. فکر کنم همه بتونند این چند جمله رو حفظ کنند. مخصوصا که کار پسرها خیلی راحت تره توی حفظ کردنش.
موفق باشید;)

Saeed_askari

عضو جدید
کاربر ممتاز
تو شهرستان ما اومدن ساختمون گرفتن و تابلو زدن خانه عفاف!

عکس دختر گذاشتن
میپسندی
دستمزد خانوم رو میدی
دستمزد حاج آقا رو هم میدی
صیغه میکنی
دیگه بقیش زشته!

حالا دستمزد به اون خانومه دادن یه چیزی (طرف داره زحمت میکشه!):biggrin:
اونی که واسطه هستو بگو:D

چون این خانه عفاف افتاده بود وسط منطقه سنی نشین (خوب اهل سنت صیغه رو قبول ندارن)
ریختن همه چیزو به آتیش کشیدن
خیلی ها هم دستگیر شدن
ولی دیگه درش بسته شد برای مدتی

yalda neshin

اخراجی موقت
خیلی عالیه دیگه فکر کنم باید منکرات رو جمع کنن چون دیگه مشکل اخلاقی همه فکر کنم جل شد. فکر کنم همه بتونند این چند جمله رو حفظ کنند. مخصوصا که کار پسرها خیلی راحت تره توی حفظ کردنش.
موفق باشید;)
نه مشکل فساد حل نشد
چون این مساله نه فساد به وجود میاره نه مشکل فساد رو حل میکنه
باید دید منظور ما از فساد چیه؟

gordafarin

عضو جدید
کاربر ممتاز
در مصر باستان برای ازدواج دو نفر با هم یک کوزه رو میشکوندن و اینطوری ازدواج میکردن در تاریخ هر عملی قراردادی شد برای رسوم ازدواج اما مهم اینها نیست مهم نیست زبان عربی باشه فارسی و....حتی جملاتش هم مهم نیست
اینها همه بندهایی هستند که افکار ما رو محدود کنن

yalda neshin

اخراجی موقت
تو شهرستان ما اومدن ساختمون گرفتن و تابلو زدن خانه عفاف!

عکس دختر گذاشتن
میپسندی
دستمزد خانوم رو میدی
دستمزد حاج آقا رو هم میدی
صیغه میکنی
دیگه بقیش زشته!

حالا دستمزد به اون خانومه دادن یه چیزی (طرف داره زحمت میکشه!):biggrin:
اونی که واسطه هستو بگو:D

چون این خانه عفاف افتاده بود وسط منطقه سنی نشین (خوب اهل سنت صیغه رو قبول ندارن)
ریختن همه چیزو به آتیش کشیدن
خیلی ها هم دستگیر شدن
ولی دیگه درش بسته شد برای مدتی
کدوم شهره

karo7

اخراجی موقت
نه مشکل فساد حل نشد
چون این مساله نه فساد به وجود میاره نه مشکل فساد رو حل میکنه
باید دید منظور ما از فساد چیه؟

یعنی به نظر شما مردم ایران اینقدر کم استعدادند که نمی تونند این چند جمله رو حفظ کنند تا اگه با کسی خواستند چیز کنند قبل از چیز اون دو جمله رو بگند؟؟؟؟؟؟؟؟؟
به نظر من همه می تونند اون دو جمله رو حفظ کنند تا هم در این دنیا دچار منکرات نشوند هم تو اون دونیا دچار عذاب اللهی نگردند.
تازه اونایی هم که اون دو جمله رو نگفتند می تونند دروغکی به منکرات بگند که قبل از چیز جمله ها رو گفتند. نه!!!