پتروف فداکار!!

spow

اخراجی موقت
مردی که جهان را نجات داد!
اشتباه نکنید این فرد نه یک سیاستمدار بود و نه رییس یک سازمان بین‌المللی.
باید داستان را از اول مرور کنیم و به تاریخ اول سپتامبر سال 1983 برگردیم:
اول سپتامبر سال 1983 بود و جنگ سرد بین ابرقدرت‌های جهان -شوروی و آمریکا- با شدت تمام دنبال می‌شد ، یک هواپیمای خطوط هوایی کره از فرودگاه جان اف ‌کندی نیویورک به مقصد سئول کره جنوبی حرکت می‌کرد.
در نیمه راه ، هواپیمای مسافری به اشتباه وارد حریم هوایی شوروی شد. جت‌های روسی به این هواپیما نزدیک شدند، خلبانان جت‌های روسی نمی‌دانستند که هواپیما حاوی مسافرهای عادی است ، آنها به هواپیما اخطار کردند که اگر خودش را معرفی نکند ، به آن شلیک خواهند کرد ولی در نهایت پاسخی دریافت نکردند....

گفته می‌شود در واقع پرسنل پرواز هواپیما اخطار جنگنده‌های روسی را دریافت نکرده بودند ، البته تا به امروز تئوری‌های زیادی در این مورد وجود دارد. یک ساعت گذشت و جت‌ها همچنان ، هواپیما را همراهی می‌کردند تا اینکه از مقامات روسی دستور رسید که هواپیما نابود شود. این کار انجام شد و در نتیجه 269 مسافر کشته شدند...

بعد از اینکه همه متوجه فاجعه شدند ، مقامات روسی سعی کردند عمل خود را توجیه کنند ولی رونالد ریگان رییس جمهور وقت آمریکا روس‌ها را بربر دانست و کار آنها را «جنایتی علیه بشر که نباید فراموش شود» تلقی کرد.
تنش بین ابرقدرت‌های به حداکثر خود رسیده بود و نظامیان هر دو جبهه در حالت آماده‌باش نظامی قرار گرفته بودند.
در یک شب سرد در 26سپتامبر سال 1983، استانیسلاو یوگرافوویچ پتروف یک سرهنگ دوم نیروهای موشکی استراتژیک سر کارش بود او به جای همکارش که به علتی نتوانسته بود در محل کار ظاهر شود ، پست می‌داد و آسمان شوروی را پایش می‌کرد...
کمی از نیمه‌شب گذشته بود که پتروف هشداری از یک کامپیوتر گرفت : یک موشک اتمی از سوی آمریکا شلیک شده و مقصدش مسکو است!!!
پروتکل نظامی از پیش تعریف‌ شده روس‌ها در چنین شرایطی این بود که همه سلاح‌های اتمی برای انجام یک ضد حمله به صورت سریع و آنی فعال شوند و پس از آن به مقامات نظامی و سیاسی اطلاع داده شود.
صدای آلارم‌ها در پناهگاهی که پتروف در آن بود به گوش می‌رسید و نورهای قرمز به نشانه شناسایی موشک اتمی آمریکایی‌ها به وسیله ماهواره‌های روسی همه جا روشن بودند.
ولی پتروف حس می‌کرد هشدار کامپیوترها درست نباشد ، او فکر کرد که اگر آمریکا واقعا قصد حمله به شوروی را داشته باشد از همه موشک‌هایش استفاده می‌کند و با پرتاب صرفا یک موشک ، فرصت ضدحمله را به روس‌ها نمی‌دهد.

لحظاتی بعد استرس در پناهگاه بیشتر شد و همه افسرها در تشویش بودند چرا که کامپیوترها ، موشک‌های دوم ، سوم ، چهارم و پنجم را هم شناسایی کرده بودند.
پتروف دو راه پیش رو داشت : به غریزه‌اش اعتماد کند و همه اخطارهای کامپیوترها را ناشی از اشتباه آنها بداند و یا طبق پروتکل نظامی ، سیستم موشکی شوروی را فعال کند و آغازگر جنگی شود که بی‌شک موجب مرگ میلیون‌ها نفر می‌شود.
پتروف کار اول را انجام داد!!!
با گذشت دقایقی معلوم شد که حق با پتروف بوده است.همه اینها ناشی از خطای کامپوتر و نقص در یک قطعه چند دلاری بود.پتروف حالا یک قهرمان بود ، او از جنگ اتمی پیشگیری کرده بود ، افسران دور و برش ، تصمیم شجاعانه او را ستودند.
ولی مقامات کرملین اینگونه فکر نمی‌کردند ، او به هر حال از پروتکل نظامی تخطی کرده بود ، اگر تصمیم او اشتباه از آب در می‌آمد ، جان میلیون‌ها نفر از شهروندان شوروی را به خطر می‌انداخت. بنابراین تصمیم گرفته شد که پتروف به بازنشستگی پیش از موعد برود ، با حقوقی حدود 200 دلار در ماه!
تا سال 1988 به خاطر حفظ اسرار نظامی کسی از تصمیم قهرمانانه پتروف آگاه نشد ، در این زمان یکی از افسران حاضر در آن پناهگاه کتابی در مورد واقعه نوشت و همه چیز را توضیح داد.
قرار بود در سال 2008 مستندی با عنوان «مردی که دنیا را نجات داد» ساخته شود.

هیچ کس نمی‌داند که اگر پتروف ،آن افسر 44ساله‌ ،آن شب در آن پناهگاه نبود ، چه اتفاقی می‌افتاد و باز کسی نمی تواند حدس بزند اگر همکار آقای پتروف آن روز در شیفت خودش حاضر می‌شد چه تصمیمی می‌گرفت ولی مسلم است که پتروف بیشتر از هر شخص دیگری باعث نجات جان انسان‌ها شده است.
شاید اگر آن تصمیم پتروف نبود ، الان من و شما در پشت مانیتورهایمان در حال خواندن این متن نبودیم!!! :gol:

ayhann

اخراجی موقت
اون بیاد ایران حکومتی ها کلی بهش حال میدن.
اگه اون نبود آمریکای جهان خوار هم نبود و حکومتی ها کسی رو نداشتن که بهش گیر بدن پس به مردم گیر بیشتری میدادن و مردم هم جونشون به لبشون میرسید و دوباره انقلاب میکردن و الان ما راحت بودیم و داشتیم حال میکردیم.
نتیجه منطقی:پتروف بزرگترین خیانت را به ایرانیان کرد.:D
:surprised:

• Like
واکنش ها: spow

.Soheil

عضو جدید
کاربر ممتاز
حکم میکنم کار پتروف اشتباه بوده چرا که یه بار جستی ملخک دومین بار بمب اتمه ملخک

• Like

spow

اخراجی موقت
حکم میکنم کار پتروف اشتباه بوده چرا که یه بار جستی ملخک دومین بار بمب اتمه ملخک

spow

اخراجی موقت
راستی سهیل!
بابت اینکه رئال مادریدتون بازم ضایع شد برات متاسفم پسر
ولی دیگه ما اینیم دیگه!

siminzare

عضو جدید
کاربر ممتاز
همانا که خیلی بد کاری کرد امریکای ملعون عامل دست استکبار رو نابود نکرد!

اگر این کار را میکرد دعای خیر مردم ایران پشت سرش بود و من به ضرص قاطع عرض میکنم مانند نا فعال نمودن گسل های تهران همه گسلهای امریکای ملعون را به یکباره در تمام بلاد کفر فعال نموده و خاک برسرشان میکردیم!

همچنین طوفان طبس را به جرج بوش ملعون گسیل داشته تا او را به لنین گراد برده و تحویل برادر لنین دهد!

همانا که به لطف الطاف نورانی پوزه امریکا را به خاک خواهیم مالید!

انا افضل من الاجمعین!

• Like

spow

اخراجی موقت
سیمین جان شدیدا دچار بیخوابی هستم
امید که فردا سرحال باشیم ودرخدمت دوستان
شاد باشی
ای امریکای ملعون!!

siminzare

عضو جدید
کاربر ممتاز
سیمین جان شدیدا دچار بیخوابی هستم
امید که فردا سرحال باشیم ودرخدمت دوستان
شاد باشی
ای امریکای ملعون!!

حقیقتش خودم هم الان سردرد دارم و تا اخر این هفته هم زودتر از 9 شب خونه نمیرسم!گر توانی بود سر میزنم.

اگه نه هفته بعد.

• Like

vahid321

عضو جدید
کاربر ممتاز
گیر نده دیگه اسپاو! الان فردا همه دانشجوها باید دو واحد پتروف فداکار پاس کنن که در اون پتروف برای اینکه بخارات اتمی موشک ناجور اتمی در نره( فسش در نره!) انگشتش رو در سوراخ موشک میکنه