انتخاب رشته

veteran

عضو جدید
سلام دوستان.
من سال سوم دبیرستان(ریاضی فیزیک) تموم کردم من شدیدا به کمک نیاز دارم.من امسال میرم اینگلیس اما نمیدونم تو چه رشته ای ادامه تحصیل بدم.از ریاضی فیزیک خیلی خوشم میاد. کسی میتونه کمکم کنه؟
راستی از کامپیوترم یه چیزایی یاد دارم
از شیمی هم بدم میاد

T_BAG

عضو جدید
چرا میگن اگه کاردانی قبول بشی بعد بخوای ادامه بدی و کارشناسی بگیری یک سال از عمرت تلف میشه؟

مگه نه اینکه در پایان دو سال اون دو سالی رو که خوندی کنکور میدی بعد اگه قبول شدی میری برای کارشناسی؟

خوب اگه آدم قبول بشه که دیگه وفتش تلف نمیشه؟

من میخوام کاردانی الکترونیک برم و لی مشاوره میگنه کاردانی نرو چون یک سال از وقتت تلف میشه.

جریان چیه؟

hunny

عضو جدید
چرا میگن اگه کاردانی قبول بشی بعد بخوای ادامه بدی و کارشناسی بگیری یک سال از عمرت تلف میشه؟

مگه نه اینکه در پایان دو سال اون دو سالی رو که خوندی کنکور میدی بعد اگه قبول شدی میری برای کارشناسی؟

من میخوام کاردانی الکترونیک برم و لی مشاوره میگنه کاردانی نرو چون یک سال از وقتت تلف میشه.

جریان چیه؟

فکر کنم به این دلیل باشه که یه سری از واحدا رو که تو مقطع کاردانی گذروندی باید دوباره بگذرونید به دلایل مختلف

BIGHAM

عضو جدید
کاربر ممتاز

جریان چیه؟
چارت کاردانی یک رشته خاص با کارشناسی همون رشته فرق می کنه.یعنی اگه چارت کاردانی + چارت کارشناسی ناپیوسته رو جمع کنی تعداد واحد هاش بیشتر از تعداد واحد چارت کارشناسی همون رشته هستش به نظر می آد که وقتی یک دانشجوی کارشناسی 4 ترم درس خوند با دانشجوی کاردانی که اون هم 4 ترم خونده واحدهای یکسانی پاس کرده اند. در حالی که اینطور نیست کاردانی ها یک سری واحد پاس میکنن بعد وقتی بخوان کارشناسی ناپیوسته بخونن مجبورن تعدادی واحد جبرانی پاس کنن. همه اینها به کنار منظور مشاور شما از 1 سال اتلاف وقت احتمالا دوباره کنکور دادن و فاصله اتمام کاردانی و شروع کارشناسی هست شاید.:):):)

saeedrdn

عضو جدید
اگه به فیزیک خیلی‌ علاقه داری توصیه می‌کنم حتما برو هوا فضا، آره اونجا بر عکسه! اینجا هر کی‌ به فیزیک زیاد علاقه داشته باشه میگن برو مکانیک ولی‌ اونجا چون هوا فضا خیلی‌ شاخ هست توصیه می‌کنم برو هوا فضا، من یکی‌ از دوستم خودش به فیزیک خیلی‌ علاقه داشت، الان اونجا داره هوا فضا می‌خونه، ۲ تا رشته مهندسی‌ عمران و معماری اونجا خیلی‌ عالی‌ تدریس می‌شه ولی‌ بازار کارش اونجا خیلی‌ افتضاحه، راستی‌ بد از مکانیک ا‌و هوا فضا عمران خیلی‌ با فیزیک سر ا‌و کار داره، بعدش هم رشته کامپیوتر رو توصیه می‌کنم، الان تو اروپا و آمریکا مهندسی کامپیوتر پر درامد‌ترین شغل هستش، طوری که از ساله ۲۰۰۰ تا حالا مهندسی کامپیوتر هر سال جزو ۴ رشته پر در آمد بوده، خدا رو شکر اونجا هم خوب تدریس می‌شه هم بازار کارش زیاده چون بازار کار اشباع برای رشته کامپیوتر اونجا معنی نداره، مثل ایران نیست، کامپیوتر هم که با ریاضی‌ خیلی‌ سر ا‌و کار داره، انقدر که ریاضی دیوونت می‌کنه، اگه به ریاضی‌ علاقه داری برو.
اگه بازم کمک خواستی‌ در خدمتم! (روی پیج خودم کامنت بذار)
موفق باشی‌

eng.morteza

عضو جدید
اگه به فیزیک خیلی‌ علاقه داری توصیه می‌کنم حتما برو هوا فضا، آره اونجا بر عکسه! اینجا هر کی‌ به فیزیک زیاد علاقه داشته باشه میگن برو مکانیک ولی‌ اونجا چون هوا فضا خیلی‌ شاخ هست توصیه می‌کنم برو هوا فضا، من یکی‌ از دوستم خودش به فیزیک خیلی‌ علاقه داشت، الان اونجا داره هوا فضا می‌خونه، ۲ تا رشته مهندسی‌ عمران و معماری اونجا خیلی‌ عالی‌ تدریس می‌شه ولی‌ بازار کارش اونجا خیلی‌ افتضاحه، راستی‌ بد از مکانیک ا‌و هوا فضا عمران خیلی‌ با فیزیک سر ا‌و کار داره، بعدش هم رشته کامپیوتر رو توصیه می‌کنم، الان تو اروپا و آمریکا مهندسی کامپیوتر پر درامد‌ترین شغل هستش، طوری که از ساله ۲۰۰۰ تا حالا مهندسی کامپیوتر هر سال جزو ۴ رشته پر در آمد بوده، خدا رو شکر اونجا هم خوب تدریس می‌شه هم بازار کارش زیاده چون بازار کار اشباع برای رشته کامپیوتر اونجا معنی نداره، مثل ایران نیست، کامپیوتر هم که با ریاضی‌ خیلی‌ سر ا‌و کار داره، انقدر که ریاضی دیوونت می‌کنه، اگه به ریاضی‌ علاقه داری برو.
اگه بازم کمک خواستی‌ در خدمتم! (روی پیج خودم کامنت بذار)
موفق باشی‌

کاملا موافقم;)

بالا