معرفی اعضای تالار مهندسی آب

Sinai

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
با سلام خدمت همه ی دوستان عزیز :gol:

این تاپیک به منظور معرفی خودتون و آشنایی با دوستان جدید مهندسی آب تازه وارد در نظر گرفته شده، دوستان عزیز در صورت تمایل و در نظر گرفتن مسائل امنیتی نسبت به معرفی خود در این تاپیک اقدام نمایند.
:gol:

دوستان عزیز تازه وارد می توانند با مطالعه تاپیک راهنمای مهندسی آب با قوانین تالار مهندسی کشاورزی و مهندسی آب آشنایی پیدا کنند.

آخرین ویرایش:

MAHTA-eng

عضو جدید
:gol:سلام دوست عزیز من هم دانشجوی ترم 7 مهندسی آب هستم. امیدوارم جمع بچه های آب گرمتر و نزدیکتر بشه و بتونیم به هم کمک کنیم.:smile:

جنوبي

عضو جدید
راستش اطلاعات كمي از رشته ام دارم ميشه بگين كجاها كارايي داره؟

alireza_ab

عضو جدید
پاسخ

پاسخ

راستش اطلاعات كمي از رشته ام دارم ميشه بگين كجاها كارايي داره؟

سلام اخوی:gol:
کارایی این رشته بیشتر دربخش وزارت نیرو، خصوصی، وزارت جهاد کشاورزی،مهندسین مشاور آب و خاک،پیمانکاری های مختلف و شیلات است.که بهترین گزینه وزارت نیرو میباشد چونکه بعد از وزارت نفت وزارت نیرو بهترین شرایط را برای شاغلین خود فراهم میکنه.البته باتوجه به شرایط سخت کاری که اغلب خارج از شهر ودر منطقه جلگه خوزستان است آقایون نسبت به خانم از شانس بهتری برای کار کردن برخوردارند.البته جای بسی تاسف که سیستم آموزشی کشور برای چنین رشته هایی به جنسیت افراد وتناسب کاری اونها توجه زیادی نمیکنه.
هدف این رشته هم استفاده بهینه از آب است. اینکه آب را چگونه از یکجا به محل مصرف برسونیم یا چگونه از آب بهره برداری کنیم.مثلا" چه طور آب ذخیره ای پشت سدها را به اراضی کشاورزی برسونیم و...
تامین آب شرب روستاها نیز با توجه به منابع اقلیمی از اهداف این رشته است. شبکه های زهکشی و احداث سد های انحرافی و خاکی وبتنی برای آبیاری کشاورزی،نیز از اهداف این رشته است. رساندن آب تا مزرعه توسط کانالها یا لوله های انتقال آب و شبکه های توزیع آب در زمین زراعی نیز از دیگر مواردی که میتونم اسم ببرم وخیلی کارهای فرعی دیگه...........
فارغ التحصیلان مهندسی آب پس از فراغت از تحصیل واخذ مدرک کارشناسی می توانند با حضور در دوره های تجربی طراحی سیستم و گذراندن دوره دوماهه موفق به دریافت "مجوزطراحی یاطراحی واجرا "گردند ومستقلا با تاسیس شرکت های آبیاری وآبرسانی یا درغالب همکاری با شرکت های کشاورزی و آبرسانی دیگر به طراحی یا طراحی توام با اجرای سیستم های آبیاری بپردازند.
ضمنا" در صورت داشتن تجارب مفیدوهمچنین سطح علمی مطلوب میتونید در پروژه های عظیم سدسازی وآبرسانی حضور فعال داشته باشید از این رو توصیه دارم که به خواندن کتب درسی ویا جزوات پوچ دانشگاهی بسنده نکنید و الا در زمان اتمام تحصیلات با بدو ورود به دانشگاه تفاوتی را از نظر سطح علمی احساس نمیکنید.پس توصیه دارم حتما" مطالعه آزاد را فراموش نکنید...
"من الله توفیق"

quail

عضو جدید
منم دانشجوی ترم 3 مهندسی آب هستم , از آشنایی با همتون خوش وقتم.:w16:

آخرین ویرایش توسط مدیر:

جنوبي

عضو جدید
سلام دوستان گرامی خوش آمدید
من میرم ترم چهارم
بچه ها کدوم دانشگاه درس میخونین؟
ایشالاا... شاهد فعالیت زیادتان باشیم
در پناه حق

alireza_ab

عضو جدید

رشته ما(مهندسی کشاورزی - آب) از سال 1384 بر اساس تصمیم "شورای عالی انقلاب فرهنگی" از مهندسی آبیاری به مهندسی آب تغییر نام پیدا کرد لذا از واژه مهندسی آب برای این رشته استفاده میشه و واژه "مهندسی آبیاری" کاملا" منسوخ شده.گر چه برای انتخاب رشته دانشگاهی در دفترچه انتخاب رشته، برای جلوگیری از تشابه اسمی این رشته با مهندسی عمران گرایش آب از واژه مهندسی کشاورزی - آب استفاده شده ولی نام اصلی این رشته مهندسی آب و تشابه اسمی موجود هم به دلیل بی توجهی برخی مسئولین ذیربط به وجود امده. پاینده باشید.:gol:

آخرین ویرایش توسط مدیر:

alireza_ab

عضو جدید
منم دانشجوی ترم 3 مهندسی آب هستم , از آشنایی با همتون خوش وقتم.:w16:

سلام بر دوست گرامی
حضور شما را به جمع گرم گروه آب صمیمانه تبریک عرض میکنم.من هم از آشنایی با شما خوشبختم.
راستی شما در چه دانشگاهی مشغول به تحصیل هستید؟

morteza67

عضو جدید
سلام.من دانشجوی ترم 5 مهندسی آب دانشگاه صنعتی اصفهانم.خوشحال میشم بتونم با بچه های هم رشته ایم تبادل اطلاعات کنم

saghar20

عضو جدید
سلام دوستان من دانشجوی ترم 3 ابم خیلی دوست دارم با کمک شما بیشتر با کارایی این رشته اشنا بشم:)

esmaeil.shaker

عضو جدید
آبیاری شاخه ای از کشاورزیست

آبیاری شاخه ای از کشاورزیست

با سلام
من اسمعیل شاکر دانشجوی سال سوم کارشناسی کشاورزی-آب از دانشکده مهندسی علوم آب شهید چمران اهواز قطب علم آبیاری کشور هستم.
این از معرفی...
اما در مورد ارتباط کشاورزی و رشته ی ما...
اصلا به هیچ عنوان ما نمی تونیم خودمونو جدا از رشته ی کشاورزی بدونیم بخاطر ارتباط تنگاتنگی که ما با کشاورزی داریم اصلا وظیفه ی یه مهندس آبیاری رسوندن آب مورد نیاز و به قدر کافی و با بهترین بازده به گیاهه پس چطوری شما میگید که آبیاری به کشاورزی ربطی نداره؟؟!!!!اصلا من میگم رشته ی ما بدون کشاورزی هویتی نداره و این رشته کشاورزی که به رشته ما هویت و کلاس میده توی تمام دنیا هم همینه.دو رشته مهندسی آبیاری و مهندسی ماشین آلات کشاورزی به عنوان تنها رشته های فنی و مهندسی کشاورزی در کنار رشته های علوم باغبانی و زراعت و گیاهپزشکی و ... قرار دارن.

maryamlove2008

عضو جدید
سلام امیدوارم که خوب باشین.راستش وارد شدن بازار کار در این رشته بیشتر بستگی به اطلاعات خود شخص داره.یعنی باید یک کارشناس فنی باشین.مثلا نرم افزارهای مخصوص این رشته رو بلد باشین البته مهمترین هاشو اگه بلد باشین برای شروع کافیه. برای نمونه نرم افزارهای اتوکد ، arc view، سورفر، الویس، هکرس و اکسل هم که حتما همه بلدین.این چندتا که نام بردم بلد بودنش الزامیه.مخصوصا آرک ویو که مهمترین نرم افزار هستش.علاوه بر این باید علاقه به کار داشته باشین.بیشتر شرکتهای مرتبط با این رشته کارهای بیرون از شهر و عملی خیلی دارن پس باید به فعالیتهای عملی و بازدید از مناطق و حتی عملیات صحرایی علاقه نشون بدین البته این برای خانمها کمی محدودیت ایجاد می کنه ولی آقایون راحت ترن.البته من خودم خیلی از این فعالیتها داشتم و خودم اصرار می کردم که منو با خودشون ببرن و همین اشتیاق به این بازدیدها خیلی برام مثبت بود و باعث شد خیلی چیزها یاد بگیرم. و توصیه من به همه شما دوستان عزیز این هست که تا اونجا که می تونین درباره این رشته یاد بگیرین مقالات منتشر شده در اینترنت رو بخونین با روشها و امکانات جدید آشنا بشین و در کل بروز باشین و سعی کنین از هر جایی یک چیزی یاد بگیرین و تا اونجا که می تونین نرم افزار یاد بگیرین این خیلی بدردتون می خوره.امیدوارم تونسته بشم کمکی کرده باشم . موفق باشین

آخرین ویرایش:

maryamlove2008

عضو جدید
یک نکته مهم رو یادم رفت بگم.اگه امکان داشت در حین تحصیل یا بعد از فارغ التحصیل شدن بصورت کارورز در یک شرکت معتبر مشغول به کار بشین. برای این کار می تونین عضو سازمان نظام مهندسی بشین اونا خودشون شرکتهای زیادی رو بهتون معرفی می کنن که می تونین تحقیق کنین و در بهترین شرکت بعنوان کارورز مشغول بشین . توصیه می کنم که این کارو حتما بکنین خیلی کمکتون می کنه که با محیط کار آشنا بشین و چیزهای زیادی رو یاد می گیرین که در آینده بدردتون می خوره . همچنین یک دوره فکر کنم 2 ماهه کلاسهای آموزشی سیستمهای آبیاری تحت فشار هست که اگه این دوره رو بگذرونین و در امتحانش قبول بشین یک مدرک بهتون میده که با این مدرک خودتون می تونین یک شرکت بزنین.برای اطلاعات بیشتر می تونین به سازمان نظام مهندسی کشاورزی شهرتون مراجعه کنین.قبلا این کلاسها فقط در کرج برگزار می شد ولی الان بیشتر شهرها خودشون این کلاسها رو تشکیل می دن. بازم اگه چیزی یادم اومد می ذارم:smile:

bara_dops

عضو جدید
سلام به همه مهندسين آبياري.من فارق التحصيل اين رشته هستم.خوشحالم با شما دوستان آشنا شدم.
مرسي

• Like
واکنش ها: JRG

water_engineer

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان
من ترم آخر کارشناس ارشد آبیاری و زهکشی از دانشگاه علوم تحقیقات تهران هستم و تازه با این سایت آشنا شدم. امید وارم بتونم به شما کمک کنم و از شما کمک بگیرم . کارم رو با 6 پست جدید تو این بخش آغاز کردم.
انشا الله مورد قبول واقع بشه.

مهرآب

عضو جدید
سلام. منم تازه واردما !
البته فارغ التحصیل ام .
چه خوبه که همه جمع ایم و به درددلهای همدیگه از این رشته میرسیم ;)

s.khodadadi65

عضو جدید
سلام آقای مهندس
من خدادادی کارشناسی ارشد آبیاری و زهکشی دانشگاه تربیت مدرس هستم
خوشحال می شوم از مطالب علمی هم استفاده کنیم
آدرس میل من: s.khodadadi65@gmail.com

fargoljoon

عضو جدید
سلام من تازه وارد این سایت شدم ترم چهار مهندسی آب هستم :confused:

سلام من دانشجوی ترم چهار مهندسی آب هستم خوشحال میشم توی جمع هم رشته ایهایی مثل شماباشم:gol:

آخرین ویرایش توسط مدیر:

sarahasani97

عضو جدید
سلام
من دانشجوی ارشد آب هستم . خیلی خوبه که بچه های آب می تونن یه جا با هم صحبت کنم .;):gol:
کار خیلی خوبی کردین!:smile:

• Like
واکنش ها: JRG

majidnewman

عضو جدید
سلام من مجید فلاح ترم 5 رشته مهندسی آب هستم ازدانشگاه شاهرود.خوشحال میشم اگه بتونم فعالیتی تو جمع شما داشته باشم.

JO0JO0_AIRIS

عضو جدید
اینجا همه بچه های آب هستن. من ترم 2 هستم. دانشگاه شیراز اما 1 ترم مهمان شدم چمران اهواز.واسه واحدام خیلی مشکل پیش امده واسم دعا کنید حل بشه . مرسی.

mahsa_af سبز

عضو جدید
سلام
جالبه من فکر میکردم اکثرن مهندسی آب باشیم نه آبیاری
ولی میدونم خیلی ها مهندسی آب خوندن.منم فقط پروژه دارم که مهندسی آب رو تموم کنم

mohamadreza!

عضو جدید
سلام رفیق منم مهندسی آب خوندم خوشحال میشم تو این قسمت با هم یه گروه خوب تشکیل بدیم فکر کنم زیادی کم کاریم

آخرین ویرایش توسط مدیر: